REKLAMA

Forum › Wola

REKLAMA

# ŻelaznA

02.11.2017 11:00

"W zależności od tego, czy używamy gorącego czy schłodzonego kakao, otrzymamy drinka w jednej z dwóch wersji: ciepłego lumumbę lub zimnego lumumbę. "
No proszę, a na reklamy "zimnego Lecha" niektórzy się obrażali... :)

# JzW

02.11.2017 12:52

Nowa nazwa ul. Płockiej - nie Płockiej miała związek z wyznaczeniem biegu ulicy na nowo. Taka jest moja wersja. Powiedzmy, że bieg Płockiej został wyprostowany. Czego dowodem jest kamienica pod obecnym numerem Płocka 41. Wcześniej był to adres Płocka 30. Czyli ulicę ,, przerzucono'' na drugą stronę domu, front stał się tyłem. Końcowy bieg ulicy Płockiej mamy też zaznaczony ostańcem. Dzisiejszy adres Zawiszy 7A. Dlatego pojawiła się nazwa Lumumby. Bo jest to już nowo wybudowana ulica. Wcześniej nic nie mająca wspólnego z Płocką. No może oprócz kamienicy Płocka 41.

# pkierski

02.11.2017 13:23

To mi wygląda, jakby Radziwie było przedłużeniem dawnego ciągu Płockiej.

REKLAMA

# Ken

02.11.2017 16:41

To jakiś przodek Eddiego Murphy.
Przynajmniej trochę podobny....

# Ini

11.11.2017 21:20

Mimo iż mam zaledwie 19 lat dalej używam nazwy "Lumumby". Po dzień dzisiejszy w mojej rodzinie ten odcinek Płockiej jest nazywany ul. Lumumby.

# franek31

08.06.2019 15:04

Jeszcze w związku z tym drinkiem nazywanym "Lumumba". Sprawcą obalenia Patrice Lumumby jako premiera był Moise Czombe, i potem w PRL od późnych lat 60-tych zaczęto nazywać plaster czarnego salcesonu "Ucho Czombego"

REKLAMA

# Merkury

17.09.2021 18:16

W moim domu rodzinnym "od zawsze" czarny salceson nazywano "uchem Lumumby". Chęć wyjaśnienia kim był Lumumba doprowadziła mnie na tą stronę. Teraz już wiem. Dziękuję. Skojarzenie przyszło podczas słuchania piosenki Kabaretu Starszych Panów "Portugalczyk Osculati". Dziwne meandry pamięci ...

# Jacek R

28.06.2023 13:41

Mieszkałem na ul. Rabsztyńskjej w latach 1977-80.Jak się wyprowadzałem z Woli miałem 6 lat. Lumpy, pijactwo i meliniarstwo. Bałem sie wracać ze szkoły bo menele na klatce schodowej koczowały. Byłem szczęśliwy że stamtąd uciekłem. Na lumumby chodziłem z moją ś p mamą po zakupy.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA