REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Jak radny Tumasz blokował żłobki - plik dzwiękowy

# Oburzony

22.09.2014 12:54

Warto posłuchać o tym jak radny Wojciech Tumasz z Gospodarności próbował zablokować budowę nowych żłobków na Białołęce przy sprzeciwie szefa Gospodarności Jerzego Smoczyńskiego, radnej Gospodarności Anny Dziewulskiej i Burmistrza Piotra Jaworskiego.
http://bip.warszawa.pl/NR/ - proszę połączyć link - rdonlyres/000f9606/ - proszę połączyć link - rsvfcdfpeqcqahnwbwnxomjsuofjqiag/ - proszę połączyć link - LXIIaudiocz1.mp3
Plik znajduje się w BIP Warszawa - zakładka Białołęka, zakładka Rada Dzielnicy (2010-14), zakładka sesje. Plik nagranie obrad cz. 1 z 27.08.2014 r.
36.30 - Radny Wojciech Tumasz protestuje przeciwko budowie trzech nowych żłobków na Białołęce chcąc przeznaczyć środki na budowę gimnazjów.
41.35 - Burmistrz Piotr Jaworski opowiada o budowie nowych placówek oświatowych na Białołęce w tym zaplanowanych dwóch nowych gimnazjów.
46.20- Tumasz dalej protestuje przeciwko żłobkom
47.50 - Tumasz nie wie ile jest obecnie gimnazjów na Zielonej Białołęce i co jest zaplanowane w budżecie
48.20 - Jaworski - prosi radnego Jerzego Smoczyńskiego szefa Gospodarności o wyedukowanie Tumasza
49.20- Lider Gospodarności radny Jerzy Smoczyński informuje, że nie zgadza się z radnym Tumaszem z Gospodarności i popiera budowę żłobków
59.20 - Radna Dziewulska z Gospodarności tłumaczy Wojciechowi Tumaszowi z Gospodarności jak ważna jest budowa nowych żłobków na Białołęce.
Ile jeszcze inwestycji będzie próbował zablokować ten karierowicz. Swoją drogą niezłe ugrupowanie ta Gospodarność. Już IMB jest lepsze - przynajmniej wiedzą co chcą.

# Mieszkanka

22.09.2014 14:13

Potrzebne są i gimnazja i żłobki, ale ten atak personalny to tylko efekt obecnej brudnej kampanii wyborczej.

# Zielony

22.09.2014 15:07

Oj boli nazwisko radnego.com.pl. Kolejny wątek w tym samym temacie. Przypomnę w pierwszym dyskusja nie potoczyła się po myśli rozpoczynającego temat.

REKLAMA

# Dario

22.09.2014 18:58

Odsłuchałem i jestem porażony... Jak można głosować przeciwko własnej dzielnicy i mieszkańcom?! Kim jest ten p. Tumasz? Czy to jest osoba odpowiedzialna czy zwykły warchoł? Niech nikt normalny nie głosuje na tego osobnika!!!

# Zielony

22.09.2014 19:26

Można go poznać bliżej na www.radny.com.pl

 tarantula01

22.09.2014 22:32

W nagraniu jest niby wszystko dobrze, poza jednym - dla dzielnicy NIE MA zarezerwowanych pieniędzy na 2 nowe gimnazja !
Burmistrz i Rada Dzielnicy dotychczas zgłosili do inwestycji budowę szkół http://tustolica.pl/warzelnicza-mysliborska-kepa-tarchominska-trzy-podstawowki-w-najblizszych-latach_66962. W artykule Echa liczba szkół podstawowych jest za duża w stosunku do tego, o co stara się dzielnica - jest link do http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/4F0444D8-0065-4286-8DDF-C79614C32502,frameless.htm. Dlatego byłem przeciw żłobkom - nie ma zaplanowanych nowych gimnazjów, które będą bardziej potrzebne niż żłobki.Konfrontując słowa Burmistrza z rzeczywistością, stwierdzam, że mówił o życzeniach (np. gimnazjum na Kępie Tarchomińskiej, którego nie ma w budżecie. A nawet, gdy się znajdzie (wybory niebawem), to po pierwsze:
Na Tarchominie i Nowodworach jedno nowe gimnazjum to za mało w stosunku do potrzeb (jest 5 podstawówek, w których uczy się ponad 6.000 dzieci), a jedynie 2 gimnazja
po drugie:
Jego realizacja, z powodu zbyt późnego ujęcia w inwestycjach będzie przypadać najwcześniej na rok 2017 (01 września 2017 oddanie do użytku).
Mi zależy na mieszkańcach i dlatego w obliczu braku budowy gimnazjów, jestem przeciw rozpoczynaniu budowy żłobków. Gdybym się chciał przypodobać wszystkim, to zagłosowałbym za i siedział cicho, nie narażając się na krytykę. Zmuszam teraz Burmistrza, aby swoje życzenia o budowie 2 gimnazjów, które już są zaplanowane zrealizował. Najlepiej z naddatkiem. Uważam, że pieniądze na żłobki trzeba przeznaczyć na gimnazja, aby zrealizować ich więcej niż życzy sobie Burmistrz. Tylko wtedy możemy zdążyć uchronić dzieci po podstawówkach od dojeżdżania do szkół do innych dzielnic.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

22.09.2014 22:32

W nagraniu jest niby wszystko dobrze, poza jednym - dla dzielnicy NIE MA zarezerwowanych pieniędzy na 2 nowe gimnazja !
Burmistrz i Rada Dzielnicy dotychczas zgłosili do inwestycji budowę szkół http://tustolica.pl/warzelnicza-mysliborska-kepa-tarchominska-trzy-podstawowki-w-najblizszych-latach_66962. W artykule Echa liczba szkół podstawowych jest za duża w stosunku do tego, o co stara się dzielnica - jest link do http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/4F0444D8-0065-4286-8DDF-C79614C32502,frameless.htm. Dlatego byłem przeciw żłobkom - nie ma zaplanowanych nowych gimnazjów, które będą bardziej potrzebne niż żłobki.Konfrontując słowa Burmistrza z rzeczywistością, stwierdzam, że mówił o życzeniach (np. gimnazjum na Kępie Tarchomińskiej, którego nie ma w budżecie. A nawet, gdy się znajdzie (wybory niebawem), to po pierwsze:
Na Tarchominie i Nowodworach jedno nowe gimnazjum to za mało w stosunku do potrzeb (jest 5 podstawówek, w których uczy się ponad 6.000 dzieci), a jedynie 2 gimnazja
po drugie:
Jego realizacja, z powodu zbyt późnego ujęcia w inwestycjach będzie przypadać najwcześniej na rok 2017 (01 września 2017 oddanie do użytku).
Mi zależy na mieszkańcach i dlatego w obliczu braku budowy gimnazjów, jestem przeciw rozpoczynaniu budowy żłobków. Gdybym się chciał przypodobać wszystkim, to zagłosowałbym za i siedział cicho, nie narażając się na krytykę. Zmuszam teraz Burmistrza, aby swoje życzenia o budowie 2 gimnazjów, które już są zaplanowane zrealizował. Najlepiej z naddatkiem. Uważam, że pieniądze na żłobki trzeba przeznaczyć na gimnazja, aby zrealizować ich więcej niż życzy sobie Burmistrz. Tylko wtedy możemy zdążyć uchronić dzieci po podstawówkach od dojeżdżania do szkół do innych dzielnic.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

22.09.2014 22:37

Dodam jeszcze, że jako jedyny kandydat na radnego w 2010 r. pisałem w http://www.radny.com.pl/2010-program.html, że będę się starał o budowę przynajmniej 3 szkół. Inni kandydacie pisali: 2 szkoły, most itd. Niestety nie udało mi się doprowadzić do realizacji gimnazjów. Ale trudno, abym będąc radnym opozycji przy większości PO w radzie, mógł narzucić swoje zdanie.
Wojciech Tumasz

 tarantula01

22.09.2014 22:37

Dodam jeszcze, że jako jedyny kandydat na radnego w 2010 r. pisałem w http://www.radny.com.pl/2010-program.html, że będę się starał o budowę przynajmniej 3 szkół. Inni kandydacie pisali: 2 szkoły, most itd. Niestety nie udało mi się doprowadzić do realizacji gimnazjów. Ale trudno, abym będąc radnym opozycji przy większości PO w radzie, mógł narzucić swoje zdanie.
Wojciech Tumasz

REKLAMA

# TamMasz

23.09.2014 00:27

Tumasz jest niewątpliwie kontrowersyjną postacią.

# iterpelacja_to_sciema

23.09.2014 09:17

Jedyny rzecz, jaką p.Tumasz robił przez 4 lata, to bezsensowne wysyłanie interpelacji. W każdej sprawie, która mu przyszła na myśl, nawet jakieś bzdury.
A najlepiej oczywiście w sprawie, którą ktoś się już zajmował od dawna i załatwił. Potem podpisywał się pod nią, że niby to załatwił.
Odpowiedź na interpelację, to zgodnie z prawem, zaangażowanie kilku urzędników, czasami na kilka godzin.
P.Tumasz jest wyłącznie źródłem kosztów dla dzielnicy, bo na pewno nic dobrego nie robi. A ma potencjał, tylko mu woda sodowa uderzyła do głowy i zachciało mu się robić karierę polityczną.
Bardzo niesmaczny i niestrawny ten bigos

# cobra22

23.09.2014 10:32

Uzupełniając poprzednika:
Zajmował się nawet sprawami z nie swojego podwórka niejako zabierając pole działania innym (bez)radnym.

REKLAMA

# Uwazny

23.09.2014 11:08

Zespół Szkół (gimnazjum i podstawówka) na Warzelniczej jest w budżecie Dzielnicy od czerwca br. z terminem realizacji 2017 r. i kwotą ponad 30 mln zł. Gimnazjum na Kępie Tarchomińskiej z kwotą 20 mln zł będzie w budżecie 25 września. Burmistrz Piotr Jaworski wiele na ten temat pisał i mówił.
Od 25 września w budżecie Białołęki będzie także budowa trzech nowych żłobków z terminem realizacji 2017 r.
http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/- połączyć- 5510E2DC-233E-4152-9778-CF5A0445E7E0.htm
Czyli już wiemy, że Tumasz w przyszłej kadencji może chcieć usnunąć budowę żłobków na Białołęce. Przecież to jest chore.

# Brudzio

23.09.2014 11:18

Ludzie, nikt nie będzie usuwał budowy żłobków na Białołęce! Ale żeście się zafiksowali. On chciał przesunąć te środki na budowę gimnazjów, z którymi jest tu jeszcze większy problem niż ze żłobkami!

# cobra22

23.09.2014 11:24

Na chłodno patrząc, to zastanawia jedno. Jak radni głosowali za budową szkół podstawowych, a w budżecie ostatecznie wpisano 1 podstawówkę i jedną szkołę podstawowo-gimnazjalną, to znaczy że w mieście nie słuchają radnych dzielnicy. A może jednak w mieście są mądrzejsi od radnych dzielnicy i wiedzieli, że nie trzeba tylko 2 podstawówek i zrobiono zespół szkół, aby była podstawówka z gimnazjum. W tym wypadku zasługa radnych i Burmistrza żadna, bo głosowali tylko za podstawówkami.

REKLAMA

# cobra22

23.09.2014 23:20

nie podszywaj się frajerze

# cobra22

23.09.2014 23:22

używasz cudzego nicku , twoja wyobraźnia jest tak banalna?

# cobra22

30.09.2014 11:14

Bo to ja jestem prawdziwy cobra22 a nie ten który podszywa sie pode mnie.
Ten który sie podszywa to patałach kmiot nieokrzesany parówa buldwieć pospolity łysa pała w dresach z krótkimi nogawkami i jajcami na wierzchu.
To ja napisałem, ze wrócę po wakacjach i wróciłem a ten podszywacz fałszywy zaczoł pisac tydzień temu po mnie. Kmiocie plwocino starej kutwy wypindalaj z tego forum.

REKLAMA

# Kamil Wierny

30.09.2014 11:45

#Mieszkanka napisał(a) 22.09.2014 14:13
Potrzebne są i gimnazja i żłobki, ale ten atak personalny to tylko efekt obecnej brudnej kampanii wyborczej.
otóż to. Dobrze byłoby, żeby oburzony się ujawnił.
Mimo że mam dziecko w wieku żłobkowym, uważam, że dzielnica - uwaga, słowo klucz - BARDZIEJ potrzebuje gimnazjów niż żłobków. A jeśli tak, to najpierw trzeba budować gimnazja, a dopiero potem żłobki.

# Kamil Wierny

30.09.2014 11:55

00:47:45 - szach mat, panie Jaworski.

# gość

30.09.2014 14:58

cobra22 znów ma rozdwojenie jaźni :D

REKLAMA

# cobra22

30.09.2014 19:25

goścu parówo ssij salami przez mój dres aż po same kule

# mieszkanka

30.09.2014 20:32

Cobra22 nie widziałam jeszcze tak wulgarnych i obrzydliwych wpisów jak twoje. Jesteś sfrustrowanym chamem zaśmiecającym to forum swoimi żałosnymi wpisami. Idź już i nie rób sobie więcej wstydu...

# cobra22

30.09.2014 21:54

przepraszam mieszkanko, ale to nie moja wina, że ktoś podszywa się pod moim nickiem i nie chce odpuścić.Myślisz, że sprawia mi przyjemność pisanie tak chamskich i wulgarnych słów?proponowałem temu gościowi pax, ale on dalej swoje.

REKLAMA

 gdd

30.09.2014 23:26, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 30.09.2014 23:28

To może zgłoś to do administratora forum ? Też nie chce mi się czytać bluzgów na forum.
A co do istoty, cóż pan Tumasz i formacja z którą jest związany tak nie otrzymają mojego głosu.

# z Dąbrówki

01.10.2014 09:21

A mój otrzyma, bo np. nie budzi się przed wyborami jak inni.

# gość

01.10.2014 18:08

Pająk to dobry radny.
Wiele zdziałał dla naszej dzielnicy, mam duże szanse na trzecią kadencję.

 antyurzędnik

01.10.2014 20:06

Mój głos p.Tumasz otrzymał, bo był jedynym radnym, który reagował na maile i zgłoszenia. Pozostali ( w tym kilku z aktualnej listy) mieli chyba kontakty tylko i wyłącznie na czas wyborów. Później były martwe i głuche na prośby mieszkańców.
Obecnie również prawdopodobnie otrzyma.

# Nemo obserwator z głębin

01.10.2014 20:24

Każdy rozsądny poprze Wojciecha T. ponieważ chcąc się przypodobać mieszkańcom PO głosuje za wszystkim .Brak natomiast rozliczeń z głupot .Grzegrzółka przejechał się rowerem doklejono mu etykietę ( pracowity ) i o0djechał do miasta. Swoi tyle robią dla swoich - drugie PSL . Zapomniano mu przykleić etykietkę pijak -niestety tak wyszło .Zwykły obywatel Białołęki nawet przy tym nabuzowaniu gdyby spowodował wypadek zostałby poddany publicznej chłoście .Ten awansował . Kaznowski tyle się narobił w dzielnicy (obiecywanki ) że nawet na uroczystości 20 -lecia dzielnicy ze wstydu nie przyjechał c.Nawet Jaworskiemu który był jego drugą ręką i żadnych jego pomysłów nie negował nie wysłaŁ życzeń rocznicowych .Zresztą pal licho Jaworskiego ale tyle zawdzięcza radnym których ma głęboko ...... Najwazniejsze że jak się chwali dostaje więcej kasy .To się liczy .
Tumasz może jest upierdliwy ale nie pozbawiony zdrowego rozsądku i dociekliwości . To trzeba w nim cenić .Dlatego zastanawiają mnie wpisy szkalujące jego prace .Może to któraś kolumna rządzących ?

# Zielony

01.10.2014 20:44

Tumasz się załamie. Kopacz obiecała więcej środków na żłobki a większość uznało to za dobry pomysł :)

# zawiedziony

01.10.2014 21:40

Kartograficzna miała być gotowa na wczoraj i ... niestety nie ma! Jest problem z gruntami między osiedlami. Były zapowiedzi, że na czas się je wykupi, a właściciel jednego z kawałków stwierdził, że się do niego nie zwracano. Wycinał właśnie drzewa na posesji. Mówił, że to pójdzie na zasadzie specustawy, czyli wywłaszczenie, a potem negocjacje cenowe ... ale jak widać i nawet tego zaniedbali. Nie wiem kto to miał zrobić, dzielnica, czy wykonawca, ech ...

# Egon

10.10.2014 15:45

Ludzie, niech odejdzie od Was choroba "krótkiej pamięci".
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break