REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Czym żywicie koty kastraty?

 historyk

10.06.2003 23:40

Mamy z tym pewien problem, karma dla kastratów jest b. droga (a ze względów urologicznych chyba muszą mieć specjalną dietę), a może macie jakieś tanie miejsca. proszę o opinię.

# wredna baba

11.06.2003 08:50

Tesco: Połczyńska, Ursynów i Stalowa

 m0n1ka

11.06.2003 13:50

Historyku, tu bardziej chodzi o zwolnioną przemianę materii - kastraty zwykle mniej się ruszają, więc i wolniej trawią. Opcje są dwie - można po prostu dawać kotu mniejsze porcje dotychczasowego jedzenia, ewentualnie dawać coś lżejszego. Dobrym wyjściem jest surowy indyk, choć nie wiem, czy w sumie specjalistyczna karma nie wyjdzie taniej. Indyka kroi się na kawałki, dzieli na porcje, mrozi przez jakieś 48 godzin, a potem rozmraża porcję. To mrożenie oczywiście po to, żeby kot nie nabawił się pasożytów i innych wrednych żyjątek (toksoplazmoza także wybija się przy -18st).

REKLAMA

# wwwwwwwwwww

11.06.2003 22:37

Ja polecic moge jeszcze cielecinke z kawiorem- ale koniecznie swiezym- najlepiej sprowadzonym bezposrednio znad Bajkalu- bo kotek kastratek potrzebuje meskich hormonow zawartych w kawiorze. A na powaznie- ludzie, czy wyscie zwariowali? Narzekacie nac ceny, itd, itp, a potem wyjezdacie z pokarmem dla kotkow?

# Ola z Odkrytej

11.06.2003 22:41

Ja natomiast koty kastraty karmie wyciagiem z jader swiezo zabitcy bykow (w ostatecznosci moga byc barany) Koty pozbawion ejader narazone sa niestety na osteoporoze i przedwczesna miazdzyce, wiec musza miec troszke testosteronu. Kotka kastratka nalezy tez co miesiac prowadzic do kociej kosmetyczki w celu nalozenia specjalnej odzywki na jego pazurki, gdyz te takze narazone sa na pekniecia z racji braku meskich hormownow. Pozdrawiam wszystkich milosnikow kotow.

# kocur

11.06.2003 22:41

Może po prostu bardzo lubimy koty i nie stać nas na weterynarzy.

REKLAMA

# Goska

11.06.2003 22:43

Do historyka:
Narzekasz na finanse? Polecam kota dachowca. Poza tym uwazam, ze to zbrodnia pozbawiac kota jego meskosci. A moze Ciebie, historyku, wykastrujemy? Przyjemnie by Ci bylo ? Tacy to sa ludzie, ktorzy dla wlasnej przyjemnosci (zeby kotek nie oblewal plynem mebli) robia krzywde zwierzetom, czyniac z nich bezplciowe, ospale maskotki domowe.

# Goska

11.06.2003 22:46

Do kocura
Nie stac na weterynarzy? Ale zeby obciac kotu j... to Cie bylo stac ? Najzdrowiej chowaja sie normalne dachowce, nie pozbawione swoich narzadow. A wy mezczyzni sadysci lepiej obetnijcie sobie swoje wlasne j..., moze wam sie odechce glupich pomyslow by robic to kotom- a i problemow ze specjalnym,i karmami wam ubedzie.

# historyk-wyjątkowo

11.06.2003 22:49

Gosiu nie wiem czego ci braku (brak czy nadmiar hormonów, w resztę nie wnikam), ale my tego kota (już jako kastrata!) przygarnęliśmy z podwórka, po tym jak nikt go nie chciał (ulegliśmy trochę moralnej presji) i chcielibyśmy dlań jak najlepiej. Co kastracji kotów- nie mam zdania, szereg lekarzy weterynarii zaleca ten zabieg.

REKLAMA

# ka$ka

12.06.2003 06:57

Nie wiem dlaczego weterynarze zalecają kastrowanie kotów. W moim domu pojawiały sie wyłącznie kotki i wszystkie były sterylizowane. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła kiedykolwiek zdecydować się na uśpienie dopiero co narodzonego miotu - to nieludzkie!!! Poza tym widok kotki w rui też nie należy do najprzyjemniejszych. A na dodatek niewysterylizowana kotka, pozbawiona możliwości posiadania potomstwa narażona jest na najróżniejsze dolegliwości i choróbska z nowotworami włącznie.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA