REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


08.07.2014 09:34 #WD32
o inwestycji budowalanej SM Chomiczówka na Gotyckiej wiadomo od wielu lat , więc dziwi mnie to zdziwienie
08.07.2014 13:57 #mickey mouse
W końcu coś się ruszy na tym pustkowiu. Niech budują zacznie się w końcu coś dziać a nie tylko hula wiatr.
A ci co ich stać na samochody niech wynajmą sobie miejsca płatne i będzie po problemie. Też chciałbym parkować przed oknem ale jak głosi staro flamandzkie przysłowie: jak się nie ma co się lubi to się lubi...
Proszę państwa mamy XXI wiek a nie komunę!
08.07.2014 16:22 #Mieszkaniec__
"- Mają przenieść fajny parking położony na tyłach cmentarza Wawrzyszewskiego. Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego mam zasuwać kawał drogi każdego poranka, skoro mógłbym trzymać auto prawie pod blokiem - pisze czytelnik. "

Proszę odkupić od spółdzielni ten teren i będzie Pan mógł nadal tam parkować. Samochód zajmuje stosunkowo dużo przestrzeni. A przestrzeń w mieście jest ograniczona. Oczekiwanie, że ktoś dla Pańskiej wygody wspaniałomyślnie ją Panu podaruje jest delikatnie mówiąc naiwnością i trąca troszkę PRL-owską mentalnością.

"Ja z rana spieszę się do pracy i dla mnie bez sensu jest iść prawie kwadrans na parking, skoro teraz zajmuje mi to dwie minuty - żali się z kolei pan Marian, dłubiąc przy okazji pod maską. "

Dla mnie bez sensu jest w ogóle chodzić do pracy i tracić na to 8 godzin. Dlaczego nikt mi nie zapłaci? Niczym nieuzasadnione chciejstwo.
08.07.2014 18:36 #eRDe
Wszystko pięknie, tylko że kolejne bloczyska (nie daj Boże ogrodzone) to kolejne samochody na i tak zakorkowanych ulicach i jeszcze większy ścisk w komunikacji. Niedługo szpilki nie będzie gdzie wetknąć na Bielanach.
08.07.2014 20:05 #Rolling Stone z Conrada
#WD32 napisał(a) 08.07.2014 09:34

o inwestycji budowalanej SM Chomiczówka na Gotyckiej wiadomo od wielu lat , więc dziwi mnie to zdziwienie
Popieram logikę myśli. Dokładnie tak jest. Stąd krzyk powyżej internautów, zdziwionych, że to, że, sio. Kochani. Trzeba pilnować swoich spraw, ogarniać się w temacie, wtedy nie będziecie pisać takich nerwowych komentarzy. Wszakże żyjemy w mieście, w XXI wieku. To aksjomat. I tyle w temacie.
REKLAMA
09.07.2014 13:02 #Dziuś
A gdzie i kiedy powstaną parkingi? Rozumiem że nie każdy ma/musi mieć samochód ale są też tacy którym potrzebny jest np. do pracy. Połowa ul. Bogusławskiego obstawiona jest zakazem parkowania. Tereny zieleni rozjeżdżone są przez leniwych którym nie chce się poszukać miejsca. Straż Miejska holuje i wystawia mandaty na potęgę. Mieszkam na tym osiedlu od 30 lat i czegoś takiego nigdy nie było. NAPRAWDĘ NIE MA GDZIE PARKOWAĆ. Powstają nowe bloki ale mieszkańcy nie kupują miejsc w garażu. Parę dni temu postawiłam samochód dalej od bloku i został zdewastowany - ktoś urwał znaczek i pomazał markerem. Może dlatego chce mieć samochód pod domem. Dzielnica i Spółdzielnia powinny pomyśleć o mieszkańcach!
10.07.2014 10:32 #Pluszowy
#mickey mouse napisał(a) 08.07.2014 13:57

W końcu coś się ruszy na tym pustkowiu. Niech budują zacznie się w końcu coś dziać a nie tylko hula wiatr.
A ci co ich stać na samochody niech wynajmą sobie miejsca płatne i będzie po problemie. Też chciałbym parkować przed oknem ale jak głosi staro flamandzkie przysłowie: jak się nie ma co się lubi to się lubi...
Proszę państwa mamy XXI wiek a nie komunę!
te parkingi to właśnie były miejsca płatne :D spółdzielnia tego terenu za darmo też nie użyczała, to po pierwsze, po drugie z jednej strony rozwój ( budowa nowych blokow ) z drugiej strony dławienie osiedla bo te samochody nie wyparują tylko dlatego że zlikwidowany zostanie parking. Miejsa w garażach podziemnych będą dla mieszkańców nowych bloków, a samochody które nie będa miały się gdzie podzaić będą stawać na chodnikach osiedlowych, czy trawnikach, zacznie sie palikowanie i grodzenie chodników, szukanie innych alternatyw przez kierowców...
10.07.2014 10:33 #Pluszowy
z jednej strony rozwój ( budowa nowych blokow = nowi mieszkancy = nowe samochody ) z drugiej strony dławienie osiedla bo te samochody które parkowały tam do tej pory nie wyparują tylko dlatego że zlikwidowany zostanie parking. Miejsca w garażach podziemnych będą dla mieszkańców nowych bloków, a samochody które nie będą miały się gdzie podziać będą stawać na chodnikach osiedlowych, czy trawnikach, zacznie się palikowanie i grodzenie chodników, szukanie innych alternatyw przez kierowców...
10.07.2014 11:09 #anonim
A który to parking znika? Ten bliżej kwitnącej mniejszy czy większy?
10.07.2014 11:24 #kwitnące 9a
A na kwitnącej dogęszczają parkingi już są 2 obok siebie , gadanie !!!!!!
REKLAMA
10.07.2014 12:15 #Kolanescu
I bardzo dobrze że Spółdzielnia dba o to aby nie było takich odrażających parkingów:)
10.07.2014 14:56 #Adaś
Nie do informowany tłum obwieszczenie ze za miejsce do spółdzielni odprowadza co msc 4 pln z wynajem miejsca.
10.07.2014 15:30 #Adaś
Nie doinformowanym tłumokom obwieszczam ze za miejsce do spółdzielni odprowadzam co msc 46pln .
11.07.2014 19:18 #colin
Parkingi są potrzebne.Ten teren w całości powinien być przeznaczony w pod parkingi najlepiej społecznie strzeżone.Wszystkie koszty (ogrodzeni,prąd,podatki)związane z takim parkingiem w całości ponoszą osoby z niego korzystające.Spółdzielnia nie ponosi żadnych kosztów.W tej chwili spółdzielnia pozwoliła na tym terenie zrobić skład dla firm budujących mieszkania zamiast pozwolić zagospodarować go nam członkom spółdzielni właśnie na parkingi społeczne.
18.08.2014 10:48 #gregs
Pewnie, najlepiej każdy wolny teren zabudować okropnymi blokami. Kiedyś chomiczówka była przyjazna dla mieszkańców, a teraz byle tylko budować i budować i niedługo nie będzie żadnej zieleni, dobrze, że lasy są miejskie to przynajmniej tego nie wytną. Rano ciężko jest wyjechać z chomiczówki do pracy, niedługo stanie się to niemożliwe. Uporczywe wstawianie bloków w każde wolne miejsce bez żadnego planu zagospodarowania przestrzennego = chaos.
REKLAMA
21.02.2017 15:29 #Dociekliwy
Budynek B3
21.02.2017 15:33 #Dociekliwy
Budynek B3: składać się będzie z 8 kondygnacji naziemnych i 1 kondygnacji podziemnej. Zaprojektowano 26 lokali mieszkalnych o najbardziej poszukiwanych metrażach. Budynek B4: składać się będzie z 8 kondygnacji naziemnych i 1 kondygnacji podziemnej. Zaprojektowano 49 lokali mieszkalnych z możliwością połączenia niektórych lokali. Dla wszystkich mieszkań zaprojektowano komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe w ramach podanej niżej ceny m2. Mieszkania posiadać będą przestronne balkony. Na poziomie parteru przewidziano lokale usługowe bezpośrednio z wejściem od ulicy. Wewnątrz osiedla znajdzie się plac zabaw dla dzieci. Budynki będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. PRZEWIDYWANE TERMINY REALIZACJI INWESTYCJI: rozpoczęcie budowy: I kwartał 2017r. zakończenie budowy: IV kwartał 2018r. PRZEWIDYWANE KOSZTY BUDOWY: Lokale mieszkalne wraz z miejscem postojowym i komórką lokatorską w budynku B3 /użytkowanie wieczyste gruntu/ - ok. 6.500,00 zł. /m2 netto Lokale mieszkalne wraz z miejscem postojowym i komórką lokatorską w budynku B4 /własność gruntu/ - ok. 7.300,00 zł./m2 netto
21.02.2017 17:06 #Redaktor przez duże R
Skopiowałeś tekst ze strony WSBM i myślisz że oczarujesz innych swoją dociekliwością...

Apartamenty Cmentarne to robocza nazwa osiedla
12.10.2017 23:24 #sidor
Pierwszy prawie gotowy.
13.10.2017 07:33 #Kolan
#sidor napisał(a) 12.10.2017 23:24

Pierwszy prawie gotowy.
Nie przesadzaj, dopiero mury postawili.
Balkon nad ruchliwą Conrada to dopiero atrakcja. Szum w mieszkaniu 24/h.
Ale jak to mówią, ludzie kupią wszystko za każdą cenę.
14.10.2017 22:54 #Mimo b
Taka dzielnica
29.10.2017 12:00 #grylaż
Wiadomość dla Forumowicza Jeepa. Zdaję się, że trwają przymiarki do rozpoczęcia budowy nowych bloków, na terenie parkingu społecznego przynależącego do Conrada 4 przy Lidlu. Jest maszyna do wykonywania próbnego palowania gruntu i trzy koparki. W wakacje na profilu Facebook grupy sąsiedzkiej "Jesteśmy z Chomiczówki", podano informacje, że miejsce jest przeznaczone pod budowę dwóch bloków, bodajże wysokich na 8 pięter i raczej wąskich u podstawy. Decyzja w tej sprawie zapadła już kilka lat temu. W tej chwili prywatni właściciele samochodów, nie parkują w obrębie ogrodzonej przestrzeni. Wszystko wskazuje na to, że koparki zaraz zaczną zrywać asfalt. No i do nowego przystanku autobusowego stamtąd blisko, roboczo nazwanego "Conrada Kościół." Według zeskanowanych przez grupę "Jesteśmy z Chomiczówki" dokumentów, już chyba w 2012 roku było wiadomo, że bloki tam staną. Wiadomo ile mieszkań, jaka wysokość, jaki metraż lokali. Także teoria mówiąca o tym, że każdy tutejszy parking może być zabudowany, zaczyna się potwierdzać.
29.10.2017 12:42 #Kolan
Człowieczeństwo się bogaci więc chcą mieszkać w dobrych warunkach.
Tak jak mówił pewien analityk nieruchomości w starych blokowiskach za naście lat będą mieszkać emeryci, azjaci, ukraińcy i studenci.
Młodzi których stać przenoszą się do nowych bloków z garażem. Jest popyt więc budują. Popieram.
Przede wszystkim ogromne brawa i słowa uznania dla Spółdzielni. Budują w dobrych cenach dla swoich członków.
29.10.2017 15:10 #grylaż
Tym razem to chyba nie spółdzielnia, a przynajmniej nie sama, tylko w kooperacji z jakimś większym developerem. Wielka szkoda, że chodnika szumnie zwanego "aleją Chomicza" nikt z lokalnych władz nie uważa za słuszne ucywilizować, albo "małpiego gaju" za kościołem", gdzie nieliczni śmiałkowie chodzą z duszą na ramieniu. Ci młodzi, jak zobaczą tsunami aut sunące przez Conrada z Białołęki, lotnisko i trasę szybkiego ruchu wyczerpującą znamiona autostrady, mogą jeszcze zmienić zdanie. W każdym bądź razie, więcej mieszkańców to więcej osób popierających poprawę komunikacji miejskiej na ulicy Conrada. Eksperci z Politechniki Warszawskiej kategorycznie stwierdzili, że tzw. "wielka płyta", wbrew temu co się o niej zwykło mówiąc, ma posłużyć ludziom i sto lat. Niech się wszyscy bogacą, mają samochody, mieszkania, ale komunikacja i tak pasażerom przysługuje, bo tak wynika z katalogu zadań, jakie spoczywają na samorządzie. Do jednego autobusu wsiada ponoć 70 osób, czyli korzyść jest obustronna dla pasażerów i kierowców aut.
29.10.2017 16:17 #Jeep
Docelowo zabudują całą Gotycką wzdłuż Conrada. Aż do warsztatów samochodowych. Docelowo pewnie rozbiorą to wszystko i postawią bloki przy skrzyżowaniu.

 402/1604 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Fauna i flora
 SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI rodow., czarne podpalane, ur. 28.06.2018r. (pieski i suczki) w hodowli użytkowej, po rodzicach aktywnie polujących: PSOTA i NAGAR Piwniczański Jazgot FCI. GOTOWE DO ODBIORU w Warszawie lub bezpośrednio w hodowli w Sanoku, cena do uzgodnienia. Więcej informacji na stronie www.gonczypolski-relaks.vanti.pl/nagarpsota.html Kontakt tel. 502 040 107.

Różne
 Skup książek 509-20-40-60

Sprzedam
 Outlet urządzeń AGD Urządzenia nowe z gwarancją do 70% taniej Drobne uszkodzenia magazynowe, końcówki serii Raszyn Al. Krakowska 8 tel.537-777-137

Usługi transportowe
 Przeprowadzki, przewóz rzeczy. 500 349 713


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA