REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# watcher

15.10.2014 08:56

Wow a na Osiedlu Górczewska bida z nyndzą, nic prawie się nie zmienia a tu proszę, jednak można i windy wymieniać. Dlaczego nie można u nas czegoś takiego zrobić?

# bemol

15.10.2014 10:17

W SM Górczewska trwa festiwal zmian.
Parę ciekawostek nt. wyceny gruntów i innych opłat. Ekskluzywny teren obok ul. Wilanowskiej na tzw. Potokach sprzedano deweloperowi budującemu 'Potoki Residence' za 1200 zł./m2. W mojej bemowskiej SM opłata za dzierżawę wieczystą to obecnie 75% stawki opłat za eksploatację.
W tym roku Dalkia sprezentowała kolejną podwyżkę za dostawę ciepła./ w ubiegłym roku było to 9%, teraz zamanipulowano podwyżkę - obniżając tzw. koszt stały, ale podwyższając koszty zmienne./.

# Jelonka

15.10.2014 19:03

Te kosztowne i nie zawsze potrzebne remonty oraz utrzymanie wiecznie chorujących pracowników administracji Jelonki doprowadziły do tego, że mamy najwyższe czynsze w W-wie, czynsz w 48 metrowym mieszkaniu na Jelonkach to prawie 900zł!

REKLAMA

# bemol

16.10.2014 09:26

Nie popadajmy w tani populizm. Ponad 80% opłat płaconych przez spółdzielcę/mieszkańca wspólnoty stanowią koszty
: wody, ciepła, podatki, dzierżawa wieczysta, za gaz / część budynków z lat 70,80 nie posiada gazomierzy /. Dochodzi do takich sytuacji, że mój sąsiad z piętra mieszkający w 4 osoby w mieszkaniu 45 m2 płaci więcej niż ja w lokalu o powierzchni 61 m2. Wszystko zależy od ilości ludzi w lokalu oraz od oszczędnego korzystania z wody, ciepła itd.

# Moherozol

16.10.2014 14:10

Wymieniono wszędzie windy! A była wszędzie taka konieczność? Czy wymieniono tylko, aby ktoś mógł skasować prowizję.
W PKiN jeżdżą windy z 1956r, a w starych kamienicach w centrum miasta są windy dwa razy starsze niż bloki na os Jelonki!

# puszczol

18.11.2014 01:21

poszukuje aktualnie mieszkania i jak powiedziałem deweloperowi(Batalionów Chłopskich) jakie są opłaty za czynsz w SMJ to się uśmiał(38m2 -średnio ponad 700zł miesięcznie), gdzie on wyliczył 7,50zł za metr(44m2), 45zł miejsce w garażu podziemnym i 10zł opłaty za komórkę lokatorską, razem daje 385zł(w tym oplata za wodę, śmieci i windę). ehhh... nic dodać nic ująć...

REKLAMA

# puszczol

18.11.2014 01:22

poszukuje aktualnie mieszkania i jak powiedziałem deweloperowi(Batalionów Chłopskich) jakie są opłaty za czynsz w SM Jelonki to się uśmiał(38m2 -średnio ponad 700zł miesięcznie), gdzie on wyliczył 7,50zł za metr(44m2), 45zł miejsce w garażu podziemnym i 10zł opłaty za komórkę lokatorską, razem daje 385zł(w tym oplata za wodę, śmieci i windę). eh... nic dodać nic ująć...

# bemol

18.11.2014 10:00

Głupotą jest sztywne porównywanie opłat za mieszkanie w nowym budynku jak w budynku 35-letnim. Pomieszkaj trochę w nowym budynku a się zdziwisz, że te 45 zł. za garaż zaraz przekroczy 100 zł. Dodaj koszty monitoringu, energii elektrycznej, podatku / większego jak za 1m2 mieszkania/, wiecznych napraw mechanizmu opuszczania bramy itp. Spryciarz deweloper zazwyczaj mówi o kosztach stałych, problem jest w kosztach zmiennych zewnętrznych!
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA