REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


03.09.2017 15:21 #inkluz
Jutro rusza rok szkolny.
04.10.2017 16:53 #derwisz
Coś się ruszyło. Ryją dziury pod postoje.
04.10.2017 17:49 #Jeep
Kasy nie mieli ?? A na przekręty prywatyzacyjne mieli kasę ?
10.10.2017 13:30 #grylaż
Panie Jeep, przystanek o który kilkakrotnie Pan pytał redaktora Gadomskiego, powstanie niebawem. Przypuszczalnie za sprawą wspólnoty lokatorskiej z Conrada 8 z radną Popławską (PO) na czele. Tam nikt przypadkowy nie mieszka i odpada wreszcie niedowiarkom argument, że jak to przecież nie można mieć przystanku pod samą klatką schodową, bo właśnie okazuję się, że można. I potwierdza się w praktyce twierdzenie, że jeżeli na danym terenie występuje tyle, a tyle osób to dostęp do środków komunikacji miejskich trzeba zapewnić obligatoryjnie. Gorzej z samymi środkami. Idąc tym tropem, jak wybudują przez następny rok, czy półtora kolejne bloki w miejscu bazarku to ustanowią nowy przystanek na wysokości Conrada 16 przy parkingach. Tam się już wcześniej, interwencyjnie autobus zatrzymywał podczas pierwszego remontu pętli, albo wymiany rur ciepłowniczych i kładzenia ścieżki rowerowej. Każdy przecież musi mieć równy dostęp. Odcinek pomiędzy pętlą Chomiczówka, a Nowym Bemowem długości dwóch zwykłych przystanków, na papierze będzie teraz wynosił bagatela pięć (Chomiczówka, Conrada Kościół, Conrada, Ogródki działkowe Bemowo, Piastów Śląskich, Nowe Bemowo). I przystanek dobry, gdy autobusów brak.
12.10.2017 17:00 #grylaż
To już pewne Panie Jeepie, zbudowali nowe przystanki autobusowe na Conrada. Wielka szkoda, że nie doczekaliśmy się, tak długo wypatrywanej publikacji o linii 171. Zatok nie ma, są perony w postaci solidnych platform opatrzonych żółtym paskiem. No i słupek z osłoną na rozkład plus drewniana ławka. Brakuje jeszcze oznaczenia w sensie tabliczki z blachy z wymalowanym czarnym autobusem, oraz właściwego rozkładu i "kwadracików" z numerkami linii stających na tym przystanku. Dopiero wtedy ostatecznie rozstrzygnie się, czy jest to postój zwykły, czy w formule "na żądanie". I się zrobi korek gigant. Powrót do lat 90-tych, gdy Conrada i Reymonta w stronę Bemowa, były nie przejezdne w szczycie. Dzieciarnia będzie naciskać dla draki "czekaja" i śmigać przez pasy. Przystankomania. Postój "Bogusławskiego" przy cukierni dla 110, wniósł coś nowego, albo pomógł komunikacyjnie miejscowym? Raczej nie i tak samo wypadnie "Conrada Kościół". Obowiązuje zasada "dziel i rządź", pasażerowie są segregowani według przystanków, a autobusy znikają.
REKLAMA
12.10.2017 19:38 #Jeep
Pseudo przystanki są. Wyglądają jak platformy do rozładunku TIRów. Krawężnik wysoki na 20cm. Kwestia czasu jak ktoś skręci tam nogę wysiadając z autobusu. Wystarczy że autobus stanie 20 cm od tej "platformy".
Ciekawe ile kasy kosztowało to coś...ile dziesiąt tysięcy złotych ???
12.10.2017 20:00 #grylaż
Może, jak dojrzeje do wprowadzenia pomysł, skierowania 203 przez Kwitnącą prosto do Wólczyńskiej ustanowią przystanek przy Nerudy 12. Taki sam dobry numer, jak Conrada 8, żeby swój postój pod ręką posiadać. Nerudy 10 i 12 to dawny hotel robotniczy dla pracowników Huty. Nie są to pasażerowie w niczym gorsi, od bogoli odgrodzonych płotem i też nie muszą ganiać z wywieszonym językiem do tramwaju. Słoń 150 koła, dwa stanowiska dla motocykli pod urzędem dzielnicy 50 koła, te marchewkowe karmniki 25. Grubo. "Słuszną linię ma nasza władza." Patrząc od strony chodnika, taka wysokość peronu nie dziwi. Tam zawsze było grząsko, a zima zawiało śniegiem na wysokość siedziska ławki parkowej. Przystanki, jak sama nazwa wskazuje są po, żeby na nich autobusy mogły przystawać. Zobaczymy w praniu, jak to będzie przebiegało. 121, jak było dęte tak jest nadal. Chyba tylko interwencja pasażerów z Bemowa, mogłaby przynieść jakieś nowe otwarcie dla tego numeru. No i o jakże potrzebnym 171 na Conrada, głucha cisza.
16.10.2017 18:02 #Jeep
Władza Bielan ma nas wszystkich w zupie...
02.11.2017 22:30 #grylaż
Coś się niepokojąco przedłuża, oddanie do użytku przystanku "Conrada Kościół". Już trzy tygodnie mijają, jak nowe postoje zbudowano i nadal nie wiadomo, jakie linie autobusowe będą obsługiwać. Pewnikiem te, które zazwyczaj określamy mianem zwykłych, czyli w tym wypadku 114, 121 i 180. Niema żadnych informacji w mediach, tudzież nie widać odbiorów technicznych w wykonaniu ZTM. Wielka szkoda, że nikt z tutejszych oficjeli nie pomyśli zawczasu o lokalnych pasażerach, lobbując za 171 na Conrada. Albowiem 171 daje zdecydowanie lepsze połączenie z Bemowem, niż 121 w obecnym kształcie, które przecież również może być zachowane z pożytkiem dla użytkowników. Mamy wtedy zapewniony, jeszcze dogodniejszy dojazd do zespołu szkół nr 124, Centrum Rekreacyjno-Sportowego, kościoła, a na wysiadających na przystanku "Conrada" przy Reymonta, czeka tylko jedna zebra do pokonania w drodze do Lidla, co jest sporym ułatwieniem. Jak przyjdzie co do czego i nastąpi oficjalne otwarcie, chętnych do zbiorowego zdjęcia, na pewno nie zabraknie.
03.11.2017 20:30 #grylaż
Dziś przed południem w rejonie nowo powstałego przystanku "Conrada Kościół", autobus linii 180 wjechał w trzy zaparkowane na poboczu samochody osobowe, a ściślej mówiąc na wysokości szkoły przed światłami. Nasuwa się w takim razie automatycznie pytanie, które kieruje do Forumowicza Jeepa, czy brak zastosowania w tym miejscu (przystanek) klasycznych zatoczek nie jest błędem powodującym, że o takich przykrych stłuczkach usłyszymy teraz częściej? Nadmieńmy jeszcze, że 25 listopada 2016 roku ZTM wycofał z ulicy Conrada, nie wiadomo po co autobus 167. Nadarza się zatem doskonała okazja, żeby ten lapsus naprawić podprowadzając z Nowego Bemowa na pętle Chomiczówka 171. Niedługo minie rok, od kiedy niekorzystne dla mieszkańców zmiany w komunikacji weszły w życie. Gdy weryfikacja zasadności takich, a nie innych roszad miała nastąpić po upływie dwóch tygodni. Co stoi na przeszkodzie, żeby 171 jeździło przez ulicę Conrada z pożytkiem dla lokalnych pasażerów? Dlaczego postulat zgłoszony w maju, podczas spotkania mieszkańców z przedstawicielami ZTM nie doczekał się jeszcze realizacji, miał osobiście zbadać pan redaktor Gadomski.

 454/1653 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam
 Drewno kominkowe 609805921

Finanse
 Oddajemy do Panstwa dyspozycji pozyczke od 6000 do 480.000.000 PLN na bardzo prostych warunkach. Realizujemy równiez inwestycje i pozyczki miedzy osobami róznego rodzaju, oferujemy kredyty w krótkim, srednim i dlugim okresie, we wspólpracy z naszym prawnikiem. Nie wiemy o Twoich zastosowaniach, a nasze transfery sa dostarczane przez bank w celu zabezpieczenia transakcji. Dla wszystkich twoich wniosków skladaj propozycje dotyczace stawek i rat platnosci. Wreszcie dla lepszego zrozumienia prosze o kontakt mail: pamelarosaflores11@gmail.com

Różne
 Wykonanie strony internetowej www cena 298 zł. (brutto) ! Wykonanie profesjonalnej responsywnej strony która działa na wszystkich urządzeniach (komórki, smartfony, tablety, komputery). Tworzenie stron internetowych, w Poznaniu działamy wiele lat od 2005 roku, nie muszą Państwo się obawiać że nasza firma zniknie z dnia na dzień a Państwo zostaną sami bez pomocy w razie problemów ze stroną, oprócz wykonania strony świadczymy też opiekę oraz zabezpieczanie i czuwanie nad stroną internetową. Dodatkowo nasze ceny są o 60-70% tańsze niż konkurencja wykonująca strony www ! Oferujemy: wykonaniem strony internetowej, poprawieniem obecnej strony, rozbudowa strony www, aktualizacją lub zabezpieczeniem strony przed włamaniamiZapraszamy https://www.prodo.pl MOŻLIWOŚĆ DOGODNYCH RAT ! KONTAKT: PRODO Agencja Reklamowo Informatyczna tworzenie stron Poznań Przemysław Mosielski https://www.prodo.pl/ axp@prodo.pl tel. 888 537 633

Usługi motoryzacyjne
 Wypożyczalnia samochodów aut dostawczych Warszawa, http://www.dostawczewawa.pl TEL:515-747-979 Wynajem aut kontenerów, długo i krótko terminowy. W naszej ofercie posiadamy samochody dostawcze do 3,5 t. Wypożycz auto dostawcze, szybko, tanio i bez zbędnych formularzy!!! Najtaniej w Warszawie od 130 zł za dobę !!! Każdy samochód dostawczy wyposażony jest w klimatyzacje, nawigację gps, cb radio i wózek transportowy (wszystko w cenie, bez dodatkowych opłat)!!! Usługi świadczymy 24h, siedem dni w tygodniu !!! Tel: 515 747 979 http://www.dostawczewawa.pl Wynajem aut busów dostawczych Warszawa Wypożyczę auto samochód kontener wynajmę wynajem samochodów dostawczych warszawa wypożyczalnia samochodów dostawczych warszawa wynajem aut dostawczych warszawa wypożyczalnia aut dostawczych warszawa - kontener


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA