REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


10.04.2019 12:28 #lideksynubeka
Stare komusze wojskowe trepy,dawniej PZPR,później SLD,obecnie PO rżą z radości. Może trzeba było od razu zmienić na Mariana Cimoszewicza,funkcjonariusza NKWD ? Ojca Włodzimierza....
10.04.2019 14:55 #diztonz
Cieszę się, że bezczelność obecnej władzy w pewnych obszarach da się jeszcze ograniczyć. Jak bowiem wytłumaczyć zmiany nazw warszawskich ulic bez konsultacji społecznych, mało tego - wbrew protestom mieszkańców. Niech na Bemowie i Boernerowie będzie znowu ulica prof. Kaliskiego, bo był wielkim naukowcem ! .Przynależność do PZPR, to karta w życiorysach wielu ludzi dużego i małego formatu, zarówno z lewej, jak i prawej strony sceny politycznej.
10.04.2019 19:18 #Fizyk
Niezależnie od tego jak oceniać zaangażowanie polityczne Sylwestra Kaliskiego był on wybitnym fizykiem. W 1973 przeprowadził eksperyment kontrolowanej mikrosyntezy termojądrowej, osiągając temperaturę plazmy 10 milionów stopni (tzw. Eksperyment "Focus"). Było to dokonanie na poziomie światowym. Warto upamiętniać ludzi, którzy wnieśli istotny wkład w naukę.
10.04.2019 19:51 #lideksynubeka
Tego nie neguję. Ale Wiktor Urbanowicz też miał wielkie zasługi dla Polski. Osobiście nie miałbym nic p-ko pozostawieniu nazwy "Kaliskiego" i nadaniu innej ulicy imienia Urbanowicza.
Ale POstkomusza platfonsiarnia musiała to załatwić w sposób upokarzający pamięć Urbanowicza. I pokazała,że to ubeckie ścierwo
10.04.2019 23:36 #Pantera
Nie Wiktora tylko Witolda.
PO nie miała tu nic do rzeczy. Sądy przywrocily nazwy, bo wojewoda z PiS nie umiał ich zmienić zgodnie z przepisami. Zasłanianie nieudolności Sipiery PO czy "komunistycznymi sądami" to naprawdę zaklinanie rzeczywistości - tym bardziej że czerwonych towarzyszy nie brakuje w PiS: Kryże, Piotrowicz, czy choćby Rajmund Kaczyński - sekretarz PZPR na Politechnice. To oczywiście nie jest ubeckie ścierwo?
REKLAMA
10.04.2019 23:37 #Kaliski
W jaki sposób niby pokazała, że to ubeckie ścierwo? Bo zaskarżyła zmianę patrona z wielkiego fizyka, jak również osoby bardzo związanej z działalnością WAT na osobę również zasłużoną, ale której imię zostało wprowadzone tam bezprawnie? Nie ma w tym nic hańbiącego dla Urbanowicza, wręcz przeciwnie, upamiętnienie go akurat tam na siłę przy sprzeciwie mieszkańców nielegalną decyzją było hańbiące. A z tym POstkomunizmem to uważaj, PO i PiS z jednego AWS-u się zrodziły.
11.04.2019 06:33 #rysiek ochócki
Brawo, niech tak zostanie. Przez te szopki pseudopolityków tylko tracimy kasę z naszych podatków. TEraz wojewoda powinien za swoją nieudolność zapłacić z własnej kieszeni. Wtedy inni by zrozumieli, że szastanie publicznymi pieniędzmi, to nie szastanie "forsą niczyją". Amen
11.04.2019 09:21 gaczorkowa
nieźle
11.04.2019 14:42 #lideksynubeka
@Pantera.
Oczywiście,Witolda,nie Wiktora,moja wina.
Ubeckie ścierwo,to coś takiego co kłamie. Ś.p.Rajmund Kaczyński nie był nawet w PZPR,więc jak do cholery mógł być sekretarzem PZPR na Politechnice?
Członkiem KC PZPR i chyba Biura Politycznego był Marcin Święcicki,dziś oczywiście w PO. Innymi prominentami z PZPR w PO to towarzysze Belka,Cimoszewicz i ten z Bydgoszczy,co nazwisko zmieniał,bo prawdziwe miał takie śmieszne-typowo chłopskie,ale zabij,nie pamiętam. Tak jak nazwisko typowego elektoratu PO-Ciupaga?,Motyka?,Sedes?Łopata?
Wiesz co to jest Virtuti Militari? Czy tobie bliższy kulturowo jest order Lenina? Zgadnij towarzyszu,czego kawalerem był Rajmund Kaczyński za męstwo w Powstaniu Warszawskim?
11.04.2019 14:50 #lideksynubeka
@Kaliski
No to liczymy towarzyszy ze szczytów PZPR na listach PO-Borowski,Belka,Miller,Cimoszewicz?To nie byli członkowie władz powiatowych PZPR,którzy koniunkturalnie to i do ONR by się zapisali.
Mówimy o samym topie kierownictwa partii zbrodniarzy. Jeszcze Sztolcmana-Kwaśniewskiego tam brakuje. I Jarucwelskiego,....
11.04.2019 17:53 #BezczelnyLewak
Wolfgang czyli mąż Wolfgangowej czyli Przyłębska od TK.
Pawłowicz co bronił pedofila. Kujda przyjaciel Jarosława.
Lindeksynubeka ty mały dzbanie.
11.04.2019 17:58 #BezczelnyLewak
#BezczelnyLewak napisał(a) 11.04.2019 17:53

