REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# ja_nowodwory

09.10.2018 11:47

Bełkot socjalisty. Oczywiście że deweloperzy przerzucą to na nabywców, więc nie mówcie bzdur, że zmusicie deweloperów do ponoszenia kosztów, bo tak samo mieliście zmusić stacje benzynowe do opłaty paliwowej i banki do bankowej (hahahaha!). Tu działa matematyka: jestem deweloperem, mam do kupienia działkę za 100, budowę zrobię za 200 i jeszcze dzielnica chce żłobka za 50. Czyli mieszkania muszę sprzedawać np. po 8 tys z metra, żeby zarobić, a że za tyle nikt ich nie kupi, to nie wchodzę w ten biznes, nie kupuję działki i nie buduję nic, stoi pusta łąka. Tak myśli i działa deweloper i jest to zupełnie normalne. A jak myśli mieszkaniec? Płacę podatki i to niemałe, to mam prawo oczekiwać od miasta podstawowych usług. Od miasta, nie od dewelopera, bo z deweloperem ja mam umowę na zakup mieszkania, a nie drogi czy żłobka. Nie podoba mi się lokalizacja czy warunki - nie kupuję. Ale podatki są elementem tzw. umowy społecznej - wszyscy się zrzucamy i w zamian za to mamy mieć dostęp do określonych standardów. Przekładanie pieniędzy z prawej kieszeni do lewej nie spowoduje, ze będzie ich mniej lub więcej. Dzięki Pana partii płacimy opłatę paliwową, bankową, zrzucamy się na 500+, 300+ itd., a Pana koledzy potem mówią, że coś nam dali. Rząd (władza) nic nikomu nie da, bo nic nie ma, najpierw musi ludziom coś zabrać, żeby potem im to łaskawie oddać i się tym chlubić. Polecam taki cytat: "Socjalistyczne rządy zawsze robią bałagan w finansach. Zawsze wydają cudze pieniądze. To dla nich charakterystyczne" - Margaret Thatcher

# IPN

09.10.2018 13:07

#ja_nowodwory napisał(a) 09.10.2018 11:47
A jak myśli mieszkaniec? Płacę podatki i to niemałe, to mam prawo oczekiwać od miasta podstawowych usług. Od miasta, nie od dewelopera, bo z deweloperem ja mam umowę na zakup mieszkania, a nie drogi czy żłobka. Nie podoba mi się lokalizacja czy warunki - nie kupuję. Ale podatki są elementem tzw. umowy społecznej - wszyscy się zrzucamy i w zamian za to mamy mieć dostęp do określonych standardów. "
No pięknie. Tylko dlaczego k..wa, to nie działa np. na Białołęce. "Mamy mieć", a nie mamy.... Teoria zła, czy może wykonawca (od 12 lat PO) do d..y. A może jedno i drugie?

# Kierowca

09.10.2018 13:44

No pięknie. Tylko dlaczego k..wa, to nie działa np. na Białołęce. "Mamy mieć", a nie mamy.... Teoria zła, czy może wykonawca (od 12 lat PO) do d..y. A może jedno i drugie?
#dasię.... spie*dolić wszystko koncertowo na bank!!! ciekawy jestem kto na nich zagłosuje na wsi Tarchomin bo słoiki z Zielonej powoli zaczęły otwierać oczy kiedy realizację obietnic do chwili obecnej nawet nie ujrzały światła dziennego.

REKLAMA

# Tomy

09.10.2018 14:48

#ja_nowodwory napisał(a) 09.10.2018 11:47
Bełkot socjalisty. Oczywiście że deweloperzy przerzucą to na nabywców, więc nie mówcie bzdur, że zmusicie deweloperów do ponoszenia kosztów, bo tak samo mieliście zmusić stacje benzynowe do opłaty paliwowej i banki do bankowej (hahahaha!). Tu działa matematyka: jestem deweloperem, mam do kupienia działkę za 100, budowę zrobię za 200 i jeszcze dzielnica chce żłobka za 50. Czyli mieszkania muszę sprzedawać np. po 8 tys z metra, żeby zarobić, a że za tyle nikt ich nie kupi, to nie wchodzę w ten biznes, nie kupuję działki i nie buduję nic, stoi pusta łąka. Tak myśli i działa deweloper i jest to zupełnie normalne. A jak myśli mieszkaniec? Płacę podatki i to niemałe, to mam prawo oczekiwać od miasta podstawowych usług. Od miasta, nie od dewelopera, bo z deweloperem ja mam umowę na zakup mieszkania, a nie drogi czy żłobka. Nie podoba mi się lokalizacja czy warunki - nie kupuję. Ale podatki są elementem tzw. umowy społecznej - wszyscy się zrzucamy i w zamian za to mamy mieć dostęp do określonych standardów. Przekładanie pieniędzy z prawej kieszeni do lewej nie spowoduje, ze będzie ich mniej lub więcej. Dzięki Pana partii płacimy opłatę paliwową, bankową, zrzucamy się na 500+, 300+ itd., a Pana koledzy potem mówią, że coś nam dali. Rząd (władza) nic nikomu nie da, bo nic nie ma, najpierw musi ludziom coś zabrać, żeby potem im to łaskawie oddać i się tym chlubić. Polecam taki cytat: "Socjalistyczne rządy zawsze robią bałagan w finansach. Zawsze wydają cudze pieniądze. To dla nich charakterystyczne" - Margaret Thatcher

Ale miasto może pobierać różne opłaty, czemu ma tak łaskawie traktować deweloperów?
Niech zgadnę, bo dobrze im razem z tym od kilku lat?
Nikt nie mówi, by deweloper miał charytatywnie budować bloki, ma zarobić, ale może trochę się dołożyć. To też jest kółko zamknięte bo jak wybuduje w polu gdzie nie ma tego żłobka i innej użytecznej infrastruktury to też figę zarobi. Jak będzie ciekawsza okolica to i automatycznie ceny mieszkań będą wyższe.

# Jolka

10.10.2018 12:57

#IPN napisał(a) 09.10.2018 13:07
No pięknie. Tylko dlaczego k..wa, to nie działa np. na Białołęce. "Mamy mieć", a nie mamy.... Teoria zła, czy może wykonawca (od 12 lat PO) do d..y. A może jedno i drugie?
Dla mnie język może zbyt dosadny, ale poza tym świetna puenta wyborna.

 Biało-ruś

10.10.2018 16:36

TRAGEDIA! Panie Klimiuk powinien Pan troszkę poczytać o prawach rynku (ekonomia) i ten cały pana plan w ruine się obróci.
Ci "straszni deweloperzy" obecnie muszą ciąć koszty aby budować taniej np. kosztem ocieplenia budynku, którego nie zweryfikuje zwykły Kowalski. To jak Pan myśli dorzucą sobie do kosztów jeszcze drogę? Przedszkole? Owszem, jak będzie takie prawo to nie będą budować przecież nie muszą bo to firmy są Panie Klimiuk! Jeszcze socjalizmu nie mamy i nikt budować nie musi... A wie Pan co się stanie jak deweloperzy przestaną budować? Ceny mieszkań podskoczą bo popyt duży a nowych mieszkań brak... Jak Pan myśli jak deweloper nie buduje to zatrudnia dalej ludzi czy zwalnia wszystkich?
Włączcie troszkę myślenie w tym pisie bo tam chyba sami "prawnicy"...
Pozdrawiam,

REKLAMA

# Zachwycony inaczej

15.10.2018 07:46

Biało-ruś napisał 10.10.2018 16:36
TRAGEDIA
pisałeś buraczku pastewny o zwożeniu wyborców Jakiego autobusami do Warszawy a na spacerek Trzaskowskiego ustawkę zrobili z posłem PO na Sejm który pochodzi z OLSZTYNA ?!?!
rozdwojenie jaźni macie w tym swoim sztabie wyborczym... przecież olsztyniak nie zagłosuje na prezydenta stolicy, wyborców już wam zabrakło z warszawskim adresem ???
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe