REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# gość

05.10.2015 14:40

wschodnia Białołęka to nie tylko Derby

# Jozio

05.10.2015 14:41

ZTM to jednak beton

# Muniek

05.10.2015 14:43

Nie będę płacić podatków na ZB właśnie z powodu "niedasię".

REKLAMA

# kłamcy z PO

05.10.2015 15:29

Mam ulotkę radnego Waldemara Roszaka z PO, na której obiecywał, że będzie metro i jak zawsze PO wygrało wybory i oszukało ludzi!!! Nigdy nie zagłosuję już na tych ludzi!!! A 25 głosuję na PiS, choć zawsze glosowałem na PO.

# wyborca

05.10.2015 15:31

#kłamcy z PO napisał(a) 05.10.2015 15:29
Mam ulotkę radnego Waldemara Roszaka z PO, na której obiecywał, że będzie metro i jak zawsze PO wygrało wybory i oszukało ludzi!!! Nigdy nie zagłosuję już na tych ludzi!!! A 25 głosuję na PiS, choć zawsze glosowałem na PO.

Nie dziwie się radnym, że Jaworskiego chcą wywalić z ratusza, jak okłamał mieszkańców i metra nie ma. Dosyć tej sitwy z PO!

# jarik

05.10.2015 20:26

Zdecydowanie świetny pomysł radni razem z burmistrzem powinni walczyć o tą linię

REKLAMA

# marcin

05.10.2015 21:11

tu nie chodzi o brak taboru niestety są braki kadrowe brak kierowców
nikt nie chcę jeździć

# xyz

05.10.2015 21:12

#kłamcy z PO napisał(a) 05.10.2015 15:29
Mam ulotkę radnego Waldemara Roszaka z PO, na której obiecywał, że będzie metro i jak zawsze PO wygrało wybory i oszukało ludzi!!! Nigdy nie zagłosuję już na tych ludzi!!! A 25 głosuję na PiS, choć zawsze glosowałem na PO.

Chłopie, ten facet na zwykłe kulturalne e-maile nie odpowiada. Hipokryzja w czystej postaci :-)

# kocham piotra j

05.10.2015 21:30

BRAWO PIOTR JAWORSKI

REKLAMA

# abrakadabra

06.10.2015 08:21

Przecież rozwiązanie jest proste - 132 niech jeździ jako zwykłe co 20-30 min, także w godzinach szczytu, a te pozostałe autobusy tej linii puścić jako jakiś E do Marymontu - i nie trzeba żadnego nowego taboru!
I tak większość jadących 132 wsiada na Derbach i Ostródzkiej, a na przystankach TT wsiadają tylko pojedyncze osoby, więc można zmiejszyć częstotliwość na tym odcinku.
Lina E powinna mieć ze 2-3 przystanki na Ostródzkiej, bo tam ludzie nie mają innej alternatywy, ale trasą toruńską powinna już lecieć górą - wiaduktami, to by jeszcze bardziej skróciło czas dojazdu do metra.
Poza tym, do Marymontu autobusy muszą jeździć częściej, bądź być dłuższe, przegubowe, bo 132 zaczyna już pękać w szwach!

# kocham piotra j

06.10.2015 08:31

PIOTR JAWORSKI BLISKO LUDZI BRAWO

# gość

06.10.2015 08:34

Może wyjdźmy od tego Wschodnia (Zielona) Białołęka to nie tylko Derby, ale także osiedla Lewandów, Berensona, czy Zielona Dolina przy Zdziarskiej. A podczas ostatnich "spotkań" mówi się autobus Derby - metro i co więcej ZTM zapisało sobie w kajeciku żeby E7 puścić do metra Marymont mino, ze rozmowa dotyczyła nowej linii i takim to sposobem zostaniemy zrobieni na szaro, mieszkańcy Zielonej Białołęki nie mieszkający na Derbach.
Popieram inicjatora petycji w sprawie metra, ale w kwestiach komunikacji warto zaznaczać panie Kamilu, ze prezentuje Pan tylko własne osiedle (nie mam tu pretensji, to oczywiste) tylko proszę nie używać frazesów w stylu poprawmy komunikacje na Zielonej Białołęce, kiedy tak naprawdę mowa tylko o os. Derby.

