REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# roumald

16.01.2019 11:22

Dziwne żeby siedzieli w gorączce i otwierali okna, skoro tego nie lubią. Idealna temperatura dla człowieka to 19 stopni. Poza tym wybierając mieszkanie patrzy się nie tylko na hałas w około, albo czy ktoś Ci będzoe chodził po suficie, ale również czy ściana jest szczytowa itd, bo wiadomo, że zimą będzie zimniej. Nie wspominając już o stopniu ocieplenia budynku. Coś za coś.

# aswe

16.01.2019 11:40

dlaczego ktoś ma grzać, skoro nie musi? ma odkręcić kaloryfer i otworzyć okno (bo mu za gorąco) tylko dlatego, że sąsiad grzeje więcej niż powinien? Może niech sąsiad, który płacze, ze grzeje innych, przestanie grzać jak szalony?
Zresztą tak jak powiedział przedmówca, kupując mieszkanie trzeba myśleć o wszystkim, także o tym, że jedne mieszkania są cieplejsze, inne jaśniejsze itp. Może te szczytowe były nieco droższe i ktoś pożałował?

 milencja

16.01.2019 11:56

Czasami dzieją się właśnie takie sytuacje. Może po prostu warto porozmawiać z tym sąsiadem i wyjaśnić mu Twój punkt widzenia? Mieszkanie w bloku jest takie, że trzeba dostosować się do różnych zachowań. Jedni wstają bladym świtem, a inni wtedy dopiero kładą się spać itp. To tylko przykład, który pokazuje, że w bloku mieszkają różne osoby i trzeba dostosować się do wszystkich, aby po prostu żyć w miarę w zgodzie, bo w innym wypadku byłoby to naprawdę bardzo uciążliwe, gdyby panowały jakieś niesnaski pomiędzy sąsiadami

REKLAMA

# nikt_inny

16.01.2019 12:18

Powinny być blokady na zaworach, żeby nie było można zakręcić do zera tylko żeby utrzymywała się minimalna temperatura. Zawory co pewien czas powinny być sprawdzane czy blokady nie zostały zdjęte.

# Merry

16.01.2019 12:58

Zgodnie z Rozporzadzeniem Ministra Infrastruktury, w budynkach wielolokalowych wymagane są głowice termostatyczne z dolnym ograniczeniem temperatury +16 stopni, co z jednej strony zabezpiecza przez wilgocią, zagrzybieniem, z drugiej przed korzystaniem z ciepła sąsiadów. Czy spółdzielnie montują takie głowice to jedna kwestia, druga że zawsze wtedy pojawia się bunt ze strony mieszkańców, bo wcześniej ten dogrzewający się ciepłem sąsiadów nic nie musiał płacić...

# Tomi123

16.01.2019 18:43

Ciekawe czy spółdzielnia pamięta też o ogrzewaniu klatek schodowych w ten sam sposób montując Zawory

REKLAMA

# Mariusz

16.01.2019 20:45

A ja mam zawsze zwrot pomimo szczytowego mieszkania i na podzielnikach znikome jednostki ponabijane..i nikt mnie nie zapyta ile place za prad gdyz grzeje klimatyzacja ..kazdy widzi tylko czubek swojego nosa

# Maryllla 48

17.01.2019 09:44

A ja uważam że powinny być w każdym mieszkaniu pozakładane liczniki zużycia i każdy powinien płacić za tyle ile zużyje jak z wodą.sa ludzie którzy lubią gorąc a są tacy tak jak ja że,nie lubię gorąca czy upałów wolę żeby mi było chłodniej niż za gorąco.bardzo źle z osze wysokie temperatury nidzaleznid czy jest to upał latem czy gorąc centralnego ogrzewania.

# Aaa

17.01.2019 16:33

Termostaty od +16 miałyby sens, gdyby działały! Kiedy mieliśmy takie nigdy nie byłam w stanie obniżyć temperatury poniżej 22st. Roczne dziecko przy wielokrotnych zapaleniach krtani wynosiłam na mróz na balkon w środku nocy. Nawilżacz na nic się zdawał. W tym roku zmieniliśmy termostaty na elektroniczne i zmieniliśmy przyzwyczajenia. Ja niskociśnieniowiec siedzę w grubej bluzie w mieszkaniu. W dzień mamy ustawione 20st na noc 19stC. Dwulatek biega boso w cienkiej bluzce. Chorób trzy razy mniej. Z całym szacunkiem dla moich sąsiadów: guzik mnie obchodzi czy dopłacają, dla mnie liczy się zdrowie dziecka

REKLAMA

# Stanisław Anioł

21.01.2019 21:10

W nowym budownictwie na szczęście nie ma takich dylematów. Każdy ma elektroniczny licznik ciepła i płaci wg wskazań, przy czym jeśli zakręci kaloryfery na całą zimę to i tak nie zaoszczędzi - na koszt ciepła składają się koszty zmienne (tj. wskazania licznika) i koszty stałe ("opłata za gotowość" - w końcu kotłownia pracuje cały czas bez względu czy ktoś pobiera ciepło czy nie).
Podzielniki to najgłupsza rzecz, jaką można było wymyślić. Parują latem czy gdy się gotuje w kuchni, a jaki to ma związek z pobieraniem ciepła do kaloryfera?

# Maammmmm

19.12.2019 16:01

"...Powinny być blokady na zaworach," a dają to za darmo?
Lepiej zrezygnować z zaworów i blokad
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024