REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# hanka

27.02.2015 17:46

Szkoda że nikt z ZTM nie zauważył że przy Lazurowej powstają wielkie osiedla które potrzebują komunikacji dodatkowej, a nie zabierania istniejącej.

# giugi

27.02.2015 18:19

A co z Nowy Bemowem? Żadnego połączenia z Mokotowem! Przecież tam tyle ludzi pracuje!
167 - bardzo popularna trasa - łączy z Rondem Syberyjskim, GUSem, Polem Mokotowskim, na Siekierki.
112 - dojazd na Bródno, do centrów handlowych na Targówku i do M1. To niech dojeżdża choć do pętli Nowe Bemowo.
Nie ma też połączenia z Mordorem.
Po co tworzyć 423 skoro jest 523???

# PsiQs

27.02.2015 18:20

A gdzie linia E-5???

REKLAMA

# bemowianka

27.02.2015 20:18

184 powinno jechać z Bemowa na Służewiec.

# eleven

27.02.2015 21:06

Na Lazurowej zamiast 112 będzie 197, nic nie jest zabierane bez zastępstwa, proste. Jakby mieszkańcy powstających wielkich osiedli płacili w mieście podatki to byłyby pieniądze na dodatkową komunikację. Bemowo chyba nie sąsiaduje z Mokotowem, co to za problem wysiąść ze 184 i wsiąść do 167 na Prymasa, nogi ucięło?
Do M1 jest dojazd 11 i cały czas 184, więc nie rozumiem. Nie ma bliżej Bemowa centrum handlowych niż na Targówku? Na Bródno nadal będzie, wystarczy podjechać 122 lub 184.
Bo mniejsze jest wykorzystanie na wschód od metra Politechnika po zamknięciu Łazienkowskiego niż na zachód.
E-5 http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1352&c=100&l=1.

# annsi

27.02.2015 21:24

A co z przystankami np. Dywizjonu 303, Kazubow? zostanie tam tylko 171?

REKLAMA

# EwaG.

27.02.2015 23:30

Jeżdżę z dziećmi 112 do rodziców na Jelonki Południowe z Nowego Bemowa. Teraz przesiadka z tramwaju wysokopodłogowego do 197 jak mniemam.

# EwaG.

27.02.2015 23:36

Stare Bemowo lubi ZTM, ZTM nie lubi Starego Bemowa.
Nowa szkoła przy ul.Zachodzącego Słońca ma w tym roku przyjąć pierwszoklasistów z rejonu Starego Bemowa i szkoły przy ul Thommego i te z Fortu Bema może ZTM zapewni im dojazd :-)

# lideksynubeka

28.02.2015 10:26

No więc proszę małomiasteczkowego elektoratu PO zamieszkującego Bemowo.
Wasze marzenia się spełniają. Wasza ukochana partia pierwszego obciachu proponuje likwidację komunikacji autobusowej na Bemowie. I słusznie,w rodzinnych wsiach chodziliście na piechotę i dobrze było.
Teraz trzeba koniecznie zagłosować na PO i Komuchoruskiego. Spełnią wasze dalsze pragnienia,czyli zlikwidują szkoły,przedszkola i służbę zdrowia,a docelowo emerytury. Oczywiscie podatków pobieranych na edukację i zdrowie nie obniżą.

REKLAMA

# podatnik z Bemowa

28.02.2015 10:54

#lideksynubeka napisał(a) 28.02.2015 10:26
Oczywiscie podatków pobieranych na edukację i zdrowie nie obniżą.

Donald Tusk powiedział na poczatku swoich rządów, że każdy kto w jego rządzie zaproponuje podniesienie podatków to z niego wyleci. Następnie premier podniósł podatki i zgodnie z deklaracją - sam siebie z rzadu usunął do Brukseli. Teraz będzie podnosił podatki w całej Europie.

# BeMózg

28.02.2015 11:18

#giugi - jak się pracuje na Mokotowie, to warto się w ten rejon miasta przeprowadzić. Dojeżdżanie do pracy z Bemowa na Służewiec jest bez sensu.

# Wiecej

28.02.2015 14:46

Powinien być autobus z Nowego Bemowa na Służewiec bo do 189 rano nie da sie wsiąść!!!!

REKLAMA

# lideksynubeka

28.02.2015 14:52

@podatnik z Bemowa
W propagandowej nowomowie PO(jakże skutecznej w stosunku do ich małomiasteczkowego elektoratu) podwyżkę podatku VAT od 01.01.2011 nazwano"czasowym uzupełnieniem luki w dochodach Państwa spowodowaną obniżką podatków""
W jednym z archiwalnych programów przedwyborczych PO był postulat podatku 3 razy 15%.
Mnie z tabliczki mnożenia wychodzi,że jest to 45% i takiej to stawki podatkowej spodziewam się od platfonsiarni po zaprzestaniu finansowania przez nich edukacji,zdrowia,obronności i bezpieczeństwa.
Za to do dziś jestem wdzięczny premierowi Kaczyńskiemu za obniżkę stawki PIT z 40% do 32%.Czuję to w kieszeni.

# bemowianka

28.02.2015 14:55

przeprowadzić się na Służewiec? Gdzie? Tam są same biurowce. No i po co?
To jest niedaleko - samochodem 15 min, tyle, że komunikacja publiczna kiepska.
Bardzo brakuje bezpośredniego połączenia. 189 jest napchane do granic możliwości. Pisałam już w tej sprawie do ZTM. Może jak więcej osób się wypowie to zareagują.
#BeMózg napisał(a) 28.02.2015 11:18
#giugi - jak się pracuje na Mokotowie, to warto się w ten rejon miasta przeprowadzić. Dojeżdżanie do pracy z Bemowa na Służewiec jest bez sensu.

# peterson

02.03.2015 11:57

Po*ebało ich całkowicie w ztm. Bezmógi nie widzicie, że na Dywizjonu 303 zostanie tylko 171? Jak dojechać na Zachodni czy dalej na Ochotę? 523 tam się nie zatrzymuje. Jak dojechac szybko na Bielany czy Młociny? Ten tramwaj to porażka, ledwo się toczy i staje co chwile na światłach bo przecina drogę. Jak dojechać na Targówek jak nie będzie 112? Ręce opadają

REKLAMA

# bemowianka

02.03.2015 12:18

JUż jakiś czas temu zlikwidowano wszelkie połączenia z os. Groty, znacznie ograniczono trasy ze Starego Bemowa/Lazurowej/Kaliskiego... jedynym środkiem komunikacji pozostaje własny samochód jeśli ktoś nie chce się przesiadać 4-5 razy w drodze do pracy i tracić czasu na przystankach oczekując na kolejne połączenia. Na Grotach i Starym Bemowie powstaje coraz więcej osiedli mieszkaniowych a komunikacja miejska jest likwidowana w zastraszająco szybkim tempie. Gdzie tu sens i logika? Ktoś widzi?

# zjelonek

02.03.2015 21:54

jak zwykle usprawnienia które komplikują dojazdy.
czy naprawdę 167 i 112 muszą aż tak być skrócone żeby nie miały żadnego wspólnego przystanku do przesiadki ?
Skoro zabrano 112 z Jelonek , to może niech 28 pojedzie na Bródno zamiast krążyć na Pragę ?
Dlaczego po skróceniu 507 zlikwidowano 8 i teraz juz nie ma zadnego bezpośreniego dojazdu do Waszyngtona ? Nie mozna było zlikwidowac 10 a na jej trasę skierować 11 ?
Tak czy siak , nadal nie będzie bezpośredniego dojazdu z Grot ani do metra ani do SKM , a Bemowo nadal nie uzyska linii na lotnisko Okęcie imienia Chopina

# Margot

02.03.2015 21:59

Nie nie ucieło nóg, ale wiesz nie każdy ma dwie zdrowe nogi. Ja np poruszam się o dwóch kulach inwalidzkich, każda przesiadka jest problemem. Pomysl czasem o innych, tylko trochę empatii...

