REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# piotr m

05.11.2012 01:26

dlaczego tak drastycznie podrozaly oplaty zwiazane z utrzymaniem grobu,jeszcze w okolo 2000 roku bylo to ok 500-600zl.za pojedynczy grob.Teraz jest to 2000+ oplaty parafialne.Rozumiem ze oplaty jakies trzeba ponosic,ale to jest chyba jakies nieporozumienie,powiem wiecej zlodziejstwo zwarzywszy na to ze kazdego roku wiele ludzi umiera,za kazdy pochowek trzeba zaplacic.Biorac pod uwage te okolicznosci i powracajace co 20 lat polaty to wychodzi spory kapital kturgo jakos w zaden sposob nie widac,patrzac na poczynania na cmentarzu.Moze jestem w bledzie,ale wiem ze taksa za utrzymanie grobu powinna byc duzo nizsza(symboliczna),a nie dajaca sposobnosc robienia dobrego biznesu(wystarczy tylko policzyc).Jestem zdegustowany taka sytuacja,bo ten biznes trafia czesto w bardzo biednych ludzi,ktorzy ledwo wiaza koniec z koncem,a z obawy przed utrata grobu bliskich placa,ale za co?Sam jestem opiekunem dwoch grobow i patrze z obawa jak podolac tym zblizajacym sie oplatom,bo pomimo ze pracujemy z zona jest to duzy wydatek ,mysle dla kazdej rodziny.Moze ktos mi wyjasni dlaczego tak sie dzieje i nikt nie protestuje?Czekam na jakies komentarze ludzi ktorych tez to niepokoi.

# ewciak

11.02.2014 16:34

dla mnie to tez jest szok ;( musze opłacac swoją rodzinę i też zbliza sie czas płacenia ale to jeszcze jest czas a jest kilka grobów z rodziny gdzie tak naprawde nie ma juz nikogo i teraz przyjdzie mi płacić jak dowiadywałam sie za 5 osób musze zapłacic 2,5 tyś !!! i jeszcze wsteczne zaległości to zaczyna być obłęd - wyjdzie ok 4 tyś ;( rodzina sie kurczy młodzi nie mają pieniedzy nawet dla siebie i skąd to brać ? oczywiście serce boli bo strasza likwidacją i co robić ? Tam gdzie jest jeszcze więcej rodziny to złożą sie jakoś wnuki ,prawnuki ile kto moze a ja muszę wyłozyc to jakby sama !nie wiem jak to zrobie ale......

# ewakowalska

21.03.2014 08:14

no własnie mnie dopadła ta "przyjemność" i teraz po minieciu 20 lat muszę jako prawie jedyna zadbać o 5 grobów z meża strony a jest jeszcze dużo z rodziny grobów gdzie nikogo nie ma i te opłaty dobijają bo nie stać mnie na to , zadbać mogę ,znicz postawic mogę ale te opłaty są okrutne!

REKLAMA

# mek

04.08.2015 18:33

Kiedy mój dziadek zawierał umowę, wykupił miejsce na grób wieczysty, w 1919 roku, ustawy z 1959 ro
ku nie było i zawarte w niej ustalenia pojawiły się po ok.30 latach od wykupu przez dziadka. Był wykupiony grób wieczysty z odnotowaniem faktu w księgach cmentarnych. Od tego czasu grób był stale użytkowany
do pochówków odchodzących członków rodziny. Od 1959 roku obowiązuje inna definicja grobu wieczystego.
Jaki status ma teraz ten grób ziemny odnotowany w księgach cmentarnych jako wieczysty ?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024