REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# Mordacz

02.10.2012 09:30

Trasa ta nie jest dla mieszkańców CHotomowa, tylko dla powiatu. Jak myślići 150 tysięczny powiat chciałby się przemieścić tą drogą przez Chotomów. Fajnie by było, co...? Pozdrawiamy Starostę i dziękujemy Panu. Nie zgadzamy się !!!!!

# setiu

02.10.2012 09:48

Jestem mieszkańcem Chotomowa, bardzo by było fajnie gdyby ta trasa powstała. Była by to bezpieczna wersja ulicy partyzatów. Jeśli zostanie wykreślona cześć dalsza z planów należy uznać że można jechać ulicą partyzatów 140 km/h. Co oznacza zwiększenie prędkości na tym odcinku o 50km/h.

# mieszkanka Chotomowa

02.10.2012 09:50

Właścicielom działek nalezy wypłacić odszkodowanie wykupując od nich grunty. Wykreślanie trasy z planów jest głupotą.

REKLAMA

# mieszko

02.10.2012 12:25

Głupotą jest pozostawienie jej.
Jeśli ktoś chce mieszkać przy autotradzie bo taki będzie standard tj. dwa pasy ruchu w każdą stronę to nie ma sprawy. Sprowadzałem się do cichego spokojnego mijejsca, a nie trasy przelotowej dla TIRów na wschód.
Jeśli tak będzie to nie ma perspektyw żeby tu mieszkać.

# rozum

02.10.2012 12:51

Mieszko:
Ta trasa to nie jest żaden nowy pomysł, lecz jest w planach od kilkudziesieciu lat, więc jeśli sprowadziłeś sie tutaj nie zapoznając sie z mpzp to jest to twoja osobista tragedia.

# Bogdan

02.10.2012 19:51

Zamiast cisnąć wojewode, marszałka i ministra transportu w sprawie przyspieszenia tej inwestycji, to pani wojt wykreśla ją z planów? Dlaczego wybory są dopiero za dwa lata? Tej pani trzeba podziękować!

REKLAMA

# jas

02.10.2012 20:22

To nie jest tragedia jednego czy kilku mieszkańców ale całego Chotomowa. Pozostałe wpisy uznaję jako lobby z powiatu. Nikt z kim mam do czynienia nie akceptuje stanu takiej trasy, pomimo zapisów od 30 lat. Mówimy NIE TRASIE MOSTOWEJ.
Zgodzę się, że ta trasa jest dla Legionowa i rozumem że jest dla nich jedynym wyjściem. Sami zdjęli trasę Olszynki Grochowskiej w kierunku Warszawy żeby nikt im nie jeździł, a teraz szukają rozwiązania alternatywnego (czyli frajerów w Chotomowie).

# jas

02.10.2012 20:25

To nie jest tragedia jednego czy kilku mieszkańców ale całego Chotomowa. Pozostałe wpisy uznaję jako lobby z powiatu. Nikt z kim mam do czynienia nie akceptuje stanu takiej trasy, pomimo zapisów od 30 lat. Mówimy NIE TRASIE MOSTOWEJ.
Zgodzę się, że ta trasa jest dla Legionowa i rozumem że jest dla nich jedynym wyjściem. Sami zdjęli trasę Olszynki Grochowskiej w kierunku Warszawy żeby nikt im nie jeździł, a teraz szukają rozwiązania alternatywnego (czyli frajerów w Chotomowie).

# ONion

02.10.2012 21:06

Trasa mostowa widnieje na planach od przeszło 50 lat. Czemu świadomi mieszkańcy którzy wybierali te okolice ze względu na trasę szybkiego ruchu nieopodal, mają cierpieć przez sieroty losu które kupowali, bo im się podoba, bez sprawdzenia co będzie w okolicy? I pokupowali działki taniej bo bliżej trasy? A czasem nawet po tej samej cenie blisko trasy;)
Trasa 2x2 rozpoczyna się w okolicy legionowa i dalej na Wieliszew, na Jabłonnie trasa będzie 2x3;)

REKLAMA

# Arturoo

03.10.2012 07:51

#jas napisał(a) 02.10.2012 20:22
To nie jest tragedia jednego czy kilku mieszkańców ale całego Chotomowa. Pozostałe wpisy uznaję jako lobby z powiatu. Nikt z kim mam do czynienia nie akceptuje stanu takiej trasy, pomimo zapisów od 30 lat. Mówimy NIE TRASIE MOSTOWEJ.

Jestem mieszkańcem Chotomowa, mieszkam w okolicy polnej. Okolice wybierałem świadomie wiedząc, że po drugiej stronie Chotomowskiej/partyzatów powstanie trasa szybkiego ruchu. Czemu świadomi mieszkańcy mają cierpieć przez takie czerepy jak ty które swoje błędy chcą zniwelować obarczając innych za błędy swoje? Dokonałeś wyborów kupując dom na osiedlu HEppY lub gdzieś w okolicy trasy to teraz ciesz się jak głupi jesteś. Trasa mostowa- czekamy mieszkańcy CHOTOMOWA JESTEŚMY NA TAK

# olek

03.10.2012 08:14

Dziękujemy za trasę mostową, niech Legionowo buduje Olszynkę Grochowską. MIeszkańcy sie nie zgodzili to szukają frajerów w Chotomowie z Trasą Mostową.

# xyz

03.10.2012 08:58

#rozum ma rację, bo o tej trasie mówi się odkąd pamiętam. taka sama sytuacja była z obwodnicą jabłonny, która była w planach od dawna, ludzie kupili mieszkania na cichych osiedlach nie sprawdzając co pod ich oknami jest planowane, a później zaczęli protestować.
niestety tak to jest w naszym kraju, że każdy by chciał mieć równe, szerokie drogi, ale broń Panie Boże w ich sąsiedztwie... tak więc witamy w polskim piekiełku

REKLAMA

# dajan55

03.10.2012 09:18

Trasa od co najmniej 30 lat jest wyznaczona do realizacji !!!. Ludzie którzy w okolicy kupili i pobudowali domy dobrze o niej wiedzieli a dziś mówią ; droga most owszem ale nie u mnie pod domem tylko u sąsiada !. A fe nieładnie !!!

# Zieleniecki

03.10.2012 11:18

Wykreslanie z planów trasy, która tam jest od lat to głupota władz gminy. Równie dobrze można wykreslić tereny rezerwowane pod szkoły, przedszkola czy szpital. Marszałek niepotrzebnie się ugiął.

# GRU

03.10.2012 11:35

Każdy nowy most dla aglomeracji warszawskiej jest cenny. Metropolia się rozrasta i będzie się rozrastać. To fakt, a jeśli komuś to przeszkadza niech się przeniesie gdzieś gdzie nie ma takich problemów.
Za kilka lat na terytorium Legionowa, Jabłonny, Chotomowa i innych miejscowości będzie mieszkać 120-150 tys. ludzi. I wcale nie jest to odległa perpektywa. 6 lat temu, gdy wprowadzałem się na Tarchomin mieszkało tam ok. 70 tys. osób, teraz jest tam ok. 100tys. W Jabłonnie i Chotomowie wielu dzisiejszych osiedli jeszcze nie było. Trzeba myśleć perpaktywicznie, tym bardziej, że za pare lat być może powstanie po drugiej stronie tramwaj łączący Łomianki z metrem Młociny. Część mieszkańców powiatu Legionoskiego mogłaby z tego skorzystać (oczywiście pod warunkiem wybudowania mostu)
Warszawa i aglomeracja potrzebują jeszcze przynajmniej 4 mostów, a trasa legionowska jest jednym z nich

REKLAMA

# Olek

03.10.2012 16:01

dokładnie, kupując dom nie kupuje się go na tydzień tylko na całe życie. Nie dlatego tanio kupiłeś działkę bo jesteś super gość tylko dlatego że obok miała przechodzić trasa. A więc od początku powinieneś sprawdzić czy będziesz mieszkał przy autostradzie, czy przy lotnisku.

# yollek

04.10.2012 00:07

Zamiast od 30 lat gadać trzeba ją w końcu zrobić. Sam mieszkam w Janówku Drugim, a gmina Jabłonna mi nie pasuje. Chciałbym mieszkać w gminie Wieliszew, bo gmina Jabłonna jest wszystkiemu na nie. Najlepiej zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla urzędników. Starostwo powinno się zabrać za tę przeprawę !!! Niewiem dlaczego nie występują o dofiansowanie i realizację trasy ??????

# Szymon

05.10.2012 22:33

Za 15 lat będzie "CHCEMY TRASĘ MOSTOWĄ!!!! PÓŁNOCNY ZAKORKOWANY, TORUŃSKI ZAKORKOWANY, KRASIŃSKIEGO <daj boże> ZAKORKOWANY, GDAŃSKI ŚREDNIO BO DOJAZDY ZAKORKOWANE, MOST DO ŁOMIANEK I AUTOBUSY DO TAMTEJSZEJ LINII TRAMWAJOWEJ DO METRA MŁOCINY!!!", ale teraz nie, bo głośno, bo szybki ruch, i w ogóle nie bo już i o. Ludzie, ruch tam będzie dość niski moim zdaniem, Legionowo będzie rozrzucało ruch w połowie tam i w połowie na Warszawskiej, to nie będą dzikie tabuny. Zwłaszcza w okolicach Chotomowa. Macie wybór, znieść hałas i mieć świetny dojazd do Warszawy, albo męczyć się w korkach przez kolejne 30 lat i narzekać jak wam to źle nie jest. Myślę że hałas jest 100x lepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza że nie wkur... tysięcy ludzi którzy by tam jeździli.

REKLAMA

# tutejszy

06.10.2012 09:10

Trasa jak i przeprawa przez Wisłę jest już teraz bardzo potrzebna, a co bedzie za kilka lat. Proszę nic nie wykreślać, tylko wykupić działki i budować.

# asdf

06.10.2012 18:41

Chcemy trasy mostowej i to jak najszybciej

# asdf

06.10.2012 18:43

Do Mieszko: Sprowadzałem się do cichego spokojnego mijejsca. Trzeba było sprawdzać plany które od dziesiątek lat się nie zmieniły. Kupiłeś tanio działkę, a teraz byś wszystko blokował. Nieładnie.

REKLAMA

# roman

09.10.2012 10:27

Trasa mostowa w tym wydaniu to super pomysł, szczególnie że odetnie nowo budowaną szkołę od reszty Chotomowa. Pogratulować pomysłów.

# set

09.10.2012 18:42

#roman napisał(a) 09.10.2012 10:27
Trasa mostowa w tym wydaniu to super pomysł, szczególnie że odetnie nowo budowaną szkołę od reszty Chotomowa. Pogratulować pomysłów.

Jak odetnie? Budowa przewiduje budowy kilku wiaduktów przez co prawie wszystkie relacje zostaną zachowane.

# czarek

12.10.2012 22:33

Trasa jest konieczna. Bez wzgledu na opinie nowo wybudowanych kredytowców.

REKLAMA

# kaliber44

21.10.2012 16:59

trasa mostowa to możliwości dla całego regionu. Zahukane przedmieścia i porozrzucane po polach domki moga się szybko stać dobrze prosperującym regionem. Jestem bardzo za i popieram spec ustawę. Przypominam, że był taki co blokował budowę wiaduktu na Warszawskiej w Legionowie. Nie obyło się bez usunięcia typa siłą. Na szczeście są tacy co myslą za innych (czytaj: przyszłościowo) Siedzi taki na polu, protestuje a potem będzie jęczał, ze się nie może wydostać do Warszawy bo w korku stoi.

# monk 2

22.10.2012 00:54

Ludzie czy wy śpicie? Jakiekolwiek dogmaty ,domysły czy ewentualnie ustalenia zależne są całkowicie i wyłącznie od s7 a o ile mi wiadomo jeszcze nie roztrzygnięto przetargu na plany czy decyzję środowiskową ! Gdzie wy chcecie jechać do zakorkowanych Łomianek... po 2033r - cierpliwości ....

# essel

02.11.2012 14:17

no właśnie @mieszko. Najpierw sie sprowadzasz, a później chcesz dostosowac do siebie rzeczywistość. Ogarnij się i zacznij patrzeć dalej niż tylko na czubek swojego nosa.

 Daro

04.11.2012 13:40

@kaliber44, chciałbym tylko wspomnieć że ten jak piszesz typ ma wygraną kolejną sprawę w sądzie bo fragment działki zabrano mu z naruszeniem prawa, jest także sprawa sfałszowanego podpisu na dokumencie którego własciciel działki nie widział na oczy
Oczywiście przedmieścia i rozrzucone domki zaczną kwitnąć dopiero po tym jak powstanie tam ruchliwa trasa generująca smród i hałas

# ppp

16.08.2014 13:55

DOŚĆ GADANIA. CZAS NA WYKONANIE. GRUNTY ZABEZPIECZONE - BUDOWAĆ, BUDOWAĆ, BUDOWAĆ... PÓKI JESZCZE JABŁONNA, CHOTOMÓW I LEGIONOWO NIE UTKNĘŁY W KORKACH NA MODLIŃSKIEJ DO MOSTU PÓŁNOCNEGO!!!

# gość

15.04.2016 14:37

i jak obecnie wygląda kwestia tej trasy? http://www.siskom.waw.pl/ DW-trasa_legionowska.htm
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break