REKLAMA

# Jaga

03.03.2015 19:30

... poza tym, do kur.y nędzy płacę całe życie podatki w W-wie i mam teraz z Jelonek przez Służewiec do Centrum jeździć?! Mam prawo mieć dojazd wygodny taki jak kiedyś był. A tu dali jeden tramwaj zabrali jeden i do tego chcą zabrać trzy autobusy to ZŁODZIEJSTWO! I jeszcze ci wmówią, że to dla CB lepiej!

# Yelonkers

03.03.2015 22:23

Wszystko z Jelonek do centrum skasowali 106, 506, 501 to teraz jeszcze 112 chcą rozp...

# bemoman

04.03.2015 11:21

No to wychodzi na to, że przystanki Pirenejska w obu kierunkach zostaną bez autobusów, bo znając życie 122 wróci na swoją trasę (Wrocławską) po otwarciu skrzyżowania Radiowa/Powstańców Śląskich. Informacja dla urzędników - z tego przystanku korzysta wiele osób z dziećmi, starszych, etc. Nie każdy jest w stanie dojść na przystanek przy Wrocławskiej lub Radiowej. Przynajmniej jeden autobus powinien jechać ciągiem Powstańców Sląskich między Wrocławską a Radiową. Moim zdaniem powinien to być jeden z tych: 112, 122, 167, 184.

REKLAMA

# Seba

04.03.2015 12:27

Jak patrzę na te propozycje zmian, to dochodzę do wniosku, że w ZTM siedzą ludzie NIEKOMPETENTNI. Tylko idiota lub ignorant proponuje podział 112 i ciągnięcie na Jelonki turystycznej 197, no chyba że chodzi tylko o pogorszenie ludziom podróży. Ale skoro koszt linii ten sam, to po co ludziom uprzykrzać życie? Dla zasady? Niech ktoś się w końcu zajmie tymi kretynami i ich szkodliwym działaniem na Bemowie i Jelonkach.

# wuj

05.03.2015 14:50

#eleven - spier...laj. od 40 lat płace podatki w moim miescie a to ze ludzie mieszkają na tych duzych osidlach nie oznacza ze sa ze wsi. osiedla powstawały kiedys na kabatach teraz na jelonkach. to tacy jak ty kupujac kawalrki aby sie tylko załapac w stolicy podniesli ceny na moim mokotowie ze nie stac mnie było tam dalej mieszkac. komunikacja musi sie rozrastac a nie ja zmniejszac. juz nam zabrali autobusy do centrum wystarczy

# wuje

05.03.2015 14:51

#eleven - spier...laj. od 40 lat płace podatki w moim miescie a to ze ludzie mieszkają na tych duzych osidlach nie oznacza ze sa ze wsi. osiedla powstawały kiedys na kabatach teraz na jelonkach. to tacy jak ty kupujac kawalrki aby sie tylko załapac w stolicy podniesli ceny na moim mokotowie ze nie stac mnie było tam dalej mieszkac. komunikacja musi sie rozrastac a nie ja zmniejszac. juz nam zabrali autobusy do centrum wystarczy

REKLAMA

# wuje

05.03.2015 14:52

#eleven - spi...laj. od 40 lat płace podatki w moim miescie a to ze ludzie mieszkają na tych duzych osidlach nie oznacza ze sa ze wsi. osiedla powstawały kiedys na kabatach teraz na jelonkach. to tacy jak ty kupujac kawalrki aby sie tylko załapac w stolicy podniesli ceny na moim mokotowie ze nie stac mnie było tam dalej mieszkac. komunikacja musi sie rozrastac a nie ja zmniejszac. juz nam zabrali autobusy do centrum wystarczy

# wuje

05.03.2015 14:52

eleven - spier...laj. od 40 lat płace podatki w moim miescie a to ze ludzie mieszkają na tych duzych osidlach nie oznacza ze sa ze wsi. osiedla powstawały kiedys na kabatach teraz na jelonkach. to tacy jak ty kupujac kawalrki aby sie tylko załapac w stolicy podniesli ceny na moim mokotowie ze nie stac mnie było tam dalej mieszkac. komunikacja musi sie rozrastac a nie ja zmniejszac. juz nam zabrali autobusy do centrum wystarczy

# kke

05.03.2015 14:54

#eleven - spier...laj. od 40 lat płace podatki w moim miescie a to ze ludzie mieszkają na tych duzych osidlach nie oznacza ze sa ze wsi. osiedla powstawały kiedys na kabatach teraz na jelonkach. to tacy jak ty kupujac kawalrki aby sie tylko załapac w stolicy podniesli ceny na moim mokotowie ze nie stac mnie było tam dalej mieszkac. komunikacja musi sie rozrastac a nie ja zmniejszac. juz nam zabrali autobusy do centrum wystarczy

REKLAMA

# Jelonek z Puszczy (Solskiej 7)

05.03.2015 16:17

Popieram. Eleven spadaj. Najlepiej do swoich mocodawców z ZTMu lizać im d...

# taxówka

06.03.2015 20:13

ztm zrobi co zechce a wy albo się do tych zmian dostosujecie albo przesiądziecie się na prywatne atua.
wasz wybór bez narzekania i grymaszenia.

# MCDM

09.03.2015 09:29

Dlaczego likwidowane jest bezpośrednie połączenie z Dworca Zachodniego z zespołem Kazubów?

REKLAMA

# obiektywny

16.03.2015 00:21

Zespół Kazubów ma tramwaj 11 do Wolskiej do 523 lub 400 metrów do Bemowa-Ratusz do 523. Jest fatalnie, ale nie przesadzaj. Inne osiedla mają bardziej przechlapane. Dobranoc.

# Chochoł

27.11.2016 08:50

To są właśnie pomysły ZTM, gdzie jakiś cichy geniusz nadający się do komisyjnego uśpienia, morduje kolejne linie autobusowe na oczach bezradnych świadków. Numer 197 to jest jakaś Via Carpatia jedzie według rozkładu godzinę, bo faktycznie to dłużej, a w rzeczywistości kwalifikuje się do natychmiastowego podziału na dwie części, gdzie Fort Bema powinien otrzymać wreszcie 159 i nie ma żadnej dyskusji. Linia 167 teraz będzie ruszała ze Strąkowej, gdyż kogoś zaswędziało nie w tą stronę co trzeba i ludzie z Bielan będą musieli, co najmniej dwa razy się przesiadać na trasie. Pierwszy raz z rzadkiego 121 w okrojone 184 na Powstańców Śląskich i potem ze 184 w 167, także planiści ZTM do pielenia, jak nikt nie widzi. Autobus 197 nie pojedzie wcale, według zapowiedzi ZTM ulicami Ciołka i Brożka tylko Obozową i Deotymy tak jak 184. Gdyby ktoś miał odrobinę oleju w głowie i dał w miejsce 167 nie 184 tylko 520 na Bielany przez Bemowo to każdy by skorzystał. Zniknęło 423 mające wspierać 523 to dajcie ludziom 520.

# zawilec

28.11.2016 12:18

Redaktorze Dominiku Gadomski! Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A ty się nie zrywasz! Za klawiaturę nie chwytasz? Przy komputerze nie siadasz? O planie inżyniera nie piszesz? Co się z Tobą stało, Dziennikarzu? Zaliś swej dawnej przepominał cnoty, że nas jeno samych w żalu i trwodze zostawiasz.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024