REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# grylaż

12.09.2017 08:50, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 15.09.2017 12:33

Kto się domagał, ten się domagał. Już ja wiem najlepiej ile czasu upłynęło, od publikacji mojego listu do Redakcji Echa zanim
ten "czekoladopodobny" Słonik fizycznie stanął na Bielanach. Poprzedni był wielki i blaszany, chociaż i ten ma swój urok.
Umieszczenie Słonia w logo dzielnicy i niezałatwienie figury przez tyle lat to było zwyczajne świństwo. Wyposażenie placów
zabaw z budżetu partycypacyjnego to dopiero kuriozum. Przecież to się należy mieszkańcom z rozdzielnika i wynika ze
sztywnych obowiązków urzędu dzielnicy. Czapki z głów przez panem Morawskim i innymi zacnymi mieszkańcami
Wawrzyszewa, że tak pięknie doprowadzili rzecz do szczęśliwego końca. Brak Słonia na Bielanach pokutował nad nami od
dawna, może dlatego szczęście omijało dzielnice szerokim łukiem. Rozum podpowiada, że następna lokalizacja park Aspekt
zwany potocznie parkiem Chomicza. Ze Słoniem ta sama historia co z 520. Ktoś się nie bał i sobie pożyczył. Od 1967 do 2008
roku na Bielanach, tego nie przekreśli żadna semantyka ZTM. Reaktywować 520 na Bielanach to wyzwanie dla lokalnych
działaczy społecznych, bo jeden Słoń wiosny nie czyni. Pół dzielnicy nie ma transportu do centrum.

# Zośka ze Starych Bielan

12.09.2017 17:39

#grylaż napisał(a) 12.09.2017 08:50
Kto się domagał, ten się domagał. Już ja wiem najlepiej ile czasu upłynęło, od publikacji mojego listu do Redakcji Echa zanim ten "czekoladopodobny" Słonik fizycznie stanął na Bielanach. Poprzedni był wielki i blaszany, chociaż i ten ma swój urok. Umieszczenie Słonia w logo dzielnicy i niezałatwienie figury przez tyle lat to było zwyczajne świństwo. Wyposażenie placów zabaw z budżetu partycypacyjnego to dopiero kuriozum. Przecież to się należy mieszkańcom z rozdzielnika i wynika ze sztywnych obowiązków urzędu dzielnicy. Czapki z głów przez panem Morawskim i innymi zacnymi mieszkańcami Wawrzyszewa, że tak pięknie doprowadzili rzecz do szczęśliwego końca. Brak Słonia na Bielanach pokutował nad nami od dawna, może dlatego szczęście omijało dzielnice szerokim łukiem. Rozum podpowiada, że następna lokalizacja park Aspekt zwany potocznie parkiem Chomicza. Ze Słoniem ta sama historia co z 520. Ktoś się nie bał i sobie pożyczył. Od 1967 do 2008 roku na Bielanach, tego nie przekreśli żadna semantyka ZTM. Reaktywować 520 na Bielanach to wyzwanie dla lokalnych działaczy społecznych, bo jeden Słoń wiosny nie czyni. Pół dzielnicy nie ma transportu do centrum.
Panie, pan gadasz od czapy. O co come on? O słonia? Budżet partycypacyjny? O autobus 520? Bo nie rozumiem tego postu. Zdrówka życzę.

# Zośka z Bielan

12.09.2017 17:39

#grylaż napisał(a) 12.09.2017 08:50
Kto się domagał, ten się domagał. Już ja wiem najlepiej ile czasu upłynęło, od publikacji mojego listu do Redakcji Echa zanim ten "czekoladopodobny" Słonik fizycznie stanął na Bielanach. Poprzedni był wielki i blaszany, chociaż i ten ma swój urok. Umieszczenie Słonia w logo dzielnicy i niezałatwienie figury przez tyle lat to było zwyczajne świństwo. Wyposażenie placów zabaw z budżetu partycypacyjnego to dopiero kuriozum. Przecież to się należy mieszkańcom z rozdzielnika i wynika ze sztywnych obowiązków urzędu dzielnicy. Czapki z głów przez panem Morawskim i innymi zacnymi mieszkańcami Wawrzyszewa, że tak pięknie doprowadzili rzecz do szczęśliwego końca. Brak Słonia na Bielanach pokutował nad nami od dawna, może dlatego szczęście omijało dzielnice szerokim łukiem. Rozum podpowiada, że następna lokalizacja park Aspekt zwany potocznie parkiem Chomicza. Ze Słoniem ta sama historia co z 520. Ktoś się nie bał i sobie pożyczył. Od 1967 do 2008 roku na Bielanach, tego nie przekreśli żadna semantyka ZTM. Reaktywować 520 na Bielanach to wyzwanie dla lokalnych działaczy społecznych, bo jeden Słoń wiosny nie czyni. Pół dzielnicy nie ma transportu do centrum.
Panie, pan gadasz od czapy. O co come on? O słonia? Budżet partycypacyjny? O autobus 520? Bo nie rozumiem tego postu. Zdrówka życzę.

REKLAMA

# grylaż

12.09.2017 18:20

Szanowna Pani Zofio. 14 lutego 2012 roku został opublikowany w Echu materiał zatytułowany "Słoń a sprawa bielańska. Kto go pamięta?" Wewnątrz zamieszczono też link do listu opatrzonego nagłówkiem od Redakcji "Żądamy powrotu słonia" z lipca 2010 roku. Historia ciągnęła się bardzo długo, a chodzi zasadniczo oto, że właściwą figurę ktoś sobie przywłaszczył. Na Woli np. była dla odmiany żyrafa. Bardzo dobrze się stało, że taka zjeżdżalnia jest, bo takich lokalnych atrakcji u nas po prostu potrzeba. Jednakże w ubiegłorocznym głosowaniu zabrakło raptem czterech głosów, żeby projekt wcielać w życie. Natomiast to, że obowiązek wyposażania miejskich placów zabaw, spoczywa na lokalnym samorządzie jest niezbitym faktem. Autobus 520 to jest niekończąca się opowieść. Nie wiem w którym miejscu Bielan Pani mieszka i jak długo, ale "J" (dawna nazwa 520) od wiosny 1967 jechało, akurat wtedy chyba przez Żeromskiego do zatoczki postojowej róg Reymonta i Wólczyńskiej. Następnie od lipca 1977 obsługiwało Wawrzyszew i Chomiczówkę. Nowoczesna figura Słonia trafiła dzięki oddolnym staraniom mieszkańców na osiedle Ruda, a teraz na Wawrzyszew. W sprawę zaangażowali się lokalni działacze społeczni i pan burmistrz Grzegorz Pietruczuk. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie z autobusem, na który czeka połowa Bielan, a wylądował na Woli.

# chomiczka

12.09.2017 19:39

Po co nam kolejne sztuczne slonie za 150 tys?
Poprosimy przeznaczac te pieniadze na rzeczy rozsadniejsze chociazby miejsca parkingowe pod blokami czy linie przyspieszone zdo centrum czy w strone okecia!

# grylaż

12.09.2017 19:55

Pani Chomiczko lepszy taki Słoń niż ten tor dla rolkarzy, który nam wmawiano w Parku Aspekt, a skończyło się szczęśliwie na doposażeniu placu zabaw przy SP 80, ale to są suwerenne sprawy Wawrzyszewa. Oni mają jedno i drugie i zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce. Mogę tylko przytoczyć ponownie, wypowiedź pana burmistrza Pietruczuka ze spotkania mieszkańców z przedstawicielami ZTM za blogiem "Warszawskie Bielany": "Chomiczówka to dynamicznie zmieniające się osiedle, powstają tu nowe zabudowania, sprowadzają nowi ludzie. Osiedle to rozrasta się, a nie maleje. Jednocześnie na Chomiczówce mieszkają tysiące emerytów. To osiedle, które wymaga rozwoju transportu miejskiego ,a nie jego ograniczania." "Linia 520 została zlikwidowana już wiele lat temu, a mimo to mieszkańcy wciąż domagają się jej powrotu, zgłaszają petycje i zbierają podpisy. Wychodzi zatem na to, że jest to realna potrzeba, a nie wymyślony problem. A miasto takie realne potrzeby społeczności powinno realizować." Potrzeba jednak nie pięknych słów, a konkretnych działań.

REKLAMA

# Dzidek z Wawrzyszewa

16.09.2017 17:30

#grylaż napisał(a) 12.09.2017 18:20
Szanowna Pani Zofio. 14 lutego 2012 roku został opublikowany w Echu materiał zatytułowany "Słoń a sprawa bielańska. Kto go pamięta?" Wewnątrz zamieszczono też link do listu opatrzonego nagłówkiem od Redakcji "Żądamy powrotu słonia" z lipca 2010 roku. Historia ciągnęła się bardzo długo, a chodzi zasadniczo oto, że właściwą figurę ktoś sobie przywłaszczył. Na Woli np. była dla odmiany żyrafa. Bardzo dobrze się stało, że taka zjeżdżalnia jest, bo takich lokalnych atrakcji u nas po prostu potrzeba. Jednakże w ubiegłorocznym głosowaniu zabrakło raptem czterech głosów, żeby projekt wcielać w życie. Natomiast to, że obowiązek wyposażania miejskich placów zabaw, spoczywa na lokalnym samorządzie jest niezbitym faktem. Autobus 520 to jest niekończąca się opowieść. Nie wiem w którym miejscu Bielan Pani mieszka i jak długo, ale "J" (dawna nazwa 520) od wiosny 1967 jechało, akurat wtedy chyba przez Żeromskiego do zatoczki postojowej róg Reymonta i Wólczyńskiej. Następnie od lipca 1977 obsługiwało Wawrzyszew i Chomiczówkę. Nowoczesna figura Słonia trafiła dzięki oddolnym staraniom mieszkańców na osiedle Ruda, a teraz na Wawrzyszew. W sprawę zaangażowali się lokalni działacze społeczni i pan burmistrz Grzegorz Pietruczuk. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie z autobusem, na który czeka połowa Bielan, a wylądował na Woli.
Pan masz za dużo czasu i kompleksów i zaśmiecasz ten portal swoimi sprzecznymi komentarzami. Spacer polecam.

# bekuś

16.09.2017 19:12

Akurat tu ma rację.

# grylaż

16.09.2017 19:59

Poznaję już ten charakterystyczny sposób pisania, więc nie obrażę się, bo nie ma o co. Nie wiem, czy Pan wie, ale na Forum jest osoba, która używa wielu nicków istniejących osób prywatnych. Polemika, dyskusja to nie kłótnia, tylko wymiana poglądów. Wobec Forumowicza eRDe zdaję się, że też z Wawrzyszewa, również kiedyś wysuwano pochopnie taki zarzut, że niby udziela się w zbyt wielu wątkach. Jestem stałym czytelnikiem Echa od blisko 10 lat. Kiedy Dziennikarką opisującą tematykę Bielan, była pani Anna Przerwa z Wrzeciona, nadesłałem powiedźmy kilka listów mailem do Redakcji o sprawach istotnych społecznie np. jak ten o słoniu. Aż tylko i tylko tyle. Wątpliwość została przecież wyjaśniona, niejasności przecięte. Nie wiem, czym sobie zasłużyłem na Pańską surową diagnozę, ale obiecuje bez bicia zastosować do zaleceń. Jeżeli już, gdzieś znajdzie Pan moje wpisy to tam gdzie w nagłówku widnieje komunikacja. Ten segment interesuje mnie najbardziej na Bielanach. Kompleksy ma każdy, a opowieści o zaśmiecaniu są zwyczajnie nie na miejscu.

REKLAMA

 eRDe

16.09.2017 23:50

#grylaż napisał(a) 12.09.2017 19:55
Pani Chomiczko lepszy taki Słoń niż ten tor dla rolkarzy, który nam wmawiano w Parku Aspekt, a skończyło się szczęśliwie na doposażeniu placu zabaw przy SP 80, ale to są suwerenne sprawy Wawrzyszewa.

Pumptrack na Wawrzyszewie jest faktycznie brzydki.

# Stary Wawrzyszew

18.09.2017 13:06

Dla dzidka, śpiewa sokół: "Możesz nienawidzić nas, bo wiemy co robimy. Jestem wciąż taki sam, cudze zdanie p.i.e.r.d.o.l.i.m.y. Non-stop ucieka czas, stojąc w miejscu cofasz się, chcesz mieć 40 lat i pod klatką stać jak leszcz. Możesz nienawidzić nas, bo mamy taką siłę. Jestem wciąż taki sam, chociaż tak się zmieniłem. Non-stop ucieka czas, ja nie nudzę się wciąż idę. Ci co stoją w miejscu mogą sobie z nudów hasać dzidę."
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy