REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# PKU

13.05.2019 09:12

Takie uporządkowanie ruchu zawsze zwiększy korki, bo trzeba wydzielić czas dla większej liczby kierunków. Aczkolwiek zmiany są konieczne - sam miałem tam stłuczkę jak jeden niecierpliwy kierowca uznał, że skoro jadę zgodnie z przepisami to na pewno zdąży. Prawie zdążył. Ja też prawie zdążyłem zahamować. Ale przynajmniej miałem darmowe lakierowanie :)
Tradycyjnie za to, że niektórzy nie umieją zaczekać cierpimy wszyscy.

 evilized

13.05.2019 10:45

witam

# bemo666

13.05.2019 13:32

Przecież tam wypadki są nie przez złą organizację ruchu, ale właśnie przez nieciepliwość kierowców, którzy uważają, że zdążą. Najczęściej nie zdążają. A potem płacz i płać.

REKLAMA

# Gość

13.05.2019 22:43

Jadący Wrocławską od McDonald, którzy skracają w lewo w kierunku Koła często jadą naprawdę na "bardzo późnym żółtym" Przed autem ruszającym ze świateł na Radiowej zdąży, przed tym które jedzie i trafiło na zielone nie mając nikogo przed sobą - niekoniecznie.
Dodatkwo: "System działa tak, że czujniki zamontowane przy torach wykryją nadjeżdżające tramwaje i przełączą sygnalizację na najbliższym skrzyżowaniu tak, by tramwaj podjeżdżając do niego nie czekał na zmianę świateł."
priorytet dla tramwajów w tej opcj ma sens tylko w przypadku gdy przystanki będą przeniesione za skrzyżowanie. W przeciwnym razie uzyskana w ten sposób zmiana świateł zostanie wykorzystana na postój na przystanku przed skrzyżowaniem.

# PKU

14.05.2019 07:42

#Gość napisał(a) 13.05.2019 22:43
uzyskana w ten sposób zmiana świateł zostanie wykorzystana na postój na przystanku przed skrzyżowaniem.

Przecież możliwa jest taka synchronizacja świateł, że czujnik wykrywa tramwaj, dolicza czas na wymianę pasażerów na przystanku i potem zmienia sygnalizację.
Oby tam działało to lepiej niż przy pętli na Kole, bo jak jadę tam samochodem to nieraz stoję mimo, że żaden tramwaj nie jedzie, a nieraz mam zielone, a tramwaj dłuższy czas musi czekać.

# rex

15.05.2019 15:21

Przez niecierpliwych (czyt.nie potrafiących jeździć) będziemy cierpieć wszyscy stojąc w kolejnych korkach.
Przyczyn trzeba szukać nie w sygnalizacji, a w szkoleniu nowych kierowców.
NIE WIDZISZ, NIE JEDŹ! jedna z podstawowych zasad. I nie ma co zrzucać na skręcający autobus.

REKLAMA

# jarek~

16.06.2019 21:14

#PKU napisał(a) 13.05.2019 09:12
Takie uporządkowanie ruchu zawsze zwiększy korki, bo trzeba wydzielić czas dla większej liczby kierunków. Aczkolwiek zmiany są konieczne - sam miałem tam stłuczkę jak jeden niecierpliwy kierowca uznał, że skoro jadę zgodnie z przepisami to na pewno zdąży. Prawie zdążył. Ja też prawie zdążyłem zahamować. Ale przynajmniej miałem darmowe lakierowanie :)
Tradycyjnie za to, że niektórzy nie umieją zaczekać cierpimy wszyscy.
komentarz:
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA