REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# maxx

27.11.2014 13:08

jedna z propozycji....
Stacja powinna powstać przy ul. Botewa/Myśliborska, koło kościoła, ewentualnie po drugiej stronie w kwadracie ulic Myśliborska / Botewa / Ćmielowska / Światowida.

# drugastrona

27.11.2014 17:08

Ja bym postawił na rogu Ćmielowska/Światowida. Jest to bardzo uczęszczane miejsce - mnóstwo sklepów, usług i bazarek. Natomiast stacja przy Moście Północnym jest do skasowania w momencie otwarcia linii tramwajowej. Można by ją przenieść w okolice Porajów, a kolejną stację zrobić też przy tymczasowej pętli na Mehoffera.

# michal

27.11.2014 22:18

Przy petki tramwajowej Mehoffera i przy Lidlu ul. Mysliborska

REKLAMA

# Veturilo

27.11.2014 22:27

Róg Modlińskiej i Mehoffera przy Kauflandzie.

# WWA

27.11.2014 22:28

Jedna przy pkp Choszczówka, a druga przy pętli 133,176 w Choszczówce, skoro nie możemy się doczekać autobusu -.-

 tarantula01

27.11.2014 22:32

W docelowym rozmieszczeniu stacji Veturilo, pewnie i powinny być niemal przy każdym ważniejszym skrzyżowaniu. ale teraz, gdy ma powstać szkielet, to stacje powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby 3 sąsiadujące ze sobą stacje tworzyły trójkąty o boku takiej długości, aby między stacjami można było się przemieścić na rowerze miejskim w maksymalnie 10-12 minut. Czyli np.: Dąbrówka Wiślana, Piotr i Paweł, PKP Choszczówka, PKP Płudy, Płochocińska/Cieślewskich, Kobiałka, Modlińska/Kowalczyka, Berensona/Głębocka, Zdziarska/Ostródzka, Białołęcka/Przykoszarowa. Do tego przy każdej stacji Veturilo, zwykłe stojaki na rowery indywidualne.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

27.11.2014 22:32

W docelowym rozmieszczeniu stacji Veturilo, pewnie i powinny być niemal przy każdym ważniejszym skrzyżowaniu. ale teraz, gdy ma powstać szkielet, to stacje powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby 3 sąsiadujące ze sobą stacje tworzyły trójkąty o boku takiej długości, aby między stacjami można było się przemieścić na rowerze miejskim w maksymalnie 10-12 minut. Czyli np.: Dąbrówka Wiślana, Piotr i Paweł, PKP Choszczówka, PKP Płudy, Płochocińska/Cieślewskich, Kobiałka, Modlińska/Kowalczyka, Berensona/Głębocka, Zdziarska/Ostródzka, Białołęcka/Przykoszarowa. Do tego przy każdej stacji Veturilo, zwykłe stojaki na rowery indywidualne.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# cha cha cha

27.11.2014 23:09

Stracił pan wiarygodność.

 tarantula01

27.11.2014 23:12

Takie tam ple, ple, ple. Może bardziej do rzeczy, tj. w temacie wątku?
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

27.11.2014 23:12

Takie tam ple, ple, ple. Może bardziej do rzeczy, tj. w temacie wątku?
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# cha cha cha

27.11.2014 23:17

Miło czytać jak pan
tarantula01 napisał(a) 27.11.2014 23:12
Takie tam ple, ple, ple.

# vania

28.11.2014 00:52

I jeszcze poproszę o stację przy Parku Henrykowskim, dziękuję :) P.S. Panie Wojciechu, proszę nie brać sobie do serca tych złośliwych komentarzy innych

REKLAMA

# cha cha cha

28.11.2014 07:54

Tak, tak, pan Wojtek osobiście nastawia Wam tych stacji i stojaków rowerowych. Już dziś. On jako że stracił wiarygodność po prostu
tarantula01 napisał(a) 27.11.2014 23:12
ple, ple, ple.

# z_Nowodworów

28.11.2014 11:46

#michal napisał(a) 27.11.2014 22:18
Przy petki tramwajowej Mehoffera

To jest dobry pomysł. Umożliwiłoby to dojazd rowerem do tramwaju z Nowodworów (jest stacja niedaleko pętli autobusowej) jako alternatywy dla dojazdu autobusem.

# Marcin

28.11.2014 11:49

Osiedle przy Aluzyjnej

REKLAMA

# rmb

28.11.2014 12:35

Przy okazji 1.XI podnoszony był temat, że na cmentarze nie łatwo dotrzeć rowerem, więc może stacja Tarchomin-Cmentarz, czyli skrzyżowanie Mehoffera / Majolikowa? Ale to pewnie w drugiej kolejności.
W pierwszej kolejności, w rejonie samego Tarchomina, widzę 5 nowych stacji:
- Tarchomin-Centrum, czyli Światowida/Ćmielowska
- Tarchomin-Tramwaj, czyli Światowida/Mehoffera
- Tarchomin-Kościół (żeby było neutrelanie światopoglądowo to może też być Tarchomin-Poczta), czyli Myśliborska/Ćmielowska
- Tarchomin-Stary Bazar, czyli Porajów/Świderska
- Tarchomin-Wypadek (bo to najbardziej kolizyjne skrzyżowanie Tarchomina), czyli Światowida/Myśliborska

# Dominika Malinowa

28.11.2014 12:38

Wizjonerze #mb, oby Twoja wizja była w 100% trafna.

# Migracja

28.11.2014 13:13

Pls o stację przy PKP PŁUDY

REKLAMA

# Stary Mordziaty

28.11.2014 13:57

Na Ciupagi pod kryminał będę miał czym na przepustkę jechać.

# warsxs

28.11.2014 21:32

Rzut okna na miejsce zamieszkania radnej Borowskiej i od razu wiadomo, dlaczego chce aż 3 stacje w swojej ledwie zamieszkanej okolicy: Regaty, Olesin, Zielona Dolina. I tylko szkoda, że Derby i Lewandów, gdzie mieszka 5 razy więcej ludzi niż na tych Zielonych Dolinach ma tylko 1 stację i nie wspomina się o kolejnej.

# koko

28.11.2014 22:10

pkp płudy - niezbędna

REKLAMA

# koko

28.11.2014 22:13

#warsxs napisał(a) 28.11.2014 21:32
Rzut okna na miejsce zamieszkania radnej Borowskiej i od razu wiadomo, dlaczego chce aż 3 stacje w swojej ledwie zamieszkanej okolicy: Regaty, Olesin, Zielona Dolina. I tylko szkoda, że Derby i Lewandów, gdzie mieszka 5 razy więcej ludzi niż na tych Zielonych Dolinach ma tylko 1 stację i nie wspomina się o kolejnej.

Na Regaty to powinien autobus jeździć z pkp płudy, konieczna pętla autobusowa na stacji pkp płudy

# pliszka

28.11.2014 22:32

#koko napisał(a) 28.11.2014 22:10
pkp płudy - niezbędna
ja jestem za Marywilską tuż przy Ośrodku pomocy Społecznej bo autobusów tam to jak na lekarstwo

# krzyżtopór

30.11.2014 09:56

Ja się zastanawiam, po co w ogóle stawiać stacje na wschód od Berensona. Tu się de facto kończy miasto i gęsta zabudowa. Dalej tylko łąki i pola i rozrzucone domki plus kilka mini osiedli. Veturilo jest elementem komunikacji miejskiej, a nie wypożyczalnią rowerów turystycznych. Ma umożliwiać przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Mieszkańcy domków na Olesinie, Kobiałce itp. chyba mają własne rowery i z nich powinni korzystać. Kto normalny będzie jechał powiedzmy z Bródna na Olesin na kiepskim, umówmy się, rowerze?

REKLAMA

# ŻalPL

30.11.2014 13:12

P. Borowska jak zawsze chce coś zrobić tam gdzie mieszka a zapomina o środkowej i zachodniej Białołęce. To jest serio wkurzające...

# Jacek

30.11.2014 13:17

Moim zdaniem szczerze mówiąć 30 listopada do godz.21.00 trwa cisza wyborcza. Pozdrawiam.

# hum

01.12.2014 12:28

Dzielnica ta jest jedną z największych dzielnic w Warszawie, jeśli nie największa. Stacji rowerowych jest.......... AŻ cztery!!! Najmniej w całej Warszawie! Oczywiście jak trudno się nie domyśleć, stacje usytuowane są TYLKO na Tarchominie. Wszystkie inwestycje tego typu kończą się właśnie w tej części dzielnicy. Białołęka naprawdę jest duża i na Tarchominie świat się nie kończy, dalej też mieszkają ludzie. Moja propozycja na nową lokalizację stacji, to okolice Fortu Piontek. Dużo miejsca na rowery oraz spory punkt przesiadkowy w okolicach domów mieszkalnych.

REKLAMA

# Jacek

01.12.2014 12:37

Moim zdaniem szczerze mówiąc Białołęka powinna być jak najszybciej podzielona na bogatą część stanowiącą trzon czyli blokowisko Tarchomin - Nowodwory a biedna część powinna stanowić albo odrębną dzielnicę albo być włączona do dzielnicy Bródno. Pozdrawiam

# zielony

01.12.2014 12:52

#Jacek napisał(a) 01.12.2014 12:37
Moim zdaniem szczerze mówiąc Białołęka powinna być jak najszybciej podzielona na bogatą część stanowiącą trzon czyli blokowisko Tarchomin - Nowodwory a biedna część powinna stanowić albo odrębną dzielnicę albo być włączona do dzielnicy Bródno. Pozdrawiam

Jacek, jaki ty jesteś głupiutki.
Tarchomin - blokowisko za blokowiskiem. Tandeta i kicz. BOGACTWO.
Zielona Białołęka - domy jednorodzinne i niewielkie bloki. BIEDA.
Zabawne :-)
A że powinniśmy stanowić odrębna dzielnicę o nazwie Białołęka w przeciwieństwie do blokowiska, które powinno nazywać się Tarchomin, to jest bardziej niż oczywiste. Mielibyśmy jak pączki w maśle, bez tego finansowania Tarchodworów.

# Jacek

01.12.2014 12:56

Moim zdaniem szczerze mówiąc #zielony nie zrozumiałeś właściwie mojego przesłania aczkolwiek w tym miejscu
#zielony napisał(a) 01.12.2014 12:52
Tarchomin - blokowisko za blokowiskiem. Tandeta i kicz. BOGACTWO.
Zielona Białołęka - domy jednorodzinne i niewielkie bloki. BIEDA.
Zabawne :-)
wyraziłeś to co ja sarkastycznie ująłem. Pozdrawiam.

# zielony

01.12.2014 13:57

sorry, nie rozumiem twojego żartu albo toku rozumowania i dychotomii bogaty-biedny.

# Nick

01.12.2014 16:15

Zanim ustalicie lokalizacje kolejnych stanowisk z rowerami zadajcie pytanie HGW ile dopłaca firmie CAM Media do każdego roweru... bo z tego co wiem to tylko w stolicy ten fajny pomysł jest deficytowy a w innych miastach przynosi dochody...

# Jacek

02.12.2014 13:16

#zielony napisał(a) 01.12.2014 13:57
sorry, nie rozumiem twojego żartu albo toku rozumowania i dychotomii bogaty-biedny.
Moim zdaniem szczerze mówiąc należy Ci objasnić zastosowanie przeze mnie słów bogaty i biedny w tamtym moim wpisie.
bogaty jako zadbany, biedny jako niezadbany (terenowo przez właściwy urząd). Pozdrawiam.

# tak

02.12.2014 13:47

a ty Jacek w jakim slumsie na Białołęce mieszkasz

# Jacek

02.12.2014 13:50

Moim zdaniem szczerze mówiąc poprzedni mój wpis był skierowany do #zielony. Pozdrawiam.

# zielony

02.12.2014 15:23

#Jacek napisał(a) 02.12.2014 13:50
Moim zdaniem szczerze mówiąc poprzedni mój wpis był skierowany do #zielony. Pozdrawiam.
moim zdaniem szczerze mówiąc trochę bełkoczesz.

# niezwykle zielony

02.12.2014 16:56

Panie Tumasz, na Kępie Tarchomińskiej chcemy stojaki i stacje z rowerami miejskimi ZTM bo brakuje nam każdego rodzaju komunikacji, nawet rowerów miejskich ZTM a batalia o autobus lub tramwaj dopiero się rozpoczęła w innym wątku.

# kate

02.12.2014 21:44

Również popieram propozycję, że stacja powinna powstać przy ul. Botewa/Myśliborskiej, koło kościoła lub po drugiej stronie w kwadracie ulic Myśliborska / Botewa / Ćmielowska / Światowida. Na pewno rowery będą tam bardzo często wypożyczane!!

# niezwykle zielony

02.12.2014 21:56

U nas będą miały "wzięcie" stuprocentowe.

# Jacek

04.12.2014 11:38

#Jacek napisał(a) 02.12.2014 13:50
Moim zdaniem szczerze mówiąc poprzedni mój wpis był skierowany do #zielony. Pozdrawiam.
#zielony napisał(a) 02.12.2014 15:23
moim zdaniem szczerze mówiąc trochę bełkoczesz.
Moim zdaniem szczerze mówiąc mam identyczny pogląd o Tobie. pozdrawiam.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Kup bilet

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024