REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Dlaczego na Białołęce nie ma porządnego kina?

# vetilien

12.01.2003 11:17

Mieszkam na Tarchominie. Owszem, okolica fajna, nawet dojazd do Centrum dobry, dużo sklepików, kilka kafejek internetowych, nawet są restaurację... Jestem wielką mianiaczką kina. PO prostu uwielbiam tą atmosferę... Lecz na Białołęce kina nie ma, a przynajmniej nic o nim nie wiem... Najbliższe dobre kino, do jakiego chodzę, jest to Cinema City Bemowo, mam 12 km samochodem. Jest jeszcze Femina w Centrum, tuż przy linii 510... Ile czasu bym zaoszczędziłą, gdyby na Tarchominie lub gdzieś bliżej było jedno, porządne kino... Czy nie ma żadnych inwestorów? Ja będę płakać...

# Wyborca II

12.01.2003 14:56

A po co kino. Dzieciom p. Smoczyński puści disneya na wydeo,dla żony i sióst (p. Maciejewska) jakiś melodramat. A sobie z kuplami lubi potrzeć ... no wiecie na co.

# SML

12.01.2003 18:31

Szczerze pisząc to nie wiem czy kino na Białołęce jest dobrym pomysłem.
Dawno temu kiedy rozgorzała dyskusja pt.: "gdzie młodzież może w naszej gminie uprawiać sport?" zarząd gminy podjął decyzję o budowie GOS i powołaniu GOK. Kiedy oddawano do użyku pierwszy obiekt GOS'u przy "Erazma", na uroczystej ceremonii przecięcia wstęgi jeden z zaproszonych przedstawicieli Rady Gminy (nie pamiętam już teraz który) wypowiedział mniej-więcej takie słowa: " oddaję ten obiekt sportowy w ręce sportowców i młodzieży z naszej gminy". Niestety już wkrótce okazało się że młodzi ludzie chcący skorzystać z sali lub basenu muszą płacić za to słono. Później było już tylko gorzej: zlikwidowano min. sekcję piłki nożnej, zdemontowano bramki i usunięto linie z boiska (wiadomo bowiem że to znacznie ułatwia młodzieży rozgrywanie meczy) by nikt kto nie oddał "cesarzowi (gminie?) co cesarskie" nie niszczył trawy (wszak wiadomo że trawa na boisku służy tylko do oglądania i nie jest możliwa jej rekultywacja), zdemontowano i zamknięto pod kluczem stoły do ping ponga przy których zwykle w zimowe popołudnia młodzież w kontrolowany sposób wyzbywała się nadmiaru sił witalnych, wreszcie wprowadzono ceny wręcz zaporowe dla przeciętnego dziecka, ucznia czy studenta.
Podobne zapory cenowe znalazły się w "repertuarze" GOK'u gdzie wszelkie kursy i zjęcia stały się przywilejem tylko dla dzieci dobrze zarabiających rodziców.
Mając świeżo w pamięci te zdarzenia sądzę iż budowa kina na białołęce (czy to przez zarząd dzielnicy czy prywatnego inwestora w porozumieniu z radą i zarządem) mogłaby skończyć się podobnymi rezultatami. Dlatego wolę wydać parę złotych na dojazd do kina na Bródno lub do Centrum niż patrzeć na to jak pod moim nosem stoi "moloch", na bilet do którego musiałbym zbierać miesiącami (względnie chodzić na seanse tylko raz w roku).

REKLAMA

# historyk

12.01.2003 23:00

Dopóty, dopóki będzie funkcjonować irracjonalne przekonanie,że placówki społeczne mają wypracowywać zysk, to będzie jak będzie.
PS. z punktu widzenia ekonomicznego jest to zresztą sui generis dumping.

# NN

13.01.2003 11:41

Co jest dumpingiem w tym przypadku? Acha, ograniczenie ilosci kin... no tak, zawężony rynek.... Cały dowcip polega na tym, że nie ma czego oglądać, w większości to żałosne wypociny amatorów komputerowych tricków.

# Alf

14.01.2003 12:26

Jest jescze blisko CH Targowek, ale tam chyba ciagle nie ma najemcy

REKLAMA

# pola

14.01.2003 19:44

Hej Vetilien- ja też jestem maniaczką kina i też chciałbym na rowerze czy piechotką- i mam dobre acz nieoficjalne wiadomości- jest prwdopodobieństwo że w czerwcu 2003 ruszy Cinema City w CH Targówek.Wiadomość od przyjaciółki z Kinoteki.
Pozdrawiam.Acha!

# ania

15.01.2003 13:44

A ja podrozuje do Kinoteki. Jak chcę obejrzć coś bliżej to wsiadam w 508 i do Wisły na Willsona. Fajnie by było jednak iść gdzieś bliżej. Zwłaszcza gdy seanse późno się kończą, a pogoda pod psem.

# pola

15.01.2003 18:51

Ja też uwielbiam Kinotekęi basta.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024