REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Dzik na Modlińskiej i Mehoffera

# jjj

07.05.2003 09:22

Dzika o godz. 19 zauważyła Agata Tarasek, lekarz weterynarii z sąsiedniej kliniki. - Musiał przebiec przez Modlińską, sto metrów stąd jest las - mówi. Powiadomieni przez nią strażnicy miejscy osaczyli zwierzę na skwerku obok skrzyżowania Mehoffera z Modlińską. Wezwano posiłki. Najpierw na miejscu pojawił się myśliwy ze strzelbą. Planowano odstrzelić zwierzę.W obronie dzika stanęła pani Tarasek.
- Zabijanie to ostateczność - stwierdził podkomisarz Andrzej Jasiński z białołęckiego komisariatu. Tym bardziej, że wszyscy uczestnicy akcji pamiętali wydarzenia sprzed trzech lat, gdy podczas obławy na tygrysa zginął weterynarz.
Kolejny plan to przegnanie zwierzaka przez Modlińską do lasu, z którego uciekł. W tym celu użyto myśliwskiego jamnika i zamknięto ruch na całej szerokości Modlińskiej. Plan się jednak nie powiódł.
- Dzik to dzikie zwierzę, ciężko go tak nakierunkować - ocenił Eugeniusz Mikłusz, lekarz weterynarii z Zakładu Oczyszczania Miasta.
W końcu zeszłoroczny 20-kilogramowy samiec dostał dwa pociski usypiające. Ze sterczącymi mu z boku różowymi strzykawkami biegał jeszcze dobre kilkadziesiąt minut. Gdy już nie miał siły, żeby się bronić, dał się związać, choć ciągle jeszcze głośno kwiczał. O godz. 22.45 zapakowano go do samochodu. Ma wrócić do białołęckich lasów.
Gdy myśliwi szukali dzika, straż miejska obstawiła teren. Nie spodobało się to jednemu z okolicznych mieszkańców, po krótkiej dyskusji pijany młodzieniec w dresie rzucił się na strażnika z pięściami. W pobliżu były aż cztery radiowozy, więc napastnika powaliło na ziemię pięciu policjantów.

# antypolityka

07.05.2003 12:30

ja go widziałem na mehoffera jadąc w stronę choszczówki ze trzy tygodnie temu, mało go autobus nie przejechał

# nickx

07.05.2003 12:40

Jak to dzik. Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły....

REKLAMA

# pola

07.05.2003 13:57

Kto spotyka w lesie dzika ten na drzewo zaraz zmyka...

# antypolityka

07.05.2003 14:17

ja byłem w autobusie i skryłem się za pana kierowcę a on raźno dodał gazu i dzik musiał brać nogi za pas

# dzik

07.05.2003 14:20

eee tam szkoda było mi na was kłów.

REKLAMA

# Kotkaa

07.05.2003 20:32

A ja ostatnio widziałam normalnego bażanta, przechadzającego się powolutku ulicą Ćmielowską na wysokości kościoła. Szedł sobie środeczkiem jezdni, zobaczył samochód i nieśpiesznie przeszedł w stronę bloków. Pomyślał chwilkę i udał się w krzaczki pod linią wysokiego napięcia, ale tęsknie spoglądał w stronę asfaltu.
Już nie mówię o wiewiórkach na Wiśniewie, biegają sobie między domami i niczego się nie boją.

# Vladymir

07.05.2003 23:06

Ten dzik, chociaż był mniej groźny od osławionego tygrysa z Tarchomina, który uśmiercił weterynarza, to do jego pacyfikacji użyto całej psiarni z Bialołęki, oraz batalionu straży miejskiej z Czerniakowskiej - autokary dowożące armię strażników do obstawy terenu stały na parkingu domu opieki na Mehoffera do nocy. Tym razem akcja się udała, żywy i dzik i wterynarz. Patrzcie, psy uczą się na własnych błedach ! Ciekawe, jakie więc lekcje wyciągną z Magdalenki...

 m0n1ka

07.05.2003 23:55

Kotkoo, bażanty i zające można czasem spotkać późno wieczorem lub wcześnie rano na Buczynku (czyli osiedlu na Ksiązkowej) - zapraszamy serdecznie :)
A wczoraj wieczorem słyszałam słowika!!! Wprawdzie autobus nocny go zagłuszył, ale i tak jestem szczęśliwa.

REKLAMA

# Basia

08.05.2003 12:03

Jak sprowadziłam się w te pola to na wprost miałam 3 stawy. W lato żaby tak dawały że prawie nie dało się zasnąć. Ale cywilizacja dotarła i tu.

# Kotkaa

08.05.2003 19:09

A ja do tej pory słowiki słyszę. Nasze dwa bloki nazywają się "zespół mieszkaniowy Słowik" i nazwa odpowiada rzeczywistości, chociaż nie bardzo wiem, skąd te pienia dochodzą. Ale słodkie sa i tak :)
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024