REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Andzi

11.05.2018 09:52

Ulica Wrocławska ma kategorię D(dojazdowa)Zgodnie z Warszawską Polityką Mobilności wszystkie ulice L(lokalne) i D(dojazdowe) mają być docelowo jednojezdniowe i w strefie Tempo30.Przy przejściu dla pieszych na wysokości Rosy Bailly dochodzi do dantejskich scen.Jeden samochód się zatrzymuję inny wyprzedza/omija.Zresztą już tam samochód wpadł na latarnię doświetlającą to przejście dla pieszych.Tylko wąskie ulice są w stanie zmusić kierowców do przepisowej jazdy.

# bemo666

11.05.2018 15:40

Bo polskie durne prawo mówi tylko o rowerze, nie ma tam mowy o deskorolkach, rolkach czy hulajnogach. Osły z Wiejskiej zajmują się "innymi ważnymi" sprawami jak budowa CPK w szczerym polu. Oczywiście "znafcy" pizza tylko o obowiązkach pieszego i rowerzysty na przejściu, zapominając jednocześnie o obowiązkach kierowców. TAK panowie - kierowcy też mają obowiązki na drogach.

# (dg)

12.05.2018 02:04

#bemo666 napisał(a) 11.05.2018 15:40
Bo polskie durne prawo mówi tylko o rowerze, nie ma tam mowy o deskorolkach, rolkach czy hulajnogach
Rower jest miejskim środkiem transportu o prędkości komunikacyjnej 15 km/h a rolki i hulajnoga to urządzenia sportowe, podobnie jak np. narty. Nie ma żadnej analogii między jazdą rowerem a "jazdą" na rolkach czy hulajnodze.

REKLAMA

# qwerty

14.05.2018 16:16

królewiczu bemo666 jak nie znasz prawa o ruchu drogowym to nie pisz bzdur - kodeks drogowy wyraźnie informuje że osoby na rolkach wrotkach i hulajnodze traktowane są jak osoby piesze

# bemo666

15.05.2018 13:57

qwerty, widocznie nie znam przepisów tak jak ty. Oświeć w takim razie wszystkich jak należy interpretować zapis Ustawy PoRD art.1 pkt. 18: pieszy osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej."
Stary już jestem, niedowidzę, ale żadnej wzmianki o rolkach, hulajnogach itp tam nie widzę.

# bjb

18.05.2018 10:40

Najbardziej niebezpieczne jest skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Powstańców Śląskich przy bazarze. Zdarza się brak koordynacji świateł dla kierowców skręcających w lewo z Powstańców we Wrocławską, dla tramwajów przecinających w tym samym czasie drogę skręcającym kierowcom i dla pieszych, dla których przejście znajduje się tuż za linią tramwajową (zbyt blisko torów). Jeżeli uda się szczęśliwie przejechać przez tory, można zaraz potem natknąć się na pieszych, dla których też świeci się zielone światło. Samochód osobowy ledwo mieści się między torami a przejściem. Zawsze przeżywam stres w tym miejscu.

REKLAMA

# bjb

18.05.2018 11:05

A może szanowni redaktorzy zainteresują się jednym wielkim nonsensem, jaki ma miejsce na skrzyżowaniu Wrocławskiej, Widawskiej (z jednej strony) i Dekutowskiego (z drugiej strony skrzyżowania). To w tym miejscu zginął ten nieszczęsny dzieciak na motorze.
Jest to skrzyżowanie ze światłami. Te światła mogłyby spokojnie regulować wszystkie możliwe skręty z Wrocławskiej w wymienione ulice. Ale nie, bo ktoś wymyślił niczym nie uzasadniony zakaz skrętu w lewo, w ul. Dekutowskiego, na tym skrzyżowaniu.
W efekcie trzeba wykonać taki sam manewr kilkadziesiąt metrów dalej, tylko że już bez żadnej regulacji ruchu i to na łuku Wrocławskiej. I to ma być troska miasta o nasze bezpieczeństwo?

# Maciek.J

19.05.2018 07:31

bemo666 nie chcę obrażać nikogo publicznie ale znam sprawę bardzo dokładnie bo mój syn,ta dziewczyna i jeszcze jeden kolega byli wtedy razem chłopakom się udało a jej nie jak nie znasz szczegółów to milcz

# bemo666

19.05.2018 13:39

#Maciek.J napisał(a) 19.05.2018 07:31
bemo666 nie chcę obrażać nikogo publicznie ale znam sprawę bardzo dokładnie bo mój syn,ta dziewczyna i jeszcze jeden kolega byli wtedy razem chłopakom się udało a jej nie jak nie znasz szczegółów to milcz
Sorry, ale nie bardzo rozumiem. Co takiego napisałem, że powinienem milczeć?

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA