REKLAMA
REKLAMA

Kazimierz Szpotański i Konstancin

06.05.2017 09:48 #kaan
Inżynier Kazimierz Szpotański,Jego historia lokalnej Społeczności jest powszechnie znana. Interesujące są w tej historii ( raczej mało znane ) wielorakie związki Pana Kazimierza (w okresie przedwojennym i okupacyjnym )z Konstancinem. A jednym ,z wielu jest organizacja w okresie okupacji "legalnego " domu wczasowego w Konstancinie na Królewskiej Górze przy ulicy Jasiowej . W domu wypoczywali pracownicy międzyleskiej fabryki i zachowały się fragmenty ich pamiętników pisanych w trakcie turnusów wypoczynkowych. Obiekt w którym funkcjonawał dom istnieje do dziś.

200/925 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
CHCESZ 400 ZŁ NA ZAKUPY NA ALLEGRO? ZAŁÓŻ KARTĘ
ŁAPIE CIĘ GŁÓD? ZAMÓW PIZZĘ

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Porady prawne
 Prawnik z dużym doświadczeniem w sprawach rodzinnych, cywilnych i administracyjnych udzieli porady prawnej (również poprzez internet lub telefonicznie) na konkretny problem lub napisze pismo, pozew. Przystepne ceny usług. Numer do kontaktu 728464497

Nauka
 Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówić po niemiecku, to czytaj dalej. Uczyłaś się lub uczysz niemieckiego z mniejszym lub większym sukcesem. A może nigdy nie uczyłaś się tego języka? Wybór sposobu i metody nauki jest trudny. Zastanawiasz się którą wybrać? Co jest ważne? Cena, jakość, sposób? Czy masz zdolności językowe? Ja miałam szczęście bo wyjechałam do Niemiec gdzie uczyłam się języka mówionego a później skończyłam germanistykę. Dlatego wiem jak pomóc osobą, które są za granicą lub dopiero jadą do Niemiec, Szwajcarii czy Austrii... Wielu z moich Uczniów dostało tam pracę lub zdało egzamin zawodowy na przykład na kierowcę autobusu. Lubię pomagać, przez dłuższy czas szukałam możliwości, nowych sposobów nauki i to takich tak żeby to Uczeń (nie ważne ile ma lat) był zadowolony i widział konkretne postępy. Jolanta Mail: jolanta.niemiecki@interia.pl www.niemiecki-skype.pl 790 701 508

Szukam pracy
 POSZUKUJĘ PRACY CHAŁUPNICZEJ, NAJLEPIEJ SZYCIA TEL. 519-610-433

Finanse
 .Konsolidacja Chwilówek i pożyczek pozabankowych Pożyczki - Kredyty -Chwilówki - Leasingi - Dotacje KONSOLIDUJEMY: -kredyty bankowe -pożyczki pozabankowe -chwilówki Rata kredytu konsolidacyjnego zwykle jest sporo niższa, nawet o 60% Możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Szczegóły udzielimy telefonicznie Telefon : 799 708 708

TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.