REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# pfff

10.05.2016 10:50

"Kompleksową koncepcję budowy drogi wyjazdowej z Górc forsuje teraz opozycyjna radna Hanna Głowacka. Projekt powstał jeszcze w kadencji nieżyjącego już burmistrza Włodzimierza Całki (2002-2006)"
Cóż powstrzymywało radną Głowacką i innych przed forsowaniem tego projektu przez ostatnich 10 lat?
A pana, panie Białecki?

# kemot

10.05.2016 12:39

Dobry tekst jak na tego autora, to muszę przyznać :) @pfff, radna Głowacka nie była w partii rządzącej dzielnicą w latach 2006-2014, a to osoby z tej partii powinny były to forsować, radni i zarząd za swoją kadencję dostawali pieniądze.

# ech

10.05.2016 13:27

Szkoła na Nowych Górcach powstała w latach 50., więc jakie problemy były z jej lokalizacją? Problem planów zagospodarowania dotyczy całej Warszawy, ale powszechnie wiadomo, że brak planu to zysk dewelopera, co widać na przykładzie budowy Osiedla Przyjaciół, gdzie 6 piętrowe molochy zostały wciśnięte pomiędzy jednorodzinne Jelonki a Osiedle Przyjaźń z naruszeniem Studium zagospodarowania dla Warszawy. Plan zagospodarowania Jelonki procedowany jest od 2006 r. !
Poprzednia ekipa z bemowskiego ratusza wolała zajmować się wydawaniem gazetki i PRem byłego Burmistrza...

REKLAMA

# Maciej Białecki

10.05.2016 13:33

Szanowny Panie pfff!
Projekt powstał w grudniu 2005 r. Od 2006 r. Bemowem rządzi nieprzerwanie Platforma Obywatelska, przez 8 lat z burmistrzem Jarosławem Dąbrowskim na czele, a od 2014 r. komisarycznie, już bez burmistrza Dąbrowskiego. To do nich te pytania, proszę.
Hanna Głowacka była od 2006 r. (z przerwą) opozycyjną radną dzielnicy. Ja od 2006 r. w ogóle nie jestem już w samorządzie, wcześniej zresztą byłem radnym Sejmiku. Mimo to o potrzebie budowy wyjazdu z Górc mówiliśmy głośno, ja chyba nawet też na łamach niniejszego

# pfff

10.05.2016 20:58

#kemot napisał(a) 10.05.2016 12:39
@pfff, radna Głowacka nie była w partii rządzącej dzielnicą w latach 2006-2014, a to osoby z tej partii powinny były to forsować, radni i zarząd za swoją kadencję dostawali pieniądze.
No nie, bez żartów proszę ;) WSZYSCY radni powinni forsować rowiązania potrzebne mieszkańcom, nie tylko radni rządzący. Opozycyjni też są przez nas wybrani i opłacani po to, by pracować na rzecz mieszkańców, walczyć o ich prawa i potrzeby.
Czy obecnie radna H. Głowacka nie jest już opozycyjną radną, że teraz już może forsować? ;)

# pfff

10.05.2016 21:18

#Maciej Białecki napisał(a) 10.05.2016 13:33
Mimo to o potrzebie budowy wyjazdu z Górc mówiliśmy głośno, ja chyba nawet też na łamach niniejszego
W BIPie UM zamieszczono interpelacje od 2010 roku. W 2010 roku ani jednej interpelacji na ten temat - ani ze strony wspomnianej juz radnej, ani radnego S. Pawełczyka, ani radnego A. Jędrasiaka, ani też pana W. Całki. W kolejnej kadencji ani jednej interpelacji ze strony p. A. Jędrasiaka ani p. W. Całki. A zapewne wszyscy temat znali (od 10 lat ;)), bo to przecież jedna drużyna i w latach 2002-2006 chyba wszyscy urzędowali (w takiej czy innej roli) w ratuszu?
Pańskiego artykułu też nie udało mi sie odnaleźć.
Chyba inaczej rozumiemy pojęcie "głośno mówiliśmy" ;)

REKLAMA

# bemol

11.05.2016 09:00

Nie problem w interpelacjach radnych, ale w ustaleniach na styku władze miasta/gminy/dzielnicy. W końcówce lat 90-tych powstał program pt. Bemowo 2000+ gdzie min. było postulowane zrealizowanie planowanej wcześniej tzw. małej obwodnicy Górc łączącej ul. Kazubów z ul. Babimojską z docelowym przejazdem przez tory kolejowe do ul. Marynin. Program zdechł bowiem:
- zaczęto kombinować z tzw. naziemnym metrem kursującym po torach bocznicy
- ciągle zmieniał się właściciel huty /mała obwodnica biegła tuż obok torów /
- w 2004 zmienił się ustrój miasta - poległy gminy, powstały dzielnice
- cały czas trwały kombinacje z okolicznymi gruntami - roszczenia itd.
- nastąpiło zatwardzenie ogólne, związane z realizacją trasy szybkiego ruchu S8
- brak było spójnej wizji kolejnych ekip ratuszowych i politycznych.

# MBe

11.05.2016 09:13

Szanowny Panie Białecki, za robotę się pan weź! Postowanie w godzinach pracy chyba nie ucieszyło by pani prezes.

# bemol

11.05.2016 10:57

P. Białecki pisze pod własnym nazwiskiem. Ja pod nickiem.

REKLAMA

# Mieszkanka Marynina

11.05.2016 20:37

Bardzo dobrze, że droga zamknięta, był ruch jak na Marszałkowskiej. Samochody z osiedla Górce pędźiły jak szalone robiąc przy tym tumany kurzu. Dojście z osiedla Marynin do przestanku groziło totalnym zakurzeniem.

# Przystanek

12.05.2016 00:27

Co to jest "przestanek"?

# Jezy

12.05.2016 06:44

Panie Maćku,w końcu mówi Pan ludzkim głosem.Szkoda ,że tylko dlatego ,że problem dotyka Pana osobiście(wyjazd własnym autkiem z osiedla)Myślałam dotychczas ,że wspiera Pan ludzi folwarku,którzy "tyle" błogosławieństwa dali mieszkańcom Bemowa.Dzięki ich PR ,mieszkańcy uwierzyli ,że wszystko jest cudownie.W gadzinówce dzielnicowej-na co drugiej stronie ludzi folwarku.

REKLAMA

# normalny34

12.05.2016 11:22

#Mieszkanka Marynina napisał(a) 11.05.2016 20:37
Bardzo dobrze, że droga zamknięta, był ruch jak na Marszałkowskiej. Samochody z osiedla Górce pędźiły jak szalone robiąc przy tym tumany kurzu. Dojście z osiedla Marynin do przestanku groziło totalnym zakurzeniem.

rozumiem ze samochody ktore dojezdzaja do blokow na ulicy Marynin juz nie kurza? Rozumiem tez ze samochody z Górc maja specjalne oznaczenia i wiadomo ze tylko one stwarzaja zagrozenie :)?.
Pieprzy pani glupoty i tyle

# zjelonek

15.05.2016 00:15

W perspektywie rozgrzebania górczewskiej w wiele lat w związku z budową metodą drążenia tuneli metra zamiast wielokrotnie tańsżą ale rzekomo bardziej uciążliwą metodą odkrywkową należałoby zbudować objazd z wiaduktem nad torami ulicą Marynin i dalej krępowieckiego do Redutowej.

# Marynin_nie_zabij

15.05.2016 21:36

#normalny34 napisał(a) 12.05.2016 11:22

rozumiem ze samochody ktore dojezdzaja do blokow na ulicy Marynin juz nie kurza? Rozumiem tez ze samochody z Górc maja specjalne oznaczenia i wiadomo ze tylko one stwarzaja zagrozenie :)?.
Pieprzy pani glupoty i tyle

No właśnie sęk w tym że nie kurzą bo tam jest licha ale jednak płyta betonowa. Popatrzcie na roślinność wokół drogi na odcinku za wjazdem na osiedle do torów gdzie przez lata władze podsypywały tłuczeń który pięknie kurzy się w upalne dni. Przejście tam rano było niemożliwe a próba ochrony przed pędzącymi firmówkami kończyła się często niemiłymi pyskówkami.
Ja liczę że dzięki sile głosów (no i niestety złości) osób po drugiej stronie torów powstanie ludzki przejazd i porządna droga do wyjazdu na Dywizjonu 303. Przejazd był wygodny dla jednych i drugich, ale to parszywa prowizorka utrzymywana przez lata.

REKLAMA

# Maciej Białecki

27.05.2016 20:11

#Jezy napisał(a) 12.05.2016 06:44
Panie Maćku,w końcu mówi Pan ludzkim głosem.Szkoda ,że tylko dlatego ,że problem dotyka Pana osobiście(wyjazd własnym autkiem z osiedla)Myślałam dotychczas ,że wspiera Pan ludzi folwarku,którzy "tyle" błogosławieństwa dali mieszkańcom Bemowa.Dzięki ich PR ,mieszkańcy uwierzyli ,że wszystko jest cudownie.W gadzinówce dzielnicowej-na co drugiej stronie ludzi folwarku.

Nikogo nie

# Maciej Białecki

27.05.2016 20:13

Nikogo nie wspieram, proszę pani. W ostatnich wyborach samorządowych popierałem listę kandydatów zdecydowanie krytycznych zarówno wobec władz Bemowa z lat 2006-2014, jak i lat 2002-2006. Staram się pisać obiektywnie, w tym przypadku jest to o tyle możliwe, że rzekomego własnego autka nie mam :-)
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA