REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# z górc

22.11.2011 00:04

O ile mnie pamięć nie myli, to na tym terenie (kiedyś była tu świetlica szkolna) miało powstać przedszkole z prawdziwego zdarzenia, bo to na Bolkowskiej to tylko namiastka.Sprawa podobno ugrzęzła w urzędzie.Jestem - po pierwsze - zaskoczony tą zmianą, bo miejsc w przedszkolach na Bemowie brakuje
- po drugie - jak można w tej chwili dostać się na teren po byłej świetlicy,kiedy wspólnota z budy 7 zagrodziła płotem dostęp do wejścia do tej posesji
- po trzecie - ten teren mieści się przy starej ulicy Górczewskiej,a nie przy Szlifierskiej.

# mieszkaniec Górc

22.11.2011 22:23

Uważam, że lokalizacja tego parku jest bardzo zła, przede wszystkim z tego powodu, że prawie naprzeciwko (róg starej Górczewskiej i Szlifierskiej) jest sklep alkoholowy, otwarty non-stop. Do tego sklepu ściaga chuliganeria z całego osiedla. Tuz po wyjściu ze sklepu piją alkohol. Wszędzie są porozrzucane butelki po wódce. Wrzeszczą, klną, sikają na chodniku, a czasami robią coś więcej!!! Przechodziłem tamtędy niedawno i widziałem faceta, który po prostu kucnął na trawniku i załatwił się. Nawet nie zareagowałem, udałem, że nie widzę, bo kilka metrów dalej czekała na niego grupa dresiarzy, bardzo nieprzyjemnie wyglądających. Przez całą noc jest ruch koło tego sklepu. Począwszy od wiosny do jesieni, grupki pijących alkohol siedzą na okolicznych ławkach, między innymi na okolicznych placach zabaw.
Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że towarzystwo będzie chętnie korzystało z lezaków, ławek w nowopowstałym parku. Jak im zabraknie wódy - tylko skoczą na drugą stronę ulicy. Bedą bardzo zadowoleni, gdy dzielnica im zafunduje super miejsce do nocnych popijaw!!!
Po kilku dniach będzie tam WSZYSTKO zdewastowane. Pomysł jest świetny, ale do zrealizowania w innym miejscu. Tutaj -szkoda pieniedzy! W tym miescu powinien być jakiś inny obiekt. Taki, którego chuliganeria nie zniszczy i w którym nie będzie mogła załatwiać potrzeb fizjologicznych.

# Ręka Sprawiedliwości

26.11.2011 19:03

Do komentarza "z górc"...
..."dostać się na teren po byłej świetlicy" będzie mozna przez pierwotne przejście od starej Górczewskiej, które zostało zamknięte 8 lat temu. To, że nielegalnie zrobiono sobie przejście po cudzym terenie, nie upoważnia nikogo do takiego komentarza i do osądzania bez uprzedniego sprawdzenia faktów.
Poza tym ten teren nie należy do gminy Bemowo, więc o czym tu mowa ?
Tak na marginesie.....mało na Bemowie jest pijackich skwerków?...po co nam nastepny?

REKLAMA

# ja z Górc

30.11.2011 00:22

mieszkam w pobliżu od 1989r. i po raz pierwszy słyszę,że wejście na teren świetlicy (byłej własności państwa Zarembów)był od str. starej Górczewskiej.Zawsze był tam ,gdzie jest brama, obecnie niedostępna dla wszystkich normalnych mieszkańców osiedla Górce.Od strony boiska szkolnego do świetlicy od zawsze była ogólnodostępna ścieżka,którą dzieciaki udawały się do świetlicy ze szkoły lub odwrotnie bez żadnych przeszkód,aż do teraz.Ścieżka była zawsze całkowicie legalna.A tak między nami - to gdzie znajduje się ten teren jak nie na Bemowie?W Parzęczewie Dolnym?
Teren świetlicy jak najbardziej nadaje się na urządzenie tam przedszkola z prawdziwego zdarzenia.Proszę nasz urząd dzielnicy o powrót do tej koncepcji.Na mikropark nadaje się teren po drugiej stronie starej Górczewskiej między 156 a 160,oddany przez SM Wola inwestorowi prywatnemu na potrzeby budowy budynku Górczewska 156,ale budowa się skończyła i plac chyba można odzyskac.

# szach-mat

04.12.2011 21:37

...Ty z Górc....!!!
Sprawdź właścicieli terenów na Bemowie...a nie Parzęciew Dolny uskuteczniasz w necie.
Inna sprawa to...co i gdzie należy czy chciałoby się zrobić na Bemowie. Szkoda wielka , że nikt nie myśli o inwalidach, rencistach i emerytach. Dzieci i owszem sa wazne, ale...dosyć tego dobrego...dosyć prymitywizmu i głupoty...jaki teren przedszkola? no jaki?....chyba raczej żłobek jak nie żłób zróbta tam, bo skoro jest chlew w tym mieście i kraju to po cholerę nam świetlica...raczej światłość wiekuista niech przyświeca wszystkim mieszkańcom Bemowa, by nabrali dystansu do życia i do siebie nawzajem.
Proponuję zrobić tam hospicjum, albo dom starców, bo to chyba najrozsadniejsze rozwiązanie tych dywagacji.

# bemowiak

04.12.2011 22:52

ot i kultura wychodzi jak słoma z butów nowobogackich z budy 7.Skoro odgrodziliście się od osiedla i plujecie na kraj, miasto i osiedle ,w którym przyszło wam mieszkac, to nie zabierajcie głosu w sprawach ,które dzieją się za waszym płotem - was to akurat wcale nie powinno obchodzić - pilnujcie swojego podwórka.To jest teren Bemowa i Górc i wam nic do tego.Postawcie wyższy płot bo ptaki i samoloty naruszają bez przeszkód jaśniepańską przestrzeń powietrzną.Jaka to szkoda , że pieniądze i kultura nie idą w parze . No,ale jak mogą iść,skoro odgradzacie się i od szkoły i Ośrodka Kultury.Najpierw się ogrodziliście a teraz zza płotu chcecie o wszystkim decydować.

REKLAMA

# szach-mat

05.12.2011 08:34

"bemowiak"!
...poprawność myślenia nie idzie u Ciebie w zgodzie z poprawnością polityczną.
Kłaniam się ze Śródmieścia :)
Widzisz drzazgę w oku u innych , a nie zauważasz w swoim oku belki.
Jeżeli ktoś odgradza swój teren, to zgodnie z prawem ma do tego papier.
Czy chciałbyś, żeby po Twoim domu ( podwórku ) maszerowali obcy ludzie i rządzili Twoją rodziną?
Czasy komuny już się skończyły, czy Ci się to podoba czy nie.
Sprawiedliwy osąd to dla Ciebie wielki problem, ale nie martw się "bemowiak"...będziesz mógł jeździć po Bemowie rowerkiem za 12 tyś. po bus-pasie, będziesz mógł w nowo planowanym parku wypić mózgotrzepa i świat będzie ładniejszy dla Ciebie...( taki bezproblemowy ).
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA