REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


26.02.2015 15:37 #ASTeroida
A na krótkim odcinku na Dewajtis będzie jeździł autobus!!!!!!!!!!!!!!Żenada
26.02.2015 17:27 #zbielan
Już widzę realizację tego postulatu - autobus jeżdżący od 8 do 17 co godzinę i przy okazji likwidację miejsc parkingowych pod przystanki autobusowe. Niech lepiej gmina zrobi coś żeby całe Bielany przestały pełnić rolę parkingu P+R dla Białołęki i Tarchomina.
26.02.2015 17:53 #Bystry Zenon
#zbielan napisał(a) 26.02.2015 17:27

Już widzę realizację tego postulatu - autobus jeżdżący od 8 do 17 co godzinę i przy okazji likwidację miejsc parkingowych pod przystanki autobusowe. Niech lepiej gmina zrobi coś żeby całe Bielany przestały pełnić rolę parkingu P+R dla Białołęki i Tarchomina.
Panie kolego "z bielan", chciałbym zauważyć, iż od ponad 10 lat Bielany nie są gminą, a dzielnicą. To zasadnicza różnica. Wypowiada się pan, podpisuje, że tutejszy, a nie zna statusu własnej dzielnicy. Ech!
26.02.2015 19:13 #zbielan
W sumie jest mi obojętne czy Bielany są gminą czy dzielnicą, interesuje mnie sprawne i kompetentne działanie lokalnych władz. Ale dla Pana spokoju Panie Zenonie napisze ponownie - czekam aż władze DZIELNICY zajmą sie tym co istotne czyli zadbają by Bielany nie były parkingiem p+r dla pasażerów metra z Białołęki.
27.02.2015 10:39 #eRDe
#Bystry Zenon napisał(a) 26.02.2015 17:53

Panie kolego "z bielan", chciałbym zauważyć, iż od ponad 10 lat Bielany nie są gminą, a dzielnicą.
Bielany faktycznie są dzielnicą, co nie zmienia faktu, że komentarz Zenona nie wnosi do rozmowy absolutnie nic. Niezależnie od nazwy władze Bielan nie wywiązują się ze swych zadań. Podejrzewam, że pełnimy jako Bielany rolę "wentyla bezpieczeństwa" żeby się tarchomin "nie burzył" tylko grzecznie dojeżdżał do metra.
REKLAMA
28.02.2015 01:24 #R17
"- Dziwi, powinny być. Mieszkam przy parku i mam tak samo daleko na Słodowiec, jak na Broniewskiego"

Cały odcinek to 800m, więc tak samo daleko to mówimy o 400m. Serio? To autobus powinien być na każdej uliczce w mieście. Ja mam do metra wg Googla 850m i uważam co zawsze podkreślam, że mieszkam tuż obok metra. 400m po prostu kawałeczek i jak to stanowi problem aby napisać do gazety to na prawdę na Bielanach nie mamy żadnych problemów.
01.03.2015 14:05 #Tomek
Rejon okolic Duracza ostatnio dostał potężny cios pod kątem miejsc parkingowych - zamykane są kolejne parkingi dla mieszkańców (pod inwestycje Nowe Bielany 2 oraz jak się niedawno okazało również nieoficjalny parking P+R przy metrze Słodowiec pod Apartamenty Sacharowa).

Patrząc na fakt, że w okolicy trwa budowa 5 nowych bloków należy spodziewać się raczej zwiększenia zapotrzebowania na miejsca postojowe.

Rozumiem, że nie możemy zamieniać terenów zielonych na miejsca parkingowej, ale już np przebudowa ulicy Duracza i budowa zatoczek parkingowych na całej długości gdzie to jest możliwie, poprawiło by trochę coraz gorszą sytuację. Sama ulica i tak domaga się generalnego remontu - rozsypuje się zarówno pod kątem jezdni jaki i chodników.
Dosłownie obok są dwa parki, przy blokach (nie na wspominanych trawnikach) rosną drzewa - chyba te 2 metry szerokości trawnika da się poświęcić w imię kompromisu motoryzacyjno-ekologicznego.

Co do autobusów na Duracza - w pewnych miejscach, np. przy wysepkach, ulica jest tak zastawiona, że dwa samochody mają problem się minąć, co dopiero szersze autobusy.
01.03.2015 19:46 #sportowiec
Autobus na Duracza? Po co? Do metra spacerkiem od początku ulicy ok. 8 minut, chyba można się przejść. Choćby dla zdrowia. Mimo niepełnosprawności codziennie do metra idę i odkąd metro na Bielany jeździ taki pomysł mi do głowy jakoś nie przyszedł. Więcej ruchu by się przydało wszystkim.
11.03.2015 14:43 #mieszkam tu
Pomysł ewentualnego uruchomienia na tej ulicy komunikacji autobusowej jest co najmniej dziwaczny. Przecież w ciągu kilku minut można dojśc do metra, tramwajów i autobusów kursujących ulicami Broniewskiego i Żeromskiego. Do tego wystarczy przyjrzec się jak "zatkana" jest ulica Duracza. Niedośc, że pobocza są kompletnie zastawione parkującymi samochodami (bo przecież ta okolica to sypialnia i żyjący tu ludzie muszą gdzieś zaparkowac samochody), to po zmianie organizacji ruchu na ulicy Sacharowa znacznie zwiększył się potok samochodów na ulicy Duracza.
Od kilku lat palącym problemem tej okolicy nie jest brak komunikacji miejskiej, bo ta jest na wyciągnięcie ręki, ale ostry deficyt miejsc parkingowych. To powoduje, że chodniki i trawniki są zastawione samochodami a jednocześnie obok są hektary zaniedbanych trawników, które służą za wychodek dla psów.
13.10.2017 21:40 #grylaż
Jaka sonda uliczna z prawdziwego zdarzenia. Jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo byśmy wszyscy chcieli poznać opinie, pana burmistrza Grzegorza Pietruczuka w kwestii reaktywacji 520 na Bielanach, a jeszcze bardziej jakie kroki podjął Zarząd Dzielnicy w tej palącej materii, bo przez trzy kadencje jakoś nie widać efektów. Osobiście uważam, że pan burmistrz jest sympatycznym człowiekiem, ale sprawa komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy wygląda mało ciekawie. Na wiosnę była przeprowadzana petycja w sprawie przywrócenia linii 167. Podobno do tej inicjatywy przyznawało się stowarzyszenie Razem dla Bielan, któremu pan Pietruczuk lideruje. I nagle 1100 podpisów, gdzieś się zapodziało. Według nieformalnych zapowiedzi wraz z kapitalnym remontem ulicy Miodowej, skróceniu do Powązek Wojskowych ma ulec 180, które już teraz grzęźnie w korkach na Anielewicza. Chyba czas najwyższy, żeby nasi decydenci podjęli stosowne kroki w celu sprowadzenie 520 na Bielany np. od Feminy przez Jana Pawła II, wtedy nikt nie będzie dopytywał o Duracza.
13.10.2017 22:23 #Jeep
Burmistrz i spółka dobrze się prezentują na Facebooku. Tylko tyle i aż tyle....
13.10.2017 23:20 #grylaż
Radna Iwona Walentynowicz złożyła oficjalna interpelację: "W związku ze zgłaszanymi obawami ze strony mieszkańców oraz polityki wycofywania kolejnych linii z pętli na Chomiczówce zwracam się do Zarządu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy z pytaniem, jakie są plany odnośnie pętli na Chomiczówce? Czy wycofaniu podlegać będzie w najbliższych latach również linia 116? Czy planowane są nowe linie autobusowe startujące z pętli na Chomiczówce?" Te pytanie nie wzięły się z powietrza, a są pokłosiem majowego spotkania mieszkańców z przedstawicielami ZTM, którego postanowień władze dzielnicy Bielany z jakiś przyczyn od ZTM nie egzekwują. Pierwsza sprawa dotyczyła lepszego połączenia z Bemowem, ze szczególnym uwzględnieniem ulicy Conrada w postaci tymczasowego skierowania 171 z Nowego Bemowa na pętle autobusową Chomiczówka. Druga sprawa to brak na terenie dzielnicy, autobusu przyśpieszonego w dzień powszedni, będącego alternatywą i przeciwwagą dla przeładowanego metra, czyli 520 np. po trasie dawnego 170.
14.10.2017 22:57 #Ytongggg
Brak słów
15.10.2017 12:05 #Kangur
Cisza
15.10.2017 13:11 #Re yok
I tak zostanie
REKLAMA

 377/1569 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - SPRZEDAM ZA GROSZE
 SKUP AUT BMW WARSZAWA I OKOLICE DOJAZD DO KLIENTA UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY TEL 739-222-111 e-mail 24skup@wp.pl ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ http://autoskupwawa.pl/skup-aut-bmw.html SKUP AUT KUPIĘ BMW E30 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E34 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E36 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E38 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E39 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW SKUP AUT KUPIĘ BMW E60 WOŁOMIN LEGIONOWO WARSZAWA ŁOMIANKI PRUSZKÓW

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 SKUP AUT WARSZAWA DOJAZD DO KLIENTA UMOWA KUPNA SPRZEDŻY INTERESUJE NAS KAŻEDE AUTO TEL 739-222-111 e-mail 24skup@wp.pl ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ www.autoskupwawa.pl

Kupię części
 Do Fiata 125 + PRL 513-606-666

Lokal użytkowy sprzedam
 CITIHAUS oferuje oddłużanie i ochronę prawną obiektów komercyjnych, których zobowiązania takie jak np. kredyty przewyższają wartość nieruchomości. Zapewniamy kompleksową pomoc dla klientów banków posiadających kredyty hipoteczne, również walutowe. Koszty z tytułu sprzedaży nie obciążają klientów. Negocjujemy z wierzycielami oraz współpracujemy z instytucjami finansowymi. Skontaktuj się z nami: Tel: 571-360-354 E-mail: ewelina.swietek@citihaus.pl www.citihaus.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.