REKLAMA
REKLAMA

Jaka dobra pralka

25.01.2016 08:29 #goman393
Witam,
Kilka dni temu zepsuł się mój 8-letni Electrolux - spalił się moduł sterowania, koszt wymiany ponad 500zł. Zdecydowałem się na zakup nowej pralki.

Moje wymagania:
- wsad 5-6kg
- prędkość obrotowa 1200-1400 obr/min
- timer - czyli prosty licznik pokazujący kiedy zakończy się program prania
- tanie części zamienne, dobry serwis
- głośność pracy, wielkość nie mają dla mnie żadnego znaczenia

Myślałem też na wykupieniem dodatkowej 5 letniej gwarancji, w sumie nie jest to duży koszt bo około 200zł. Chyba warto...
25.01.2016 14:05 #rimeka3
Ja nie kupowałam pralki z dodatkową gwarancją. Wybrałam model Candy. Poprzednia pralka tej samej marki służyła mi 10 lat tak wiec ta mam nadzieję,że równiez będzie mi tyle służyła. Jest to model GS 1282D3/1-S . jak na razie nie widzę w nim wad. Jest:
pojemna - 8 kg
prędkość wirowania 1200 obrotów
ma wiele programów prania, wszystko jest ładnie opisane z przodu
głośność niby nie ma znaczenia ale pralka jest cicha. Czasami głośna pralka równiez może przeszkadzać, uwierz....
26.01.2016 13:50 bofajno
Popatrz na ten sklep http://www.euro.com.pl/ Ja w Euro kupiłam swojego Siemensa (pralkę). Może skuś się na tą firmę?
17.02.2016 23:30 #JacekWQ
Ja mam swoją Amicę NAVI6102 i nie mam co narzekać. Działa na prawdę bardzo dobrze, ma dużo programów prania, nic nie stuka i nie puka. Oby tak było na dlugo:D
27.02.2016 18:31 #Królik
My mamy w łazience pralkę Amici EMAW P8123 bo chcieliśmy czegoś z klasą energetyczną A+++ i pojemnością 8 kg. Ta to ma + wymienne łożyska bębna.
29.03.2016 22:02 #Grajec
Akurat te pralki Amici są jak dla mnie rewelacyjne! Nie dość, że stosunkowo tanie to jeszcze i bardzo dobre. No i faktycznie mają te wymienne łożyska.
30.03.2016 20:57 #Królik
Akurat ja w pełni zgadzam się z tą opinią o pralkach Amici. Jak pisałem my mamy i każdemu polecamy!
14.04.2016 14:25 #odessa33
a to może coś z Candy tania i sprawdzona marka :) Ja sama przymierzam się do zakupu nowej bo moja stara to pamięta jeszcze lata 90 :) i chcę kupić z candy bo mozna ją sterować telefonem :)
14.04.2016 22:11 #Celem
U nas też stoi Amica. Generalnie staramy się kupować polskie sprzęty AGD i w przypadku pralki padło też na Amicę. Na razie ok - duży plus za programy prania i cicha praca.
18.04.2016 15:02 #Ewelinna
Też czytałam, że dobre i nowoczesne AGD mają w Candy, ja się obecnie rozglądam za lodówka w stylu - http://www.candy.pl/ , ale pralka też za niedługo będzie do wymiany. Myślę że najbardziej trzeba patrzeć na zużycie prau i wydajność .
20.04.2016 22:38 #Lafifa
Mnie się osobiście podoba pralka która mam czyli Amica TAWE7123LCLDS. Duża, pojemna, z programami prania i mega prostą obsługą. DO tego ma m.in. wymienne łożyska bębnów więc póxniej w razie co naprawa grosze.
29.04.2016 20:21 #Krys
Wiesz co z Amici to ta seria TAWE ale i ta druga EWAMP. Ta druga nawet lepsza ma ten silnik bezszczotkowy a to jest na prawdę ogromna zaleta tej pralki.
30.04.2016 10:47 #Aliicja
A to ja bym nawet na to nie zwróciła uwagi:). Że są jakieś rodzaje silników;). Dla mnie to wszystko jeden worek:). Natomiast te pralki Amici bardzo mi się podobają z funkcji i wyglądu.
02.05.2016 23:51 #Witek
Silniki to jedno, ale znacznie ważniejsze jest to o czym pisali wcześniej - czyli wymiennych łożyskach bebna. Na to patrzcie żeby później nie bulić za naprawy w setkach zł
20.05.2016 06:49 #Stupaj
Tylko Amica ma wymienne łożyska bębna czy nie tylko? I gdzie mogę ewentualnie kupić takie lożyska? Dacie linka?
27.05.2016 19:19 #Witek
Nie wiem, kto ma jeszcze wymienne, wiem, że Amica ma. A można je kupić chyba w większości sklepów - tak mi się przynajmniej wydaje.
06.06.2016 08:34 natalia.r
U mnie niedawno zepsuła się pralka i musiałam na szybko kupić nową. Wybór padł na KFWM 856141 od Kernau. Pomimo tego, że był to szybki zakup, to nie żałuję, bo pralka jest naprawdę dobrej jakości, ma 15 programów prania, dobrze dopiera, a poza tym posiada program prania dziecięcych ubranek oraz system Anti Alergic - co jest dla mnie ogromnym plusem. Pozytywnie oceniam także załadunek, który wynosi 8kg, już nie muszę dwa razy pod rząd nastawiać prania, z czego się bardzo cieszę :)
11.06.2016 00:00 #Wontyou
Ja wam powiem tak...najczęściej w pralkach psują się łożyska bębna...więc trzena kupować te pralki w których można je wymienić do których te łożyska są tanie. Takie pralki robi między innymi Amica.
06.07.2016 08:21 #Rancia
Zobacz modele Amici z tej nowej serii, kupiłam parę miesięcy temu i muszę przyznać że jestem niesamowicie zadowolona. Bardzo dobra cena jak na ilość funkcji które oferuje, świetnie działa steerowanie, dobre opcje do prania np. koszul etc., generalnie na piąteczkę.
25.07.2016 11:48 #reffe
Pralki to dość zawodne urządzenia tak wiec jestem zdania, że nie warto jest kupować bardzo drogiej pralki w cenie kilku tysięcy złotych.. Nie ma takiego dużego znaczenia czy sprzęt jest tani czy drogi. Po okresie gwarancji może się popsuć tak więc warto jest wybrać firme, która ma w Polsce dobry serwis. Ze swojej strony polecam Candy:
http://www.candy.pl/pl - na stronie jest ich katalog.

Pralki nie są drogie a mają w Polsce jeden z lepszych serwisów.
28.07.2016 00:09 Mandlesz
A byłaś już na stronie sklepu electro.pl? Tam są dobre pralki. Będziesz mogła wyszukać jakąś wg wymaganych przez Ciebie parametrów.
06.08.2016 19:16 #benedict
Dla mnie nie ma ma generalnie znaczenia gdzie. Liczy się cena i jakość. Dlatego wybrałem pralkę Amici z możliwością wymiany tych nieszczęsnych łożysk. Mało która pralka takie coś proponuje.
28.08.2016 10:23 #Tomashh
My się zdecydowaliśmy na Amicę Tawe ze względu na wymienne łożyska bębna i klasę energetyczną A+++. To są dwa główne kryteria wyboru:)
13.09.2016 12:52 RudaGrazyna
Moja koleżanka mi opowiadała, że kiedyś skontaktowała się z jakimś serwisem naprawiającym pralki, chyba www.Technikan.pl mniejsza o to w każdym razie zadzwoniła, czy też napisała z zapytaniem, jakie marki najczęściej naprawiają, z tego, co mówiła, na swoim blogu też mają jakiś ranking, czy coś takiego. Może warto właśnie w taki sposób wybrać sprzęt, bo jednak taka ocena jednostkowa może być znacznie myląca, a osoba, która naprawia pralki, może coś więcej powiedzieć na temat nawalającego sprzętu. Pozdrawiam ;)
07.10.2016 08:42 #malwador
Zobacz na https://www.ecarrefour.pl/ zamiast pytać i błądzić w sieci, tam bywają naprawdę godne uwagi promocje i bardzo dobrej jakości sprzęt, pralki też są, może jakaś Cię zainteresuje.
07.11.2016 00:01 #Britan2
Candy wypuściła na rynek bardzo fajną serie pralek, byliśmy ostatnio w sklepie i sobie testowaliśmy funkcjonalność i powiem, ze fajnie to wyglądalo. Jak byście szukali to pytajcie o pralki Candy Smart Touch w zasadzie w Media Markt czy RTV euro AGD i tych innych dużych sklepach już są. Fajne bo w bardzo dobrych cenach są prlaki z bardzo fajną technologią, możliwością obsługi jej przez smartphona, dostajecie dodatkowo opcje diagnostyki czy programowania własnych opcji prania. Na pewno dla osób , które lubią technologie dobra opcja.
13.11.2016 10:20 milexica
Właśnie przymierzam się do zakupu pralko suszarki i tak obserwuję wątki i moim zdaniem najciekawszą ofertę ma obecnie LG - są w miarę dostępne cenowo, do tego parametry też są naprawdę ok.
W sumie moja mama ma pralko suszarkę z tej firmy już 4 rok chodzi bez zarzutu więc chyba to bym poleciła.
14.11.2016 00:38 wisenka6
Jak już mamy dobrą pralkę koniecznie warto zaopatrzyć się też w najlepszy proszek do prania. Ja moje kupuję na http://www.amway.pl/ proszki, płyny do prania, do płukania, do namaczania. Mają wszystko co potrzebne i to bardzo wysokiej jakości. Również dla maluszków.
18.11.2016 18:24 #florka
czy ja wiem czy wykupowanie ubezpieczenia jest konieczne? Teraz są takie sprzęty że tak prędko Ci się nie zepsuje. Nie doradzę modelu, bo wybór na rynku jest ogromny, a parametry podobne. Najlepiej wybrać się do sklepu gdzie mają takie sprzęty, polecam rtv euro agd bo tam możesz się spodziewać fachowego doradztwa.
26.11.2016 14:10 #trty
#Aliicja napisał(a) 30.04.2016 10:47

A to ja bym nawet na to nie zwróciła uwagi:). Że są jakieś rodzaje silników;). Dla mnie to wszystko jeden worek:). Natomiast te pralki Amici bardzo mi się podobają z funkcji i wyglądu.
Są są, AMica ma np. w części pralek teLogic Drive.
23.03.2017 22:19 #Łucjan
Ale tylko w części są te silniki montowane czy we wszystkich modelach pralek Amici?
30.03.2017 19:50 #Rety
Chyba we wszystkich ale ja zawsze sprawdzam. Zobacz na papiery jakiejś z wybranych pralek AMici i tam to indo powinno byc.
19.05.2017 17:46 #Tremlinus
Tu macie całkiem sensowną pralkę Amica TAWD6102LCW z klasą energetyczną A++ jakby to dla kogoś było ważne:).
25.05.2017 21:13 #idzkosss
Czy pralka Amica DAWD6102LCW ma także wymienne łożyska bębna? Bo nie moge znaleźć tego info;/. Dzięki za pomoc:)

69/2229 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Stolica

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
regeneracja wtryskiwaczy warszawa   •   regeneracja wtrysków mazowieckie