REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

czy mozna tak zrobic z alimentami?

 pimakko

25.04.2016 16:31

pytanie jak w tytule - da sie tak? bede sie sadzic z ojcem, skonczylam 22 lata i od osiagniecia pelnoletniosci nie dostalam ani grosza. chce zeby zaplacil mi zalegle (mam troche tarapaty finansowe) w zamian za deklaracje, ze zrezygnuje z tych, ktore naleza mi sie do 26 roku zycia. nie pracuje na stale (dorywczo zdarza mi sie w UK), studiuje. jestem z warszawy, wiec mile widziane porady prawnikow z warszawy.

 kancelariabudrewicz

04.05.2016 15:48, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 04.05.2016 15:52

Jak najbardziej możesz i powinnaś domagać się zaległych alimentów. Niestety, zaległości te przedawniają się po 3 latach - możesz więc domagać się jedynie kwoty z ostatnich trzech lat. Nie ma natomiast możliwości zrzeczenia się alimentów - mogą one być zmniejszone, ale nie możesz z nich dobrowolnie zrezygnować na przyszłość. Pamiętaj jednak, że obowiązek alimentacyjny niekoniecznie ustanie wraz z Twoimi 26. urodzinami - jeżeli będziesz nadal się uczyć, i nie będzie to wynik Twoich zaniedbań w edukacji bądź będziesz to robić ponieważ dotychczasowe nie pozwalają Ci na samodzielne utrzymanie, możesz ubiegać się o kolejne alimenty.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe