REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


29.03.2017 11:55 #Viki
Odnośnie Czystego Radiowa - co to było za przedstawienie w weekend? Krzyczeliście że zrobicie konferencję bo na Radiowo ma trafiać dwa razy więcej śmieci. Oglądałem i nic, zero poważnych informacji
29.03.2017 13:04 #KarolW
dla przypomnienia - na TVP3 był program o wysypiskach na Bielanach. Okazało się że badania odorowości wykazały że już teraz odorowość BYSia jest porównywalna z Radiowem a BYŚ planuje rozbudowę... wg informacji z Czystych Bielan BYŚ chce wstawić 160(!!!) dodatkowych kontenerów kompostowych. Strach myśleć co będzie. Ci którzy bagatelizują działalność BYSia będą współodpowiedzialni za cały syf w powietrzu i na ziemi jeżeli BYŚ zrealizuje swoje plany
29.03.2017 18:34 #mieszkaniec Radiowa
KarolW NIE MATACZ, KONFIDENCIE MPO.
JAK BYŚ BĘDZIE UCIĄŻLIWY ZAJMIEMY SIĘ BYSIEM, NA RAZIE ŚMIERDZI Z KOMPOSTOWNI,
KTÓRĄ EKSPLOATUJE MPO .
JAK LUDZIE NIC NIE ZROBIĄ ŚMIECI PRZYBĘDZIE KILKADZIESIĄT RAZY WIĘCEJ O CZYM NIKT GŁOŚNO NIE MÓWI.
29.03.2017 19:17 #Piotr-M
Może uwierzyłbym w intencje "Czystego Radiowa" gdyby chociaż raz protestowali również pod bramą leżącego tuż obok wysypiska BYSia. Wg. badań odorowości już teraz BYŚ jest porównywalny z Radiowem. A BYŚ w tej chwili prowadzi wielką rozbudowę. "Czyste Bielany" (walczące z każdym wysypiskiem a nie tylko z Radiowem) podają że BYŚ planuje postawić ok. 160 DODATKOWYCH wielkich kontenerów kompostowych! Wtedy 'odorowość' Radiowa to będzie nic przy BYSIu. Dlaczego SCR nigdy nie protestuje przy priv wysypisku? Chodzą słuchy o rodzinnych powiązaniach działaczy Czystego Radiowa z właścicielem BYSia i to tłumaczyłoby jednostronne działania SCR, zwyczajne zwalczanie konkurencyjnego wysypiska żeby przekierować strumień śmieci i pieniędzy do priv przedsiębiorcy. Zdecydowanie dziwne są ich działania - od lat zero protestu w sprawie BYSiowego wysypiska i to nawet w sytuacji gdy trwa właśnie jego wielka rozbudowa...
29.03.2017 19:20 #Piotr-M
Kilkadziesiąt razy więcej śmieci? Widać że nie masz żadnego pojęcia o czym piszesz wynajęty trollu
Dajesz tylko dowód jak "kogoś" bardzo boli że w programie TVP3 wspomniano o wynikach badań uciążliwości BYSia

#mieszkaniec Radiowa napisał(a) 29.03.2017 18:34

KarolW NIE MATACZ, KONFIDENCIE MPO.
JAK BYŚ BĘDZIE UCIĄŻLIWY ZAJMIEMY SIĘ BYSIEM, NA RAZIE ŚMIERDZI Z KOMPOSTOWNI,
KTÓRĄ EKSPLOATUJE MPO .
JAK LUDZIE NIC NIE ZROBIĄ ŚMIECI PRZYBĘDZIE KILKADZIESIĄT RAZY WIĘCEJ O CZYM NIKT GŁOŚNO NIE MÓWI.
REKLAMA
30.03.2017 08:46 #podatnik śmieciowy
Ja nie bardzo rozumiem - góra śmieci jest od zawsze , kompostownia od bardzo dawna. Pokupowali sobie ludzie domy omamieni obietnicami dewelopera że " zaraz to zlikwidują " a teraz cała Warszawa ma ponosić koszty , a mieszkańcy Targówka wdychać dym ze spalarni ?
30.03.2017 09:39 #Chochoł
Panie szanowny, ta instalacja nie spełnia od dawna żadnych wymogów przewidzianych prawem. Nie jest rzeczą normalna oddychać wyziewami ze śmieciarki. Wokół mnożą się szczury. Nie tylko Radiowo odczuwa smród, Chomiczówka i Wawrzyszew również. Wiceburmistrz Pietruczuk klepie tylko w mediach o odorowości, zamiast podjąć konkretne działania, a ludzie są już tak zdesperowani, że podejmują radykalne środki. Tak to wszyscy są za ekologią, a kompostownia ciągle się powiększa. Bufetowa wystawiła nas do wiatru. Nie wiem, czy pani radna z Arkuszowej działa realnie, czy tylko legitymizuje Pietruczuka z Piątkowskim we władzach dzielnicy, ale stowarzyszenie "Razem dla Bielan" już odtrąbiło sukces w świątecznym numerze swojej wesołej gazetki, a tu taka przykra niespodzianka. Bawią się panie i panowie zapałkami, a cięgi po plecach zbieramy my. Przez inercję lokalnych władz to cholerstwo ciągle truje. Jak to śpiewał onegdaj Big Cyc: "Wszystko gnije, wszystko gnije, smród unosi się, unosi się i bije!"
30.03.2017 11:42 #Observer
A może pomyśleć realistycznie zamiast tylko pieprzyć? Śmieci z Warszawy muszą gdzieś trafiać. Spalarnia miała rozwiązać problem. Więcej sensu miałby protest pod siedzibą wojewody który blokuje jej budowę.
30.03.2017 11:56 #Chochoł
Myli Pan dwie rzeczy ze sobą wysypisko i kompostownie. Już my wiemy najlepiej, kto nam co obiecał. MPO to jest tak administrowane, że pan Dąbrowski zaufany Bufetowej i były burmistrz Bemowa, wprowadził podwyżkę za wywóz śmieci na terenie miasta objętych uprzednią segregacją, a w praktyce to płacimy wszyscy więcej chociaż jest tak samo jak było. Ile lat nas zwodzono? Ile kłamstw wypowiedziano? Z oczyszczalnią ścieków Czajka też szło, jak po grudzie. Gronkiewicz otwierała nowe bloki przy Sokratesa i wprost powiedziała, że ludzie na Bielanach to jej zwisają i powiewają. Zdychajcie miejscowi od wysypiska palcem nie kiwnę w sprawie immisji. W Kodeksie Cywilnym jest takie pojęcie immisje, proszę sobie najpierw przeczytać. Pamiętam, jak w czasie ostatniej, wielkiej powodzi Donald Tusk powiedział: "Nie czas teraz na rozliczanie. Później dojdziemy kto co spieprzył." Pietruczuk to dużo ryczy i mało mleka daje. Stał się takim sławetnym języczkiem uwagi w temacie kompostowni i brak 520 na Bielanach to też jego dzieło.
30.03.2017 12:04 #znudzony cwaniakami
#Chochoł napisał(a) 30.03.2017 11:56

Myli Pan dwie rzeczy ze sobą wysypisko i kompostownie. Już my wiemy najlepiej, kto nam co obiecał.
Człowieku... W pełni świadomie zamieszkałeś przy działającym wysypisku
Nudne już to marudzenie

Przenieś się na Mierzeję Wiślaną i płacz że zamieszkałeś tam bo ktoś obiecał przekop a przekopu nie ma :)
30.03.2017 12:20 #Chochoł
Panie szanowny, zerknij pan lepiej na plan miasta i odpowiedź sam sobie na pytanie gdzie leży Chomiczówka, a gdzie jest np. ulica Estrady bliska góry śmieciowej. I nie mieszajmy lokalnej polityki do problemów rzeczywistych mieszkańców Bielan, Bemowa i okolic. Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka. Ludzie na Radiowie mieszkają w którymś pokoleniu, a na Chomiczówce od stu lat. Hutę już zamieniono w stalownie i da się jakoś żyć, a kompostownia wbrew obietnicom jest stale powiększana. Jak ktoś chce stosować personale wycieczki pod adresem innych Forumowiczów i nie interesują go fakty to piszę co mu się żywnie podoba nie oglądając się na innych. Po to wybieraliśmy samorządowców, żeby rozwiązywali nasze problemy. Nie sprowadziłem się tutaj wczoraj, ani pięć lat temu, a smród czuję. Nikt nie protestuje dla bicia piany. To lokalni politycy podczepiają się pod akcję mieszkańców. Oczywiście, że odpady komunalne muszą gdzieś trafić, ale MPO działa wbrew prawu. Mam nadzieję, że wyjaśniłem już wszystko.
30.03.2017 12:54 #uris
Kompostownię trza zamknąć, bo wali jak z kloaki.
30.03.2017 13:37 #Observer
Zamknąć wysypisko? Ok, rozumiem ale co dalej? Ktoś powie 'hokus, pokus' i Warszawa przestanie produkować śmieci??? Raczej nie.
Wracam do kwestii wojewody. Oglądałem w gazetach plany spalarni, czytałem wszystko co było na ten temat - wygląda na jedną z nowocześniejszych i najbardziej ekologicznych w UE. Ma rozwiązać problem Radiowa i innych śmieci.
Nie rozumiem dlaczego wszyscy mają gdzieś że wojewoda ją blokuje.
Przecież samo zamknięcie Radiowa nie załatwia problemu bo trzeba coś zrobić ze śmieciami z miasta
30.03.2017 17:01 #Jagoda
Wysypisko jest tak, czy siak na etapie wygaszania i żadne protesty nie mają tu nic do rzeczy. Kompostownia emituje koszmarny odór, gdzie pryzmy są samowolnie powiększane. Nie róbmy z szamba perfumerii.
30.03.2017 21:56 #Gryzu
Żenujące są niektóre wasze wypowiedzi, żałosne stękania i idiotyczne tłumaczenia ....
Sprawa jest bezprecedensowa i nie powinna podlegać żadnej dyskusji, jedynie wymaga skutecznego rozwiązania.
Pokażcie mi stolicę państwa europejskiego, która ma takie problemy i która nie potrafi ich rozwiązać ?
Po co w tym kraju powołano Ministerstwo Ochrony Środowiska? Urząd Prezydenta Warszawy? Sanepid ?
A gdzie są ci wszyscy pseudo-ekolodzy ? Jakaś śmieszna ustawa śmieciowa podobno została powołana...
Po co to wszystko skoro nikt i nic nie potrafi sobie z tym problemem poradzić .
REKLAMA
30.03.2017 23:47 cycu
Chory kraj, chora władza, chorzy ludzie, żadnego zrozumienia, brak porozumienia .... matactwo jest waszą domeną, ignorancja doprowadzi do chorób waszych i waszych pociech....
Pozostawienie tej sprawy w takim stanie grozi epidemią dżumy w Warszawie.
31.03.2017 15:02 #Karolll
Wygląda na to że smród od BYSia władzy nie przeszkadza, MPO kiedyś zniknie z Bielan a BYŚ zostanie na zawsze, coraz większy i bardziej śmierdzący... :/
Informacja podana dzisiaj przez Czyste Bielany: "Stowarzyszenie otrzymało pismo od Ministra Środowiska w sprawie odwołania pozwolenia zintegrowanego dla firmy Byś. Minister nie znajduje powodu do podtrzymania wniosków stowarzyszeń o odwołanie decyzji wydanej przez Marszałka. Smutne ale ze smrodem zostaniemy. Niestety mieszkańcy i uciążliwości dla mieszkańców się nie liczą"
31.03.2017 15:08 #morwulas
Spokojnie przyjdzie czas na jedno i na drugie. Skupmy się teraz na kompostowni to największy problem.
31.03.2017 20:04 #Karolll
#morwulas napisał(a) 31.03.2017 15:08

Spokojnie przyjdzie czas na jedno i na drugie. Skupmy się teraz na kompostowni to największy problem.
Tyle że BYŚ właśnie prowadzi wielką rozbudowę. Jak nie zablokuje się go teraz to kiedy? Jak wszystko ukończy i wstawi tam ogromne kompostowniki?
31.03.2017 20:10 #domel
Nie odrazu Kraków zbudowano. Uwierz, że są wśród nas tacy, którzy wiedzą więcej niż można powiedzieć na tym oficjalnym kanale. Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.
01.04.2017 00:04 #Halllooo!
#domel napisał(a) 31.03.2017 20:10

Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.
Ale o co chodzi? Masz na myśli komplement? Co pozytywnego w tym że wojewoda blokuje powstanie spalarni która ma załatwić problem śmieci w Warszawie?
Kto ma cieszyć się z tego? Z pewnością nie mieszkańcy
01.04.2017 00:05 #halllooo
#domel napisał(a) 31.03.2017 20:10

Nie odrazu Kraków zbudowano. Uwierz, że są wśród nas tacy, którzy wiedzą więcej niż można powiedzieć na tym oficjalnym kanale. Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.
Ale o co chodzi? Masz na myśli komplement? Co pozytywnego w tym że wojewoda blokuje powstanie spalarni która ma załatwić problem śmieci w Warszawie?
Kto ma cieszyć się z tego? Z pewnością nie mieszkańcy
02.04.2017 18:01 #Piotr-M
#halllooo napisał(a) 01.04.2017 00:05

#domel napisał(a) 31.03.2017 20:10
Nie odrazu Kraków zbudowano. Uwierz, że są wśród nas tacy, którzy wiedzą więcej niż można powiedzieć na tym oficjalnym kanale. Nie ulega wątpliwości, że obecny wojewoda traktuje petentów inaczej niż poprzednik.

Ale o co chodzi? Masz na myśli komplement? Co pozytywnego w tym że wojewoda blokuje powstanie spalarni która ma załatwić problem śmieci w Warszawie?
Kto ma cieszyć się z tego? Z pewnością nie mieszkańcy
Wygląda na to że na proteście ktoś tu kręci swoje 'lody' :/
Polityczne (sasin?) albo biznesowe (byś?). Albo jedne i drugie
02.04.2017 18:28 #hucuł
Cały czas są kręcone lody. Przecież MPO to spółka miejska. Pan Sasin raczej nie przekona mieszkańców Warszawy hasłem metropolia, a wręcz ich zantagonizuje względem siebie. Jak dzielić na więcej podmiotów taką samą pulę pieniędzy, przy już istniejących 18 dzielnicach i niewydolnej komunikacji? Przebąkuje się, że ewentualnym kandydatem PiS w wyborach na prezydenta miasta, ma być młody Krajewski, więc te dywagacje ogólnie nie mają tutaj racji bytu. Prywatna firma "Byś" nie ma swojej siedziby przy Arkuszowej, tylko przy Wólczyńskiej może stąd nacisk wspólnoty Radiowa na sprawę najpilniejszą, czyli MPO. Jeżeli firma "Byś" w jakiś sposób łamie przepisy to trzeba zawiadomić odpowiednie służby, zamiast ciągle powtarzać, a może to, a może tamto. Śmieci niegdyś wożono w większości do Góry Kalwarii i nikt nie opowiadał o ekologii. Ktoś bierze pensje, premie, awanse za zajmowanie kierowniczych stanowisk to i odpowiada za zaniedbania, także według zasad prawo karnego. Trzeba przeciąć ten ropiejący wrzód.
02.04.2017 18:39 #motek
Kompostownia truje i trzeba ją czym prędzej zamknąć, bo za długo trwa zabawa w chowanego z urzędami.
03.04.2017 12:21 #Nie protestujący
Niech robią głodówkę bezterminowo. Jak się zagłodzą na śmierć będzie ciszej i spokojniej na dzielni, bo to całe czyste radiowo bezproduktywnie szczeka jak kundel na obejściu w Klaudynie.
03.04.2017 14:31 #syrop
Gdzie dwóch się pozornie spiera(PO i PiS), tam korzysta nasz pupil pan Grzegorz. Nie oto chodzi, żeby złapać króliczka, ale by gonić go. Raz na pół roku pobrzęczy o odorowości w telewizorze i frukta same lecą do buzi.
04.04.2017 21:39 #znudzony mataczeniem
Sprawę trzeba przedstawić wyżej niż nasze skorumpowane sądy czy politycy robiący sobie tanią reklamę kosztem zdrowia społeczeństwa. Proponuję Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu .
Dziwi mnie, że nikt się jeszcze o to nie pokusił?
07.04.2017 15:34 #Głodek
To będzie oczywiście głodówka rotacyjna?
08.04.2017 08:38 #czekamy
Ja cały czas czekam na szczegóły "rewelacji" które CR zapowiadało na fb. I na datę blokowania kompostowni. Happening pod ratuszem w ramach wsparcia Pana Zatroskanego Burmistrza i radnej z Radiowa wykonany i cisza ....
09.04.2017 23:31 #też czekałem
#czekamy napisał(a) 08.04.2017 08:38

Ja cały czas czekam na szczegóły "rewelacji" które CR zapowiadało na fb. I na datę blokowania kompostowni. Happening pod ratuszem w ramach wsparcia Pana Zatroskanego Burmistrza i radnej z Radiowa wykonany i cisza ....
właśnie...
na ich stronie wisi "Już po wakacjach 100% więcej smrodu. To wszystko dla mieszkańców. Dlatego zwołujemy konferencję prasową. Na konferencji więcej szczegółów, które następnie udostępnimy na FB"
może z BYSiem im się pomyliło? że do BYSia 100% więcej smrodu? i jak się zorientowali w pomyłce to zamilkli :)
o kim jak o kim ale o BYSiu złego słowa nie powiedzą :)
10.04.2017 17:51 #viki
#czekamy napisał(a) 08.04.2017 08:38

Ja cały czas czekam na szczegóły "rewelacji" które CR zapowiadało na fb. I na datę blokowania kompostowni. Happening pod ratuszem w ramach wsparcia Pana Zatroskanego Burmistrza i radnej z Radiowa wykonany i cisza ....
Widziałem na stronie Czystego Radiowa filmiki z tej konferencji. Ani słowa na temat skąd wiedzą że na radiowo ma trafiać 2x więcej, wymyślają bzdety żeby zrobić sobie reklamę, zero odpowiedzialności ale to u nich nic nowego
13.04.2017 12:37 #Karolll
Dobra wiadomość :) - "Jest pozwolenie na rozbudowę za 1,1 mld zł spalarni w Warszawie" budownictwo.wnp.pl/jest-pozwolenie -na-rozbudowe-za-1-1-mld-zl-spalarni-w -warszawie,296053_1_0_0.html
18.04.2017 16:35 #viki
#Karolll napisał(a) 13.04.2017 12:37

Dobra wiadomość :) - "Jest pozwolenie na rozbudowę za 1,1 mld zł spalarni w Warszawie" budownictwo.wnp.pl/jest-pozwolenie -na-rozbudowe-za-1-1-mld-zl-spalarni-w -warszawie,296053_1_0_0.html
Wygląda na to że MPO zniknie zupełnie, pozostaje kwestia co z BYSiemi jego śmieciową ekspansją na Bielanach :/
19.04.2017 14:48 #Karolll
ciągle martwi te 150 czy więcej wielkich kompostowników które Byś chce chce wstawić i zasmrodzić okolicę
22.04.2017 15:28 #viki
#Karolll napisał(a) 19.04.2017 14:48

ciągle martwi te 150 czy więcej wielkich kompostowników które Byś chce chce wstawić i zasmrodzić okolicę
może jak będzie spalarnia to wszystko tam trafi i będzie po sprawie, BYŚ w kompostownikach będzie uprawiać pieczarki zamiast zasyfiać Bielany :)
30.04.2017 23:59 #wolfpeter
odnośnie Radiowa warto przypomnieć kto po cichu dokonuje śmierdzącej ekspansji na Bielanach :/ Informacja ze strony Czystych Bielan: "Stowarzyszenie otrzymało pismo od Ministra Środowiska w sprawie odwołania pozwolenia zintegrowanego dla firmy Byś. Minister nie znajduje powodu do podtrzymania wniosków stowarzyszeń o odwołanie decyzji wydanej przez Marszałka. Smutne ale ze smrodem zostaniemy. Niestety mieszkańcy i uciążliwości dla mieszkancow się nie liczą."
16.07.2017 13:01 #Mich
Kara śmierci dla przedstawicieli tamtejszego MPO!!!
19.07.2017 17:35 #Zaciekawiony2
#Mich napisał(a) 16.07.2017 13:01

Kara śmierci dla przedstawicieli tamtejszego MPO!!!
Jakaś amnestia w zakładzie psychiatrycznym czy jakiś pracownik BYSia po pijaku pisze?
przykro ale bielany to wysypisko dla miasta warszawy, tanie rejony i niestety skażone na wieki.
Współczuję mieszkańcom smrodu, wiecznie pozamykanych okien, kleszczy, komarów itp itd
20.07.2017 17:16 #barts
#loki niebieskooki znad wisłoki napisał(a) 20.07.2017 13:37

przykro ale bielany to wysypisko dla miasta warszawy, tanie rejony i niestety skażone na wieki.
Współczuję mieszkańcom smrodu, wiecznie pozamykanych okien, kleszczy, komarów itp itd
MPO pewnie zwinie się z Bielan do końca jak wybudują spalarnię ale co z BYSiem? Śmieci zwozi tu już nawet z Płocka
21.07.2017 08:31 eRDe
#barts napisał(a) 20.07.2017 17:16

MPO pewnie zwinie się z Bielan do końca jak wybudują spalarnię ale co z BYSiem? Śmieci zwozi tu już nawet z Płocka
Zarówno za kompostownię rodem z XIX wieku (działającą zresztą nielegalnie) jak i za kolejne wysypisko możemy być wdzięczni, jakże udanym, władzom naszego miasta. A pamiętam obiecanki z 2006 roku o usunięciu uciążliwych zakładów z Bielan, jak również późniejsze o górce dla narciarzy:)
21.07.2017 10:49 #Bielanka
W grę chyba wchodzą jakieś układy a co za tym idzie ogromnie pieniądze...
21.07.2017 15:45 #barts
eRDe napisał 21.07.2017 08:31

Zarówno za kompostownię rodem z XIX wieku (działającą zresztą nielegalnie) jak i za kolejne wysypisko możemy być wdzięczni, jakże udanym, władzom naszego miasta. A pamiętam obiecanki z 2006 roku o usunięciu uciążliwych zakładów z Bielan, jak również późniejsze o górce dla narciarzy:)
problem w tym że BYŚ nawet nie obiecuje że się zwinie nie mówiąc już o tym żeby to zrobił naprawdę :/
22.07.2017 15:43 #PiotrWWW
Odnośnie działań zwalczających TYLKO wysypisko MPO i udawaniu że BYŚ nie istnieje to dla rozjaśnienia sytuacji trochę przepisów praktycznych.

"W przypadku braku RIPOK-ów w regionie gospodarki odpadami gmina jest zobowiązana przekazać odpady do instalacji zastępczej, wskazanej w uchwale w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami."
"Instalacja w regionie: Instalacja MBP MPO w Warszawie przy ul. Kampinoskiej 1 - Instalacja do zastępczej obsługi na wypadek awarii: Instalacja MBP "BYŚ" Wojciech Byśkiniewicz w Warszawie przy ul. Wólczyńskiej 249."

Teraz proszę pomyśleć gdzie wszystko trafi jak zablokowane zostanie Radiowo i czy przeniesienie kompostowni do BYSia będzie lepsze dla mieszkańców czy może tylko dla właściciela BYSia ($$$)
22.07.2017 18:45 #observer
To wyjaśniałoby dlaczego Czyste Radiowo protestuje tylko przeciw mpo a nigdy przeciw bysiowi. Przeszkadza im tylko jedno wysypisko bo drugie ma przejąć śmieci i kasę? a syf zostanie nadal na Bielanach :/
23.07.2017 21:54 eRDe
#barts napisał(a) 21.07.2017 15:45

problem w tym że BYŚ nawet nie obiecuje że się zwinie nie mówiąc już o tym żeby to zrobił naprawdę :/
I od samych ratuszowych obiecanek czujesz się lepiej? Ratusz również obiecywał brak uciążliwych zakładów na Bielanach, a Byś zagościł u nas już po obiecankach.
23.07.2017 23:02 #barts
eRDe napisał 23.07.2017 21:54

I od samych ratuszowych obiecanek czujesz się lepiej? Ratusz również obiecywał brak uciążliwych zakładów na Bielanach, a Byś zagościł u nas już po obiecankach.
??? dziwi mnie jedynie ślepota i przysłanianie istnienia BYSia
25.07.2017 02:10 #Karolll
#PiotrWWW napisał(a) 22.07.2017 15:43

Odnośnie działań zwalczających TYLKO wysypisko MPO i udawaniu że BYŚ nie istnieje to dla rozjaśnienia sytuacji trochę przepisów praktycznych.

"W przypadku braku RIPOK-ów w regionie gospodarki odpadami gmina jest zobowiązana przekazać odpady do instalacji zastępczej, wskazanej w uchwale w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami."
"Instalacja w regionie: Instalacja MBP MPO w Warszawie przy ul. Kampinoskiej 1 - Instalacja do zastępczej obsługi na wypadek awarii: Instalacja MBP "BYŚ" Wojciech Byśkiniewicz w Warszawie przy ul. Wólczyńskiej 249."

Teraz proszę pomyśleć gdzie wszystko trafi jak zablokowane zostanie Radiowo i czy przeniesienie kompostowni do BYSia będzie lepsze dla mieszkańców czy może tylko dla właściciela BYSia ($$$)
W sensie formalnym wygląda na to że zamknięcie Radiowa z automatu przeniesie kompostownię do BYSia :/
26.07.2017 12:54 #robiw
#Karolll napisał(a) 25.07.2017 02:10

W sensie formalnym wygląda na to że zamknięcie Radiowa z automatu przeniesie kompostownię do BYSia :/
BYŚ już czeka, tereny nowe przejęte i ogrodzone żeby więcej i bardziej śmierdzieć :/
29.07.2017 15:22 #robiw
Ręce opadają
29.07.2017 15:22 #robiw
Ręce opadają!!! Czyste Bielany: Czy śmiecie z całego Mazowsza mają być zwożone na Bielany? Na każdej ulicy o każdej porze widać tylko niebieskiego!!! i smród rozchodzi się z Wólczyńskiej 249 coraz większym kołem.
29.07.2017 15:40 #grylaż
O konkrety to trzeba pytać burmistrza Pietruczuka. On monitoruje sprawę na bieżąco, a że już trzecią kadencję opowiada o odorowości we wszelkich mediach, gdy nie idą za tym żadne konkretne czyny to już inna sprawa. Według doniesień medialnych firma Byś dostała mały kawałek tortu przy podziale rewirów wywózki śmieci, więc zareagowali z wyprzedzeniem i wystąpili o pozwolenie na utworzenie własnej kompostowni. I tu jest pies pogrzebany, kto to pozwolenie wydał? Natomiast jeden z członków Stowarzyszenia tłumaczył w wypowiedzi dla Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, że miasto poszło na Radiowie po najniższej linii oporu stosując technologię podgrzewania śmieci w temperaturze 70 stopni, więc nie dziwi Stefana, że śmierdzi. Kompostownia na Radiowie to jest niekończąca się opowieść, podobnie jak powrót autobusu 520 na Bielany "czasowo zawieszonego" w związku z remontem wiaduktu nad Dworcem Gdańskim w 2008 roku. Chomiczówka nie dość, że nie ma normalnej komunikacji to jeszcze wdycha smród rodem ze śmieciarki.
07.08.2017 00:14 #tadeusz
Zauważył ktoś że Czyste Radiowo nigdy nie zaprotestowało przeciw Bysiowi?
To jest walka o Bielany wolne od śmieci czy o śmieci dla Bysia?
07.08.2017 14:03 #Xyz
@tadeusz - Czyste Radiowo mogłoby chociaż poudawać że walczy o Bielany a nie o BYSiowy interes i tak raz na jakiś czas przykuć się do bramy BYSia :)
08.08.2017 22:51 eRDe
#grylaż napisał(a) 29.07.2017 15:40

O konkrety to trzeba pytać burmistrza Pietruczuka. On monitoruje sprawę na bieżąco, a że już trzecią kadencję opowiada o odorowości we wszelkich mediach, gdy nie idą za tym żadne konkretne czyny to już inna sprawa.
I to w zasadzie wyczerpuje dyskusje. Ciekawe co na to pan burmistrz?
08.08.2017 23:00 #zafrasowany
Burmistrz Pietruczuk wraz ze Stowarzyszeniem Razem dla Bielan ma teraz nowe, ważne zadanie. Naprawić komunikację miejską na Chomiczówce, czyli połączyć Conrada z Bemowem i odrestaurować 520 na Bielanach.
11.08.2017 23:11 #Karolll
a propos Czystego Radiowa to mega słabe było jak nawet słowem nie zaprotestowali jak prawnik BYSia straszył Czyste Bielany sądem.
Sami ciągle bredzą że są zastraszani (nigdy Czyste Radiowo nic nie pokazało, zero dowodów) a jak był konkret że zastrasza się Czyste Bielany to stali się głuchoniemi w tej sprawie. Dupki i tyle :/
12.08.2017 00:05 eRDe
A mnie najbardziej interesuje stanowisko naszych ukochanych władz miasta w kwestii uciążliwych zakładów na terenie naszej dzielnicy. Jak na razie miasto robi wielkie NIC. Poza, oczywiście, zafundowaniem uciążliwości sporej części mieszkańców Bielan.
16.08.2017 11:49 #bielany to syf
przykro ale bielany to wysypisko dla miasta warszawy, tanie rejony i niestety skażone na wieki.
Współczuję mieszkańcom smrodu, wiecznie pozamykanych okien, kleszczy, komarów itp itd
16.08.2017 12:28 eRDe
Możesz mi wyjaśnić powiązanie kleszczy i komarów z nieudolnością władz miasta w kwestii gospodarki odpadami?
31.08.2017 14:31 #andrzej w.
z innej beczki - na fb ktoś trafnie zauważył że w imieniu SCR ostatnio wypowiada się Bajak a wycofali Bogumiłę, może ma to związek z komentarzami że Pani Bogumiła to krewna właściciela BYSia i 'przy okazji' pomaga BYSiowi przejąć rynek śmieciowy?
31.08.2017 15:23 eRDe
#andrzej w. napisał(a) 31.08.2017 14:31

z innej beczki - na fb ktoś trafnie zauważył że w imieniu SCR ostatnio wypowiada się Bajak a wycofali Bogumiłę, może ma to związek z komentarzami że Pani Bogumiła to krewna właściciela BYSia i 'przy okazji' pomaga BYSiowi przejąć rynek śmieciowy?
Rozumiem, że posiadasz dowody na swoje śmiałe tezy i zechcesz się nimi podzielić.
31.08.2017 15:59 #observer
eRDe napisał 31.08.2017 15:23

Rozumiem, że posiadasz dowody na swoje śmiałe tezy i zechcesz się nimi podzielić.
eRDe - pamiętam że od 2 lat padały takie pytania i ta pani nigdy nie zaprzeczyła
sam ją zapytaj i napisz tu co odpowiedziała, niech wyjaśni raz na zawsze czy właściciel Bysia to jej krewny czy nie
01.09.2017 14:37 #K.W.
#observer napisał(a) 31.08.2017 15:59

eRDe - pamiętam że od 2 lat padały takie pytania i ta pani nigdy nie zaprzeczyła
sam ją zapytaj i napisz tu co odpowiedziała, niech wyjaśni raz na zawsze czy właściciel Bysia to jej krewny czy nie
Chyba rok temu zapytałem ją na stronie Czystego Radiowa czy to prawda, odpowiedziała że walczą z MPO a BYŚ ich nie interesuje, jeszcze raz poprosiłem o zwykłe stwierdzenie 'nie, nie jestem rodziną właściciela BYSia' i sprawa będzie zamknięta, w odpowiedzi skasowali moje komentarze i zablokowali mnie
01.09.2017 19:57 #observer
#K.W. napisał(a) 01.09.2017 14:37

Chyba rok temu zapytałem ją na stronie Czystego Radiowa czy to prawda, odpowiedziała że walczą z MPO a BYŚ ich nie interesuje, jeszcze raz poprosiłem o zwykłe stwierdzenie 'nie, nie jestem rodziną właściciela BYSia' i sprawa będzie zamknięta, w odpowiedzi skasowali moje komentarze i zablokowali mnie
Dziwne to jest bo wystarczyłoby żeby umieściła na stronie Czystego Radiowa komunikat, jedno zdanie typu "odpowiadając na plotki czy pomówienia informuję że nie jestem w żaden sposób spokrewniona z właścicielem BYSia i żaden konflikt interesów nie występuje".
Z jakiegoś powodu tego jednak nie robi a pytania co jakiś czas wracają
02.09.2017 01:06 #BYSiomiła
Panowie, szkoda gadać. Szefowa Czystego Radiowa Bogumiła Sz. dawno miała okazję żeby zaprzeczyć.
Jedyny plus że nie wypiera się rodziny Pani BYSiomiła
13.09.2017 16:19 #KarolW
Informacyjnie, dobra wiadomość, spalarnia coraz bliżej, oby jak najszybciej była gotowa, a że dodatkowo jeszcze prąd przy okazji to nie wiedziałem, fajnie:
Prąd popłynie z rozbudowanej spalarni odpadów w Warszawie - - Umowa finalizuje dotychczasowe negocjacje rozpoczęte w maju 2016 r. To kluczowe porozumienie dla przyszłej nowoczesnej instalacji, która przekształci wyrzucane przez mieszkańców stolicy zmieszane odpady komunalne w energię, tj. w prąd i ciepło - skomentował Piotr Karczewski, szef Jednostki Realizującej Projekt w MPO.

Jak podkreślono, po zakończeniu projektu modernizacji, warszawski ZUSOK wyprodukuje w ciągu roku prąd dla ok. 16 tys. gospodarstw domowych oraz ciepło odpowiadające zapotrzebowaniu 12 tys. mieszkań.
16.09.2017 16:22 #rob-win
#KarolW napisał(a) 13.09.2017 16:19

Informacyjnie, dobra wiadomość, spalarnia coraz bliżej, oby jak najszybciej była gotowa, a że dodatkowo jeszcze prąd przy okazji to nie wiedziałem, fajnie:
Prąd popłynie z rozbudowanej spalarni odpadów w Warszawie - - Umowa finalizuje dotychczasowe negocjacje rozpoczęte w maju 2016 r. To kluczowe porozumienie dla przyszłej nowoczesnej instalacji, która przekształci wyrzucane przez mieszkańców stolicy zmieszane odpady komunalne w energię, tj. w prąd i ciepło - skomentował Piotr Karczewski, szef Jednostki Realizującej Projekt w MPO.

Jak podkreślono, po zakończeniu projektu modernizacji, warszawski ZUSOK wyprodukuje w ciągu roku prąd dla ok. 16 tys. gospodarstw domowych oraz ciepło odpowiadające zapotrzebowaniu 12 tys. mieszkań.
Dodam że to będzie największa spalarnia odpadów w PL i wreszcie Warszawa będzie miała z głowy problem śmieciowy
17.09.2017 16:24 #adam12
Też nie wiedziałem że przy okazji spalarnia da prąd i ciepło. Kilkanaście tysięcy mieszkań to dużo.
20.09.2017 20:32 #bartttt
dla zainteresowanych - na fb na profilu Portal Warszawski bardzo ciekawa dyskusja na temat jak wątek BYSia spychany jest w cień i wyciszany
20.09.2017 22:59 #rob-win
Gorące te komentarze na Portalu Warszawskim. I jak zwykle urzędnicy oburzeni pytaniami o Bysia, o to kto pozwolił na rozbudowę pod nosem mieszkańców. Jest tam nawet straszenie 'Mieszkańca Bielan' sądem za dociekliwość. Wcześniej prawnicy Bysia straszyli sądem Czyste Bielany. Nic nowego...
21.09.2017 12:04 #vikis
ciekawsze cytaty z rozmowy na Facebooku na Portalu Warszawskim:
"Jolanta Calka: Burmistrz Pietruczuk trzy lata temu mówił mi: zablokowalismy pozwolenie na budowę na rozbudowę Bysia, nie ma się co martwić on zaraz zbankrutuje, nie mogłam się nadziwić tej niewiedzy urzędnika."
21.09.2017 12:06 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Mieszkaniec Bielan: Niestety temu panu brzydko pachnie głównie MPO - właśnie jak nadzorował pan burmistrz prace wydziału architektury na Bielanach, to zostały wydane warunki na rozbudowę (WZ) firmie BYŚ. Proszę sprawdzić kto wydawał pozwolenia niebieskiemu przedsiębiorcy - firmie BYŚ... Prawdopodobnie włodarzom Bielan kontener wypełnione odpadami w firmie BYŚ pachą pieniędzmi ..."
21.09.2017 12:09 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Jolanta Calka do Grzegorz Pietruczuk: Panie Burmistrzu i tu widać, że Pana informacje są niedokładne bądź mylne. W Studium Zagospodarowania Przestrzennego (mam plany) w rejonie gdzie jest teraz zakład Bysia było dokładnie zapisane, co tam może być i zapewniam Pana, że na pewno nie powinno tam być przetwarzania odpadów a teren ochronny dla Kampinosu, wcześniej w linii prostej został specjalnie wycięty pod tę właśnie instalację. Zastanawiające."
21.09.2017 12:12 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Kamila Gumowska: A tym wszystkim dziwne jest to, że władze Bielan tak aktywnie wpierają jedno stowarzyszenie walczące jedynie z MPO, a atakują wszystkich, którzy wspomną o problemie Bysia. Bo przecież Byś to nowoczesna technologia. Czyż nie takie jest stanowisko? Nie dlatego Byś jest sponsorem wszystkich dzielnicowych pikników? Pytam się, bo tak to wygląda dla osoby, która nie jest do końca w temacie..."
21.09.2017 12:14 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Jolanta Calka: Na Bielanach mamy Burmistrza który powinien zajmować się ochroną środowiska i to jest właśnie Pan Pietruczuk. Spodziewaliśmy się że coś zrobi w temacie smrodu, tak jak spodziewaliśmy się czegoś więcej od Pani Radnej na którą wszyscy głosowalismy. Minęły 3lata a smrodu jest coraz więcej i do tego Pan Burmistrz jak widzę z powyższej dyskusji stał się niemalże adwokatem jednej instalacji Odpadów i obraża kogokolwiek kto próbuje nagłośnienie sprawę że śmierdzi. Od instalacji Byś śmierdzi coraz bardziej. Urząd Bielan tylko korzysta ze sponsoringu powyższej instalacji i promuje się na otwieraniu placów zabaw"
21.09.2017 12:16 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Karol Wolny do Warszawskie Bielany: "W Wiedniu w samym centrum miasta jest instalacja do przetwarzania odpadów" - tu zdjęcie wiedeńskiej spalarni, wygląda super a warszawska ma być nowocześniejsza. Tylko znowu jakieś dziwne zamieszanie przy naszej spalarni, blokowanie budowy przez marszałka czy wojewodę. Zupełnie nie rozumiem"
21.09.2017 12:18 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Lukasz Sieminski: Niewiarygodna jest głupota urzędników. Nie wyobrażam sobie by w Niemczech czy Szwajcarii ktokolwiek dał zgodę na lokowanie tak uciążliwych instalacji 300 m od istniejących domów. Obie powinny zniknąć i MPO i BYŚ.
Niestety o ile można mieć nadzieję, że MPO po wybudowaniu spalarni na Targówku zniknie to niestety BYŚ zostanie.
Komu mamy dziękować Burmistrzu ?"
21.09.2017 12:23 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Karol Wolny: Dokładnie. Wszyscy mają dość Radiowa ale chociaż wiadomo że w najgorszym wypadku definitywnie zniknie jak będzie gotowa spalarnia. A BYŚ? Nie zniknie, nie po to rozbudowuje się żeby znikać"
21.09.2017 12:26 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Piotr Wolo: Co wy za głupoty pieprzycie? Byś ma nowoczesna linie do utylizacji odpadów. Odzysk jest nawet do 70% śmieci. Wysypiska nie mają.
Jolanta Calka: do segregacji. Przetwarza odpady podgrzewając w kontenerach, tak jak na zdjęciach na Stow. Czyste Bielany. Czy to nowoczesne?
Mieszkaniec Bielan: O tej nowoczesności mowa? Czyli mielenie i kiszenie odpadów w kontenerach..."
21.09.2017 12:28 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Karol Wolny do Mieszkaniec Bielan: a propos fotki z kompostownikami BYSia i badaniami odorowości - była kiedyś informacja że BYŚ ma w planach dostawienie 150 (!!!) takich wielkich kompostowników. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś przy zdrowych zmysłach zgodził się na postawienie czegoś takiego :/"
21.09.2017 12:30 #vikis
ciekawsze cytaty c.d.:
"Mieszkaniec Bielan: O zdrowych zmysłach nikt się nie zgodzi, ale mamy osoby którym pieniądze rozum odebrały, ciągle mało i mało. Niestety są jednostki, które dla kasy zrobią wszystko i nie będą oglądać się na innych... np czesto włodarze którzy biorą przyzwoite pensje i jeszcze zasiadają w radach nadzorczych spółek lub promują prywatne interesy na piknikach ..."
21.09.2017 12:34 #vikis
A tu na deser znowu straszenie sądem :/
"Grzegorz Pietruczuk do Mieszkaniec Bielan: do zobaczenia na sali sądowej."
22.09.2017 15:31 #Karolll
A jak wspominałem o Bysiu to pisano że piszę bzdury, że to nie problem dla Bielan :/
Na szczęście nie tylko ja widzę czym grozi jego obecność i rozbudowa
22.09.2017 21:36 #vikis
#Karolll napisał(a) 22.09.2017 15:31

A jak wspominałem o Bysiu to pisano że piszę bzdury, że to nie problem dla Bielan :/
Na szczęście nie tylko ja widzę czym grozi jego obecność i rozbudowa
Też czasem zastanawiałem się czy ludzie z głupoty czy z innego powodu lekceważyli fakt że BYŚ coraz większy i zwozi już śmieci nie tylko z Warszawy. Dobrze że coraz mniej takich z klapkami na oczach

 410/1571 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Zdrowie i Uroda
 Masaż Leczniczy,rehabilitacja Gocław - (Wizyty Domowe) Dyplomowany terapeuta/masażysta z pond 15 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentem serdecznie zaprasza Wykonuje masaże: - leczniczy/klasyczny - sportowy - relaksacyjny www.vitamasaz.pl - prenatalny (dla kobiet w ciąży) - bańka chińska - kręgosłupa Wizyty domowe Rezerwacja telefoniczna 530 878 844

Finanse
 pożyczki od 6 000 EUR do 500 000 EUR bez zabezpieczenia szybkie zatwierdzenie w ciągu 24-48 godzin 3% odsetek rocznie pożyczki na cele biznesowe, inwestycyjne i osobiste uprzejmie wypełnij poniższe informacje Nazwa: Kwota kredytu: czas trwania pożyczki: email: 2324company@gmail.com Viber: +16316333962

Usługi inne
 Znajdź partnera biznesowego. Strona byitsmart.com przedstawiła już ponad 500 wniosków od partnerów z 42 krajów.BYITSMART - bezpłatny platforma B2B dla profesjonalistów, gdzie właściciele firm mogą znaleźć partnera biznesowego na całym świecie - od inwestorów do klientów.Nasza platforma jest przeznaczona dla współpracę z zagranicznymi partnerami. Wiele firm nawet nie wie, że mają szanse na rynkach na całym świecie - jest to problem braku informacji, a my postaramy się go rozwiązać. Elena Bobyr BYITSMART +375293513051

Lokal użytkowy sprzedam
 CITIHAUS oferuje oddłużanie i ochronę prawną obiektów komercyjnych, których zobowiązania takie jak np. kredyty przewyższają wartość nieruchomości. Zapewniamy kompleksową pomoc dla klientów banków posiadających kredyty hipoteczne, również walutowe. Koszty z tytułu sprzedaży nie obciążają klientów. Negocjujemy z wierzycielami oraz współpracujemy z instytucjami finansowymi. Skontaktuj się z nami: Tel: 571-360-354 E-mail: ewelina.swietek@citihaus.pl www.citihaus.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.