REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# dan-y13

12.12.2014 09:54

świetnie, to teraz czekamy na odcinek na Lew II i III a dalej na ul. Sieczna, tez w planie miejscowym od 2001. I przypomnę, wykup gruntów pod ta ulice był zaplanowany na 2010-2014.

# kamil45

12.12.2014 09:56

Przepraszam, gdzie jest Lewandów Park 3?
I to jest piękne:
"Wielu z nich nie zdawało sobie wcześniej sprawy, że chcąc dojechać do Trasy Toruńskiej z domu leżącego 300 metrów od niej, będą musieli wykonywać wielokilometrowe objazdy. "
Gdybyście zrobili, ciamajdo, to co do was należy, tzn. zbudowali znajdującą się na planie zagospodarowania ulicę Projektowaną 2L, lub odkupili drogę od dewelopera, to dojazd do Trasy miałby te kilkadziesiąt-kilkaset metrów. Niestety jesteście gamoniami i kłamcami, a my, uczciwie płacący podatki i was utrzymujący, musimy przez was nadrabiać kilometry.
WSTYDŹCIE SIĘ!
http://www.bialoleka.waw.pl/ data/other/plan_16.pdf (usuń spację)

# Z Zielonej

12.12.2014 10:11

No normalnie nie mogę słuchać tych narzekań ludzi, którzy kupili mieszkanie na środku prywatnego pola, do którego prowadzi prywatna droga. A teraz co? Źle wam? Nie wiedzieliście, że nie ma drogi dojazdowej? Wiedzieliście!
Teraz gmina buduje drogę a wy wciąż narzekacie.

REKLAMA

# dan-y13

12.12.2014 10:22

no naprawdę szok, ze narzekamy. Mamy jak paczki w maśle, w planach drogi dojazdowe od 2001 r. od 2006 obietnice wybudowania, rozpisany budżet i dopiero przetarg na cześć Kartograficznej wraz z wykupem gruntów w 2014. Kiedy do końca roku grunty w CAŁOŚCI powinny być wykupione pod Kartograficzna, Sieczna i Podłużna, nie wspomnę, ze w 2015 powinien się kończyć remont Głębockiej, a nawet się nie zacznie. TAK, jest źle, bo na jakim etapie jest wykonanie sami widzimy.
Na Zielonej Dolinie mieszkają sami szczęśliwi i nawet chodników sąsiad nie potrzebuje, bo przecież kupił mieszkanie w prywatnym polu.

# kamil45

12.12.2014 10:31

#Z Zielonej napisał(a) 12.12.2014 10:11
No normalnie nie mogę słuchać tych narzekań ludzi, którzy kupili mieszkanie na środku prywatnego pola, do którego prowadzi prywatna droga. A teraz co? Źle wam? Nie wiedzieliście, że nie ma drogi dojazdowej? Wiedzieliście!
Teraz gmina buduje drogę a wy wciąż narzekacie.
nie w środku pola, tylko przy planowanej publicznej drodze 300 metrów od Trasy Toruńskiej, z którą zgodnie z planem z 2001 powinno być połączenie. Dom kupiłem w 2006 roku, więc czekam już 8 lat na to połączenie. I, owszem, miernoty zbudują, ale nie tę, która jest najbardziej potrzebna, tylko tę, która jest dla nich najłatwiejsza do zbudowania (Kartograficzna to droga typu D Dojazdowa, ul. Sieczna, która jest drogą większą, typu L lokalna nadal czeka na zbudowanie) i najwygodniejsze (zapewni objazd Głębockiej).
BTW, gminy to raczej trzeba szukać na wsiach, w Warszawie są dzielnice.

# Lolee

12.12.2014 10:39

#kamil45 napisał(a) 12.12.2014 09:56
Przepraszam, gdzie jest Lewandów Park 3?

Tam, gdzie LEW Park I. Ten sam teren. Jest wkomponowany w LEWI.

REKLAMA

# qwerty

12.12.2014 10:40

LEW park ? Powinni napisać ZOO.

# kamil45

12.12.2014 10:57

I dla informacji.
Obecny stan dróg i nałożony na nią plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony w 2001 roku. Od 2004 trwa silna zabudowa tej okolicy. Od 2007 rządzą Jaworscy, Roszaki itp...
Na czerwono droga obecnie budowana. Na biało to, co powinno być zbudowane, żeby tereny były należycie obsłużone. W obecnym tempie budowy tych dróg doczekamy się ich za jakieś 50 lat.
http://postimage.pl/ di/QJ41/plan_Kopie.jpg (usuń spację)

# qwerty

12.12.2014 11:00

Chcą przenieść ZOO z Pragi na Lewandów ?

REKLAMA

# dan-y13

12.12.2014 11:59

Lewandow Park od ul. Lewandow, roboczo: LEW.
#kamil45 świetnie to zobrazowałeś.

# Marcin

12.12.2014 13:47

#qwerty napisał(a) 12.12.2014 11:00
Chcą przenieść ZOO z Pragi na Lewandów ?
Jak nie masz nic do powiedzenia, to siedź cicho

# Smiechu warte

12.12.2014 15:53

Psy szczekają ......

REKLAMA

# gość

12.12.2014 16:41

http://mapa.um.warszawa.pl/ mapaApp1/ mapa?service=plany_zagospodarowania&L= PL&X=7505318.934135531&Y= 5798431.377328053&S=6&O=0# (usuń spacje)
po wpisaniu nazwy ulicy mamy pełny obraz jak droga ma biec

# Ze Zdziarskiej

13.12.2014 07:50

Brak realnego rzwiązania problemow drogowych ZB. Buduje się jakieś dróżki dojazdowe, które minimalistycznie zaspakają problemy mieszkańców dzielnicy, a tylko garstki mieszkańców przy nich mieszkających. Nie buduje się ulic łączących z TT, Kątów z Ostrodzką, Ostródzką z Białołęcką. Nie remontuje się dróg głównych, które wyglądają na dalekim wschodzie. Poza uliczkami dojazdowymi do osiedli stan dróg na Białołęce jest koszmarny, co widać po Głębockiej, Kątach, Zdziarskiej, Białołęckiej. Ktoś napisał prawdę. Za 50 lat może będzie lepiej, ale ile ludzi tu będzie mieszkać. Władze od lat nie umieją wymusić inwestycji drogowych w mieście.

# inny Jaworski

13.12.2014 10:23

#Ze Zdziarskiej napisał(a) 13.12.2014 07:50
Brak realnego rzwiązania problemow drogowych ZB...Władze od lat nie umieją wymusić inwestycji drogowych w mieście.
ale przeprowadza się akcje typu "głosujcie na mnie w wyborach na radnych bo jestem superbabka przewodnicząca RR w szkole z obiadkamikateringowymi", "dajcie nam lansiakom trochę czegoś ze swoich zakupów w marketach a nasza grupka zrobi z tym co zechce w spektakularnej sprawie" albo "przyjdźcie na śmieciobranie, wyręczymy MPO".

REKLAMA

# Lewandow

14.12.2014 08:40

Plan miejscowy z opisem dla Obszaru O-51 i X-71 http://www.bialoleka.waw.pl/ page/index.php?str=1029 (osuń spacje).
i mamy np.: Rozdział 3 Ustalenia komunikacyjne:
§ 23 pkt. 3) z miastem Marki poprzez ciąg ulic Lewandów - Kościuszki, ciąg Berensona - Projektowana 5, ciąg Głębocka -
Projektowana 1 (Sieczna) oraz ulicę Projektowaną 2 (Geodezyjna) - tylko mały szkopuł - ul. Geodezyjna jest obecnie droga prywatna.
a w Rozdziale 2
"§ 17. 1. Na terenach komunikacji samochodowej [K] obowiązują następujące zasady zagospodarowania:
1) obowiązek modernizacji sieci dróg istniejących (ulice Głębocka, Berensona, Lemiesz, Oknicka, Chudoby) oraz
realizacji nowego układu o funkcji podstawowej (Projektowana 1, Projektowana 2, Projektowana 3,
Projektowana 4, Projektowana 5 i Projektowana 6)"
Obowiązek wpisany od 2001 r. szkoda, ze nie wskazano terminu realizacji, bo oczekiwanie 13. lat to jak widać nadal mało.

# arti

14.12.2014 09:02

Miały być tanie mieszkania na zapierdziu bez dróg i innej infrastruktury społecznej ? - no i są .
Jak dla mnie możecie poczekać jeszcze z 10 lat- chcecie szybciej drogi to zrzutka po 10 tysięcy od rodziny lub jakiś teren do oddania za darmo pod cel publiczny.
Smiem twierdzić że w niektórych miastach Polski mieszkańcy którzy chcą porządnej drogi pod domem dokładają się do jej budowy. Często nie wynosi to nawet połowy inwestycji ale uczy ludzi współpracy i zaangażowania w wspólnych celach.

# Lewandow

14.12.2014 09:12

#arti wiesz co to są podatki? a czytanie ze zrozumieniem jest obce? plan miejscowy coś mówi? "Miały być tanie mieszkania na zapierdziu bez dróg i innej infrastruktury społecznej ? - no i są ." miały być mieszkania i miała być infrastruktura zgodnie z planem miejscowym. Jak dla mnie możesz nie zabierać głosu na temat, który Cie nie dotyczy.