REKLAMA

# Donosiciel

06.10.2015 09:08

Pan Roszak pracuje obecnie w JW Construction i tyle w temacie

# gość

06.10.2015 09:23

pracuje nie od dziś i co w związku z tym?
#Donosiciel napisał(a) 06.10.2015 09:08
Pan Roszak pracuje obecnie w JW Construction i tyle w temacie

# msaga

06.10.2015 09:37

Autobus 132, jedyna linia do Marymontu, jest po zakończeniu remontu na Toruńskiej mega przepełniony. Pasażarowie wrócili po remoncie i rano już na samych Derbach jest ścisk że ledwo można wejść do środka. Po południu jest to samo - na przystanku Toruńska pasażerowie czekający na autobus muszą rezygnować z podróży gdyż nie ma już w nim po prostu miejsca. Ja jeżdżę tym autobusem od Oknickiej to jeszcze moge nawet znaleźć miejsce siedzące, ale na następnym przystanku Lewandów o siedzeniu można już tylko pomarzyć. Linia 527 czy E7 nie jest żadną alternatywą - oba autobusy stoją w korkach przy Młodzieńczeja a potem przed samym Wileńskiem. Jedyna najszybsza opcja to 132 - niestety jest to mały autobus z mocno okrojoną liczbą miejsc w środku. Coś z tym koniecznie trzeba zrobić! I to zanim zacznie się ludzi namawiać na przesiadkę do komunikacji!!!!

REKLAMA

# msaga

06.10.2015 09:58

"abrakadabra" to chyba dawno jeździła tym autobusem. Większość pasażerów wsiada na Lewandowie. Na Derbach to już jest tylko docisk! Zielona Białołęka to nie tylko DERBY! Autobus 132 musi pozostać na obecnej trasie i kursować na pewno szybciej niż 20-30 min- to jedyna linia do metra dla mieszkańców Berensona i Lewandowa. Derby mają 527 i E7. Moim zdaniem jeden z tych autobusów powinien zostać skierowany do Marymontu i będzie problem rozwiązany. Tam naprawdę jest mniejszy korek i można dużo szybciej dotrzeć niż do Wileńskiego.

# Agnieszka

06.10.2015 09:58

"abrakadabra" to chyba dawno jeździła tym autobusem. Większość pasażerów wsiada na Lewandowie. Na Derbach to już jest tylko docisk! Zielona Białołęka to nie tylko DERBY! Autobus 132 musi pozostać na obecnej trasie i kursować na pewno szybciej niż 20-30 min- to jedyna linia do metra dla mieszkańców Berensona i Lewandowa. Derby mają 527 i E7. Moim zdaniem jeden z tych autobusów powinien zostać skierowany do Marymontu i będzie problem rozwiązany. Tam naprawdę jest mniejszy korek i można dużo szybciej dotrzeć niż do Wileńskiego.

# gość

06.10.2015 10:53

Zgadzam się z #Agnieszka. Dokładnie ZB to tez Kąty, Lewandów, Manki i inne. Derby są w miarę przyzwoicie skomunikowane. Tyle w sprawach merytoryki.
Poza tym strasznie dużo hejtu na tym forum.

REKLAMA

# Derbiak

06.10.2015 11:25

#gość napisał(a) 06.10.2015 10:53
Derby są w miarę przyzwoicie skomunikowane.

Z czym?

# gref

06.10.2015 11:40

#Derbiak napisał(a) 06.10.2015 11:25
Z czym?

527 - z Bródnem? Pragą? Śródmieściem? Wolą?
E7 - Pragą i II linią?
132 - z Żoliborzem i I linią?

# abrakadabra

06.10.2015 12:49

A czy ja gdziekolwiek napisałam, że Białołęka to tylko Derby???????
Właśnie napisałam, żeby OPRÓCZ 9a nie zamiast) 132 była jeszcze dodatkowa linia E, która obsługiwałaby tylko Białołękę (nie pisałam, że Derby!), bo i tak większość jeżdżących obecnie 132 wsiada na Białołęce, a nie na trasie toruńskiej, po jakiego więc tyle przystanków na TT, gdzie wsiadają tylko pojedyncze osoby? Gdyby była linia E, to zbierałaby ludzi z Białołęki i szybko TT wiaduktami dowiozłaby do Marymontu.
Ja jeżdżę różnymi liniami i widzę, że w godzinach szczytu każda linia jest zapchana, a to oznacza tylko jedno - że wciąż jest za mało komunikacji publicznej w tej dzielnicy. Dlatego też niczego nie można zabierać tej dzielnicy, tylko dodać.

REKLAMA

# gość

06.10.2015 12:58

Białołęka młoda, rozwijająca się dzielnica. Nic tylko przenieść się do Śródmieścia. Tam likwidują żłobki i przedszkola. Z kolei mieszkańcy apelują o ograniczenie środków komunikacji.

# ktos

06.10.2015 13:59

411 zamiast na Bródno powinno jechać do osiedla Derby. Byłoby połączenie z Metrem Marymont, Wolą i Dworcem Zachodnim.

# Taltos2

06.10.2015 13:59

Te same problemy mają Gocław, Wawer, Ursus, Bemowo (okolice Lazurowej), Wola - okolice Jana Kazimierza) czy tzw. Żoliborz Przemysłowy. Po prostu PRYWATNI deweloperzy są ZAWSZE szybsi i sprawniejsi niż samorządowcy.
PS. Zresztą Mordor też jest klasycznym tego przykładem, chociaż w biznesie, a nie mieszkaniówce...
PS. 2 Ekspresówka z ZB do Marymontu - jak najbardziej ZA, trasa do uzgodnienia...

REKLAMA

# tomeek

06.10.2015 17:15

Niestety, widzę że moje podatki płacone przez kilka dobrych lat na Białołęce idą w błoto. .. włodarze twierdzą że metro jest bez sensu, tramwaj tez a w autobusach hula wiatr... niestety X przykrością stwierdzam że płacenie podatków w warszawie mija się źle celem... odradzam każdemu bo nic złego tego nie ma....

# PannaA

06.10.2015 17:36

Odkąd wszystkie podatki wrzuca się do jednego, ratuszowego wora zainteresowanie władz miasta i pieniądze skierowane są na lewy brzeg. Prawobrżeżnej rzuca się ochłapy i składa obietnice prżed wyborami, których nigdy się nie realizuje.

# hahahahahahahaha

06.10.2015 20:52

#PannaA napisał(a) 06.10.2015 17:36
Odkąd wszystkie podatki wrzuca się do jednego, ratuszowego wora zainteresowanie władz miasta i pieniądze skierowane są na lewy brzeg. Prawobrżeżnej rzuca się ochłapy i składa obietnice prżed wyborami, których nigdy się nie realizuje.

Polecam, Piotr Jaworski!

# xxx

06.10.2015 21:17

A co z bezpośrednim połączeniem zielonej Białołęki do Ratusza Gminy Białołęka. ZTM to tylko myśli jak ludzi dowieść do metra, pozostałe połączenia są nieważne.

# Lewandów

06.10.2015 21:52

nie zapominajmy o innych osiedlach na Zielonej Białołece.
Szkoda, ze referendum odwołujące prezydenta miasta nie odbywa sie teraz, może wtedy metro na Białołękę by dojechało.
#gość napisał(a) 06.10.2015 08:34
Może wyjdźmy od tego Wschodnia (Zielona) Białołęka to nie tylko Derby, ale także osiedla Lewandów, Berensona, czy Zielona Dolina przy Zdziarskiej. A podczas ostatnich "spotkań" mówi się autobus Derby - metro i co więcej ZTM zapisało sobie w kajeciku żeby E7 puścić do metra Marymont mino, ze rozmowa dotyczyła nowej linii i takim to sposobem zostaniemy zrobieni na szaro, mieszkańcy Zielonej Białołęki nie mieszkający na Derbach.
Popieram inicjatora petycji w sprawie metra, ale w kwestiach komunikacji warto zaznaczać panie Kamilu, ze prezentuje Pan tylko własne osiedle (nie mam tu pretensji, to oczywiste) tylko proszę nie używać frazesów w stylu poprawmy komunikacje na Zielonej Białołęce, kiedy tak naprawdę mowa tylko o os. Derby.

# msaga

07.10.2015 13:07

#xxx napisał(a) 06.10.2015 21:17
A co z bezpośrednim połączeniem zielonej Białołęki do Ratusza Gminy Białołęka. ZTM to tylko myśli jak ludzi dowieść do metra, pozostałe połączenia są nieważne.

Do Ratusza Białołęki bezpośrednio nie ma żadnej komunikacji. Można pojechać 132 i przesiąść się na Toruńskiej - tzn też nie bezpośrednio. Trzeba zejść na dół :) Może to specjalnie tak zrobione jest żebyśmy nie zawracali głowy urzędnikom - jeszcze nam głupie pomysły przyjdą do głowy np. metro, tramwaj czy co tam jeszcze :) A tak na poważnie to zastanawiam mnie czemu Derby, Lewandów, Berensona, Olesin itp należą do Dzielnicy Białołęka skoro dojazd bezpośredni mają do Ratusza Dzielnicy Targówek. Fakt jest faktem - coś trzeba zrobić z tą komunikacją. Wprowadzenie E7 nie wiele dało moim zdaniem. E7 stoi w takich samych korkach jak 527.

# gość

12.10.2015 13:59

ZTM i jego pomiary:
http://warszawa.wyborcza.pl/ warszawa/1,34862,19007615,bialoleka- ludzie-nie-mieszcza-sie-w-autobusach -co-na-to-ztm.html
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break