REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


24.02.2016 10:21 #wolumen
Proszę Państwa otóż jedna z "rezydencji" na Sokratesa czyli Bielany Residence lansuje się w wyszukiwarce:

Bielany Residence - Apartment & Condo Building | Facebook

Pełen lans na Facebooku, w ciszy w domowych pieleszach narzekania na ulice i okolicę.

Każdy kto choć trochę zainteresował się tymi inwestycjami zanim powstały wiedział że lokalizacja jest mówiąc delikatnie "chybiona"
Teraz nic za bardzo się nie zrobi. Tereny kupione, mieszkania sprzedane - można pakować kasę w walizki i uciekać.
Zaraz będą narzekania mieszkańców Wólczyńskaaah oraz innych "apartmanów"
24.02.2016 12:13 #Chris
Na Arkuszowej też przydałoby się "uspokoić ruch". Przejścia dla pieszych nieoświetlone, na ograniczeniu do 40 km/h pędzą 80 km albo lepiej. Policję wszędzie widuje przyczajoną tylko nie u nas. Musi ktoś zginąć albo trzeba samemu pisać projekty. Od czego w Warszawie jest 8000 urzędników?, przynajmniej kawa się sprzedaje i papier.
24.02.2016 12:28 #wolumen
Jedyne sensowne rozwiązanie to zrobić w końcu TMP czyli Trasę Mostu Północnego.
Zwężanie ulicy to zły pomysł. W zasadzie dla tej ulicy nie ma żadnego dobrego rozwiązania.

Zwężanie ulicy - korki.
Kolejna sygnalizacja - korki.
Zatoczki - znowu korki przez wyjeżdżające samochody z zatoczek / patrz Kochanowskiego na wysokości Biedronki /
Kupujący tam swoje "apartamenty" wiedzieli co robią.
Teraz wszyscy zdziwieni jak bardzo tam niebezpiecznie.

Mieszkać przy tak ruchliwej ulicy, po stronie "odciętym" od świata bez sygnalizacji - współczuję.
Macie grę w GTA na żywo w gratisie niestety. Taki urok bloków developerskich, byle gdzie byle jak.
24.02.2016 12:33 #WD32
"Ja mieszkam przy Sokratesa 13 w nowych blokach i jest dramat... " - ta informacja już w zasadzie wszystko wyjaśnia.

"...ciężko wyjeżdżać z osiedli z racji ruchu, jaki panuje. Nie ma więc sensu mieć dwupasmowej drogi na całym odcinku. Proponuję zwężenie na 90% odcinka"

kupiło się mieszkanie ojj ,miałem na myśli rezydencje , apartament
przy głośnej , ruchliwej ulicy jaką zawsze była Sokratesa ( zapewne okna od strony ulicy) i teraz się narzeka.

Trzeba było pomyśleć wcześniej, za chwilę zaproponujecie zrobienie tam deptaka
24.02.2016 16:12 #Sokrates
Potrącenie, stłuczka i kolejna kolizja, wszystko to pod oknami jednej z filii ZDM-u. Skoro jak już tu sobie siedzicie, to nawet dla własnej wygody i bezpieczeństwa, załatwcie ten temat. Na Kasprowicza co 50-100 metrów są światła, a na Sokratesa przez przeszło kilometr, wyścigi po słoiki. Co chcecie badać i mierzyć? Przecież wyścig szczurów, będzie się tylko nasilał. Wyjście jest jedno, aby nie było już więcej poszkodowanych, należy uspokoić zapędy owych rajdowców. Bez świateł na skrzyżowaniach z: Kaliszówką, Tołstoja, Rokokową i Petofiego się nie obędzie. Dodatkowo przydało by się podciągnąć wszystkie niedociągnięte wyspy do końca i zrobić dodatkowe przejście na wysokości bloku Tołstoja 4. Przy dobrej koordynacji systemu świateł i dzięki nim, nie będzie już więcej wypadków, a razem z nimi korków. Ulica, w końcu zyska, bezpieczny i lokalny charakter, bez zmniejszania przepustowości. Należy pamiętać, że wraz z budową TMP poszerzona zostanie również Wólczyńska, a to też wpłynie na ruch lokalny. Dlatego zanim to nastąpi należy uporządkować Sokratesa, a miejsca postojowe wzdłuż ulicy, były by tylko zachętą dla przejezdnych. Kaliszówka już dawno niewytrzymała ich nawału. Na zakończenie dobra rada, w związkiem braku miejsca, na wiatę przystankową Sokratesa 01, należy przesunąć przystanek o jakieś 20 metrów właśnie w kierunku Kaliszówki.
REKLAMA
24.02.2016 22:34 #Księżycowy
Podtrzymuję swoje poprzednie sugestie czyli rozwiązaniem jest sygnalizacja świetlna ,dodatkowo proponowałbym kamery (są naprawdę bardzo skuteczne przy mandacie np:500 zł),ścieżkę rowerową proponowałbym przenieść na drugą stronę Sokratesa z racji wielu wyjazdów z posesji (bardzo kolizyjne)
Leżących policjantów nie można zastosować ze względu na komunikację miejską,ale ograniczenie prędkości jak najbardziej,poza tym przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej spowolnienie nastąpi samoistnie.
24.02.2016 23:20 #Z Wawrzyszewa
Największym problemem w Polsce jest nie budowanie bloków deweloperski byle jak i byle gdzie, tylko brak ogarnięcia wszystkiego w całość - miasto powinno być spójne. Jak się buduje bloki, to Oczywistą sprawą powinno być ogarnięcie tematu rownież przez drogowców, żeby dojazdy były, warunki życia dla mieszkańców, tych nowych i tych dotychczasowych. A nie, każdy sobie, jak na bezludnej wyspie. A najprościej stwierdzić "widziały gały co brały". Ludzie muszą gdzieś mieszkać. To, co już jest, było planowane całościowo, łącznie z drogami. Teraz tego nie ma, i to jest złe. I nie jest to winą kupujących nowe mieszkania.
25.02.2016 08:50 #eRDe
Po części jest jednak winą kupujących mieszkania w takich osiedlach. Gdyby nie kupowali mieszkań w osiedlach bez infrastruktury inwestor musiałby pomyśleć co zrobić żeby zachęcić kupujących.
Z absolutnym brakiem pomysłu na miasto u naszych włodarzy pełna zgoda. Za te "cudowne" osiedla odpowiada również brak planowania, lub złe planowanie.
25.02.2016 09:11 #wolumen
Problem będzie narastał wraz z oddaniem do użytkowania kolejnych osiedli. Sztandarowym przykładem jest szumnie reklamowane osiedle Wólczyńskaaah!!! oraz wszystkie osiedle budowane przy przyszłej trasie TMP.
Developerzy wyczuli świetny interes z kupowaniem działek i budowaniem osiedli przy przyszłej trasie TMP.
Na dzień dzisiejszy mieszkańcy Sokratesa biją na alarm, jutro będą krzyczeć mieszkańcy Shiraza a pojutrze społeczność z Wólczyńskaaah a później ludzie z Kwadry Księżycowej.
