REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# bemowianka

25.05.2016 11:00

189 już jeździ tak przepełnione, że trudno do niego wsiąść i równie trudno wysiąść.
Niestety skargi pisane do ZTM przynoszą mały skutek.
Wracając do domu wsiadam na przystanku Przedpole i regularnie widzę jak często osoby zostają na przystanku, bo nie udało im się wepchnąć do autobusu.
Płacimy za przejazd, który powinien odbywać się w ludzkich warunkach.

# wawka

25.05.2016 11:50

189 cały rok zostawia na przystankach na Służewcu ludzi którzy nie wcisnęli się juz do zapchanych autobusów. ZTM odpowiada w pismach - linia jest wykorzystana optymalnie, dodoaliśmy linie 402. Halo! 189 jest jedyna linią łącząca zagłębie biurowców z Bemowem i ani 401 ani 402 nie pomogą.
Ciekawe czy osoby odpowiadające za optymalizacje chociaż raz jechali 189 ok 17:00 w strone Bemowa wsiadając na przystanku PKP Służewiec?...

# malonek

25.05.2016 14:40

Święta prawda, sto procent racji !!! ZTM olewa Jelonki

REKLAMA

# Yelo

25.05.2016 14:49

"Pola Kapusty" to Chrzanów nie Jelonki!! Jelonki olewa Ratusz pozwalając na zabudowę pola, nie zapewniając odpowiedniej Infrastruktury....

# bemowianka

25.05.2016 14:58

Może czas na jakieś zbiorcze podanie?
Mnie się marzy linia pośpieszna łącząca Nowe Bemowo przez Jelonki ze Służewcem.

# Jelonka

25.05.2016 17:12

Panie Rzeczniku, Jelonki chyba są Panu bliskie, proszę zaapelować do kolegów :)

REKLAMA

# dor

25.05.2016 17:54

co to za bzdura, że ZTM chce zaoszczędzić na mieszkańcach jak to oni płacą podatki dzięki którym w dużej mierze funkcjonuje komunikacja. To raczej mieszkańcy oszczędzają na wydatkach w postaci mniejszego podatku albo ceny biletu... Być może wakacyjne cięcia godzin szczytu są zbyt duże i to je powinno się zmniejszyć.

# Kris80wawa

25.05.2016 20:05

Ja również pisałem pismo do ZTM w sprawie 189.
Już pierwszy autobus o 04:52 który odjeżdża z pod Hali WOLA jest już dość obłożony, a im dalej w trasę tym gorzej.
Kolejny przykład głupoty, ostatni autobus 189 w kierunku Bemowa odjeżdża z Hynka o 23:24.
A następne ? Jadą już do zajezdni. Ludzie, którzy niekiedy pracują do późna ( do 23) są zmuszeni do biegu z wywieszonym jęzorem. ( albo się uda albo nie - paranoja). Niestety, ja pracuje kilka razy w miesiącu do 23 i zostałem zmuszony w te dni do przesiadki w 4 kółka ( ja mogę od bidy - chociaż tracę kasę na benzynę), chociaż wykupuje usługę raz na miesiąc "Bilet Miesięczny ( chociaż ja Trzymiesięczny)"
Już nie wspomnę co się dzieje w godzinach szczytu ( godzina 14:30 - 16:30 ). Autobusy 189 powinny jeździć co 3-4 minuty a nie co 7-8.

# lazurowa

25.05.2016 20:54

A mnie się marzy, żeby z Lazurowej jeżdziły autobusy:
1. pośpieszny - bezpośrednio do Centrum (wycofano 525)
została tylko 105 ka!!!
2. bezpośredni autobus przez Dźwigową, do Alej Jerozolimskich - ta gdzie jest Makro, Castorama i mnóstwo nowych biurowców - tam ludzie też pracują, obecnie, żeby tam dojechać - odcinek 5km, trzeba jechać 3-ma autobusami, to skandal!!!

REKLAMA

# w2waw

25.05.2016 23:43

Proszę bardzo: likwidujecie kursy - obniżcie ceny biletów.

# mil

26.05.2016 10:37

Komunikacja na Jelonkach to dramat. To skandal, że właściwie nie ma linii pośiesznych, 506, 507, 501!!!! Ztm twierdzi, że nie opłacają się linie na długich trasach?! Tylko dlaczego 507 i 501 zostały w innych dzielnicach?! Jelonki są odcięte od centrum, 40 minut autobusem, koszmar. Ludzi coraz więcej, ścisk, krótkie autobusy, bez klimy, jak zwierzęta.

# Nieciej

27.05.2016 01:24

189 w szczycie jeździ co 5 minut (rano z Os. Górczewska dokładnie od 6:30 do 9:00, po południu np. z PKP Służewiec dokładnie od 14:30 do 19:10), o ile gdzieś nie utknie w korkach (a okazji ma wiele - trasa jest monstrualna) i się przy tym nie "zestadzi", co do rzadkości nie należy, bo auta wiozące po jednej osobie autobusom życia nie ułatwiają. Gdyby rozkładowo kursowało co 2-3 minuty, wyręczyłoby samochody w tworzeniu korków, bo autobusy odbijałyby się od siebie, tak jak jest z nadmiernie częstymi tramwajami w al. Jerozolimskich. Nie wiem o co chodzi i czego oczekujecie od ZTM w związku ze 189, które jeszcze nie tak bardzo dawno jeździło z Cm. Wolskiego, a nieco wcześniej kursowało tylko w szczytach (wówczas jeszcze jako 489). Bardzo mało jest linii kursujących z taką częstotliwością w tym mieście (wiem jeszcze na pewno o 509), więc nie wiem o co halo...

REKLAMA

# zjelonek

30.05.2016 09:53

#Nieciej napisał(a) 27.05.2016 01:24
189 w szczycie jeździ co 5 minut (rano z Os. Górczewska dokładnie od 6:30 do 9:00, po południu np. z PKP Służewiec dokładnie od 14:30 do 19:10), o ile gdzieś nie utknie w korkach (a okazji ma wiele - trasa jest monstrualna) i się przy tym nie "zestadzi", co do rzadkości nie należy, bo auta wiozące po jednej osobie autobusom życia nie ułatwiają. Gdyby rozkładowo kursowało co 2-3 minuty, wyręczyłoby samochody w tworzeniu korków, bo autobusy odbijałyby się od siebie, tak jak jest z nadmiernie częstymi tramwajami w al. Jerozolimskich. Nie wiem o co chodzi i czego oczekujecie od ZTM w związku ze 189, które jeszcze nie tak bardzo dawno jeździło z Cm. Wolskiego, a nieco wcześniej kursowało tylko w szczytach (wówczas jeszcze jako 489). Bardzo mało jest linii kursujących z taką częstotliwością w tym mieście (wiem jeszcze na pewno o 509), więc nie wiem o co halo...
halo jest o to żeby było lepiej a nie gorzej niż 20 albo i wiecej lat temu gdy 489 jeździło od Nowotki ale za to dużo szybciej, nawet jeśli utknęło przed przejazdem przez tory WKD, bo akurat dwie kolejki się zjechały. Chyba po to ą budowane nowe jezdnie wiadukty i trasy jak np Nowolazurowa. Faktycznie linia kursująca cześciej niz co 10 minut w szczycie nie ma sensu bo sie tworza stada i w korku można 3 na raz zobaczyć , a kiedyś na Powstańców przed połczyńska to i 4 . Wiec 189 powinna byc podzielona na 2 linie - obecne jadące Nowolazurową i nowa linia z PKP Włochy np do metra Wilanowska. Wtedy my , miastowe z Jelonek nie musielibyśmy walczyć o miejsce z tymi z pociagów.

# yelonkers

05.06.2016 11:46

Panie Oborski lansuj sie pan na tym swoim Chrzanowie, ale od Jelonek to się odczep. Już żeś pan załatwił wszystkie autobusy do centrum przez swoją ulicę, a z Jelonek z Człuchowskiej nie ma nic do centrum. To już nie można było zrobić E5 przez Lazurową cały tydzień a 105 dać przez Człuchowską jako rekompensatę po 506???? Spier.. wy wszyscy radni bezradni. PiSdzielce to samo. Już ułożyliście się z platfusami? A co mają z tego ludzie? Dalej syf. Przed wyborami wszystkie ulotki bezradnych które położycie na Puszczy Solskiej i na Wyki polecą w 5 minut do kosza. Już ja to załatwię. Dosyć tego. Yelonky OK.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA