REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


26.02.2015 15:37 #ASTeroida
A na krótkim odcinku na Dewajtis będzie jeździł autobus!!!!!!!!!!!!!!Żenada
26.02.2015 17:27 #zbielan
Już widzę realizację tego postulatu - autobus jeżdżący od 8 do 17 co godzinę i przy okazji likwidację miejsc parkingowych pod przystanki autobusowe. Niech lepiej gmina zrobi coś żeby całe Bielany przestały pełnić rolę parkingu P+R dla Białołęki i Tarchomina.
26.02.2015 17:53 #Bystry Zenon
#zbielan napisał(a) 26.02.2015 17:27

Już widzę realizację tego postulatu - autobus jeżdżący od 8 do 17 co godzinę i przy okazji likwidację miejsc parkingowych pod przystanki autobusowe. Niech lepiej gmina zrobi coś żeby całe Bielany przestały pełnić rolę parkingu P+R dla Białołęki i Tarchomina.
Panie kolego "z bielan", chciałbym zauważyć, iż od ponad 10 lat Bielany nie są gminą, a dzielnicą. To zasadnicza różnica. Wypowiada się pan, podpisuje, że tutejszy, a nie zna statusu własnej dzielnicy. Ech!
26.02.2015 19:13 #zbielan
W sumie jest mi obojętne czy Bielany są gminą czy dzielnicą, interesuje mnie sprawne i kompetentne działanie lokalnych władz. Ale dla Pana spokoju Panie Zenonie napisze ponownie - czekam aż władze DZIELNICY zajmą sie tym co istotne czyli zadbają by Bielany nie były parkingiem p+r dla pasażerów metra z Białołęki.
27.02.2015 10:39 #eRDe
#Bystry Zenon napisał(a) 26.02.2015 17:53

Panie kolego "z bielan", chciałbym zauważyć, iż od ponad 10 lat Bielany nie są gminą, a dzielnicą.
Bielany faktycznie są dzielnicą, co nie zmienia faktu, że komentarz Zenona nie wnosi do rozmowy absolutnie nic. Niezależnie od nazwy władze Bielan nie wywiązują się ze swych zadań. Podejrzewam, że pełnimy jako Bielany rolę "wentyla bezpieczeństwa" żeby się tarchomin "nie burzył" tylko grzecznie dojeżdżał do metra.
REKLAMA
28.02.2015 01:24 #R17
"- Dziwi, powinny być. Mieszkam przy parku i mam tak samo daleko na Słodowiec, jak na Broniewskiego"

Cały odcinek to 800m, więc tak samo daleko to mówimy o 400m. Serio? To autobus powinien być na każdej uliczce w mieście. Ja mam do metra wg Googla 850m i uważam co zawsze podkreślam, że mieszkam tuż obok metra. 400m po prostu kawałeczek i jak to stanowi problem aby napisać do gazety to na prawdę na Bielanach nie mamy żadnych problemów.
01.03.2015 14:05 #Tomek
Rejon okolic Duracza ostatnio dostał potężny cios pod kątem miejsc parkingowych - zamykane są kolejne parkingi dla mieszkańców (pod inwestycje Nowe Bielany 2 oraz jak się niedawno okazało również nieoficjalny parking P+R przy metrze Słodowiec pod Apartamenty Sacharowa).

Patrząc na fakt, że w okolicy trwa budowa 5 nowych bloków należy spodziewać się raczej zwiększenia zapotrzebowania na miejsca postojowe.

Rozumiem, że nie możemy zamieniać terenów zielonych na miejsca parkingowej, ale już np przebudowa ulicy Duracza i budowa zatoczek parkingowych na całej długości gdzie to jest możliwie, poprawiło by trochę coraz gorszą sytuację. Sama ulica i tak domaga się generalnego remontu - rozsypuje się zarówno pod kątem jezdni jaki i chodników.
Dosłownie obok są dwa parki, przy blokach (nie na wspominanych trawnikach) rosną drzewa - chyba te 2 metry szerokości trawnika da się poświęcić w imię kompromisu motoryzacyjno-ekologicznego.

Co do autobusów na Duracza - w pewnych miejscach, np. przy wysepkach, ulica jest tak zastawiona, że dwa samochody mają problem się minąć, co dopiero szersze autobusy.
01.03.2015 19:46 #sportowiec
Autobus na Duracza? Po co? Do metra spacerkiem od początku ulicy ok. 8 minut, chyba można się przejść. Choćby dla zdrowia. Mimo niepełnosprawności codziennie do metra idę i odkąd metro na Bielany jeździ taki pomysł mi do głowy jakoś nie przyszedł. Więcej ruchu by się przydało wszystkim.
11.03.2015 14:43 #mieszkam tu
Pomysł ewentualnego uruchomienia na tej ulicy komunikacji autobusowej jest co najmniej dziwaczny. Przecież w ciągu kilku minut można dojśc do metra, tramwajów i autobusów kursujących ulicami Broniewskiego i Żeromskiego. Do tego wystarczy przyjrzec się jak "zatkana" jest ulica Duracza. Niedośc, że pobocza są kompletnie zastawione parkującymi samochodami (bo przecież ta okolica to sypialnia i żyjący tu ludzie muszą gdzieś zaparkowac samochody), to po zmianie organizacji ruchu na ulicy Sacharowa znacznie zwiększył się potok samochodów na ulicy Duracza.
Od kilku lat palącym problemem tej okolicy nie jest brak komunikacji miejskiej, bo ta jest na wyciągnięcie ręki, ale ostry deficyt miejsc parkingowych. To powoduje, że chodniki i trawniki są zastawione samochodami a jednocześnie obok są hektary zaniedbanych trawników, które służą za wychodek dla psów.
13.10.2017 21:40 #grylaż
Jaka sonda uliczna z prawdziwego zdarzenia. Jestem pod dużym wrażeniem. Bardzo byśmy wszyscy chcieli poznać opinie, pana burmistrza Grzegorza Pietruczuka w kwestii reaktywacji 520 na Bielanach, a jeszcze bardziej jakie kroki podjął Zarząd Dzielnicy w tej palącej materii, bo przez trzy kadencje jakoś nie widać efektów. Osobiście uważam, że pan burmistrz jest sympatycznym człowiekiem, ale sprawa komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy wygląda mało ciekawie. Na wiosnę była przeprowadzana petycja w sprawie przywrócenia linii 167. Podobno do tej inicjatywy przyznawało się stowarzyszenie Razem dla Bielan, któremu pan Pietruczuk lideruje. I nagle 1100 podpisów, gdzieś się zapodziało. Według nieformalnych zapowiedzi wraz z kapitalnym remontem ulicy Miodowej, skróceniu do Powązek Wojskowych ma ulec 180, które już teraz grzęźnie w korkach na Anielewicza. Chyba czas najwyższy, żeby nasi decydenci podjęli stosowne kroki w celu sprowadzenie 520 na Bielany np. od Feminy przez Jana Pawła II, wtedy nikt nie będzie dopytywał o Duracza.
REKLAMA
13.10.2017 22:23 #Jeep
Burmistrz i spółka dobrze się prezentują na Facebooku. Tylko tyle i aż tyle....
13.10.2017 23:20 #grylaż
Radna Iwona Walentynowicz złożyła oficjalna interpelację: "W związku ze zgłaszanymi obawami ze strony mieszkańców oraz polityki wycofywania kolejnych linii z pętli na Chomiczówce zwracam się do Zarządu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy z pytaniem, jakie są plany odnośnie pętli na Chomiczówce? Czy wycofaniu podlegać będzie w najbliższych latach również linia 116? Czy planowane są nowe linie autobusowe startujące z pętli na Chomiczówce?" Te pytanie nie wzięły się z powietrza, a są pokłosiem majowego spotkania mieszkańców z przedstawicielami ZTM, którego postanowień władze dzielnicy Bielany z jakiś przyczyn od ZTM nie egzekwują. Pierwsza sprawa dotyczyła lepszego połączenia z Bemowem, ze szczególnym uwzględnieniem ulicy Conrada w postaci tymczasowego skierowania 171 z Nowego Bemowa na pętle autobusową Chomiczówka. Druga sprawa to brak na terenie dzielnicy, autobusu przyśpieszonego w dzień powszedni, będącego alternatywą i przeciwwagą dla przeładowanego metra, czyli 520 np. po trasie dawnego 170.
14.10.2017 22:57 #Ytongggg
Brak słów
15.10.2017 12:05 #Kangur
Cisza
15.10.2017 13:11 #Re yok
I tak zostanie
REKLAMA

 321/1518 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dom i ogród
 Proponujemy Ci ławki ogrodowe / parkowe Norin 150cm, którą oferujemy w aż 24 wariantach kolorystycznych do wyboru. Teraz z pewnością dobierzesz odpowiednią barwę oraz design do otaczającego Cię krajobrazu. Ławka Norin wykonana została z naturalnego drewna olchowego o gęstości aż 550 kg na m3 i wytrzymałości nawet 172MP. Przy produkcji drewnianych mebli ogrodowych, bardzo ważny jest materiał, z jakiego został wykonany produkt. Uważaj na tanie produkty, wytwarzane z drewna sosnowego lub popularnych drzew liściastych, które posiadają liczne wady i anomalie oraz wrodzone uszkodzenia techniczne takie jak: krętowłóknistość, falistość, mimośrodowość rdzenia, pęknięcia czy sękowatość. https://www.edinos.pl/lawki-miejskie Zobacz całą naszą ofertę: www.edinos.pl

Turystyka
 Hotel*** Mazurski Raj, Marina & SPA Witaj na Mazurach! Zatrzymaj się na chwilę w codziennym biegu. Weź głęboki wdech i rozkoszuj się pięknem otaczającej Cię zewsząd przyrody. Daj się urzec kameralnej atmosferze i niczym niezakłóconemu relaksowi... Jeśli tak właśnie lubisz wypoczywać, nasz hotel nad jeziorem to miejsce dla Ciebie. Mazurski Raj czeka na Ciebie tuż nad brzegiem jeziora Bełdany w miejscowości Ruciane Nida. Hotel rozpościera się na aż 6 hektarach terenu i gwarantuje kameralny wypoczynek - z dala od zgiełku i hałasu wielkiego miasta. Zapewniamy: - doskonałą lokalizację, tuż nad jeziorem Bełdany, - własny port na 30 jachtów i plażę - dla miłośników sportów wodnych i nie tylko, - doskonałą ofertę gastronomiczną, - bogato wyposażone pokoje, apartamenty i wille - wybierz nocleg, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, - profesjonalne centrum SPA, - salę fitness, klub bilardowy, kręgielnię, wypożyczalnię sprzętu i więcej!

Nieruchomości zamienię
 ZAMIENIĘ KAWALERKĘ 28 M 2 NA 2 LUB 3 POKOJE - SPŁACĘ ZADŁUŻENIE ZAMIENIĘ MIESZKANIE KOMUNALNE 28 M 2 NA WIĘKSZE; Kawalerka z widną kuchnią i balkonem. Mieszkanie znajduje się przy ulicy Duracza 7 (zmiana ulicy, może wyświetlać się jako Romaszewskiego) na 9 ostatnim piętrze. Mieszkanie znajduje się w bliskim położeniu stacji metra Słodowiec oraz komunikacji miejskiej, co ułatwia sprawne poruszanie się po całym mieście. telefon kontaktowy: 502446147

Dom sprzedam
 Sprzedam gospodarstwo rolne o pow.17-18ha, w tym jest 4ha lasu z podłożem żwirowym. Gospodarstwo rolne położone we wsi Słochy Annopolskie na Podlasiu na kolonii 300 metrów od DK62. Na posesji znajduje się dom mieszkalny 15*10m, dach, elewacja, okna po wymianie, Obora 12*24m (2004r) Stodoła i 2 budynki gospodarcze. Gospodarstwo było dostosowane do hodowli mlecznej, zbiornik i dojarka przewodowa na stanie. Obecnie prowadzona jest hodowla bydła rzeźnego. Na działce znajduje się niewielki staw z dopływem i odpływem. Polecam, więcej informacji udzielę telefonicznie.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.