REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


29.03.2017 11:55 #Viki
Odnośnie Czystego Radiowa - co to było za przedstawienie w weekend? Krzyczeliście że zrobicie konferencję bo na Radiowo ma trafiać dwa razy więcej śmieci. Oglądałem i nic, zero poważnych informacji
29.03.2017 13:04 #KarolW
dla przypomnienia - na TVP3 był program o wysypiskach na Bielanach. Okazało się że badania odorowości wykazały że już teraz odorowość BYSia jest porównywalna z Radiowem a BYŚ planuje rozbudowę... wg informacji z Czystych Bielan BYŚ chce wstawić 160(!!!) dodatkowych kontenerów kompostowych. Strach myśleć co będzie. Ci którzy bagatelizują działalność BYSia będą współodpowiedzialni za cały syf w powietrzu i na ziemi jeżeli BYŚ zrealizuje swoje plany
29.03.2017 18:34 #mieszkaniec Radiowa
KarolW NIE MATACZ, KONFIDENCIE MPO.
JAK BYŚ BĘDZIE UCIĄŻLIWY ZAJMIEMY SIĘ BYSIEM, NA RAZIE ŚMIERDZI Z KOMPOSTOWNI,
KTÓRĄ EKSPLOATUJE MPO .
JAK LUDZIE NIC NIE ZROBIĄ ŚMIECI PRZYBĘDZIE KILKADZIESIĄT RAZY WIĘCEJ O CZYM NIKT GŁOŚNO NIE MÓWI.
29.03.2017 19:17 #Piotr-M
Może uwierzyłbym w intencje "Czystego Radiowa" gdyby chociaż raz protestowali również pod bramą leżącego tuż obok wysypiska BYSia. Wg. badań odorowości już teraz BYŚ jest porównywalny z Radiowem. A BYŚ w tej chwili prowadzi wielką rozbudowę. "Czyste Bielany" (walczące z każdym wysypiskiem a nie tylko z Radiowem) podają że BYŚ planuje postawić ok. 160 DODATKOWYCH wielkich kontenerów kompostowych! Wtedy 'odorowość' Radiowa to będzie nic przy BYSIu. Dlaczego SCR nigdy nie protestuje przy priv wysypisku? Chodzą słuchy o rodzinnych powiązaniach działaczy Czystego Radiowa z właścicielem BYSia i to tłumaczyłoby jednostronne działania SCR, zwyczajne zwalczanie konkurencyjnego wysypiska żeby przekierować strumień śmieci i pieniędzy do priv przedsiębiorcy. Zdecydowanie dziwne są ich działania - od lat zero protestu w sprawie BYSiowego wysypiska i to nawet w sytuacji gdy trwa właśnie jego wielka rozbudowa...
29.03.2017 19:20 #Piotr-M
Kilkadziesiąt razy więcej śmieci? Widać że nie masz żadnego pojęcia o czym piszesz wynajęty trollu
Dajesz tylko dowód jak "kogoś" bardzo boli że w programie TVP3 wspomniano o wynikach badań uciążliwości BYSia

#mieszkaniec Radiowa napisał(a) 29.03.2017 18:34

KarolW NIE MATACZ, KONFIDENCIE MPO.
JAK BYŚ BĘDZIE UCIĄŻLIWY ZAJMIEMY SIĘ BYSIEM, NA RAZIE ŚMIERDZI Z KOMPOSTOWNI,
KTÓRĄ EKSPLOATUJE MPO .
JAK LUDZIE NIC NIE ZROBIĄ ŚMIECI PRZYBĘDZIE KILKADZIESIĄT RAZY WIĘCEJ O CZYM NIKT GŁOŚNO NIE MÓWI.
30.03.2017 08:46 #podatnik śmieciowy
Ja nie bardzo rozumiem - góra śmieci jest od zawsze , kompostownia od bardzo dawna. Pokupowali sobie ludzie domy omamieni obietnicami dewelopera że " zaraz to zlikwidują " a teraz cała Warszawa ma ponosić koszty , a mieszkańcy Targówka wdychać dym ze spalarni ?
30.03.2017 09:39 #Chochoł
Panie szanowny, ta instalacja nie spełnia od dawna żadnych wymogów przewidzianych prawem. Nie jest rzeczą normalna oddychać wyziewami ze śmieciarki. Wokół mnożą się szczury. Nie tylko Radiowo odczuwa smród, Chomiczówka i Wawrzyszew również. Wiceburmistrz Pietruczuk klepie tylko w mediach o odorowości, zamiast podjąć konkretne działania, a ludzie są już tak zdesperowani, że podejmują radykalne środki. Tak to wszyscy są za ekologią, a kompostownia ciągle się powiększa. Bufetowa wystawiła nas do wiatru. Nie wiem, czy pani radna z Arkuszowej działa realnie, czy tylko legitymizuje Pietruczuka z Piątkowskim we władzach dzielnicy, ale stowarzyszenie "Razem dla Bielan" już odtrąbiło sukces w świątecznym numerze swojej wesołej gazetki, a tu taka przykra niespodzianka. Bawią się panie i panowie zapałkami, a cięgi po plecach zbieramy my. Przez inercję lokalnych władz to cholerstwo ciągle truje. Jak to śpiewał onegdaj Big Cyc: "Wszystko gnije, wszystko gnije, smród unosi się, unosi się i bije!"
30.03.2017 11:42 #Observer
A może pomyśleć realistycznie zamiast tylko pieprzyć? Śmieci z Warszawy muszą gdzieś trafiać. Spalarnia miała rozwiązać problem. Więcej sensu miałby protest pod siedzibą wojewody który blokuje jej budowę.
30.03.2017 11:56 #Chochoł
Myli Pan dwie rzeczy ze sobą wysypisko i kompostownie. Już my wiemy najlepiej, kto nam co obiecał. MPO to jest tak administrowane, że pan Dąbrowski zaufany Bufetowej i były burmistrz Bemowa, wprowadził podwyżkę za wywóz śmieci na terenie miasta objętych uprzednią segregacją, a w praktyce to płacimy wszyscy więcej chociaż jest tak samo jak było. Ile lat nas zwodzono? Ile kłamstw wypowiedziano? Z oczyszczalnią ścieków Czajka też szło, jak po grudzie. Gronkiewicz otwierała nowe bloki przy Sokratesa i wprost powiedziała, że ludzie na Bielanach to jej zwisają i powiewają. Zdychajcie miejscowi od wysypiska palcem nie kiwnę w sprawie immisji. W Kodeksie Cywilnym jest takie pojęcie immisje, proszę sobie najpierw przeczytać. Pamiętam, jak w czasie ostatniej, wielkiej powodzi Donald Tusk powiedział: "Nie czas teraz na rozliczanie. Później dojdziemy kto co spieprzył." Pietruczuk to dużo ryczy i mało mleka daje. Stał się takim sławetnym języczkiem uwagi w temacie kompostowni i brak 520 na Bielanach to też jego dzieło.
30.03.2017 12:04 #znudzony cwaniakami
#Chochoł napisał(a) 30.03.2017 11:56

Myli Pan dwie rzeczy ze sobą wysypisko i kompostownie. Już my wiemy najlepiej, kto nam co obiecał.
Człowieku... W pełni świadomie zamieszkałeś przy działającym wysypisku
Nudne już to marudzenie

Przenieś się na Mierzeję Wiślaną i płacz że zamieszkałeś tam bo ktoś obiecał przekop a przekopu nie ma :)
30.03.2017 12:20 #Chochoł
Panie szanowny, zerknij pan lepiej na plan miasta i odpowiedź sam sobie na pytanie gdzie leży Chomiczówka, a gdzie jest np. ulica Estrady bliska góry śmieciowej. I nie mieszajmy lokalnej polityki do problemów rzeczywistych mieszkańców Bielan, Bemowa i okolic. Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka. Ludzie na Radiowie mieszkają w którymś pokoleniu, a na Chomiczówce od stu lat. Hutę już zamieniono w stalownie i da się jakoś żyć, a kompostownia wbrew obietnicom jest stale powiększana. Jak ktoś chce stosować personale wycieczki pod adresem innych Forumowiczów i nie interesują go fakty to piszę co mu się żywnie podoba nie oglądając się na innych. Po to wybieraliśmy samorządowców, żeby rozwiązywali nasze problemy. Nie sprowadziłem się tutaj wczoraj, ani pięć lat temu, a smród czuję. Nikt nie protestuje dla bicia piany. To lokalni politycy podczepiają się pod akcję mieszkańców. Oczywiście, że odpady komunalne muszą gdzieś trafić, ale MPO działa wbrew prawu. Mam nadzieję, że wyjaśniłem już wszystko.
30.03.2017 12:54 #uris
Kompostownię trza zamknąć, bo wali jak z kloaki.
30.03.2017 13:37 #Observer
Zamknąć wysypisko? Ok, rozumiem ale co dalej? Ktoś powie 'hokus, pokus' i Warszawa przestanie produkować śmieci??? Raczej nie.
Wracam do kwestii wojewody. Oglądałem w gazetach plany spalarni, czytałem wszystko co było na ten temat - wygląda na jedną z nowocześniejszych i najbardziej ekologicznych w UE. Ma rozwiązać problem Radiowa i innych śmieci.
Nie rozumiem dlaczego wszyscy mają gdzieś że wojewoda ją blokuje.
Przecież samo zamknięcie Radiowa nie załatwia problemu bo trzeba coś zrobić ze śmieciami z miasta
30.03.2017 17:01 #Jagoda
Wysypisko jest tak, czy siak na etapie wygaszania i żadne protesty nie mają tu nic do rzeczy. Kompostownia emituje koszmarny odór, gdzie pryzmy są samowolnie powiększane. Nie róbmy z szamba perfumerii.
30.03.2017 21:56 #Gryzu
Żenujące są niektóre wasze wypowiedzi, żałosne stękania i idiotyczne tłumaczenia ....
Sprawa jest bezprecedensowa i nie powinna podlegać żadnej dyskusji, jedynie wymaga skutecznego rozwiązania.
Pokażcie mi stolicę państwa europejskiego, która ma takie problemy i która nie potrafi ich rozwiązać ?
Po co w tym kraju powołano Ministerstwo Ochrony Środowiska? Urząd Prezydenta Warszawy? Sanepid ?
A gdzie są ci wszyscy pseudo-ekolodzy ? Jakaś śmieszna ustawa śmieciowa podobno została powołana...
Po co to wszystko skoro nikt i nic nie potrafi sobie z tym problemem poradzić .
30.03.2017 23:47 cycu
Chory kraj, chora władza, chorzy ludzie, żadnego zrozumienia, brak porozumienia .... matactwo jest waszą domeną, ignorancja doprowadzi do chorób waszych i waszych pociech....
Pozostawienie tej sprawy w takim stanie grozi epidemią dżumy w Warszawie.
31.03.2017 15:02 #Karolll
Wygląda na to że smród od BYSia władzy nie przeszkadza, MPO kiedyś zniknie z Bielan a BYŚ zostanie na zawsze, coraz większy i bardziej śmierdzący... :/
Informacja podana dzisiaj przez Czyste Bielany: "Stowarzyszenie otrzymało pismo od Ministra Środowiska w sprawie odwołania pozwolenia zintegrowanego dla firmy Byś. Minister nie znajduje powodu do podtrzymania wniosków stowarzyszeń o odwołanie decyzji wydanej przez Marszałka. Smutne ale ze smrodem zostaniemy. Niestety mieszkańcy i uciążliwości dla mieszkańców się nie liczą"
31.03.2017 15:08 #morwulas
Spokojnie przyjdzie czas na jedno i na drugie. Skupmy się teraz na kompostowni to największy problem.
31.03.2017 20:04 #Karolll
#morwulas napisał(a) 31.03.2017 15:08

Spokojnie przyjdzie czas na jedno i na drugie. Skupmy się teraz na kompostowni to największy problem.
Tyle że BYŚ właśnie prowadzi wielką rozbudowę. Jak nie zablokuje się go teraz to kiedy? Jak wszystko ukończy i wstawi tam ogromne kompostowniki?
31.03.2017 20:10 #domel
Nie odrazu Kraków zbudowano. Uwierz, że są wśród nas tacy, którzy wiedzą więcej niż można powiedzieć na tym oficjalnym kanale. Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.
01.04.2017 00:04 #Halllooo!
#domel napisał(a) 31.03.2017 20:10

Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.
Ale o co chodzi? Masz na myśli komplement? Co pozytywnego w tym że wojewoda blokuje powstanie spalarni która ma załatwić problem śmieci w Warszawie?
Kto ma cieszyć się z tego? Z pewnością nie mieszkańcy
01.04.2017 00:05 #halllooo
#domel napisał(a) 31.03.2017 20:10

Nie odrazu Kraków zbudowano. Uwierz, że są wśród nas tacy, którzy wiedzą więcej niż można powiedzieć na tym oficjalnym kanale. Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.
Ale o co chodzi? Masz na myśli komplement? Co pozytywnego w tym że wojewoda blokuje powstanie spalarni która ma załatwić problem śmieci w Warszawie?
Kto ma cieszyć się z tego? Z pewnością nie mieszkańcy
02.04.2017 18:01 #Piotr-M
#halllooo napisał(a) 01.04.2017 00:05

#domel napisał(a) 31.03.2017 20:10
Nie odrazu Kraków zbudowano. Uwierz, że są wśród nas tacy, którzy wiedzą więcej niż można powiedzieć na tym oficjalnym kanale. Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.

Ale o co chodzi? Masz na myśli komplement? Co pozytywnego w tym że wojewoda blokuje powstanie spalarni która ma załatwić problem śmieci w Warszawie?
Kto ma cieszyć się z tego? Z pewnością nie mieszkańcy
Wygląda na to że na proteście ktoś tu kręci swoje 'lody' :/
Polityczne (sasin?) albo biznesowe (byś?). Albo jedne i drugie
02.04.2017 18:28 #hucuł
Cały czas są kręcone lody. Przecież MPO to spółka miejska. Pan Sasin raczej nie przekona mieszkańców Warszawy hasłem metropolia, a wręcz ich zantagonizuje względem siebie. Jak dzielić na więcej podmiotów taką samą pulę pieniędzy, przy już istniejących 18 dzielnicach i niewydolnej komunikacji? Przebąkuje się, że ewentualnym kandydatem PiS w wyborach na prezydenta miasta, ma być młody Krajewski, więc te dywagacje ogólnie nie mają tutaj racji bytu. Prywatna firma "Byś" nie ma swojej siedziby przy Arkuszowej, tylko przy Wólczyńskiej może stąd nacisk wspólnoty Radiowa na sprawę najpilniejszą, czyli MPO. Jeżeli firma "Byś" w jakiś sposób łamie przepisy to trzeba zawiadomić odpowiednie służby, zamiast ciągle powtarzać, a może to, a może tamto. Śmieci niegdyś wożono w większości do Góry Kalwarii i nikt nie opowiadał o ekologii. Ktoś bierze pensje, premie, awanse za zajmowanie kierowniczych stanowisk to i odpowiada za zaniedbania, także według zasad prawo karnego. Trzeba przeciąć ten ropiejący wrzód.
02.04.2017 18:39 #motek
Kompostownia truje i trzeba ją czym prędzej zamknąć, bo za długo trwa zabawa w chowanego z urzędami.
03.04.2017 12:21 #Nie protestujący
Niech robią głodówkę bezterminowo. Jak się zagłodzą na śmierć będzie ciszej i spokojniej na dzielni, bo to całe czyste radiowo bezproduktywnie szczeka jak kundel na obejściu w Klaudynie.
03.04.2017 14:31 #syrop
Gdzie dwóch się pozornie spiera(PO i PiS), tam korzysta nasz pupil pan Grzegorz. Nie oto chodzi, żeby złapać króliczka, ale by gonić go. Raz na pół roku pobrzęczy o odorowości w telewizorze i frukta same lecą do buzi.
04.04.2017 21:39 #znudzony mataczeniem
Sprawę trzeba przedstawić wyżej niż nasze skorumpowane sądy czy politycy robiący sobie tanią reklamę kosztem zdrowia społeczeństwa. Proponuję Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu .
Dziwi mnie, że nikt się jeszcze o to nie pokusił?
07.04.2017 15:34 #Głodek
To będzie oczywiście głodówka rotacyjna?
08.04.2017 08:38 #czekamy
Ja cały czas czekam na szczegóły "rewelacji" które CR zapowiadało na fb. I na datę blokowania kompostowni. Happening pod ratuszem w ramach wsparcia Pana Zatroskanego Burmistrza i radnej z Radiowa wykonany i cisza ....
09.04.2017 23:31 #też czekałem
#czekamy napisał(a) 08.04.2017 08:38

Ja cały czas czekam na szczegóły "rewelacji" które CR zapowiadało na fb. I na datę blokowania kompostowni. Happening pod ratuszem w ramach wsparcia Pana Zatroskanego Burmistrza i radnej z Radiowa wykonany i cisza ....
właśnie...
na ich stronie wisi "Już po wakacjach 100% więcej smrodu. To wszystko dla mieszkańców. Dlatego zwołujemy konferencję prasową. Na konferencji więcej szczegółów, które następnie udostępnimy na FB"
może z BYSiem im się pomyliło? że do BYSia 100% więcej smrodu? i jak się zorientowali w pomyłce to zamilkli :)
o kim jak o kim ale o BYSiu złego słowa nie powiedzą :)
10.04.2017 17:51 #viki
#czekamy napisał(a) 08.04.2017 08:38

Ja cały czas czekam na szczegóły "rewelacji" które CR zapowiadało na fb. I na datę blokowania kompostowni. Happening pod ratuszem w ramach wsparcia Pana Zatroskanego Burmistrza i radnej z Radiowa wykonany i cisza ....
Widziałem na stronie Czystego Radiowa filmiki z tej konferencji. Ani słowa na temat skąd wiedzą że na radiowo ma trafiać 2x więcej, wymyślają bzdety żeby zrobić sobie reklamę, zero odpowiedzialności ale to u nich nic nowego
13.04.2017 12:37 #Karolll
Dobra wiadomość :) - "Jest pozwolenie na rozbudowę za 1,1 mld zł spalarni w Warszawie" budownictwo.wnp.pl/jest-pozwolenie -na-rozbudowe-za-1-1-mld-zl-spalarni-w -warszawie,296053_1_0_0.html
18.04.2017 16:35 #viki
#Karolll napisał(a) 13.04.2017 12:37

Dobra wiadomość :) - "Jest pozwolenie na rozbudowę za 1,1 mld zł spalarni w Warszawie" budownictwo.wnp.pl/jest-pozwolenie -na-rozbudowe-za-1-1-mld-zl-spalarni-w -warszawie,296053_1_0_0.html
Wygląda na to że MPO zniknie zupełnie, pozostaje kwestia co z BYSiemi jego śmieciową ekspansją na Bielanach :/
19.04.2017 14:48 #Karolll
ciągle martwi te 150 czy więcej wielkich kompostowników które Byś chce chce wstawić i zasmrodzić okolicę
22.04.2017 15:28 #viki
#Karolll napisał(a) 19.04.2017 14:48

ciągle martwi te 150 czy więcej wielkich kompostowników które Byś chce chce wstawić i zasmrodzić okolicę
może jak będzie spalarnia to wszystko tam trafi i będzie po sprawie, BYŚ w kompostownikach będzie uprawiać pieczarki zamiast zasyfiać Bielany :)
30.04.2017 23:59 #wolfpeter
odnośnie Radiowa warto przypomnieć kto po cichu dokonuje śmierdzącej ekspansji na Bielanach :/ Informacja ze strony Czystych Bielan: "Stowarzyszenie otrzymało pismo od Ministra Środowiska w sprawie odwołania pozwolenia zintegrowanego dla firmy Byś. Minister nie znajduje powodu do podtrzymania wniosków stowarzyszeń o odwołanie decyzji wydanej przez Marszałka. Smutne ale ze smrodem zostaniemy. Niestety mieszkańcy i uciążliwości dla mieszkancow się nie liczą."

 82/1222 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
regeneracja wtryskiwaczy warszawa   •   regeneracja wtrysków mazowieckie