REKLAMA

# Ze Zdziarskiej

14.12.2014 11:22

Arti to zapewne urzędas broniący swoich premii. Pozwolenia na budowę na tych zapierdzach to się wydaje chętnie, podatki zgarnia, ale potem dziesiątkami lat nic nie robi się by poprawić życie meszkańców, którzy tu płacą podatki. Władże dzielnicy umywają ręce od wszelkich inwestycji miejskich ( dróg w zarządzie ZDM) i latami tłumaczą, że nic nie da się zrobić, bo np grunty prywatne. To jak się udaje to w innych dzielnicach, jak się buduje drogi na zachodzie, gdzie od zawsze wszystko prywatne? A tu facet na Zdziarskiej i Kątach zaorał pobocze i ludzie muszą chodzić po ciemne ulicy na przystanek, który usytuowany jest na zakręcie! I co władze dzielnicy na to ? Jak zwykle, nic nie da się zrobić!

# Lewandow

14.12.2014 13:26

a przed wyborami obiecanki: http://tustolica.pl/zdziarska-do- remontu-a-moze-tez-zawrotka-i- most_68089 (usuń spacje)
Dziwne tez ze przed wyborami radni byli bardzo aktywni na forach itp. a teraz nabrali wody w usta i cisza... i pewnie nic się nie zmieni aż do kolejnych wyborów w 2018. Ew. pochwala się jak to pięknie biegają w maratonach.

# gośc

14.12.2014 13:30

Nic dfziwnego, normalka a poza tym teraz aktywność radnych przejawia się w tym co cytowany napisał:
#inny Jaworski napisał(a) 13.12.2014 10:23
ale przeprowadza się akcje typu "głosujcie na mnie w wyborach na radnych bo jestem superbabka przewodnicząca RR w szkole z obiadkamikateringowymi", "dajcie nam lansiakom trochę czegoś ze swoich zakupów w marketach a nasza grupka zrobi z tym co zechce w spektakularnej sprawie" albo "przyjdźcie na śmieciobranie, wyręczymy MPO".

REKLAMA

# max

15.12.2014 11:28

#arti napisał(a) 14.12.2014 09:02
Miały być tanie mieszkania na zapierdziu bez dróg i innej infrastruktury społecznej ? - no i są .
Jak dla mnie możecie poczekać jeszcze z 10 lat- chcecie szybciej drogi to zrzutka po 10 tysięcy od rodziny lub jakiś teren do oddania za darmo pod cel publiczny.
Smiem twierdzić że w niektórych miastach Polski mieszkańcy którzy chcą porządnej drogi pod domem dokładają się do jej budowy. Często nie wynosi to nawet połowy inwestycji ale uczy ludzi współpracy i zaangażowania w wspólnych celach.
arti, wiesz ze takim samym zapierdziem były WSZYSTKIE warszawskie osiedla. WSZYSTKIE! Nawet Krakowskie Przedmieście (PRZEDMIEŚCIE!!!) było zapierdziem i budowano tam pałace jak arystokracji pasowało. Nawet bylo więszym zapierdziem, bo nie było żadnego PLANU zagospodarowania tych gruntów.
Tutaj jest plan, więc drogi POWINNY być zgodnie z planem zbudowane.
To czy one powstaną zależy tylko od RADY DZIELNICY, czyli tych radnych, których teraz wybraliście i RADY MIASTA. Oraz kilkudziesięciu urzędasów, którzy mogą ale nie muszą przeszkadzać.
BTW.
jak dla mnie to możesz dostać raka mózgu i poczekać sobie 10 lat na leczenie, albo zapłacić z własnej kieszeni.

# gosc

15.12.2014 14:45

Panie Jaworski, Panie Roszak to kiedy powstaną drogi wskazane w planie miejscowym z 2001 r. (pomogę policzyć 13 lat temu)???

# pasek

15.12.2014 19:29

#arti napisał(a) 14.12.2014 09:02
Smiem twierdzić że w niektórych miastach Polski mieszkańcy którzy chcą porządnej drogi pod domem dokładają się do jej budowy.
arti, bystrzaku, Czy to ma działać tylko na Lewandowie, czy obowiązuje w całej Warszawie?
Nie zauważyłem bowiem, by ktoś kazał mieszkańcom okolic Swiętokrzyskiej, Prostej, Marymonckiej etc dokładać się do remontu tej ulicy, albo mieszkańcom okolic np. Dw. Wileńskiego dokładać się do metra? Albo np. dlaczego z moich podatków zbudowano stacje na jakimś Ursynowie? Nigdy tam nie byłem i z metra tam nie korzystałem! Nie mogli sobie zabudować sami zainteresowani?

REKLAMA

# gosc

17.12.2014 09:06

a już była nadzieja, ze p. Jaworski skończy w Radzie Warszawie, że coś się zmieni, niestety mamy kolejne 4 lata zmarnowane...

# gosc

18.12.2014 08:36

Kolo Decatlonu ma powstać kolejne osiedle, wiecie coś na ten temat?

# zielona bialoleka

23.12.2014 11:37

http://warszawa.tvp.pl/18135203/19122014 - po 8. minucie reportaż na temat Białołęki - polecam!!!

REKLAMA

# gosc

29.12.2014 15:06

jak wygląda obecnie kartograficzna? wyrobili się na święta? :)

# Zawiedziony

05.01.2015 10:32

Budowali, budowali, budowali...
I nie zbudowali. Tydzień przed świętami ekipy zniknęły i pozostały tylko poprzewracane płotki blokujące wjazd na niedokończony fragment z ul. Jasiniec.
A pogoda była całkiem przyzwoita (nie jestem specjalistą od budowy dróg ale wydaje mi się, że deszczyk przy temperaturze +8 raczej nie powinien być przeszkodą).

# gosc

07.01.2015 08:50

może właśnie skończyli budowę i właśnie taki był plan? :)
Ten kraj nie przestaje mnie dziwić.

# gość

07.01.2015 12:05

#gosc napisał(a) 07.01.2015 08:50
Ten kraj nie przestaje mnie dziwić.
A u ciebie w twoim tamtym kraju jest inaczej ?

# gosc

07.01.2015 13:17

nie mam porównania, znam tylko ten MÓJ kraj :) co nie zmienia faktu, że ciągle potrafi mnie zdziwić.

# luc skywalker

09.01.2015 13:06

a kto powiedział, że na Święta Boż. Nar? Może chodziło o Wielkanoc. Tak samo jak z metrem. Nic, ale kompletnie, nic tak ekipa nie potrafi oddać w zaplanowanym czasie. Po co cokolwiek oni planują, skoro zawsze się spóźniają?
Panie Roszak, pilotujesz pan tę budowę?

# pawka

11.01.2015 18:51

A co to się stało że budowa od dłuższego czasu stoi... brakuje 100 metrów asfaltu i ani pół robotnika czy jakiejkolwiek maszyny ?

# Lewandów

14.01.2015 08:16

ul. Jasiniec jest droga prywatną, wiec może nie wykupili gruntu pod połączenie z ulicą i stąd ten brak robót???

# Zawiedziony

15.01.2015 12:59

Na Jasińcu pojawili się dziś ludzie montujący szlabany.
Może ktoś wstrzymał specjalnie budowę do tego czasu....

# gosc

23.01.2015 12:32

za odcinek ul. Kartograficznej od. ul. Jasiniec do os. Lewandow II odpowiedzialny jest deweloper - JWC.

# Zawiedziony

27.01.2015 09:52

tia
będzie na święta ale wielkanocne
asfaltu podczas mrozu nie położą
a było tyle ciepłych dni w grudniu i styczniu
a jeszcze od dziś zamknęli Głębocką grrrr

# Gość

27.01.2015 19:56

Za państwowe pieniądze nie powinno się budować prywatnych dróg. I bardzo dobrze, że nie budują . Sami zróbcie zrzutę i sobie zbudujcie. Na szlabany stać, a na trochę kostki nie?

# budda

28.01.2015 16:29

#Gość napisał(a) 27.01.2015 19:56
Za państwowe pieniądze nie powinno się budować prywatnych dróg. I bardzo dobrze, że nie budują . Sami zróbcie zrzutę i sobie zbudujcie. Na szlabany stać, a na trochę kostki nie?
ciulu, miasto buduje drogę publiczną, a nie prywatną. Po Kartograficznej będzie mógł jeździć każdy, kto będzie chciał. A że nie każdemu pasuje i nie każdy ma taką potrzebę, to nie moja wina. Ja nie jeżdżę po 1000 ulic Warszawy, jednak nie przyszłoby by mi do głowy, by kazać budować je mieszkańcom np. Mokotowa, Wawra czy Ursusa.
Mieszkańcy stawiają szlaban na drodze prywatnej (ul. Jasiniec) zbudowanej przez dewelopera (czyli za pieniądze klientów-meiszkańców tej ulicy) i utrzymywana przez mieszkańców. I wara wam od tej drogi, dopóki nie odkupi jej miasto.

# pytaniec

29.01.2015 16:13

Roszak, sieroto!
Gdzie jest Kartograficzna?
Nie wstyd ci człowieku robić ze swojej gęby cholewę?

# gosc

31.01.2015 14:07

http://bip.warszawa.pl /NR/exeres/ 1986A094-0A48-444B-9B43-12589941CDE4, frameless.htm (usuń spacje)
http://bip.warszawa.pl /NR/rdonlyres/000f44a0 /ibnsalpevcsczvuistvwodidpuofeeoy/ 12062Tumasz.pdf (usuń spacje)

# Lewandów

19.02.2015 10:15

i jak teraz wyglada sytuacja z Kartograficzną?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe