REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


19.04.2017 14:55 #Alchemik
"- Najgorsze jest to, że większość mieszkańców Jelonek uważa, że jakiekolwiek zmiany są tu niepotrzebne - pisze nasz czytelnik. ", czytelnik nie rozumie tego że dla kogoś kto mieszka tu "od zawsze" kto się tu wychował, Hala Człuchowska i jej otoczenie mimo iż ciut archaiczne mają swój klimat, stanowią integralna tkankę Jelonek i nie ma potrzeby na siłę tego unowocześniać.
19.04.2017 15:01 #Ryfers
Ale to jest nasza Yelonkowska Kinszasa i developerom guzik do tego. Mniemam, że to oni ostrzą sobie pazury na te działki..
19.04.2017 15:11 #Aniutek
Rety !!!! Niedość że już wszystko niszczą to nawet do Hali naszej się czepiają
19.04.2017 15:18 #yelonka
nigdy Jelonek nie traktowałam jako miejsca bez zieleni :)
gdyby ktoś się rozejrzał to by zobaczył coś więcej,
zaraz za halą przy przychodni jest zieleń,
pewnie stwórzmy miejsce nie wyróżniające się niczym, betonową dżunglę :(
co do przystanku do proszę należy miasta niech poszerza :)
19.04.2017 16:06 #Stare Bemowo
I co z tego. Hala Wola to część jelonek. Jest to pewien symbol. Jak Plac Wilsona dla Zoliborza czy Pedet dla Woli.

Proponuje artykuł o gazociągu, który ma iść przez Łosiowe Błota i Kalinową Łąkę.....
REKLAMA
19.04.2017 16:22 #Magdalaena
Hala jest fajna, bo użyteczna - tzn. można tam przyjechać i zrobić spore zakupy - warzywa, ciuchy, gospodarstwo domowe. W dodatku tuż obok jest przychodnia, biedronka, pepco, kawałek dalej kościół.

A jeśli nie ma np. kawiarni to chyba tylko dlatego, że nikt jej nie potrzebuje, o czym świadczy mały ruch na stolikach koło stoiska cukierniczego. Zdarzało mi się wypić tam kawę, ale tylko wtedy jeśli wcześniej szłam na czczo na badania.

Gdyby zrobić śliczne budki i ławeczki, to okazałoby się, że nie ma już miejsc parkingowych, a w budkach wzrosły ceny, więc nie ma sensu przyjeżdżać.
19.04.2017 17:21 #Beba
Ani Hali, ani bazarku przy niej proszę nie ruszać. Są nasze, swojskie. Jednego bazarku już nas pozbawiono, teraz stoi tam blok bez życia.
19.04.2017 17:43 #Tamtejsza
#Alchemik napisał(a) 19.04.2017 14:55

"-(...) większość mieszkańców Jelonek uważa, że jakiekolwiek zmiany są tu niepotrzebne - pisze nasz czytelnik. ", (...) Hala Człuchowska i jej otoczenie mimo iż ciut archaiczne mają swój klimat, stanowią integralna tkankę Jelonek i nie ma potrzeby na siłę tego unowocześniać.
POPIERAM! Po co na siłę budować kolejne "centrum" w naturalnym miejscu spotkań? Komu przeszkadza, że mieszkańcy Yelonek mają gdzie pogawędzić o pogodzie i wymienić między sobą osiedlowe nowinki, czy nawet plotki ?-)
19.04.2017 20:18 #Karolina123
To ja poproszę o doinwestowanie centrum lokalnego na
Bemowie może być na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich z ul. Żołnierzy Wyklętych/
Wrocławską albo dalej z ul. Piastów Śląskich; a może okolic Nowego Bemowa - Serdecznie ZAPRASZAMY
19.04.2017 22:00 #(dg)
#Stare Bemowo napisał(a) 19.04.2017 16:06

Proponuje artykuł o gazociągu, który ma iść przez Łosiowe Błota i Kalinową Łąkę.....
http:// tustolica.pl/ rura-z-gazem-przetnie-bemowo- nie-da-sie-ominac-lasu _74192

Bardzo proszę.
19.04.2017 22:09 #tomek300
Ręce precz od naszej hali
19.04.2017 22:42 #Emerytka
"Stacje metra są na tyle daleko, że trzeba będzie do nich dojechać". Nie. Stacje metra są na tyle daleko, że Jelonki potrzebują odrębnej komunikacji do Śródmieścia. Z Borowej Góry tramwaj do Górczewskiej jedzie około 6-8 minut. W takim czasie autobus 506 potrafił dojechać nawet do ulicy Redutowej. Dlaczego władze miasta i dzielnicy stale dążą do pogorszenia warunków życia na Jelonkach? Rozumiem, że teraz na celowniku jest nasz bazarek? A gdzie przepraszam bardzo materiał na temat komunikacji miejskiej, opisujący rozwiązania Pana inżyniera zaproponowane na głośnych konsultacjach z ZTM?
19.04.2017 23:00 #Chochoł
#Emerytka napisał(a) 19.04.2017 22:42

A gdzie przepraszam bardzo materiał na temat komunikacji miejskiej, opisujący rozwiązania Pana inżyniera zaproponowane na głośnych konsultacjach z ZTM?
Rzeczywiście, Redaktor Gadomski miał napisać o Planie Inżyniera.
19.04.2017 23:01 #Anka z Płatniczej
#Emerytka napisał(a) 19.04.2017 22:42

"Stacje metra są na tyle daleko, że trzeba będzie do nich dojechać". Nie. Stacje metra są na tyle daleko, że Jelonki potrzebują odrębnej komunikacji do Śródmieścia.
Słuszne spostrzeżenie. Aksjomat.
20.04.2017 02:06 #Estetyk z Bemowa
Oczywiście, że wielu mieszkańcom ten syf nie przeszkadza, bo są zsowietyzowani. Wychowali się na tym szarym blokowisku, zawsze chodzą na zakupy na ten bazar w okół hali i przyzwyczaili się, że tak syfiaste jest ich otoczenie. Ale są też ludzie o wyższych potrzebach estetycznych, ludzie nie zsowietyzowani i do takiego sortu mam przyjemność przynależeć.
Mnie razi okropność tego miejsca. Nawet nie sama hala, ile jej otoczenie w postaci dzikiego handlu. Ulica Człuchowska jest regularnie zastawiona przez parkujące dostawczaki handlarzy. A jakie to dostawczaki? Przerdzewiałe rupiecie, których dowody rejestracyjne należy pozabierać. Stan technicznych tych rupieci handlarskich najlepiej ilustrują wszechobecne plamy oleju na chodnikach zamienionych w dziki bazar w okół hali. Wszystko zasyfione olegem wyciekającym z rupieci dostawczaków. Tak wygląda ten wspaniały, rodzimy, polski handel. Ja bym ten cały bazar i całą tę halę wyburzył tak, jak wyburzono dawny komisariat MO przed poszerzeniem Powstańców.
REKLAMA
Irytuje mnie oklepany termin szare blokowisko. Bloki na Jelonkach, poza dwoma budynkami z surowej płyty (Legendy 2 i Sucharskiego 4) nigdy nie były szare. Dzisiaj doskwiera nam raczej ich pstrokacizna. To męczy. Męczy również koszmarek architektoniczny z niegdysiejszą Stokrotką w pasażu i jego otoczenie. Z Halą Wola bezpośrednio sąsiadują jednak bloki mojego osiedla. O ile moja spółdzielnia mimo wszystko panuje nad estetyką i kolorystyką domów, o tyle osiedla Górczewska i Lazurowa zdecydowanie nie. Estetyka samej Hali bardzo się pogorszyła, kiedy obito ją szarą blachą. Pozdrawiam i życzę więcej rozsądku.
20.04.2017 16:55 #Madzik
Karuzele zniszczyli teraz na halę czas
20.04.2017 17:45 #Bemowianka.
Przy Lazurowej już zrobili porządki, wystarczy. W buty sobie wsadźcie te swoje unowocześnienia. Jak zbudujecie nowe centrum to ani klimatu ani cen nie będzie...
21.04.2017 18:01 #MDM
Hala jest super! Nie ruszać!
25.04.2017 11:58 #Estetyk z Bemowa
Zapraszam buractwo na Waliców 12 , niecały kilometr od centrum Warszawy.
Tam nikomu to nie przeszkadza od 1945r.
08.05.2017 14:21 #Yelena
Ciekawe, że te pomysły zmian nie wychodzą wcale od mieszkańców...Może jednak warto póść na zebranie do Ratusza i dowiedzieć się na co władze Bemowa koniecznie chcą wydać pieniądze mieszkańców i powiedzieć co myślimy o tym. Ja lubię Halę Wola i bazar taki jaki jest i nie dam się wprawić w kompleksy.

 446/2014 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
ŁAPIE CIĘ GŁÓD? ZAMÓW PIZZĘ

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam samochód
 http://autocentrumgodlewski.pl/ Skup i sprzedaż samochodów używanych Warszawa Białołęka Modlińska. Zapewniamy szeroką flotę samochodów od używanych samochodów osobowych, przez samochody zabytkowe po samochody dostawcze i specjalistyczne. Skup samochodów i aut Warszawa Modlińska - mobilny skup aut Mazowieckie - 7dni w tygodniu - 24h na dobę. Zapraszamy do kontaktu: 571460990

Szukam pracy
 POSZUKUJĘ PRACY CHAŁUPNICZEJ, NAJLEPIEJ SZYCIA TEL. 519-610-433

Różne
 Kupię hurtem zbędne niepotrzebne rzeczy przecenione w kraju i za granicą . Kupię hurtem zbędne niepotrzebne rzeczy przecenione w kraju i za granicą Hobby Kupię hurtem same filmy bajki czasopisma krzyżówki zabawki pocztówki płyty z muzyką polskie i zagraniczne szeroka tematyka mogą być od gazet..Zakupię również książki i komiksy katalogi z dodatkami - gadżetami (film,muzyka , kosmetyk,torebka lub coś innego) lub bez żadnych dodatków. Mogą być aktualne - nowe lub starsze też używane również z okresu PRL , lat przedwojennych lub lat jeszcze wcześniejszych. Kupię wszelkie pamiątki po PRL ZSRR NRD .Kupię hurtem wszelkie towary z przeceny,promocji lub niesprzedane. Kupię artykuły spożywcze kosmetyki itp. z krótkim terminem przydatności lub po terminie .Dobrze zapłacę od razu gotówką. Istnieje możliwość zakupu na wagę od 1 do 20 zł za kilogram. Zawsze aktualne. Proszę o oferty z CAŁEJ POLski oraz zagranicy . TEL.503692333 E/MAIL : MMARCIn5(małpa)wp.PL

Finanse
 Pomagamy osobom zadłużonym , w trudnych sytuacjach finansowych. Nie czekaj, zadzwoń już dziś ! Otrzymasz pełną pomoc, bez opłat wstępnych ! Kredyty Gotówkowe i Konsolidacyjne: -do 220000zł bez zabezpieczeń -okres kredytowania do 12 lat -minimum formalności -również na oświadczenie *Kredyty dla Firm i Rolników -do 550000 zł dla profesjonalistów -na dowolny cel , również na konsolidację -specjalna oferta dla wybranych zawodów -oferta również na oświadczenie, bez zabezpieczeń *Kredyty Samochodowe, Leasing -okres kredytowania do 10 lat na nowe pojazdy, na używane do 8 lat -leasing samochodów, maszyn i urządzeń *Pozabankowe -pożyczki do 30000 zł -nawet do 10000 zł na oświadczenie -oferta sprawdzonych firm pożyczkowych Akceptuję dodatkowe źródła dochodu, takie jak: umowy najmu/dzierżawy lokalu,umowy cywilno-prawne, najmu/, świadczenia socjalne i wychowawcze (np. 500+). Kontakt: 730809809


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.