Pięknie brzmiące nazwy : ShirazTrio, Bielany Residence, Kwadra Księżycowa jest przykrywką do dobrego interesu na zarobienie dobrych pieniędzy.
Developer się śmieje z tych ludzi przy lampce dobrego wina.
Wybuduje, zarobi, pójdzie w świat a mieszkańców zostawi z całą masą problemów.
A potem tylko płacz i lament.......przecież na folderach tak pięknie wyglądało.
Oczywiście z Biurach Sprzedaży palą głupa i nic nie wiedzą o trasie TMP.
26.02.2016 00:00 #mentalista
Nie wiem zazdrościcie słoikom,że im mieszkania budują?
Przy trasie czy w pobliżu trasy?
Macie jakieś kompleksy? To nie na tym forum proszę ....
Do AA się zapiszcie lub proponuję ,,Anonimowy Przyjaciel" ....
Sokratesa jest najkrótszą przelotówką z Bemowa na Tarchomin i Białołękę i dalej do wielu miejscowości ....
I tu jest problem i stąd tyle samochodów a nie parę bloków z kiepską infrastrukturą.....
26.02.2016 14:24 #bielanka
Sokratesa jest szersza od Nocznickiego i ma "bezpośrednie" połączenie z Bemowem (ulicą Conrada) ...
Dopóki nie powstanie Trasa Mostu Północnego (przecinająca Chomiczówkę) nie ma o czym mówić. Za chwilę będzie na Sokratesa bezpiecznie, bo korek będzie tam non stop (jak obecnie każdego popołudnia). Zwężenie ulicy tylko to przyspieszy. Na razie w miarę sensownym rozwiązaniem jest sygnalizacja świetlna między Sokratesa 9 a 13 oraz przeniesienie ścieżki rowerowej na chodnik po drugiej, w miarę pustej stronie.
26.02.2016 14:25 #obserw
Sokratesa jest szersza od Nocznickiego i ma "bezpośrednie" połączenie z Bemowem (ulicą Conrada) ...
Dopóki nie powstanie Trasa Mostu Północnego (przecinająca Chomiczówkę) nie ma o czym mówić. Za chwilę będzie na Sokratesa bezpiecznie, bo korek będzie tam non stop (jak obecnie każdego popołudnia). Zwężenie ulicy tylko to przyspieszy. Na razie w miarę sensownym rozwiązaniem jest sygnalizacja świetlna między Sokratesa 9 a 13 oraz przeniesienie ścieżki rowerowej na chodnik po drugiej, w miarę pustej stronie.
26.02.2016 18:51 #Księżycowy
O wreszcie ktoś coś widzi ......
Drugą trasą przelotową z Bemowa na ,,most północny '' jest Reymonta i Kasprowicza, ale tam też jest ciasno w godzinach szczytu .
ZDM o tym doskonale wie i zauważcie ,że i tam też nie ma sygnalizacji świetlnej mimo iż były już wypadki śmiertelne przechodniów. Także trzeba będzie te światła wywalczyć dla dobra i bezpieczństwa mieszkańców a nie interesu tranzytu .
Kolejnym aspektem pozytywnym, którego nikt nie zauważa, a przynajmniej o tym nie pisze jest umiejscowienie nowych bloków czy rezydencji jak wolicie na Sokratesa.
Otóż TMP będzie wytyczona wzdłuż ul.Nocznickiego i tamtędy będzie odbywał się też tranzyt tirów czyli duży hałas to co zresztą ma miejsce na S 8 przy osiedlu Ruda i właśnie te bloki będą naturalną barierą dźwiękochłonną (niestety kosztem ich mieszkańców) dla osiedli Wawrzyszew czy Chomiczówka.
26.02.2016 19:00 #eRDe
Tylko niestety na TMP przyjdzie nam raczej długo poczekać.
26.02.2016 19:13 #Księżycowy
Nie od razu Rzym zbudowano ...
REKLAMA
26.02.2016 20:38 #udek
Polecam zwezenie. Na Krasinskiego super. Duzo latwiej teraz przejsc przez jezdnie, kierowcy staja puszczaja. Wczesniej pedzili ile fabryka dala. Aha, i nie ma zadnych korkow, choc malkontentow bylo mase i wieszczyli armagedon.
26.02.2016 21:52 #gryzu
Krasińskiego to nie przelotówka i raczej małe natężenie ruchu ,ale to też może się wkrótce zmienić, ponieważ radni Targówka bardzo chcą zbudować most Krasińskiego ,nie mówią tylko głośno,że w tym rejonie planują osiedle na 9 tys. mieszkańców i po to im ten most.

http://www.zw.com.pl/artykul/668777.html
28.02.2016 10:42 #człowiek z Bielan
chorzy ludzie, światła dodatkowe i zwężenia to sobie we wlasnych domach poróbcie... nikt nikogo nie zmuszal do kupowania mieszkan w tej okolicy... poki co Sokratesa jezdzi sie super i przynajmniej nie ma korkow... Kasprowicza i swiatla co 50m to jest dopiero bzdura jakich malo!!! ktos kto nie jezdzi samochodem moze wypisywac takie bzdury, bo nie sadze, ze normalny kierowca by sie pod tym podpisal...
28.02.2016 20:38 #zbielan
#Chris napisał(a) 24.02.2016 12:13

Na Arkuszowej też przydałoby się "uspokoić ruch". Przejścia dla pieszych nieoświetlone, na ograniczeniu do 40 km/h pędzą 80 km albo lepiej. Policję wszędzie widuje przyczajoną tylko nie u nas. Musi ktoś zginąć albo trzeba samemu pisać projekty. Od czego w Warszawie jest 8000 urzędników?, przynajmniej kawa się sprzedaje i papier.
Pełna zgoda. Oświetlenie ulicy to dramat. O policji na Arkuszowej można pomarzyć. Wysepek się nie da bo śmieciary z MPO się nie zmieszczą,a na to miasto nie może pozwolić....
28.02.2016 20:44 #zbielan
#eRDe napisał(a) 26.02.2016 19:00

Tylko niestety na TMP przyjdzie nam raczej długo poczekać.
Czy wiadomo kiedy w ogóle jest planowana? Zbudowano most północny,wpuszczono ruch w lokalne,nieprzystosowane ulice i teraz mamy korki i dramat pieszych na Bielanach.
28.02.2016 22:06 #też z Bielan
Z TMP jest większy problem niż mogłoby się wydawać. TMP jest kontynuacją Nowolazurowej ale dochodzi jeszcze S7 ,która ma priorytet . I dopóki nie będzie wiadomo którędy będzie przebiegać - TMP stoi .
28.02.2016 22:18 #Księżycowy
Normalny kierowca ma też dzieci ,starszych rodzców, normalny kierowca ma żonę, która codziennie przechodzi z dzieckiem w wózku przez Sokratesa, normalny kierowca nie patrzy w końcu na własny czubek nosa także na pewno by się pod tym podpisał.
A jak nazywa się kierowca,który tego nie zauważa ?
29.02.2016 11:25 #T_społeczniak
Słucham?? Przecież Sokratesa to duża arteria, nie wyobrażam sobie, żeby zrobić z niej uliczkę osiedlową.
Polska KLASYKA, kupują mieszkania, a później wszystko przeszkadza, z Sokratesa zrobić deptak, zamknąć hutę i Wisłostradę, wyburzyć Wrzeciono, usunąć lumy i dziki. Po co światła na Sokratesa, progi zwalniające to chyba żart?
29.02.2016 12:10 #śmiech na sali
Wółczyńskkkah! - zaraz zaczną debatować nad zamknięciem Wółczyńskiej i okolicznych uliczek. Swoją drogą ciekaw jestem jak będą wjeżdżać i wyjeżdżać ze swoich apartmanów.
Rezydencje na Sokratesa - już krzyczą że źle, niedobrze.
ShirazTrio - zaraz zaczną krzyczeć że Conrada za głośne, że korek, że nie ma przystanku autobusowego na wysokości ich osiedla.
Osiedle Kwadry Księżycowej - zaraz zaczną krzyczeć że lotnisko przeszkadza.
Swoją drogą w niedzielny poranek będą mieli piękne hałasy uruchamianych silników.
Rzeczywiście cisza i spokój jak na folderach :)
NeoSky- zaraz krzyk przeciw TMP. Krzyk że w projektach kuchnie są w przedpokojach :)

A developerzy już liczą kaskę i śmieją się w tych naiwniaków, którym marzył się "apartament" w cichej otulinie Puszczy Kampinowskiej z kawałkiem własnego nieba :)
29.02.2016 15:54 #Księżycowy
Zazdrościsz im niech liczą ,dla Wólczyńskiej przewidziana jest druga nitka dwujezdniowa (tramwaj w środku)
tylko to też zależy od TMP i budżetu gminy.
29.02.2016 20:19 #Mentalista
Czyli nic optymistycznego ...

Trasy na papierze blokują budowę domów. Problem na Bielanach
29.02.2016 21:21 #zbielan
#Księżycowy napisał(a) 29.02.2016 15:54

Zazdrościsz im niech liczą ,dla Wólczyńskiej przewidziana jest druga nitka dwujezdniowa (tramwaj w środku)
tylko to też zależy od TMP i budżetu gminy.
Pierwsze słyszę o takiej rozbudowie Wólczyńskiej. Możesz powiedzieć coś więcej, podać linki do informacji?
29.02.2016 22:02 #eRDe
Poszerzenie Wólczyńskiej, podobnie jak TMP są odłożone na dalszą przyszłość, chyba że coś się w tym roku zmieniło.
29.02.2016 23:59 #Księżycowy
Niestety, nic się nie zmieniło i chyba szybko nie zmieni ....
Wszystkie rezerwy idą na POW i następnie na wschodnią obwodnicę Warszawy.
Prace przy wylotówkach m.in S7 są wstrzymane.
Z kolei TMP będzie finansowana z budżetu gmin (w opisie Siskom jako Warszawska Obwodnica Miejska z budżetu Warszawy), nie Unii ,gdyż łączy Włochy z Białołęką
a jak wszyscy widzimy Nowolazurowa powstaje w wielkich bólach i etapami wieloletnimi i na razie dąży do S8.
Po naszej stronie na razie cisza ...
01.03.2016 14:19 #zbielan
#Księżycowy napisał(a) 29.02.2016 23:59

Niestety, nic się nie zmieniło i chyba szybko nie zmieni ....
Wszystkie rezerwy idą na POW i następnie na wschodnią obwodnicę Warszawy.
Prace przy wylotówkach m.in S7 są wstrzymane.
Z kolei TMP będzie finansowana z budżetu gmin (w opisie Siskom jako Warszawska Obwodnica Miejska z budżetu Warszawy), nie Unii ,gdyż łączy Włochy z Białołęką
a jak wszyscy widzimy Nowolazurowa powstaje w wielkich bólach i etapami wieloletnimi i na razie dąży do S8.
Po naszej stronie na razie cisza ...
czyli korki przez co najmniej 10 następnych lat murowane.
A swoją drogą tez zastanawiam się jak będzie zorganizowany wyjazd/wjazd do tego molochu z ahhhh w nazwie
01.03.2016 16:21 #Księżycowy
Znaczy niekoniecznie 10 lat ,urbanizacja Chrzanowa (30 tys mieszkańców docelowo) i najbardziej rozwijającą się w Warszawie Białołęka czyli dzielnice w linii TMP mogą wymusić na władzach rozwój infrastruktury drogowej, bądźmy dobrej myśli .....
W każdym bądź razie te parę domecków u nas na pewno nie.
02.03.2016 17:54 #gryzu
Z posesji aaachWólczyńska jest tylko prawoskręt podobnie jak z Żabki i Pszczółki i nie może być inaczej.
12.02.2018 17:42 #makaron
Atmosfera gęstnieje. Coraz więcej aut, coraz więcej wypadków z udziałem pieszych i to w obrębie pasów.

 375/1687 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Kupię mieszkanie
 2 lub 3 pokoje 511-642-709

Grunt sprzedam
 Sprzedam działkę rolną 9000 m2, wieś Trębki Nowe, 40 km od Warszawy, wodociąg w drodze, dojazd asfaltem cena: 250 tys. zł tel. 500-585-755

Biuro do wynajęcia
 Spółdzielnia Mieszkaniowa Atutowa wynajmie pomieszczenia biurowe 23m2

Nieruchomości
 Kupimy działkę pod market, stację paliw, 3-10 tys. m2. Tel. 691-500-751


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA