REKLAMA

Forum › Targówek

REKLAMA

# kierowca

10.03.2016 17:00

Uważam, że właśnie po remoncie ul. Św. Wincentego chodniki wzdłuż wyglądają przyzwoicie, nie są zniszczone, rozjechane i zastawione parkującymi samochodami wzdłuż i wszerz. Jeżeli chodzi o przejazd karetek pogotowia to ulica jest na tyle szeroka, że i teraz karetka się zmieści, natomiast dla straży pożarnej chyba mniejszą przeszkodą są słupki niż szpaler parkujących samochodów, ale jak zwykle najlepiej działaś na emocjach.
Jeżeli chodzi o miejsca parkingowe dla mieszkańców, to po drugiej stronie ulicy, jest masę terenu do wykorzystania, zarówno w okolicach Wincentego 28 - 32 jak i drugim ciągu kamienic po przeciwnej stronie poczty. Może przy okazji powstających tam parkingów, teren ten zostałby trochę uporządkowany.
Natomiast jeżeli chodzi o dostawców, nikt teraz nie nosi towaru w rękach, powszechnie do tego celu wykorzystywane są różnego rodzaju wózki z którym można podjechać kawałek. Na zakończenie dodam, że sam jestem kierowcą, ale nie muszę do sklepu, ani do domu podjeżdżać pod same drzwi.

# nie kierowca

10.03.2016 18:13

A ja uważam że słupki nie są potrzebne i dodam że nie mam samochodu. Polikwidoeane zostały sklepy gdyż dostawcy nie mieli jak dostarczać towaru do sklepu. A o tak tutaj są tylko zabki w których jest bardzo drogo.

# kupiec

10.03.2016 20:06

Póki co nie zauważyłem żeby ktoś zrezygnował, z resztą nic nie jest dane na zawsze.

REKLAMA

# maciek

10.03.2016 21:59

Jestem za słupkami. Chodniki to nie parkingi, a obecnie nie ma niestety lepszej metody na powstrzymanie kierowców przed dewastowaniem przestrzeni przeznaczonej przecież z definicji dla pieszych...

# Jan

10.03.2016 22:20

niestety wszelkie bariery estetyczne nie są ale w czasach durnych kierowców nie ma inngego wyjscia. Musimy wszystko grodzić aby graciarnia nie zastawiała chodników dla pieszych. CHODNIKI SA DLA PIESZYCH. Dla blaszanych dwudziestoletnich smrodliwych gratów powinny być najdalej wydzielone mijsca, najlepiej podziemne

# vito

14.03.2016 05:05

Niestety ale zdziczenie keirowcow jest powszechne i jesli nie ma ograniczen,to parkuja wszedzie,tazk ena trawnikach ,w poprzek chodnikow itd.Slupki sa tu JEDYNM rozwiazaniem i dzialaja!
Jedyne,co zrobiono zle,to przejscie dla pieszych na styku Wincentego i Borzymowskiej:jest za blisko jezdni Wincentego i auta skrecajace z Wincentego (od strony cmentarza ) w Borzymowska zostaja na jezdni gdy ktos akurat wchodzi na to przejscie,bo pasyz robiono zbyt blisko i auta nie meiszcza sie opuszczajac jezdnie Wincentego.To wielkie zagorzenie wypadkami.Zarzad drog obiecla zmiane po interwencji Targowka ale jak widac odpuscili sobie i s abezkarni

REKLAMA

# Marek Lech

14.03.2016 11:47

Nie są mi znane przypadki aby słupki stawiano na jezdniach lub na parkingach. Stawia się je na chodnikach i na trawnikach, a więc na miejscach z założenia nie przeznaczonych dla samochodów. Nie są też mi znane przypadki aby piesi rozsiadli się na jezdni lub zostawiali tam swój dobytek. Ergo to kierowcy są stroną agresywną wobec pieszych i trzeba się przed nimi bronić. Słupki są może mało elegancka formą obrony ale dość skuteczną. Sądzę, że kierowcy powinni się upominać o budowę parkingów, a nie o prawo do zajmowania przestrzeni należącej do pieszych.

# kkkk

22.03.2016 15:52

Kompletna bzdura słupki są tam niepotrzebne po chodniku mimo parkujących samochodów i tak można było chodzić ktoś zrobił kasę na słupkach i tak w tej naszej Polsce się dzieje bzdura bezmyślność takie postępowanie prowadzi do rozwalenia małych firm , ale róbmy tak dalej sprzedać do reszty Polskę rozwalić zniszczyć Polacy!

# k.j

30.03.2016 17:20

Grodzenie, chocby symboliczne to podstawowa metoda wydzielania roznych powierzchni funkcjonalnych. Skad w PL wogole dyskusje na te tematy. Niektorym nie podoba sie nawet gdy wspolnota mieszkaniowa ogrodzi obreb dzialki, ktora zajmuje. Czasy terenow bez wlascicieli, bez funkcji, terenow "wspolnie zaniedbanych" musza powoli odejsc. Odgrodzenie (calkowite czy czesciowe) moze a wrecz powinno oprocz swojego glownego zadania, kreowac takze wartosci estetyczne, czy artystyczne miejsca nawet.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy