REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# cycu

08.09.2016 23:53

Trudno tych młodych ludzi nazwać nastolatkami, choć tak wychodzi z definicji....
Jakikolwiek wyrok w ich sprawie przekreśli im życiorysy do końca życia.
Szkoda mi dzieciaków, raczej powinno się dać im szansę na rehabilitację społeczną,
każdy przecież popełnia błędy.

# sandacz

09.09.2016 10:18

Dzieciaki?Błąd? To młodociani bandyci których powinno się na stałe izolować.

# kapitalistyczna świnia

09.09.2016 11:32

Brak perspektyw, brak zainteresowań, hobby, wreszcie alkohol, bieda, dążenie do wyższego statusu materialnego, parcie na kasę, na dobra materialne, na przynależność do grupy -- w końcu musi gdzieś to pęknąć. Ludzie zostali ofiarami systemu.

REKLAMA

# drugastrona

09.09.2016 16:06

12 lat, ale nie w więzieniu za moje pieniądze. Wysłać do kamieniołomów czy innych ciężkich robót - niech odpracują społeczeństwu swoją winę.

# ....

09.09.2016 16:24

Bielańska patologia i tyle w temacie

# cycu

09.09.2016 16:38

Sandacz inaczej byś mówił gdyby byli to Twoi synowie lub ktoś z rodziny.
Patologia ? A kto jest temu winien ? Może Ty ?
W więzieniu i to właśnie za Twoje pieniądze niestety ....
Dlatego właśnie powinno się dać im szansę, żeby nie było za nasze pieniądze.
To są w końcu młodzi ludzie, nie w pełni rozwinięci emocjonalnie itd.

REKLAMA

# ....

09.09.2016 17:18

#cycu napisał(a) 09.09.2016 16:38
Dlatego właśnie powinno się dać im szansę, żeby nie było za nasze pieniądze.
To są w końcu młodzi ludzie, nie w pełni rozwinięci emocjonalnie itd.
Wg Ciebie 19 latkowi który napada z nożem na bezbronną starszą osobę powinno dać się szansę ? Na co szansę. To już skrajnie zdemoralizowana osoba która w wieku 19 lat napada z nożem na staruszka w celu zagarnięcia jakiś ochłapów / 3 tys.zł to są śmieszne pieniądze dla których siedzieć 12 lat w więzieniu jest totalną demoralizacją i patologią/
A nie pomyślałeś że ta starsza osoba mogłaby zejść na zawał?
Szanse to dajmy nam izolując takie osobniki z dala od cywilizacji.
#sandacz ma rację.

# ''''

09.09.2016 20:44

Gwarantuję Tobie, że codziennie przechodzisz obok złodziei, bandziorów i różnego rodzaju tałatajstwa.
Podejmij 20 tys. z banku i poczuj co dostaniesz w zamian próbując dojść do domu .
A potem nazwij to jak chcesz, może być patologia.

# ....

09.09.2016 20:57

W czasach płatności elektronicznych na szczęście coraz rzadsze jest wypłacanie grubej kasy z okienka bankowego. Czasy podejmowania dużych sum w banku powoli odchodzą do lamusa. Nie dotyczy emerytów i ludzi nieobeznanych z nowymi technologiami.

REKLAMA

# sandacz

10.09.2016 10:52

Cycu, jestem ojcem. Wychowałem na człowieka uczciwego, pracowitego. Nawet z papierosem nigdy swego dziecka nie widziałem. Wychowałem tak jak wychowano mnie. To działa. Ciekawostka, nigdy na dziecko nie podniosłem ręki. Mój Ojciec też nigdy mnie nie uderzył. Młodzi ludzie powiadasz? Nie ludzie tylko bandyci.

# cycu

10.09.2016 13:17

No dobrze a jak nazwiesz to co dzieje się obecnie w ratuszu ?
Tam nie chodzi o śmieszne 3200 zł, czy tam też występuje patologia ?
Czy ludzie Ci są źle wychowani ? A MOŻE POWIESZ, ŻE DOBRZE ?
Jesteśmy właśnie karmieni medialnie, takimi WAŻNYMI sprawami, żedy odwrócić uwagę od spraw naprawdę istotnych .... (resztę dopowiedz sobie sam)
To są też pieniądze podatników, defraudowane, sprzeniewierzane dobra nie tylko prywatne, ale też dobra narodowe przez wiele, wiele lat i gwarantuję Tobie, że nikt za to nie odpowie pozbawieniem wolności.
I gwarantuję Ci też, że nigdy się niczego nie dowiesz, a przede wszystkim prawdy.
Owszem tu szczyle użyli rzekomo noża do postraszenia, ale to jest informacja ogólna, nie znamy szczegółów
zajścia i na tej podstawie nie wolno wydawać wyroków i przekreślać dzieciakom życia.
Moje zdanie jest takie, że powinno się dać im szansę, pytanie tylko czy nas na to stać ?
Widać z tego co tu czytam, że jako społeczeństwo - nie.
PS : Oczywiście chodzi tu o ratusz stolicy Harare w Zimbabwe.
PS: Chciałbym też, drogi, prawy obywatelu Sandacz, żebyś zauważył jedną ale istotną różnicę
(pomijając skalę), w jednym przypadku nikt niczego nie traci, ewentualnie dobre imię ....
w drugim natomiast przekreślasz życiorysy młodym ludziom na zawsze.

# sandacz

10.09.2016 16:40

cycu, oni sami sie przekreslili.Nie zmieniaj tematu. Bandyta który używa noża to ktoś kto nie da sie zresocjalizować.Nie jest istotne ile ukradli ale w jaki sposób to zrobili i jak narazili ofiarę. Złodzieje z ratusza tez powinni ponieść konsekwencje tego co zrobili + konfiskata zagrabionego mienia.Powtarzam, to nie dzieciaki. to zbiry bez skrupułów gotowe dla zysku zabić. Ty nie pojmujesz, że zamknięcie bandyty w klatce zabezpiecza przed nim społeczeństwo? Tu nie chodzi o odwet tylko o karę i bezpieczeństwo ludzi uczciwych.

REKLAMA

# odpracowac

13.09.2016 22:42

Publiczny lincz i rozklejony wizerunek w calej okolicy plus ciezkie roboty drogowe w najwieksze upaly

# Rapgra

02.05.2021 21:08

Witam to my z tego napadu, to nie staruszek(50lat) a łobuz który bił dzieciaki za młodu. (zemsta rodzinna). Pod wpływem emocji postapilismy bardzo źle, nie zrobiliśmy tego w celu wzbogacenia się(pieniędzy nam nie brakowało), a z chęci zemsty. Spędziliśmy po 5 Msc w areszcie, gdzie resocjalizacji brak a nazwałbym to demoralizacja. Ktoś pisze ze do kamieniolomow i na lincz do społeczeństwa. Właśnie takie ofiary padają najczęściej przez "bandytów" ponieważ wtrcają swoje 5 groszy myśląc że wszystko mogą... no nie zupełnie karma wraca a z psychiki tego nie wymazesz. Areszt nie byl karma dla nas a nauka życia. Dziś mamy własne firmy które prosperuja nie od wczoraj, ludzie z otoczenia są do dziś a więzienie tylko poszerza horyzonty, nie mówię tu o frajerach gdyż ich los jest tam ciężki. Pozdrawiam normalnych Ludzi, a typ który opisywał te zdarzenie tutaj mógłby pisać bajki. Zdrówka
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024