Wolfgang czyli mąż Wolfgangowej czyli Przyłębska od TK.
Pawłowicz co bronił pedofila. Kujda przyjaciel Jarosława.
Lindeksynubeka ty mały dzbanie.
Piotrowicz miało być co bronił pedofila.
Ty jednak lindek jesteś dzban totalny.
16.04.2019 21:30 #qvertz
Kaliski wybitnym naukowcem był. Ale pracował dla PRL i Moskwy, a nie dla niepodległej Polski. Ten bolszewicki "wyrok" przekreśla wartość orzeczeń tych sądów jako sądów polskich. Ci sędziowie kierują się przede wszystkim nienawiścią do PiS. Porównywanie jakiekolwiek wartości prac Kaliskiego z bohaterstwem Urbanowicza jest śmieszne i uwłacza wszystkim patriotom, którzy oddawali życie "za wolność naszą i waszą". Tej pięćsetce głupoli oraz sędziom tylko jedno się należy od uczciwych Polaków: pogarda!
25.04.2019 15:07 #thdyjnrynf
#qvertz napisał(a) 16.04.2019 21:30

Kaliski wybitnym naukowcem był. Ale pracował dla PRL i Moskwy, a nie dla niepodległej Polski. Ten bolszewicki "wyrok" przekreśla wartość orzeczeń tych sądów jako sądów polskich. Ci sędziowie kierują się przede wszystkim nienawiścią do PiS. Porównywanie jakiekolwiek wartości prac Kaliskiego z bohaterstwem Urbanowicza jest śmieszne i uwłacza wszystkim patriotom, którzy oddawali życie "za wolność naszą i waszą". Tej pięćsetce głupoli oraz sędziom tylko jedno się należy od uczciwych Polaków: pogarda!
Jesteś takim samym debilem jak lideksynubeka :)
25.04.2019 23:27 #Kaliski
Większym, bo wartościuje patriotyzm ponad osiągnięcia nauki, jak również nie słyszał o legendach, jakie towarzyszą śmierci gen. Kaliskiego.

@lideksynubeka Panu się chyba myli PO z SLD, poza tym Belka to było faktycznie samo kierownictwo, komitetu uczelnianego. Za to "bezpartyjny z listy PiS" Stanisław Piotrowicz pełnił funkcję komunistycznego prokuratora, ale on rozumiem jest cacy, bo "nasz".
REKLAMA
26.04.2019 09:35 dzierwka
super sprawa
27.04.2019 17:43 #qvertz
#thdyjnrynf napisał(a) 25.04.2019 15:07

Jesteś takim samym debilem jak lideksynubeka :)
No cóż, "wyrok" na mnie już w bolszewickim stylu wydałeś. A czy masz tetetkę, by dokonać egzekucji? Wam, potomkom uboli, to przecież nie sprawia żadnych trudności, by palnąć wrogiej reakcji w łeb.
24.05.2019 21:33 #Wiosenka
Wyczyścimy Polskę ze smogu i z nieuczciwych polityków! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

 4/2364 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Zdrowie i Uroda
 ### DOMOWE WIZYTY PIELĘGNIARSKIE //// TEL 574-213-026 /// Usługi pielęgniarskie profesjonalnie - Warszawa i okolice. Zdejmujemy szwy w domu, wykonujemy opatrunki, zastrzyki, kroplówki, lewatywy. Zajmujemy się pielęgnacją odleżyn i innych ran trudno gojących się. Pomożemy w pielęgnacji stomii. Stawiamy bańki próżniowe bez ogniowo. Oferujemy Państwu możliwość skorzystania z naszej szerokiej wiedzy medycznej popartej wieloletnią praktyką pielęgniarską. Z wizytą pielęgniarską dojedzie do pacjenta magister pielęgniarstwa z kilkunastoletnim stażem w zwodzie. Potrzebujesz pomocy zaufanej pielęgniarki ----ZAPRASZAMY

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Szybka pożyczka między osobami Jesteśmy organizacją udzielającą kredytów i finansującą, której głównym celem jest pomoc potrzebującym. Udzielamy pożyczek w wysokości od 5 000 do 15 000 000 EUR w okresie spłaty rozpoczynającym się od wyboru, z oprocentowaniem 2%. E-mail: laurabettery@gmail.com

Antyki
 Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, zdjęcia o tematyce wojskowej, przedwojenne pocztówki elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego telefon 694972047

Usługi transportowe
 TRANSPORT materiałów budowlanych/okien/drzwi/towarów na paletach BELGIA/HOLANDIA/NIEMCY Firma Maxim Transport oferuje: - transport materiałów budowlanych - w tym także okien, stolarki drewnianej, bezpośrednio na teren budowy - przewóz mebli - w tym również pomoc w przeprowadzkach - przewóz towarów na paletach - zabezpieczone folią stretch, pasami, - dostarczanie paczek i przesyłek - mniejsze lub większe gabaryty, zależnie od potrzeb Klienta. Każda przesyłka dostarczana na teren budowy lub wskazany adres. TEL: +48 608 835 822 www.maximtransport.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA