REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Chochoł

16.12.2016 11:08

Według opinii nie tylko pasażerów, ale również kierowców, dyspozytorów i kontrolerów ruchu drogowego, linia 167 trzymała rozkład. Jak subiektywnie wyznała w maju na łamach Echa, rzecznika ZTM pani Potocka, przekierowanie 184 na Wrocławską to oszczędność dla instytucji rzędu 3,6 mln zł. Wozy uzyskane na przekierowaniu 184 z Powstańców Śląskich na Wrocławską miały zasilić okoliczne linie, a nie jest to prawdą. 121 jedynie w weekend wyrusza nieco wcześniej na trasę i nic więcej. 121 nigdy nie jeździło na Powstańców Śląskich, przy czym jest legendarną linią łączącą od 1949 roku Bielany z Żoliborzem. W weekendy jest mniej 180 na ulicach i dlatego raz na półgodziny funkcjonuje 409. Autobus 184 nie przemieszcza się przez właściwą Chomiczówkę, a zabranie go z Powstańców Śląskich, gdzie służył ludziom od bodajże 1982 roku to cios w plecy zaprzyjaźnionego osiedla Jelonki. Pętli autobusowej Chomiczówka powołanej do życia 27 grudnia 1976 roku grozi rychła likwidacja, a ZTM szkodzi pasażerom.

# Jeep

16.12.2016 11:16

Pętla Chomiczówka to łakomy kąsek dla developerów. Już tam w pobliżu stoi dźwig i rusza budowa nowych bloków...

# Chochoł

16.12.2016 12:25

ZTM zabrał z Broniewskiego 103, 112, 121, 132 i 520 pod warunkiem, że często kursujące 114 zastąpi te wszystkie połączenia. Teraz 114 jest według rozkładu co 15 minut, a w rzeczywistości stoi w korku na moście Grota Roweckiego i czas oczekiwania wydłuża się nie raz do przeszło 20 minut. 197 zostało wzmocnione okresowym 397, to dlaczego analogicznie 121 na Reymonta i Broniewskiego nie może wesprzeć przetrzebionego 114, dając realne wsparcie dla pasażerów z Chomiczówki i Piasków w drodze do metra na Placu Wilsona?! Niech nas rzecznik ZTM Krajnow, nie usypia tymi bajkami dla potłuczonych. Rekompensata dla Bielan i Bemowa za skasowanie 167 to puszczenie na odcinku Chomiczówka - GUS 520 i dalej na Grochów do Marysina. 520 może dublować na Marszałkowskiej I nitkę metra, a na Woli II i jakoś to ZTM nie razi, przy czym nie znalazł się jeszcze żaden mądry, żeby przez 8 lat przewalczyć temat 520 powrotu na Bielany. Albo reaktywacja 167, albo 520 na Bielany przez Bemowo, a 121 na Żoliborz.

REKLAMA

# Chochoł

16.12.2016 12:43

W kule sobie z nami lecą, cwane misie z ZTM nie inaczej. Na stronie pt." Czerwony Autobus" niejaki ekspert Osa opisał ze szczegółami, kim jest i jak się zachowuje Igor Krajnow oficjalnie rzecznik ZTM. Ten pan wprowadzał dezinformację, odnośnie powstania strefy parkowania wzdłuż ulicy Kasprowicza. Zaoszczędzili na nas mieszkańcach Bielan bezwstydnie i jeszcze mają czelność, wciskać nam ten kit w biały dzień. Skasowali 167, gdy 121 i 184 jest dokładnie tyle samo co wcześniej. Prosty przykład mamy dwa chleby, ktoś przychodzi zabiera jeden i opowiada teraz macie więcej. W 2001 roku z pętli autobusowej Chomiczówka jeździło jednocześnie 6 linii dziennych, jeszcze 25 listopada 4, gdy teraz zostały 2, a ptaszki na mieście ćwierkają, że 180 ma być skrócone do Powązek Wojskowych. Kwartał Piasków od Niedzielskiego do Zgrupowania Żmija, Chomiczówka i Nowe Bemowo to lekko licząc jakieś 100 tysięcy ludzi, a nie ma tu żadnego połączenia przyśpieszonego do Śródmieścia i jeszcze 167 zabrali.

# Jeep

16.12.2016 12:49

Dlatego wolę samochód niż autobus - jestem wolnym człowiekiem nieuzależnionym od kretynów w ZTM !!!!

# Chochoł

16.12.2016 13:04

Tak tylko, że oszwabili Bielany przy okazji budowy metra na Woli i to jest Meksyk w kratkę. ZTM przy okazji zachęca kierowców do przesiadki w środki komunikacji miejskiej, których fizycznie nie ma na ulicach, a miasto zwęża kluczowe arterie w Centrum, jak Jana Pawła II, czy też Aleje Jerozolimskie, albo Plac Pięciu Rogów. Ponadto jeden ma dwa auta, a inny żadnego, ale to jest żaden argument, albowiem z komunikacji miejskiej korzystają jego dzieci, czy też rodzice. ZTM ma w sposób obligatoryjny zapewnić dojazd pasażerom z punktu A do punktu B, jeżeli na danym terenie występuje określona liczba osób. Chomiczówka ma identyczny problem co Jelonki na Bemowie, nam zabrali 520 przy okazji budowy metra i skasowali 167, a im utrącili 506 i podstępnie zajumali 184 stręcząc tramwaj. Wstąpił do piekieł po drodze mu było. Po zabraniu 167 są dwie możliwości: 1) jazda z przystanku "Chomiczówka" 121 przesiadka w 184 i potem 167, 2) 180 z pętli przesiadka na Kochanowskiego 197 i później niebezpośrednio w 167. W temacie 167, brakuje reakcji burmistrza Grzegorza Pietruczuka i stowarzyszenia "Razem dla Bielan"!

REKLAMA

# Chochoł

16.12.2016 16:56

I to jest właśnie myślenie ZTM, gdyby przez Koło jechał autobus przyśpieszony do centrum, jak np. 520 to pewnie mieszkańcy Fortu Bema woleliby wsiadać w niego, a nie przebijać się 197 do metra na Starych Bielanach. ZTM sam nie wie czego chce, przestawili 197 z Ciołka i Redutowej na Deotymy i Elekcyjną, ale na makietce zapowiadali trasę przez Ciołka i Brożka, a drodze powrotnej wozy kręcą bączka wokół bazarku Newelską i Dalibora. Nocny N43 wyjeżdża z pętli Chomiczówka Conrada, Wólczyńską, Reyomonta, ale wraca z Bemowa już tylko Conrada o czym mało kto z pasażerów wie. Jak mieszkańcy w czasie letniego remontu ulicy Kwitnącej, postulowali puszczenie 203 Bogusławskiego, okazało się, że progi zwalniające są ważniejsze od ludzi. Do tej pory nie skoordynowano świateł na skrzyżowaniu Conrada i Powstańców Śląskich co skutkuje zatorem ciągnącym się momentami, aż do bazarku przy Conrada, słowem powrotem do lat 90-tych. Grzegorz Pietruczuk też powinien zająć stanowisko w sprawie 167.

# Chochoł

16.12.2016 17:34

Zwykłe sianie popeliny. 184 jest zawsze zapchane pod sam dach, a 35 lat historii robi swoje nawet kiedy ZTM obłożyło linię klątwą i zastosowało rozkład z wozem raz na półgodziny. 121 podciągnięty jedynie do przystanku "Piastów Śląskich" urąga Chomiczówce tak strasznie, że nie wiadomo już czy się śmiać, czy płakać. Gmerają w trasach starych, zasłużonych linii i potem się dziwią, że autochtoni nie witają swoich ciemiężców kwiatami, albo chociaż chlebem i solą. Na pętli autobusowej Chomiczówka zostały w tej chwili słownie dwie linie dzienne, czyli 116 i 180. Żadne glindy świętej dyndy nie zmienią faktu, że jakiś pewny siebie cielebąk, najzwyczajniej w świecie wykastrował nam 167 z Bielan i Bemowa. Nie ma normalnego połączenia do Śródmieścia i nie ma na Bemowo. 520 już nam kiedyś wysadzili doszczętnie w powietrze, a zaufany Grzegorza Pietruczuka pan Robert Banasiuk, obecnie kulturalno oświatowy w Centrum Rekreacyjno Sportowym przy Conrada 6, modelowo położył temat petycji o jego przywrócenie.

# Chochoł

16.12.2016 19:16

Wysypisko, szpital, pętla autobusowa, aż chce się powiedzieć ładnie nas urządziłyście siostry! W tym materiale nie pada pytanie, co trafi na pętle autobusową Chomiczówka w miejsce 121 i 167?! Wydaje się, że ZTM we wprowadzaniu zmian dla samych zmian już sam siebie zakiwał i nie bardzo wie, jak ma tym majątkiem publicznym zarządzać. Mieszkańcy Bielan w sposób wyraźny, opowiedzieli się w ubiegłym roku podczas spotkania w szkole przy Conrada z dyrektorem ZTM, panem Andrzejem Frankowem za pozostawieniem 167. Niech planiści ZTM nie udają teraz przysłowiowego Greka, słowo się rzekło kobyłka u płota. Macali, macali gdzie się mogą wstrzelić z tymi bzdurnymi przesiadkami i wyszło im, że na Chomiczówce, ale niedoczekanie. Tu jest jeszcze taki argument przemawiający za 167, że nie tylko jego trasa nie kolidowała z budową metra, ale i z powodzeniem ten autobus może jeździć przez Deotymy i Elekcyjną, nawet już po oddaniu do użytku II linii podziemnej kolejki. Reaktywować 167 od Nowego Roku!

REKLAMA

# Asd

16.12.2016 20:53

Linia 121 ma 10 minut spóźnienia już na przystanku przy pętli Chomiczówka. Jadąc z Bemowa super usprawnienie. Jedziesz 121 do nowego Bemowa tam czekasz 10 minut na 184 by dojechać do prymasa 1000 lecia i czekać na 167 by dojechać do hali Banacha. A śniadanie jem na kolację ubieram się i idę spać. Ja mam bardzo dobre połączenie. Nie wspominając już o cenach biletów czasowych są droższe niż przejazd samochodem. Brawo Wy.

# Chochoł

16.12.2016 21:50

Mnie mimo wszystko pozytywnie zaskoczyła szybka reakcja radnej Popławskiej z PO, która już drugą interpelację złożyła, ale czas na oficjalną odpowiedź jest wyznaczony trzy tygodnie. Również radny Umiński stanął na wysokości zadania, a szczególnie Pani Czytelniczka, która go informowała, za co należą się brawa. Jeszcze, żeby Pietruczuk coś dał od siebie zamiast przeżywać deja vu na facebook "Razem dla Bielan", że 121 trafiło na tą samą pętle Znana, co wcześniej 520. Ze 121 zrobiono dowozówkę do metra i ewentualnie do tramwaju 44, a jak się komuś nie podoba to ZTM ma go w zupie. Linia 121 docierała kiedyś do Brązowniczej na wysokości Bogusławskiego przez Kwitnącą. Lokalizacja na Powstańców Śląskich to jest jakiś wytwór chorej wyobraźni i blokowanie miejsca dla reaktywacji 167, lub względnie przywrócenia po latach na Bielany 520. Ludzie Złoci 520 jedzie świątek piątek od 5 rano do północy co dziesięć minut do Śródmieścia, co równa się dywersyfikacji połączeń osiedla względem wciskanego metra.

# Chochoł

16.12.2016 22:15

Ostatni przelotowy autobus z Chomiczówki na Bemowo to okresowe 384, tyle że ten grzał do przodu, jak rakieta i do Ursusa jechał szybciuteńko. Pomysły na 184 na przestrzeni ostatnich lat ZTM miało już wszelakie, ale zawsze Bielany stawały murem za Bemowem, żeby go nie ruszać, bo stracimy wszyscy (np. podmiana miejscami po stronie Bielan 167 ze 184, storpedowana razem z Echem). No i teraz załatwili nas na szaro, poza jedną zmianą skróceniem 112 do Conrada, wprowadzono wszystko to czemu daliśmy odpór w ubiegłym roku. Ktoś tu wspominał, że może mityczne 220 wyciągnięte niczym królik z kapelusza ZTM trafi z Bemowa na Bielany, ale nic z tego, bo układ rządzący u sąsiadów uległ zmianie i wynegocjowane ustalenia poszły w kąt. Faktycznie, dyrektor ZTM pan Andrzej Franków dobrze to ujął, że 121 to się tylko teraz na zakupy nadaje. Radocha jak jasna cholera wylądować na Piastów Śląskich i przebierać z zimna nogami. Bez oficjalnego stanowiska rady dzielnicy będzie ciężko coś wskórać.

REKLAMA

# Prakseda

17.12.2016 08:33

Panie Grzegorzu, nie czas żałować róż gdy płoną lasy! Niech Pan zajmie stanowisko w sprawie 167!

# Jeep

17.12.2016 10:02

#Prakseda napisał(a) 17.12.2016 08:33
Panie Grzegorzu, nie czas żałować róż gdy płoną lasy! Niech Pan zajmie stanowisko w sprawie 167!
Grzegorz jak chorągiewka. Całe życie SLD a jak rąbnęło trzeba zmienić barwy.. To nie jest osoba godna zaufania..

# zawilec

17.12.2016 10:48

Grzegorz to dobry adresat prośby o reaktywację 167, zwłaszcza po tym, jak zaliczył skuchę z wysypiskiem!

REKLAMA

# akronim

17.12.2016 11:17

#Jeep napisał(a) 16.12.2016 12:49
Dlatego wolę samochód niż autobus - jestem wolnym człowiekiem nieuzależnionym od kretynów w ZTM !!!!
Nie ma wolnych ludzi, tak ci się tylko wydaje, zapamiętaj sobie to...

# Chochoł

17.12.2016 12:55

Najpierw Leszek Ruta obiecał przywrócenie 121 na Żoliborz i słowa nie dotrzymał, a teraz wbrew decyzji z maja 2015 roku, odebrali 167. Jak można w poważny sposób rozmawiać z kimś, kto robi z przysłowiowej gęby cholewę?! Mało mamy zmartwień na co dzień to jeszcze od tej strony, postanowili przywalić w Bielany. Na Chomiczówce już ludziom żyje się ciężko, smród z wysypiska wali niczym z niewybranego szamba i szpital trafił pod ostrzał. Ciągle tylko ta sama śpiewka o dobrym carze i złych bojarach. Biurowe leniwce z ZTM, mają używanie, że mogą się posunąć aż tak daleko i plotą trzy po trzy o ulicy Olbrachta. Za Jana Olbrachta wyginęła polska szlachta. Jeżeli ktoś nie rozumie, jak to jest mieszkać na peryferiach, niech posłucha przekazu utworu pt. "Miejska dżungla" lokalnej grupy PRO EBT. 121 na ulicy Powstańców Śląskich nie tylko blokuje miejsce przeznaczone pierwotnie dla 167, ale i zabiera cenne stanowisko na pętli Nowe Bemowo dla innego, potrzebnego połączenia. Reaktywować 167 od Nowego Roku koniecznie.

# Majtekk

17.12.2016 14:44

Chomiczówka powinna mieć ekspresowe połonczenie z metrem

REKLAMA

# morwulas

17.12.2016 14:55

Krajnow good bye Lenin, reaktywować 167 od Nowego Roku.

# Adamb

17.12.2016 20:21

Zamiast na forum piszcie do ZTM! Albo i tu i tu! Ja już w sprawie tych zmian napisałem do nich i nawet odpisali ale pisanie tylko na forum to za mało! Muszą wiedzieć ze ludzie są wkurzeni tymi zmianami komunikacji na Chomiczówce!

# Chochoł

17.12.2016 21:10

Szeregowa osoba nie jest żadnym partnerem do rozmów dla speców z ZTM. Ja osobiście rozmawiałem z jeszcze innym radnym, którego nazwisko na razie nie padało w dyskusji o komunikacji, która toczy się na Forum Echa od 25 października. Szanowny Panie proponuje kontakt np. z panią radną Emilią Romanik telefon kontaktowy 517 170 751 adres korespondencyjny twoja.radna@gmail.com. dotychczas nie złożyła ona jeszcze interpelacji w naszej sprawie, gdzie można w kilkunastu zdaniach przedstawić swój punkt widzenia. Każdy sposób dotarcia do opinii publicznej jest ważny, bo mówiłem Czytelnikom z Bemowa, nie liczcie tylko na Inżyniera, którego ponoć tamtejszy burmistrz zaprosił do konsultacji z ZTM, a wyszedł z tego siwy dym. Kolejne interpelacje radnych są mile widziane, jeszcze tylko "Razem dla Bielan" nie zabrało głosu. W przypadku 184 pomogło oficjalne stanowisko Rady Dzielnicy Bielany, więc przez analogię musimy do tego dążyć. ZTM nie podał co trafi na Chomiczówkę w zamian za 121 i 167, a jest to wyborny temat na materiał śledczy opublikowany w Echu, dla pana redaktora Dominika Gadomskiego.

REKLAMA

# Chochoł

17.12.2016 21:55

Wszelkie przejawy aktywności są oczywiście pożądane, ale mój głos liczy się tylko jako jeden. Prawda to jest taka, że jeżeli teraz czegoś nie zrobimy to następna okazja będzie wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, albo za umowne trzy lata, kiedy budowa II linii metra faktycznie wejdzie na Bemowo. Pięknie są nalepki z numerkami rozmieszczone na pętli, bo po bokach 116 i 180, a po środku N43, ale nie o to chyba wszystkim chodziło. Nas jako Bielan wcale nie brano pod uwagę, przy wprowadzaniu zmian w komunikacji tylko cięto autobusy po chamsku ile wlezie. Jak to mój nieoceniony sąsiad zauważył, iż " władze dzielnicy powinny wyciągnąć wreszcie jaja zza tapczanu i zacząć robić coś dla ludzi, a nie grać sami ze sobą w anse kabanse." Może i ostro jednakże prawdziwie. Drodzy Państwo święta święta i po świętach, a rzeczywistość skrzeczy. Podawałem wcześniej namiar np. do radnego Kuleszy, który wsławił się skuteczną obroną 184 na Przybyszewskiego adres korespondencyjny skulesza@radni.um.warszawa.pl

# bekuś

17.12.2016 22:10

Krajnow niech spada w podskokach, reaktywować 167 od Nowego Roku.

# Chochoł

18.12.2016 12:01

Informuje wszystkich bezpośrednio zainteresowanych tematyką komunikacji miejskiej na Bielanach, że jutro to jest w poniedziałek 19 grudnia, ma miejsce dyżur radnego Stefana Kuleszy w Urzędzie Dzielnicy Bielany V p., pok.513 ul. Żeromskiego 29 g. 17.30 - 18.30. Nie jest wymagana wcześniejsza zapowiedź wizyty, ale na wszelki wypadek można skontaktować się uprzednio z Sekretariatem Rady i umówić tel. 22 37 33 510. Także jutro, czyli 19 grudnia o godzinie 19.00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego 44 w Warszawie, ma mieć miejsce otwarte spotkanie mieszkańców Bielan z posłem Jarosławem Krajewskim. Komunikacja miejska to nie jest temat polityczny, jak próbują nam wmówić, co poniektórzy nadgorliwi. Mamy prawo szukać pomocy u różnych osób publicznych, bez względu na to jakie barwy partyjne oni reprezentują. Każdy radny, obojętnie z jakiego został wybrany okręgu na terenie dzielnicy i w jakiej komisji zasiada, ma nieść wsparcie poszkodowanym mieszkańcom, czyli nam!

REKLAMA

# aniaaa

18.12.2016 21:56

Co z tego, że 121 jedzie teraz na Nowe Bemowo skoro ostatnie kursy ma o 19 czy 20? Jadąc z Chomiczówki miałam kiedyś kilka minut do pobliskiego hipermarketu, a teraz albo idę na Powstańców albo bawię się w przesiadki bez sensu co dwa przystanki. To co zrobili z 184 to jest dla mnie największa granda. Autobus, który jeździł od kiedy pamiętam chcieli zlikwidować. Nie udało się, więc co zrobili? Zmienili rozkład na wakacyjny dwa lata temu, ale we wrześniu został na stałe. A w kolejnym roku nowy wakacyjny i znów został na stałe. Stare Bielany, okolice Lindego, Oczapowskiego, Kasprowicza to są osiedla starszych osób, a 184 jest jedynym połączeniem z pobliskim Bemowem. Teraz jeździ częściej, bo zmienili jednak trasę. Autobus 203 też genialny. Dzięki niemu znam już wielu sąsiadów - wciskamy się w siebie codziennie rano, a często na Kwitnącej zostają ludzie na przystanku, bo nie są w stanie wsiąść do niego! Dlaczego nie można rano dać pojazdu o większej pojemności? Dlaczego do sklepu, który widzę z okna muszę jechać po 30 minut? To jest skandal. Po co mi do cholery tyle połączeń z Wilanowem? Chcę mieć dobry dojazd do metra, sklepu, szkoły, bazarku itp. w mojej okolicy, a nie sypialnie nowobogackich odwiedzać.

# Chochoł

19.12.2016 09:41

Znajomy pokazał mi kiedyś, replikę przedwojennej mapy Warszawy stan na 1937 rok, wydrukowaną przez stołeczną Gazetę Wyborczą. Linią graniczną miasta była tam ulica Reymonta i tak samo dzieje się dzisiaj, bo w oczach urzędników Chomiczówka jest białą plamą, tak jak kiedyś za PRL-u oznaczało się rejon Huty. W sieci jest dostępny, rozpaczliwy list otwarty do mediów Pasażerki pani Joanny z Bielan z 2008 roku, który opisuje ten sam przyjęty scenariusz działań ZTM, co teraz padają numery 121, 195, 519 i 520. 184 nie jeździ przez właściwą Chomiczówkę, a temat jego zmian jest wałkowany też przynajmniej od 2008 roku, gdzie różne odsłony dramatu przybliżało na swoich łamach Echo. Jest nas oficjalnie 23 tysiące, chociaż w zaokrągleniu 25, albowiem nie wiadomo, czy wliczają do statystyk żółte bloki róg ulic Reymonta i Wólczyńskiej, więc z przyległościami możemy mówić o 30 tysiącach mieszkańców. 180 już jest ograniczane w weekendy, gdzie szczególnie rano i wieczorem ma kurs raz na półgodziny. 180 to jest linia oznaczona jako "turystyczna" z trasę wiodącą przez Trakt Królewski i z Chomiczówki musi coś wyruszać w kierunku Ronda Radosława, bo kiedyś były to 170, 307, 402 i 406. Ktoś z Forumowiczów podniósł problem braku dogodnych dowozówek do metra wzorem Ursynowa, no to właśnie ZTM zafundował Bielanom same takie, jak 103, 114, 121, 184, 197 i 397. 203 powstało tylko dla dlatego, że przeforsowali to wojskowi z osiedla Baszta w Forcie Wawrzyszew, a Kowalski ma naginać do tramwaju.

# Chochoł

19.12.2016 10:03

Proszę Państwa co ja mam myśleć, skoro w ubiegłym roku podczas konsultacji społecznych ZTM z mieszkańcami w szkole przy Conrada 6, pan burmistrz Grzegorz Pietruczuk usiadł za pan brat za stołem prezydialnym z urzędnikami i dopiero na sam koniec łaskawie palnął: "Zmieniła się współpraca z ZTM od czasu rzezi autobusów kilka lat temu. Pamiętamy linię 520." Na stronie pt. " Czerwony Autobus" pasjonat komunikacji niejaki Osa, opisał ostatnio dziwny taniec rzecznika ZTM pana Igora Krajnowa, wokół parkingu planowanego na ulicy Kasprowicza. W felietonie z grudnia tego roku niezbicie dowodzi, że pan Krajnow to czynny polityk i partyjny radny jednej z podwarszawskich miejscowości, który na skutek czyjejś śmierci ma widoki będąc następnym na liście wskoczyć do sejmiku wojewódzkiego. Ja nie jestem złośliwy tylko konkretny, a polityką się nie zajmuje, za to ona zajęła się właśnie nami. Od ośmiu lat pan Pietruczuk, który reprezentuje wyłącznie siebie leje krokodyle łzy nad 520, a nic w tej sprawie nie zrobił.

# Jeep

19.12.2016 11:09

Grzegorz jak chorągiewka. Całe życie SLD a jak rąbnęło trzeba zmienić barwy.. To nie jest osoba godna zaufania..

# Chochoł

19.12.2016 11:44

Mówiłem już na Forum, że Wiesław Witek nie takich zawodników przepychał na tatami, jak Michał Grodzki włodarz Bemowa. ZTM to i chabaninę z 409 zamierza od dłuższego czasu zrobić, tworząc kadłub od Huty do bramy zachodniej Cmentarza Północnego. Hasło 520 na odcinku Chomiczówka - GUS przywołaliśmy w obliczu haniebnej perspektywy odebrania 167 z Bemowa i Bielan. 520 skasowali z Bielan i Żoliborza, pod pretekstem remontu wiaduktu na ulicy Mickiewicza nad Dworcem Gdańskiem, żeby go następnie nigdy nie oddać. Dlatego właśnie m. in zwijamy się jako osiedle mieszkaniowe podobnie, jak Piaski, bo nie ma połączenia do Śródmieścia. ZTM zawzięcie forsuje takie linie, jak 197 z Gwiaździstej na pętle Ursus Niedźwiadek, a kiedy lokatorzy z Fortu Bema wnosili o podciągnięcie 155 łącznik do centrum z Koła na Nowe Bemowo, otrzymali analogiczną propozycje, ale ze 129 jadącym również do Ursusa. Fakt, że to 121 rozbełtali niczym trzeci raz parzoną herbatę, a nie 201 świadczy o tym, że jesteśmy planktonem.

# Chochoł

19.12.2016 12:34

Jeszcze raz informuję wszystkich bezpośrednio zainteresowanych tematyką komunikacji miejskiej na Bielanach, że dziś to jest w poniedziałek 19 grudnia w Urzędzie Dzielnicy Bielany ma miejsce dyżur radnego pana Stefana Kuleszy. Lokalizacja to V p., pok. 513 g. 17.30 - 18.30 nie trzeba być umówionym, ale można zaanonsować swoje przybycie poprzez kontakt telefoniczny z Sekretariatem Rady, numer 22 37 33 510. Także dzisiaj 19 grudnia o godzinie 19.00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego 44 w Warszawie, będzie miało miejsce otwarte spotkanie mieszkańców z posłem Jarosławem Krajewskim. Chomiczówka to nie jest miejsce zapomniane przez Boga i ludzi, jak nam próbują wmówić loloki z ZTM. W czasie kampanii z 2014 roku na urząd prezydenta miasta Warszawy, jeden z kandydatów ujawnił porażającą informację, że pion ZTM odpowiedzialny za planowanie tras w stolicy, liczy sobie bagatela ponad czterdzieści osób, sowicie wynagradzany z naszych słonych podatków.

# Jeep

19.12.2016 13:25

W tym 75% ludzi kompletnie nie znający się na robocie. Szwagry, koledzy szwagra i siostrzeńcy tych na górze. Każdy na pasku płacowym zaszeregowany jako Specjalista. Ale od czego specjalista to nie wiadomo. Chyba tylko od brania kasy...Albo Specjaliści od coraz większego bałaganu..

# Chochoł

19.12.2016 14:31

My tu gadu gadu, a miała być przecież odpowiedzieć na Twoje, celne Drogi Jeepie pytanie, co z przystankiem Conrada Kościół?! Igor Krajnow to jakiś spadochroniarz z Super Expressu, słowem "celebryta", który udaje partyzanta z wyciętego lasu. Mnie zbulwersowało coś innego, że facet który w tej hierarchii chapania jest może starszym szeregowym, tak śmiało sobie z nami wszystkimi poczyna, plotąc okropne duby smalone. Komunikacja miejska to jest system naczyń połączonych, więc ja patrzę nie tylko na to, co się dzieje w naszej, czy sąsiedniej dzielnicy, ale mam też w pamięci, jak na dany temat pisało kiedyś Echo i stąd wyciągam dopiero wnioski. Jak będzie trzeba to i do posłanki Joanny Fabisiak ludzie uderzą i zobaczymy, co nam wtedy Igor zaśpiewa, niczym rasowy artysta grany brawurowo przez Pawła Wawrzeckiego w filmie pt." Miś". Pani poseł jest przyjaciółką prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz, która pewnikiem nie wie, jakie tu spustoszenie sieje "krwawy Witold", likwidator lokalnych autobusów.

# hucuł

19.12.2016 14:54

Krajnow do budy, dajcie kogoś dorosłego do telefonu.

# derwisz

19.12.2016 17:18

Krajnow wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić.

# Chochoł

19.12.2016 17:41

Uwaga pan radny Sławomir Umiński wystosował oficjalne zapytanie, zgłoszone podczas XXIV Sesji Rady Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy w dniu 14 grudnia 2016 roku. Zwrócił się do Zarządu z następującym pytaniem: "...czy Zarząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy posiada informacje nt. zmian w przebiegu komunikacji miejskiej (dotyczy głównie autobusów linii 167, 121, 184) na terenie Bielan w związku z budową metra na terenie Dzielnicy Wola." Czas przewidziany na odpowiedź to 30.12.2016. Zachęcam raz jeszcze, wszystkich bezpośrednio zainteresowanych tematyką komunikacji miejskiej na Bielanach do skorzystania z możliwości osobistego spotkania z panem posłem Jarosławem Krajewskim. Spotkanie z mieszkańcami ma charakter otwarty, a odbędzie się ono dzisiaj o godzinie 19.00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego 44 w Warszawie, więc jest doskonała okazja do zadawania trudnych pytań osobie publicznej. Bielany zasługują na normalną komunikację miejską i my to wiemy!

# Prakseda

19.12.2016 18:19

Redaktorze, czy pętli Chomiczówka grozi likwidacja?

# Chochoł

19.12.2016 21:16

Wiadomość dla Czytelnika Jeepa. Według strony www.infoulice.um.warszawa.pl, gdzie zamieszczane są informacje o inwestycjach i remontach w Warszawie, można przeczytać o przystanku Conrada Kościół. Specyfikacja jest następująca: " Zaprojektowanie i wykonanie wzmocnienia nawierzchni przystanków autobusowych. Budowa pary przystanków w rejonie kościoła na odcinku między pętlą Chomiczówka i skrzyżowaniem Reymonta. Początek procesu inwestycyjnego 2015-01-01. Koniec procesu inwestycyjnego 2015-12-31. Biorąc pod uwagę fakt, że "Od października 2015 do stycznia 2016 roku kraniec był ponownie remontowany, a nawierzchnie peronów wymieniono na beton, ponadto zmodernizowano ekspedycję MZA z lat 70.", no to ktoś tu na nas, najzwyczajniej w świecie przyoszczędził. Chodzi mianowicie o to, że w ramach zaplanowanego remontu pętli przez miasto stołeczne Warszawa, miano wybudować także dwa dodatkowe przystanki obok kościoła, pada tam słowo zatoka, czego nie zrobiono.

# miasteczko

19.12.2016 21:29

44 mogłoby dojeżdżać do pętli Piaski. Na Nowym Bemowie kończą trasę 23, 24 i 44. 11 i 28 jeżdżą razem. Pozwoliłoby to na ominięcie korka na Powstańców Śląskich. Żeby dojechać z Bemowo w Aleje Jerozolimskie, trzeba się przesiadac 3-4 razy. 184 mający przystanek za Rondem Zesłańcow wydłuża drogę do pracy. Przy Kasprzaka jeżdżą autobusy widma 105 i 109, jeden za drugim. Przydałby się autobus skrecajacy z Trasy, jadąc od strony Bemowo, w prawo. 178 jeździ rzadko i nieregularnie ( czasami wypada z rozkładu nawet linia skrocona)

# Chochoł

19.12.2016 21:46

W ubiegłym roku podczas konsultacji społecznych w szkole przy Conrada, dyrektor ZTM pan Andrzej Franków na pytanie, czy tramwaj bodajże 5 może znów jechać na trasie Nowe Bemowo, Reymonta, Wólczyńska, Huta, Hala Marymoncka odparł, że nie mają wolnych składów. Makietka dotyczyła Woli i Bemowa, gdy nasz dzielnica to jakaś czarna dziura w oczach urzędników. Burmistrz Białołęki pani Soja Kozłowska, która przyszła z Bielan załatwiła konsultacje społeczne za Wisłą, również pan Lipiński, który przyszedł od nas i był burmistrzem Bemowa, a teraz zastępcą wynegocjował w styczniu linię 220, tymczasem w naszym grajdole na Żeromskiego cisza. 105 to jakieś egzotyczne rozwiązanie głównie pod Fort Chrzanów, które dociera w rejon ulicy Dobrej na Powiślu, co jest kuriozum samym w sobie. Zlikwidowano dawną pętlę pod Dworcem Centralnym i zabrano z Jelonek 506, a przed chwilą E-5 także bida z nędzą. Można się ratować 180, przesiadka na Kochanowskiego w 197, jeżeli to coś Panu pomoże.

# Chochoł

19.12.2016 22:54

Po wprowadzeniu tramwaju na Powstańców Śląskich na odcinku Górczewska-Radiowa, właśnie ten rodzaj transportu miał mieć priorytet, szczególnie na przestrzeni Nowe Bemowo-Broniewskiego. Jak wiadomo od słowa do czynu daleka droga, zapowiedzi nie weszły w życie również te, że składy w ty miejscu miały wyraźnie przyśpieszać, a jeszcze 28 czy to w nowe, czy też stare jedzie przeważnie w formie jednego wagonu. Reasumując co powyżej, komunikację miejską realizowaną przez tramwaj na Bielanach, ZTM olał. Jedną wielką niewiadomą, jest los pętli autobusowej Chomiczówka i tu zasadna prośba do pana Redaktora Dominika Gadomskiego o kontynuowanie rozpoczętego na łamach Echa tematu. Podaję jeszcze raz namiar na radnego pana Sławomira Umińskiego, telefon kontaktowy 794 673 440 i adresy korespondencyjne suminski@radni.um.warszawa.pl, lub też uminscy@op.pl. Bardzo możliwe, że w naszej wspólnej wspólnej sprawie pomoże jedynie dziennikarskie śledztwo, bo pętli grozi rychła likwidacja.

# chomik

19.12.2016 23:01

Niech dadzą te nowe 220 na Chomiczówkę i każdy będzie zadowolony.

# Chochoł

19.12.2016 23:21

Ono to istnieje tylko na papierze. W maju padło hasło nie ma wozów, później ukonstytuował się nowy zarząd dzielnicy Bemowo i poprzednie ustalenia poszły się kochać z drzewem. Ponadto linia 220 to jest żadna nowość, takie połączenie funkcjonowało na ulicach Bemowa w latach 90-tych w wypadku awarii, lub remontu torowiska legendarnej 20 na WAT i Boernerowo. Pan dyrektor ZTM Andrzej Franków o dziwo nie miał jakiś obiekcji co do przebiegu 220, jak się wyraził niech autobusik zbiera sobie ludzi po osiedlach pod warunkiem, że nie pojedzie do centrum. Jestem święcie przekonany, że wprowadzenie 220 to zagłada dla 20. Nas pasażerów z Chomiczówki, mógłby poratować autobus na wzór częściowej trasy okresowego 307, bo jeżeli Nowodwory mają 186 to dlaczego coś od nas, nie może lecieć przez Aleję Prymasa Tysiąclecia?! Na tym polega paradoks, że dla Bielan absolutnie nic dodatkowego nie przewidzieli. Przecież określone numery obsługują dane brygady oraz zajezdnie i teraz 121 zasila Nowe Bemowo, a nam guzik.

# Chochoł

20.12.2016 08:14

Na temat niewystarczającej wielkości wozów 203, pisał kiedyś mieszkaniec Chomiczówki na forum stołecznej Gazety Wyborczej, które stanowi wbrew pozorom cenne źródło lokalnej informacji. Według ZTM ulica Kwitnącą uległa zwężeniu w porównaniu do czasów, kiedy kursowało nią z powodzeniem 121 i teraz chyba 12 metrowe wozy, są ich zdaniem za mało zwrotne do wykonywanie manewrów w zatoczce pod jednostką wojskową. Inna kwestia, którą ZTM się zasłania to fakt, że Kwitnącą wyznaczono drogę dojazdową dla karetek pogotowia w drodze na lotnisko Bemowo, mylnie zwane Babicami i zastosowany tam w związku z tym brak progów zwalniających. Oszczędności instytucji daje się odczuć na każdym kroku, szczególnie po tym, jak odebrali kierowcom koczującym pod lasem przenośną toyotkę i panowie muszą teraz chcąc nie chcąc, odlewać figurki z brązu w pobliskich krzakach na chwałę ZTM. Ja zachęcam Czytelników Echa do kontaktu w sprawie komunikacji na Bielanach z Redakcją, co zaowocuje artykułem.

# Chochoł

20.12.2016 10:08

Z moich weekendowych obserwacji wynika, że "Saga ludzi lodu" w wykonaniu ZTM o leczniczym wpływie na tubylców, rozciągniętej niczym guma od spranych gaci linii 121, ma się nijak do zgotowanej rzeczywistości. Pasażerowie startujący do tej pory z pętli Chomiczówka autobusem 167, starają się raczej ratować 180. Wysiadając na przystanku "Conrada" można przejść przez zebrę na ulicy Powstańców Śląskich i czekać na 184. Można też dojechać do "Galla Anonima", względnie aż do "Duchnickiej" i wypatrywać 103, dojącego dostęp do rejonu Płockiej. Przy "Kochanowskiego" jest dogodna, bezpośrednia przesiadka w 197 na Koło, a na Gen. Maczka po pokonaniu świateł nad Trasą Armii Krajowej w 186. Wszystkie te wymienione połączenia to jednak półśrodki, a są przy tym potężnie obłożone i przeważnie obsługiwane przez krótkie wozy. Odebrano nam przegubowe 167, wbrew wcześniejszym ustaleniom, a efekty tego podwójnego nelsona widać na ulicach. Nic w przyrodzie nie ginie, tylko zmienia właściciela.

# Podatnik

20.12.2016 10:54

A 121 jedzie sobie całą trasę w 28 minut. Potem kierowca ma 30 minut przerwy. I tu się piszę o oszczędnościach. Odajcie nam 167 albo 121 niech wyjedziedzie na trasę wcześniej. A dlaczego tramwaj 23 i 24 i wszystkie kończą trasę na Nowym Bemowie a nie na Piaskach ? Może ta tajemnicza osoba która tak zawsze walczy o autobus w rezerwacie zawalczy o nasze 121 lub 167.

# Chochoł

20.12.2016 14:54

Z tą przerwą to sytuacja się powtarza w wypadku 203 i to jest częściowa recepta na bolączkę Forumowiczki Anny, a mianowicie więcej kursów na Kwitnącej w określonych godzinach. Znając ZTM przypuszczam, że wątpię w ich dobre intencje. 121 na Powstańców Śląskich, rygluje dostęp Chomiczówce do właściwego Bemowa. I tak dobrze, że ZTM w tej swojej propagandzie nawijanej pasażerom zawzięcie na uszy, nie używa obraźliwej dla nas nazwy Nowy Wawrzyszew! Dopóki tramwaj nie będzie chodził na całej długości ulicy Conrada to ten środek transportu, należy wziąć w nawias najlepiej kwadratowy. Trzymając się semantyki ZTM z linią 121 na pętli Nowe Bemowo, przez analogię można zaproponować krakowskim targiem, przesunięcie o wektor przez Kochanowskiego i Galla Anonima w sektor krańca Piaski. Dla nas celem nadrzędnym jest przywrócenie 167, albowiem ta linia przemieszcza się po cięciwie (Wrocławska), a nie po łuku tak jak tramwaj (Radiowa) i nawet po oddaniu metra będzie służyć ludziom.

# Chochoł

20.12.2016 23:15

Siedzą jedzą, piją za nasze i pretensje mają, że szary człowiek pytania zadaje. Ledwo co w styczniu oficjalnie remont pętli Chomiczówka ukończyli, a teraz pewnikiem ją zlikwidują i tak się zarządza publicznym groszem na oczach podatników. Czy chociaż jeden z postulatów uzgodnionych, podczas ubiegłorocznych konsultacji społecznych w szkole przy Conrada 6, obowiązuje w rzeczywistości?! Chyba tylko ten, że 112 nie zostało skasowane z Bemowa i puszczone na Conrada do pętli. Na Bemowie w oka mgnieniu znalazło się tysiąc głosów poparcia, wtedy na profilu facebook akcji protestacyjnej, zabrania 112 i 184 z ulicy Powstańców Śląskich. Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera. Ile razy w miesiącu ludzie z Chomiczówki jeżdżą do marketu w Markach, albo raz, albo wcale, więc jeżeli ktoś ma wielką potrzebę to na przystanek przy Reymonta 112 raczej dotrze, a do centrum i na Bemowo komunikacji brak. 167 według pracowników MZA nie miało żadnych opóźnień, spełniało kryteria i widełki czasowe.

# Prakseda

20.12.2016 23:46

Redaktorze, czy będzie materiał o pętli?

# Jeep

21.12.2016 06:51

Pan Chochoł pisze że pewnikiem zlikwidują pętle Chomiczówka. Czy są jakieś oficjalne dane na ten temat ?? Co z autobusem 116 ???

# Chochoł

21.12.2016 08:46

Drogi Jeepie są oficjalne przesłanki ku temu. Od dawna ptaszki na mieście ćwierkają również te urzędnicze, że autobus 180 ma być skrócony do pętli przy Powązkach Wojskowych. W tej chwili na wyremontowanej powtórnie pętli Chomiczówka znajdują się słownie dwa numery 116 i 180, czyli jest to bardzo mało, a gołym okiem widać, że brakuje przynajmniej jednej linii. 180 docierało kiedyś do krańca Esperanto, później do Powązek, a zważywszy na fakt, że na ulicy Krasińskiego ciągle nie ma tramwaju i okolica Żoliborza Przemysłowego jest zabudowywana, zaraz gruchnie wieść gminna o skróceniu. 116 od dawna miał mieć zwiększoną liczbę kursów, żeby pokonywać szczególnie Stare Bielany, gdzie jest silnie oblężony co 7-8 minut. 180 jest zdecydowanie rzadziej niż 116, a nocny N43 właśnie przekierowali w drodze powrotnej na Bielany, jedynie przez Conrada i rozkład wskazuje jeden wóz na półgodziny. Zapowiedź kastracji 180, przewijała się między wierszami ubiegłorocznych konsultacji społecznych.

# Chochoł

21.12.2016 09:05

W starych czasach z Chomiczówki jeździła linia 416, by następnie w jej miejsce płynnie weszło E-1 zlikwidowane pod pretekstem budowy metra. E-1 miało swój przystanek na szczycie największego łuku, czyli przy blaszaku kiedyś funkcjonującym pod nazwą Sugus. I tu ciekawostka przyrodnicza, jak to ręka rękę myje, że do niedawna parkował tam Kupiecbus Marywilska obsługiwany przez wozy w barwach miasta (żółty i czerwony). Jeżeli planiści z ZTM nie zawahali się skręcić 167 z pętli Chomiczówka, zasłaniając się obecnością 184 na ulicy Powstańców Śląskich, no to przez analogię zaraz ogłoszą, że 180 na Conrada nie potrzebne, bo jest 122 na Kochanowskiego. E-1 mieli tylko czasowo zawiesić na wakacje, a wyszło jak zwykle. To była Formuła 1 wśród autobusów, po odebraniu pasażerów na przystanków "Aspekt" przy Wólczyńskiej, później stawał pod Halą Marymoncką. 180 już teraz jest ograniczane bez litości, szczególnie widać to w weekendy oraz rano i wieczorem. Wyrok już zapadł, a kat ostrzy topór.

# Chochoł

21.12.2016 09:19

Błędem popełnionym niestety przez mieszkańców, podczas ostatnich konsultacji społecznych, jest brak zapisu audiowizualnego spotkania z przedstawicielami ZTM. Jak to powiedział słusznie Radosław Sikorski za czasów, kiedy był jeszcze ministrem Obrony Narodowej: "W wojsku na gębę tylko krem Nivea!" Były dyrektor ZTM, pan Leszek Ruta przysięgał na honor w obecności lokalnych dziennikarzy, że 121 wróci na starą trasę przez Reymonta i Broniewskiego na Żoliborz o czym można przeczytać na łamach Echa. W maju 2015 roku obecny dyrektor ZTM, pan Wiesław Witek wydał oficjalną i ostateczną decyzję o pozostawieniu m.in 167 i 184 na pierwotnych trasach, by teraz z podniesioną przyłbicą złamać publicznie dane pasażerom słowo. Bardzo trafnie określił takich ludzi Paweł Kukiz mówiąc, że jego córki mają bardziej spracowane ręce od nich i dlatego właśnie oni, nie rozumieją nas zwykłych zjadaczy chleba! Rola Echa jest nie do przecenienia. W obecnej sytuacji jedynie Redaktor Gadomski, może znaleźć wiążącą odpowiedź na pytanie, co trafi na pętlę autobusową Chomiczówka za podstępnie odebrane 121 i 167?!

# hucuł

21.12.2016 09:32

Redaktorze Gadomski, co trafi na pętle Chomiczówka za 121 i 167?

# Chochoł

21.12.2016 15:10

Uwaga! Przytaczam treść interpelacji radnej Joanny Radziejowskiej z 16.12, pieczątka 19.12,odp.09.01.2017 "Po Komisji Samorządowej i Dialogu Społecznego, która odbyła się w dniu 28 listopada br. w Urzędzie Dzielnicy Bielany w obecności przedstawicieli ZTM-u, otrzymaliśmy od mieszkańców liczne protesty w związku z zaproponowanymi rozwiązaniami komunikacji autobusowej na Bielanach. Duże niezadowolenie wzbudzają ostatnie zmiany na Chomiczówce związane z budową II nitki metra. Mieszkańcy kategorycznie nie zgadzają się z wycofaniem linii 167 z odcinka bielańskiego. Autobus 167 zawsze był podstawą komunikacji dla mieszkańców Chomiczówki, stanowił wygodne połączenie tego rejonu z innymi dzielnicami Bemowem, Wolą, Ochotą, Mokotowem. Po ostrej dyskusji podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych ponad rok temu w 2015 roku, w zespole szkół na ulicy Conrada, mieszkańcy wywalczyli pozostawienie tego autobusu na odcinku bielańskim w niezmienionej trasie. Autobus ten zawsze był "obłożony" do maksimum i wypełniony pasażerami już w momencie wyjazdu z pętli Chomiczówka. Nadmieniam, powtarzają za moimi rozmówcami, że od kilku lat ustawicznie i konsekwentnie realizowana jest przez ZTM strategia likwidowania kolejnych dobrych połączeń-linii autobusowych z Chomiczówki (J, E-1, 520, 105, 384, a teraz 167). Mieszkańcy słusznie zauważyli, że oblegana i tętniąca życiem pętla obsługuje tylko 2 lnie autobusowe. Obawiają się, że jest to polityka prowadząca w niedługiej przyszłości do jej likwidacji, a tym samym do pozbawienia mieszkańców Bielan z tego rejonu dobrej komunikacji z centrum i skazania ich na metro lub liczne przesiadki. Już dzisiaj mieszkańcy Chomiczówki mówią o całkowitym pozbawieniu ich komfortu podróżowania (przesiadki) oraz znacznym wydłużeniu czasu podróży. Mieszkańcy Chomiczówki zwracają się do mnie jako do przewodniczącej Komisji Samorządowej i Dialogu Społecznego oraz podczas dyżurów o pilną interwencję i doprowadzenie do konsultacji społecznych w powyższej sprawie. Zwracam się więc z prośbą do Zarządu Dzielnicy o podjęcie działań w kierunku ich organizacji w połowie stycznia 2017r."

# Prakseda

22.12.2016 09:42

ZTM zawiesza 121.

# bekuś

22.12.2016 12:02

Zawieszenie 121 w języku ZTM równa się likwidacja.

# adamb

22.12.2016 17:14

A skąd informacja o zawieszeniu linii? linia jest tymczasowo zawieszona na okres od Świąt do Nowego Roku ze względu na to ze głownie wozi dzieciaki a jest przerwa świąteczna

# jesiotr

22.12.2016 17:17

Mądrej głowie dość dwie słowie.

# bekuś

22.12.2016 17:26

" Zima lubi dzieci najbardziej na świecie, dorośli mi mówią nie wierzę. Dzieci roześmiane stawiają bałwana, dorośli stawiają kołnierze."

# gość

24.12.2016 22:01

121 na nowej trasie nie jest złym pomysłem. Ale częstotliwość kursowania jest nieporozumieniem. Na dodatek część kursów jest obsługiwana przez małe autobusy. To porąbany pomysł.

# Chochoł

25.12.2016 12:40

121 na Nowym Bemowie godzi w żywotne interesy Bielan. Zabrali 128 z Gwiaździstej, zabrali 511 z Marymonckiej podobnie, jak tramwaj 27, ale i legendarne 520 z Bielan i Żoliborza, a teraz to już poszli z nami na ostro. Rzadkie 114 nie trzyma rozkładu i jest problem w drodze do metra w obydwu kierunkach. Haracz za budowę metra na Woli płacimy my. To nie jest normalne, że trzeba np. okrążać rejon budowy 180 i po przesiadce na Niskiej 27 podążać do Reduty Wolskiej. Na 184 ZTM wydał wyrok skazujący, już dawno temu i najdalej wraz z ostatnim szkolnym dzwonkiem ten numer padnie. Biją w nas, jak w bęben, siła razy ramię i nie mają żądnej litości. Chomiczówka nie ma już gdzie się cofnąć, tak jesteśmy strasznie, komunikacyjnie sponiewierani. Włosy się jeżą na głowie od kolejnych kosmicznych pomysłów typu zamiana miejsc 114 ze 116. 121 nie jeżdżą tylko dzieci do szkoły, a obsługują je minibusy i nieogrzewany elektryczny. Leszek Ruta obiecał przywrócić 121 na Żoliborz, Wiesław Witek miał zostawić 167 w spokoju. Korzyści jakie dawało 167, są nieporównywalne z tym kikutem 121 do Piastów Śląskich!

# Chochoł

26.12.2016 21:56

Mija 40 lat, od momentu powołania do życia pętli autobusowej Chomiczówka 27 grudnia 1976 roku. Jaki los czeka kraniec Chomiczówka, czyżby rychła likwidacja z racji braku opłacalności dalszej eksploatacji zespołu przystanków?! Tymczasem wyjaśniła się zagwozdka, jaka linia kursowała w PRL-u bezpośrednio z Chomiczówki na Bemowo: "Linia "409" została uruchomiona dnia 28 lipca 1984 roku w wyniku przekształcenia linii okresowej 309. Wyruszała ona z Chomiczówki ulicami Conrada, Powstańców Śląskich, Górczewską, al. Prymasa Tysiąclecia, Kasprzaka, Wolską, Prosta, Świętokrzyską i Emilii Plater na kraniec Dworzec Centralny. W 1986 roku, w ramach akcji porządkowania systemu numeracji linii autobusowych, jej oznaczenie zmieniono na 507, które kursowało we wszystkie dni tygodnia." Wobec powyższego jeszcze bardziej zasadnym staje pytanie, jaką linie autobusową ma zamiar skierować ZTM na pętle Chomiczówka w miejsce odebranych 121 i 167?! Może należy reaktywować 507 po trasie 167?!

# Chochoł

27.12.2016 12:40

Nas mieszkańców Chomiczówki interesuje co się stanie z pętlą autobusową, a nie śpiewy po rosie Igora Krajnowa. Na Bemowie są wywiady z panem Dąbrowskim i Zygzakiem tyle, że obaj nic o komunikacji miejskiej nie mówią. Może tak porozmawiajmy o konkretach z zastępcą burmistrza Bielan panem Grzegorzem Pietruczukiem, który najwyraźniej bawi się z pasażerami w chowanego i rzewnym głosem wspomina utracone w 2008 roku 520. Trzecią kadencję Chomiczówka i Piaski czekają na powrót 520, gdy co za zbieg okoliczności też trzecią kadencję pan Pietruczuk ociera słone łzy po tej linii i obiecuje zawzięcie, jak to on załatwi. Uwalili mówiąc kolokwialnie razem ze swoim totumfackim panem Robertem Banasiukiem, obecnie kulturalno-oświatowym w centrum rekreacyjno sportowym przy Conrada 6, petycję w sprawie przywrócenia 520 w 2010 roku i nawet nie mają dość cywilnej odwagi, żeby się do tego przyznać. Ile jeszcze zarząd dzielnicy będzie się opalać w cieniu, zamiast podjąć działania w kwestii pętli?!

# Chochoł

27.12.2016 14:27

Kąty Grodziskie mają 527 na Esperanto, a aborygeni z Chomiczówki mają na rakietach śnieżnych do centrum pomykać?! To jest pytanie za 100 punktów w kierunku lokalnych władz, dlaczego na Bielanach w dzień powszedni nie ma ani jednej linii przyspieszonej, co nie najlepiej świadczy o naszym wyimaginowanym dobrobycie?! Okazało się nagle, po dogłębnej analizie, że 507 powstało z potrzeby połączenia Bielan i Bemowa ze Śródmieściem. No to dlaczego go tu nie ma w takim razie, bo metro na Chomiczówkę nie dojeżdża?! Nie tylko mieszkańcy Starych Bielan zaliczają się do kategorii "wcześniej urodzeni" pasażerowie, ale autochtoni z Chomiczówki również. Takim wypatroszonym na lewo i prawo 121, nie tylko dzieciaczki śmigają, ale i obywatele w wieku produkcyjnym, jakby ktoś z ZTM nie wiedział. Czekamy z niecierpliwością na kolejną opowieść, nieutulonego w żalu pana Grzegorza Pietruczuka, jaką to on stoczył walkę narodowo-wyzwoleńczą, żeby 520 powróciło na Bielany w znoju, trudzie oraz brudzie.

# Chochoł

27.12.2016 21:24

Z ZTM jest jałowa dyskusja, kiedy zabrali 520 pod pretekstem remontu wiaduktu na ulicy Mickiewicza nad Dworcem Gdańskim, przestawiono tę linię na Wolę. I wszelkie próby pertraktacji spełzały na niczym, bo według nich na Górczewskiej nie ma tramwaju. Tyle, że ulicy Conrada jakimś dziwnym trafem też nie ma tramwaju, ale to już ZTM nie interesuje. Teraz nie wiadomo po co 520 dokuje przy Płockiej, a my mamy problem. Skoro stowarzyszenie "Razem dla Bielan" tak pięknie w swojej gazetce wspomina, jak to było drzewiej na Bielanach, przywołajmy numer 416 z Chomiczówki na Sadybę wzmacniający w godzinach szczytu 116. Nie widać prowadzenia, żadnych działań osłonowych przez Zarząd Dzielnicy Bielany, przed likwidacją pętli. Zabrali E-1, później 520, teraz 167 i jeszcze patroszą 121 bez reakcji lokalnych władz. Jedna z interpelacji radnej Popławskiej nie widnieje już w Biuletynie Informacji Publicznej. Tu się dzieją bardzo niepokojące rzeczy, ledwo kraniec Chomiczówka wyremontowali, a już grozi mu widmo rychłego zamknięcia ze skutkiem natychmiastowym. Coś za dużo tych przypadków, które budzą podejrzenia.

# Chochoł

28.12.2016 09:59

Nie było zgody mieszkańców w ubiegłym roku, na robienie z Chomiczówki zapadłego sioła i nie ma jej teraz. Co to za porządki są, że ktoś tam sobie w centrali ZTM, siedzi w ciepełku i uprawia wycinanki autobusów. Odbyły się konsultacje społeczne w 2014, przyjechali herbatę wypili, słone paluszki zjedli, ale oferty żadnej nie mieli. Odbyły się konsultacje społeczne w 2015, zajechały samochody kieleckiego wojewody na bogato w sile plutonu i dopiero kosmicznym wysiłkiem społeczeństwa, udało się obalić wymysł skasowania 167. Teraz już nawet nie pytali, tylko brali co chcieli, jak leci ściągając kontrybucje wojenną. Problematyka budowy metra na Woli nie dotyczy Bielan, czy to się komuś z decydentów w ZTM podoba, czy też nie. To na początku lat 70-tych za wczesnego Gierka, jeździło się z Woli na Wrzeciono przez Śródmieście. Jest jeszcze czas na chwilę refleksji i przemyślenie błędnych posunięć, bo Chomiczówka nie ma normalnego połączenia z Bemowem i to jest faktem. Czekamy na reakcję władz.

# zoltan

28.12.2016 10:16

I wnikliwy artykuł redaktora Gadomskiego.

# Jacek1981

28.12.2016 13:04

Na Chomiczówkę trzeba przywrócić linię 170 na trasie:Elsnerów-Chomiczówka przez most Śląsko-Dąbrowski i linię 103 na trasę:Cm.Północny(Brama Główna)-Dw.Wschodni(Kijowska) przez most Gdański.

# tofik

28.12.2016 15:41

Uprasza się redaktora Gadomskiego o szczegółowe opisanie sprawy pętli Chomiczówka.

# bielanka

02.01.2017 15:54

121 powinno jeździć częściej, albo zostać połączone albo wydłużone.
Obecnie jeździ rzadko i niepunktualnie.

# Adamb

14.01.2017 22:28

Czy radni dzielnicy Bielany poza wysłuchiwaniem skarg mieszkańców Chomiczówki odnośnie odebrania 167 robią coś w tej sprawie? Ja pisałem już kilkakrotnie do ZTM, oczywiście odpowiedzi otrzymałem ale nic nie wnoszą...co robią radni w tej sprawie i władze dzielnicy? Dojazd z Chomiczówki na Wole praktycznie przestał istnieć! Puściliby chociaż coś z Młocin przez Conrada na Wole! Nawet nie ma połączenia tramwajowego z Młocin na Obozową i dalej :(

# Chochoł

19.01.2017 11:20

Informacja to jest taka, że 12 linii jadących przez Trakt Królewski, czyli również 116 i 180 będą obsługiwane docelowo w 2017 roku, przez wozy elektryczne i na pętli ma powstać stacja dokująca w postaci ramienia z wysięgnikiem, albowiem każdy autobus wymaga raz na cztery godziny ładowania. Można przypuszczać, że wpłynie to znacząco na rozkład jazdy i przepustowość na pętli Chomiczówka. Według odpowiedzi burmistrza Menciny z 9 stycznia na interpelację radnej Radziejowskiej, przesłał on ten dokument dotyczący konsultacji społecznych do ZTM i czeka. Jakoś w czasie komercyjnej imprezy tzw. biegu o puchar Chomiczówki, władze potrafiły załatwić z ZTM roszady autobusowe na Bielanach, a teraz wszyscy buzia w ciup. Białołęka twardo stoi na stanowisku o potrzebie zachowania 518 przez Żoliborz do Dworca Centralnego, a pan Pietruczuk zamiast przywrócić 520 na Bielany, biega sobie w leginsach po lesie za nasze pieniądze i jeszcze się tym publicznie chwali w grudniowym numerze "Naszych Bielan".

# Chochoł

20.01.2017 17:00

Pytanie zasadnicze do pana Grzegorza Pietruczuka brzmi, kiedy zostanie reaktywowane 520 na Bielanach?! Trzecią kadencję słyszymy, jak pan Pietruczuk bardzo się stara: "już każdy powiedział to co wiedział, trzy razy wysłuchał także mnie, wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest". Ja nie wiem, czy epatowanie w mediach "suspensorium i okolicami bikini" znamionuje poważnego polityka?! Chomiczówka, Wawrzyszew i Piaski czekają ponad 8 lat na powrót 520 i po każdych zakończonych konsultacjach społecznych w sprawie komunikacji miejskiej, zaczyna się lament burmistrza Pietruczuka nad 520, tylko szkoda, że nie przed te gorzkie żale. Można wyczytać, że linia "J", późniejsze 520 jeździło z Chomiczówki od maja 1977 roku, czyli jest dobra okazja do reaktywowania połączenia ze Śródmieściem jeżeli nie przez Żoliborz to przez Bemowo i nie ma żadnej dyskusji, bo to się lokalnym Pasażerom po prostu należy. Burmistrz Mencina przynajmniej nie obiecuje, by potem nie dotrzymać danego słowa. Żeby się waliło, paliło nie jest rzeczą normalną, że 520 jest na Płockiej, a nie na Conrada.

# zawilec

24.01.2017 15:02

Co trafi na Chomiczówkę za 121 i 167?

# cyklop

24.01.2017 15:34

Puścić linię przyśpieszoną z Chomiczówki przez Bemowo i nie denerwować pasażerów.

# XYZ

24.01.2017 17:27

Do Chochoł
Ma Pan bardzo ciekawe komentarze. Skąd pochodzi informacja o autobusach elektrycznych na Trakcie Królewskim?

# Chochoł

24.01.2017 20:31

Informacja pochodzi z mediów, albowiem przy ulicy Spartańskiej na Mokotowie już taki obiekt zamontowano, chociaż nie oddano do użytku, bo brakuje podzespołów. Na Bielanach jest jeden wóz elektryczny obsługujący linię 121 ponoć nieogrzewany. Z tego co widziałem cumuje w zajezdni przy ulicy Włościańskiej, więc skoro można tam zatankować benzynę to kto wie, czy i ładują. Wybieranie do tego eksperymentu numerów o tak długich trasach, jak 116 i 180 to może być swoiste wylewanie dziecka z kąpielą. Jeszcze, żeby chociaż wozy dostarczyły polskie firmy, a nie jakieś "szumią krzaki, dzikie węże". W wydaniu Echa dla Bemowa w ostatnim artykule komunikacyjnym, już się pojawiło sformułowanie użyte wobec 121 "linia bemowska", także ja nie wiem co nam jeszcze z tych sreber rodowych zostało. Na wiosnę 2016 roku miał po ulicach Warszawy jeździć jakiś dwupokładowy 180, ale na Bielany nie dotarł, pewnie się bali. W każdym bądź razie pętli Chomiczówka grozi obecnie likwidacja, pomimo remontu.

# Gwidon

12.02.2017 20:24

Redaktorze Gadomski, może tak warto zamieścić relację z dewastacji pętli Chomiczówka przez ZTM?

# igloo

12.02.2017 22:50

Gdzie jest "Krzywousty" Grzegorz, co z łzą w oku 520 wspomina? Niech o 507 zabiega, zamiast bąki zbijać.

# zbielan

13.02.2017 09:38

Grzegorz pewnie na balu karnawałowym w przedszkolu albo innej herbacie z seniorami, nie zawracajcie mu głowy komunikacją miejską, nie uda mu się nic zrobić i jak to pokaże na fb....

# Chochoł

13.02.2017 12:48

Pan Grzegorz razem z niejakim Robertem Banasiukiem obecnie CRS Conrada, delikatnie mówiąc położyli zagadnienie petycji w kwestii przywrócenia 520, a więc adresat właściwy. Ponadto stowarzyszenie "Razem dla Bielan", lubi zamieszczać takie nostalgiczne wkrętki w swoim pisemku, jak to drzewiej na Bielanach bywało. Mianowicie zbliża się wielkimi krokami okrągła rocznica, uruchomienia linii autobusowej "J" późniejszego 520 z pętli autobusowej Chomiczówka, a miało to miejsce bodajże w maju 1977 roku, czyli 40 lat minęło, jak jeden dzień. Od 1977 do listopada 2008 roku, 520 obsługiwało z powodzeniem Chomiczówkę, Wawrzyszew i Piaski, słowem trzy, duże, bielańskie osiedla zabierając pasażerów w drodze do Śródmieścia i na Pragę. Może tak łaskawie, pan burmistrz Pietruczuk przestanie obiecywać gruszki na wierzbie czytaj rewitalizacja ulicy Żółwiej, budowa przedszkola modułowego na Conrada, montaż kamer miejskiego monitoringu, sygnalizacja świetlna na przejściu przy Nerudy, czyli rzeczy nie mające pokrycia w faktach i zabierze się za lobbowanie na rzecz linii przyśpieszonej z Chomiczówki przez Bemowo do Centrum np. 507, bo do tej pory spał smacznie schowany za szafą i opalał się w cieniu.

# gorg

13.02.2017 22:26

Na świętego Grzegorza, idzie zima do morza.

# Chochoł

14.02.2017 09:28

Wszystko ładnie pięknie tyle, że następne wybory samorządowe wypadają pod koniec 2018 roku, czyli wraz z etapem ukonstytuowania się kolejnych władz dzielnicy, mamy według rozdzielnika czekać bite dwa lata na jakiekolwiek zmiany autobusowe?! Jesteśmy jako Bielany wykluczeni komunikacyjnie, gdy mniejszy liczebnie Ursynów ma metro i sieć autobusową wzorowo oplatającą wszelkie kąty. Na Chomiczówce manewr oskrzydlający w wykonaniu ZTM, polegający na tym, że rozbabrali do cna, już i tak zmarginalizowane 121 i ochrzcili je mianem "linii bemowskiej" urąga przyzwoitości. Na Chomiczówce nie ma metra i trakcji tramwajowej. Z tego co sufluje, rzeczniczka ZTM pani Potocka wynikają jej elementarne braki w wiedzy i uwarunkowań lokalnych. Kiedyś, żeby zostać np. taksówkarzem należało wykazać się gruntowną znajomością miasta, gdy teraz kolejny rzecznik sączy czad o zbawiennej roli pętli Znana na Woli? Kto ważny mieszka w rejonie Znanej, że zabrał autobusy 520 i 167 z Chomiczówki?

# Bielan

14.02.2017 11:16

Wróbelki ćwierkają że pętlą interesuje się Developerka. Nie mają już gdzie budować w okolicy więc zwęszyli teren pętli....

# Chochoł

14.02.2017 17:52

121 z pętli Nowe Bemowo odjeżdża w kierunku Bielan, jak chce i kiedy chce, więc marginalizacja i brak funkcjonalności jest widoczny gołym okiem, także nawet wysiadanie w zatoczce "Ogródki działkowe Bemowo" na Powstańców Śląskich nic nie zmienia, a zwłaszcza na przystanku "Conrada" u wlotu ulicy Conrada, czyli przy dawnych "Łakociach". 121 to w tej chwili najzwyklejsza w świecie zapchaj dziura. Musieli coś dać na Bemowo, no to poszli po najmniejszej, nomen omen linii oporu i ulepili dowozówkę do metra, która nie ma nawet walorów 203, czyli punktualności i częstotliwości zdatnej do przełknięcia. Już nie jeden na przystanku przelotowym "Chomiczówka" na wysokości pętli gonił, gonił i nie złapał 121 uciekającego w stronę Bemowa. Tu jest potrzebna linia przyśpieszona z prawdziwego zdarzenia skręcająca z ulicy Conrada na Bemowo. Tramwaj 11 nie załatwia sprawy, może i jest dobry jako uzupełniający środek transportu wgłąb Bemowa, ale nie jako podstawowy, bo w sektorze centralnej Chomiczówki torowiska nie ma i jeszcze długo nie będzie. Sama przyjemność wywinąć orła goniąc autobus po lodzie, no ale panowie Pietruczuk z Piątkowskim to nawet figurę gimnastyczną zwaną czołgiem potrafią wykonać, czyli wielokrotny przewrót przy jednoczesnym trzymaniu za przeguby i kostki partnera.

# luna

15.02.2017 14:18

Panie Dominiku artykuł o pętli Chomiczówka, bardzo byśmy chcieli wszyscy przeczytać.

# Chochoł

15.02.2017 17:24

Komunikacyjnie to Chomiczówka już jest wyklętą przez ZTM enklawą. Obrazki codziennie przerabiamy, jak z utworu Kapeli Wujka Zdzisia pt."Tramwaj": "Gdy się zacznie ściemniać niebo, przyjdzie tramwaj wskocz do niego i nie zwlekaj, nie narzekaj, czy to upał, czy to mróz. Przodem wsiadaj, tyłem wsiadaj, płać za przejazd i broń Boże nic nie gadaj... Zejdź pan z nogi, ja nie mogę, zejdź pan z pleców na podłogę. Czy ja tragarz, czy pan bagaż? Dwieście kilo mogę znieść co to znowu cholera? Niech się pani nie opiera. Czy ja fotel czy kanapa, żeby tak namiętnie gnieść." W telewizji często pokazują pana Popiela z Bielan, eksperta od wypadków drogowych, który przekonuje, że kierowca powinien przewidywać, jak może hipotetycznie zachować się pieszy, słowem nagle wtargnąć na drogę. Ja jako pasażer na podstawie nagromadzonych w ubiegłych latach przesłanek przewiduję przez analogię, że 167 to nie ostatnia linia autobusowa, którą zaiwanili z ulicy Conrada. To jest dopiero nieśmiała przygrywka do tego co będzie.

# opos

15.02.2017 17:40

Lina przyśpieszona za 167 na Bemowo.

# Chochoł

15.02.2017 20:51

Mnie się podoba hasło, które zgłosił jakiś czytelnik bloga/strony eksperta pana Osy publikującego na Czerwony Autobus, a mianowicie wydłużenie 171 z Nowego Bemowa na pętle Chomiczówka. I mówię to oczywiście teoretycznie, ale mając na względzie, że ZTM nie ma dla nas absolutnie żadnej propozycji za 121 i 167. Stare Bielany nie po to interweniowały w sprawie 184, żeby je teraz tracić na rzecz Conrada, a ten wariant miałby funkcjonować w zestawie ze 101 lecącym na naszą pętle z Białołęki via Huta, co jak wiemy nie będzie miało miejsca po tamtejszych konsultacjach, gdzie ludzie chcieli maksymalnej częstotliwości kursowania wozów przez Most Północny. Postulat o 171 to jest ten sam manewr, co niegdyś z E-2. Jedyne zmiany jakie weszły w życie po konsultacjach społecznych z 2014 roku na Bielanach, które miały miejsce w siedzibie urzędu dzielnicy przy ulicy Żeromskiego to utworzenie przystanku autobusowego za skrzyżowaniem Wólczyńskiej z Sokratesa. Dlatego także 171 weźmiemy z pocałowaniem ręki, albowiem wyraźnie zwiększa ono możliwość przesiadek i jedzie do Śródmieścia.

# Chochoł

17.02.2017 20:04

Grzebanie w dotychczasowych rozkładach jazdy, doprowadziło do swoistego zachwiania równowagi komunikacyjnej na skrzyżowaniu ulic Conrada i Powstańców Śląskich. Na temat tego, że jest to newralgiczne miejsce w czasie przejazdu z Bielan na Bemowo, artykuł zamieściła onegdaj Gazeta Wyborcza w dodatku Stołecznym, co można w prosty sposób stwierdzić sięgając do internetu. Maskowanie wyrwy powstałej po amputacji 167 na odcinku bielańsko-bemowskim, rozwałkowywaniem mizernego 121, jedynie zaciemnia obraz sytuacji. To, że ZTM nie zgadza się, co zrozumiałe na przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie komunikacji miejskiej na Bielanach, nie oznacza, że w ramach posiedzenia stosownej komisji rady nie może dojść do spotkania mieszkańców z urzędnikami. 121 stało się, dzięki takim, a nie innym działaniom ZTM atrapą pełnowartościowego połączenia, jakim kiedyś było dla Bielan. Osiedle mieszkaniowe Chomiczówka zostało poszkodowane najbardziej i w związku z tym czekamy na skierowanie na naszą pętle, nowej linii autobusowej od strony Bemowa w zmian za 121 i 167.

# Gwidon

18.02.2017 09:58

Panie Redaktorze, pętli autobusowej grozi likwidacja czas najwyższy to opisać.

# Redaktor przez duże R

18.02.2017 10:30

Wszyscy w urzędzie wiedzą że developerzy interesują się terenem pętli. W prywatnych rękach jest kawałek ziemi za pętlą tuż przy hydroforni. Kwestia czasu jak zaczną budować. Ziemia atrakcyjna i dobra lokalizacja. Kilka osób przytnie potężną kasę a biedna swołocz niech dyma na piechotę. Prawo silniejszego...

# Chochoł

18.02.2017 11:30

Na terenie Chomiczówki, większość inwestycji przeprowadza spółdzielnia w kooperacji ze spadkobiercami rodziny Chomiczów. W tej chwili rozpoczęła się budowa w trójkącie ulic Gotycka, Kwitnącą, Conrada, ale co ciekawe w połowie grudnia specjalistyczny sprzęt dokonywał tzw. palowania pomiędzy Sportflexem, a okrągłym parkingiem przy Nerudy, co znamionuje, że sprawa ma charakter rozwojowy i na dwóch blokach przy cmentarzu raczej się nie skończy. Autobus 121 ma swoje historyczne umocowanie na Bielanach i nigdy nie jeździł na Bemowo. W początkowej fazie docierał do zatoczki przy Brązowniczej w obrębie przecięcia ulic Kwitnącej i Bogusławskiego. Później już po 1989 roku kursował pomiędzy Gwiaździstą, a Placem Wilsona. Istnieje wyraźna potrzeba skierowania z pętli Chomiczówka pełnowartościowego numeru, jadącego wgłąb Bemowa i obsługiwanego przed wozy przegubowe. Ponieważ 114 nie spełnia żądnych standardów i utrudnia dotarcie do metra, należy je wzmocnić 121 na odcinku Chomiczówka-Plac Wilsona.

# Chochoł

18.02.2017 11:53

Do wręczania medali na finał "Biegu o puchar Chomiczówki", czyli komercyjnej imprezy za publiczne pieniądze to się zlecili wszyscy oficjele, po równo ze wszystkich trzech podmiotów politycznych na Bielanach, ale podjąć interwencję w sprawie pętli autobusowej Chomiczówka to już nie ma ostrego. Urząd dzielnicy czeka na sygnały od mieszkańców, nie bardzo wiadomo jakie, bo jak mi już wspominało bezpośrednio zainteresowanych sprawą kilka osób np. telefony ignorują. To jest jakiś grubszy jubel. Przecież na urzędnikach z urzędu dzielnicy spoczywa obligatoryjnie obowiązek, podjęcia szeregu działań osłonowych na rzecz mieszkańców. Podstawą do przeprowadzenia konsultacji społecznych na Bielanach w sprawie komunikacji miejskiej, jest gdyby się ktoś pytał budowa II linii metra, która pociągnęła za sobą drastyczne cięcia w lokalnych autobusach. Z Chomiczówki w tej chwili, nie tylko nie ma normalnego połączenia do Śródmieścia po zabraniu w 2008 roku 520, ale i na Bemowo po wygumkowaniu 167.

# Redaktor przez du%u017Ce R

18.02.2017 11:59

W miejscu Sportflexu i okrągłego parkingu będą kolejne bloki budowane. Jest popyt wśród mieszkańców Chomiczówki na nowe bloki jest więc i podaż. Prawo rynku. Nikogo nie interesuje jakieś 121 czy 167. Liczy się kasa i to duża kasa do wyjęcia....

# Chochoł

18.02.2017 12:12

No akurat jeżeli chodzi o bloki stawiane przez spółdzielnie to tam obowiązuje tzw. lista, czyli pierwszeństwo mają członkowie, którzy przeważnie kupują lokale dla swoich dzieci, także dobra komunikacja również im leży na sercu. Do 167 na pętle Chomiczówka wsiadały osoby nawet z rejonu Kwitnącej, czy Bogusławskiego pokonując uprzednio cały ciąg ulicy Brązowniczej tak, więc tych bezpośrednio zainteresowanych normalnym połączeniem z Bemowem jest całkiem sporo. I jak przyciągnąć potencjalnych kupców mieszkań do mrówkowców na Conrada, kiepską możliwością dojazdu? Kolejnym miejscem, które już dawno temu spółdzielnia przeznaczyła pod zabudowę jest kwartał zajmowany przez bazarek i parkingi społeczne, słowem winkiel pomiędzy ulicami Conrada, Brązowniczą aż do wysokości Mistrzowskiej. I jeżeli komuś jeszcze mało to od dłuższego czasu mówi się o wykotłowaniu parkingu przy Potoku Bielańskim teraz jakoby części składowej Parku Aspekt.

# zawilec

18.02.2017 21:06

Co z pomysłem 184 na Conrada w miejsce 167?

# Chochoł

18.02.2017 22:03

ZTM sondował parę lat temu, zamianę miejscami na Bielanach 167 ze 184. W tym wariancie 184 miało jechać spod Huty ulicami Sokratesa i Conrada. Nie bardzo było wiadomo wtedy, czemu ta podmiana miała służyć. To jest jakaś teoretyczna figura, albowiem 167 zniknęło z pętli Chomiczówka, czyli docierało do połowy ulicy Conrada. Pomimo oddania do użytku odcinka ulicy Reymonta sięgającego aż do Kasprowicza, lwia część samochodów osobowych z Białołęki, wciąż wybiera Conrada w drodze na Bemowo. Jak rozumiem, jedynie luźno dywagując 184 nadjeżdżający od Sokratesa, miałby mieć według tej teorii charakter przelotowy z tym że, utykałby w mniejszym bądź większym korku u wlotu Powstańców Śląskich. Wedle mojej wiedzy 184 nigdy nie jeździło ulicy Conrada, byłaby to całkowita nowość, a zwłaszcza ciekawe co na to mieszkańcy Starych Bielan, którzy skutecznie oprotestowali pomysły prostowania linii z pominięciem Przybyszewskiego. Zasada głosi: kijem tego kto nie pilnuję swego. Ponieważ, chyba poza panią Emilią Romanik, żaden radny nie mieszka na Chomiczówce to ZTM robi co chce i tak będzie nadal.

# Redaktor przez duże R

19.02.2017 08:39

Mieszkańcy siedzą cicho, nikt nie protestuje dlatego robią co im się podoba. Dla 10% mieszkańców Chomiczówki nie będą utrzymywać linii autobusowych. Teraz liczy się kasa i ile można zarobić. Developerka wkroczy tutaj z rozmachem. Już trwają rozmowy przy dobrym szampanie w ekskluzywnym hotelu.

# Chochoł

19.02.2017 10:27

Po 25 listopada przetoczyły się fala protestów, która jest jednak skatalizowana przez imitację telefonu zaufania pod numerem 19115, podanym nie wiadomo po co na stronie ZTM. Radna Popławska PO jeszcze w listopadzie składała interpelacje, później ją rozwijając, podobnie jak pan Radny Umiński z PiS, czyli ludzie do nich dotarli, telefonowali, przychodzili na dyżury, był też dokument stosownej komisji w kwestii zorganizowania konsultacji. Jeżeli na danym terenie występuje określona liczba osób, gdzie na Chomiczówce oficjalne jest to 23 tysiące mieszkańców, wtedy pewne połączenia komunikacyjne, należą się według rozdzielnika w sposób obligatoryjny. Nawet jeżeli sprowadza się w okolicy ktoś zupełnie nowy, spoza rejonu Warszawy, dysponujący samochodem to przecież z komunikacji miejskiej mogą potencjalnie korzystać jego dzieci, czy też rodzice/teściowie, więc wątek, że kogoś autobus nie dotyczą jest z gruntu chybiony. Najlepiej świadczy o tym rozważany wariant, puszczenia linii 203 przez Kwitnącą na tyłach cmentarza z dodatkowym przystankiem do Wólczyńskiej, Reymonta i stacji metra Wawrzyszew.

# Redaktor przez duże R

19.02.2017 11:24

Radni mają w nosie czy jest pętla czy jej nie ma. Na około 23 tysiące mieszkańców Chomiczówki zainterweniowało w sprawie pętli garstka osób czyli 0,05 % ludności.

# pinio

19.02.2017 11:32

Myślę, że wątpię. O pełnowartościowe połączenie na Bemowo zabiegamy cały czas.

# Chochoł

19.02.2017 13:44

Teoretyczna zmiana trasy 203 na pełną długość ulicy Kwitnącej napotyka na takie niespodzianki, iż nasz nieoceniony wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk zobowiązał się do załatwienia kamer miejskiego monitoringu m.in na skrzyżowaniu Conrada z Kwitnącą właśnie, ale to dobre 5 lat temu było, więc pewnie zapomniał. Ponadto w edycji budżetu partycypacyjnego z 2015 roku przepadła nieznaczną ilością głosów propozycja Wawrzyszewa, zainstalowania świateł, lub chociaż pulsującego żółtego na Wólczyńskiej przy wlocie Kwitnącej, bardzo w tym miejscu potrzebnych pieszym. Lokalizacja na hipotetyczny przystanek to fragment Kwitnącej, patrząc od strony Wólczyńskiej za pierwszą bramą i zebrą, na wysokości wejścia do sklepu i małego parkingu z boku. Wymyślono za ciężkie pieniądze wydłużenie ulicy Reymonta, które nikomu nie służy, więc dywagować o jakiś liniach autobusowych można, ale niech się wypowiadają sami bezpośrednio zainteresowani. Natomiast ze strony ZTM to żadnej dobrej woli na Chomiczówce nie widać.

# zoja

19.02.2017 14:34

Panie Dominiku o złej komunikacji na Chomiczówce trzeba nadal pisać.

# Redaktor przez duże R

19.02.2017 15:46

Pan Dominik umył ręce od artykułu o przystanku Conrada Kościół. Napisał, termin realizacji minął, przystanku brak... Tym bardziej nie napisze nic na w/w tematy...

# Chochoł

19.02.2017 17:47

Może bardzo chciał, ale nie mógł z przyczyn różnych np. przyjętego grafiku omawianych tematów, albo przerwy świątecznej. Generalnie to trzeba powiedzieć, że w Echu mało jest tekstów o Chomiczówce, więc obszar komunikacji daje świetne pole do nadrobienia zaległości względem Bemowa, czy też Białołęki gdzie wszystko pięknie naświetlone jak należy. Na dziś to jedyne w miarę bezbolesne wyjście stanowi wydłużenie 171 z Nowego Bemowa do Conrada. Wtedy można wygodnie, bezpośrednio przesiąść się przy Widawskiej w 184, a na Radiowej w 523. I żadne tłumaczenie, iż nie ma wozów nie wchodzi tutaj w grę, gdyż właśnie zwiększyli po 1 stycznia częstotliwość kursowania na tej linii, czyli żarty na bok. 171 ma priorytet na Górczewskiej podobnie, jak 523 i waletuje bezproduktywnie na krańcu Nowe Bemowo. Mieszkańcy Chomiczówki nie są w poważny sposób traktowani przez ZTM, albowiem nie podano odpowiedzi na kluczowe pytanie, a mianowicie co trafi na naszą pętle autobusową za 121 i 167?!

# Redaktor przez duże R

19.02.2017 22:08

Pana Dominika proszono miesiąc przed przerwą świąteczną o zainteresowanie się tematem przystanku Conrada Kościół i ponad rok od publikacji artykułu. Bez reakcji..mamy prawie marzec 2017...cisza w temacie..
Ale jak pisał pan Dominik - z braku czasu nie czyta forum. To co on robi przez 24/h ????

# Jacek1981

19.02.2017 22:17

To pan Dominik jest nie słowny. To nie ładnie panie Dominiku być nie słownym. Czy pan Dominik mieszka na Chomiczówce że miał się zainteresować tym przystankiem.

# Redaktor przez duże R

20.02.2017 16:51

Dziś około 15:30 widziałem dwóch Panów krążących wokół pętli. Oglądali, coś notowali, dyskutowali. Brulion miał nadruk z nazwą pewnego developera..czyżby cisza przed burzą ??????
Już jakaś budowa ruszyła w pobliżu pętli....

# Chochoł

27.02.2017 11:00

Zaproszono Czytelników Echa do dyskusji, ale kontynuacji tematyki komunikacyjnej na Chomiczówce brak. Wobec rychłego remontu torowiska na ulicy Obozowej i wiaduktów kolejowych, bajki z mchu i paproci ZTM o tramwaju 44, który na Bielany nie dociera przestaną być aktualne. Na powązkowskiej korek ciągnie się przez Maczka aż do Powstańców Śląskich, więc wobec powyższego należy jeszcze raz przywołać pewne informacje:" Linia 409 została uruchomiona dnia 28 lipca 1984 roku w wyniku przekształcenia linii okresowej 309. Wyruszała ona z Chomiczówki ulicami Conrada, Powstańców Śląskich, Górczewską, al. Prymasa Tysiąclecia, Kasprzaka, Prostą, Świętokrzyską i Emilii Plater na kraniec Dworzec Centralny. W 1986 roku w ramach akcji porządkowania systemu numeracji linii autobusowych, jej oznaczenie zmieniono na 507, które kursowało we wszystkie dni tygodnia." Wniosek nasuwa się następujący, albo reaktywacja 507, albo wydłużenie czasowe 171 do pętli Chomiczówka za 121 i 167.

# Chochoł

27.02.2017 20:50

Zawsze istnieje taka szansa, że w miejsce brakującego przystanku autobusowego powstanie przystanek tramwajowy. Skoro jest np. Tarchomin Kościelny to dlaczego nie może być przystanku "Chomiczówka Kościół"?! Nie wiem, czy ZTM dysponuje tak szczegółowymi danymi, ile osób kasuje bilet wsiadając na przystanku "Chomiczówka" przy pętli, a ile na "Conrada", ale faktem jest, że jesteśmy w tych obliczeniach niedoszacowani jako osiedle mieszkaniowe. Cudowanie z jakimś jednym, przegubowym Ikarusem w rozkładzie 121 to jest pic na wodę fotomontaż. Umowa społeczna była taka, że 114 na ciągu ulicy Broniewskiego przejmuje wszystkie zadania odebranego 520 i jeszcze zastępuje inne linie, które z czasem wypadły z Bielan. Teraz nie ma za bardzo czym dojechać do tego mitycznego metra, bo autobusy wzorem tramwajów jeżdżą sobie po ulicach stadami i często jest tak, iż przez Conrada suną 116, 114 i 121 modelowym sznureczkiem. O te szczegóły trzeba pytać u źródła, a ZTM te dane skrzętnie ukrywa.

# Redaktor przez duże R

27.02.2017 22:08

A czemu są dwa przystanki Bogusławskiego. Jeden naprzeciwko McDonalda / tu jest prawidłowo /, a drugi jadąc w stronę metra za skrzyżowaniem na ulicy Sokratesa. Totalny bezsens z tym oznaczeniem drugiego przystanku.

# Chochoł

28.02.2017 08:01

Za takim rozwiązaniem lobbował o dziwo sam ZTM, podczas konsultacji społecznych ze stycznia 2014 roku. Obecność tego drugiego za skrzyżowaniem z Sokratesa, przemawia żywotnie za poważną dyskusją nad ewentualną potrzebą utworzenia zatoczek roboczo nazwanych "Conrada Kościół". ZTM przeważnie sprowadza dialog z lokalną społecznością do poziomu, czy lepiej myć ręce, czy też lepiej nogi czytaj autobus i tramwaj nigdy razem. W latach 80-tych był taki cykl programów w TV pt."Wódko pozwól żyć", wystarczy tylko przemianować tytuł paradokumentu na "ZTM-ie pozwól ludziom jakoś egzystować" i będzie jak znalazł na dziś. Akurat pan redaktor Gadomski i Echo zachowali się wobec Czytelników w porządku na tle kolegów z "Naszych Bielan", bo jednak symptomatyczny materiał o odebranych autobusach na Chomiczówce przed świętami opublikowano. Jednakże począwszy od wykasowania bezwstydnie E-1 z Conrada, sytuacja staje się coraz gorsza. W zasadzie komunikacja miejska na Bielanach, zasługuje na osobny kącik tematyczny, czyli zamieszczany w każdym numerze artykuł o poszczególnych tutejszych liniach, tłamszonych wraz z upływem lat niemiłosiernie przez ZTM.

# goryl

28.02.2017 21:22

Redaktorze Gadomski może tak jakaś kontynuacja wątku pętli Chomiczówka?

# Redaktor przez duże R

28.02.2017 21:57

#goryl napisał(a) 28.02.2017 21:22
Redaktorze Gadomski może tak jakaś kontynuacja wątku pętli Chomiczówka?
Pan Gadomski nie zajmuje się tematami rodem z science fiction. Pisz do Faktu - tam wszystko wiedzą. Albo popytaj wśród spożywających alkohol przy poczcie na Conrada.

# hucuł

01.03.2017 08:08

Fakt zamieścił cenną, ale tylko wzmiankę pozbawioną najważniejszych konkretów. Nie wiem, czy wycieczki personalne pod adresem pana Gadomskiego to dobry pomysł na ruszenie z tematem, więc uprasza się o wstrzemięźliwość zanim wątek pętli niezostanie przedstawiony w szczegółach.

# Chochoł

02.03.2017 16:39

Stanowiska Zarządu dzielnicy Bielany w kwestii pętli autobusowej Chomiczówka, nie poznaliśmy do tej pory. Marki mają zielone światło, Bemowo przymierza się do uruchomienia 220, a co dla Bielan? Trzeba to powiedzieć z całą mocą, 121 na Powstańców Śląskich nie zdaje egzaminu. Zapewnienia rzecznika ZTM, że pętli nie ruszą są pozbawione twardych dowodów, fakty temu przeczą i nie ma wskazanej w tych słownych gwarancjach żadnej podstawy prawnej. Pan dyrektor ZTM Wiesław Witek wydał w maju 2015 roku oficjalną i ostateczną decyzję, że 167 zostaje na dotychczasowej trasie, by 25 listopada 2016 w bezprecedensowy sposób złamać słowo, dane publicznie pasażerom. Ponawiamy pytanie jaka linia autobusowa trafi na pętle Chomiczówka za 167 i 121? Odpowiedzi, że miasto nie dysponuje kilkoma wozami w zapasie, gdy jednocześnie np. akcję znicz obsługuje ich od groma i ciut ciut są niepoważne. Za dużo rzeczników, planistów, ekspertów, dyrektorów, a za mało autobusów miejskich na ulicy Conrada.

# Chochoł

02.03.2017 17:00

O ewentualnej likwidacji pętli Chomiczówka to i Radio Kolor donosiło, więc coś jest na rzeczy. Natomiast co do hasła torowisko tramwajowe przez Conrada, są informacje, że w 2013 roku miasto zleciło firmie zewnętrznej przeprowadzenie kwerendy, wśród bagatela 80 wytypowanych, krótkich nitek torów. Opracowanie sporządzone przez inżynierów z Politechniki Warszawskiej jest, więc pewnie kwintesencją tamtego zlecenia. Fakt, że odcinek wiodący przez Conrada, jest wśród przyjmijmy 10 najbardziej opłacalnych do wykonania, mówi sam za siebie. Na zdrowy rozum pełnowartościowa linia autobusowa 167, która łączyła ze sobą 5 dzielnic idzie pod nóż, a chwilę później dyrektor ZTM PAN Wiesław Witek zjeżdża z triumfalną miną tramwajem numer 2 z Tarchomina na Bielany. Jak opublikowano w październiku mapkę zmian komunikacyjnych dla Woli i Bemowa to też, mało kogo to obeszło na Bielanach i dopiero, jak każdy na własnej skórze odczuł, jakie niepowetowane straty nam zafundował ZTM na Chomiczówce lament.

# nulek

02.03.2017 17:29

Po zabraniu 167 na pętli zostały tylko dwa numery.

# hucuł

02.03.2017 20:31

I jeszcze 180 grozi skrócenie do Powązek.

# Chochoł

03.03.2017 18:51

Po co było remontować pętle autobusową Chomiczówka za ciężki publiczny grosz, skoro obiekt jest teraz w minimalny sposób wykorzystywany, bo dwie linie dzienne (116, 180) i jedna nocna (N43) to bardziej niż skromnie?! ZTM to mieszkańców Bielan o niczym nie informował, dopiero 25 listopada w piątek rano rozklejono po wiatach mało przejrzyste plakaty, że od godziny 22 zmiany wchodzą w życie. Upycha nas się na siłę kolanem w tramwaj startujący z krańca Nowe Bemowo, gdyż po odebraniu 167 nic sensownego z Chomiczówki przez ulicę Powstańców Śląskich nie jedzie. Jaką linię autobusową, ZTM planuje skierować wgłąb osiedla mieszkaniowego Chomiczówka?! Nie bardzo wiadomo dlaczego nie są brane pod uwagę numery takie, jak: 171, 201 lub planowane 220?! Na takie pytania wobec mieszkańców to powinien odpowiadać pan burmistrz Tomasz Mencina, albowiem w sprawie wprowadzania reformy oświaty sążniste listy do społeczeństwa pisze, a palącą kwestią komunikacji na Chomiczówce do tej pory się nie zajął.

# Redaktor przez duże R

04.03.2017 08:12

Trwonienie publicznej kasy np. przekazanie działki na Duracza czy jeszcze lepszy przekręt tzw. projekty budżetów partycypacyjnych. Warto zwrócić uwagę kto i jakie powiązania mają podwykonawcy...

# Chochoł

04.03.2017 11:41

Super Express podał listę 33 najniebezpieczniejszych ulic w mieście. Biorąc pod uwagę, że mamy w Warszawie 18 dzielnic wychodzi po niecałe dwie nazwy na jedną. I tu ciekawostka, że jeżeli chodzi o Bemowo to wymieniono Powstańców Śląskich i Górczewską, ale w przypadku Bielan są to Conrada i Reymonta, wcale nie najdłuższe przecież. Co jest tego przyczyną? Wzmożony ruch samochodowy, swoisty tranzyt napływający poprzez Most Północny. Miejscowi znają lokalne uwarunkowania, wiedzą jak jechać, na co trzeba uważać, a przybysze zaliczają dzwona i dobrze, jak nie ma przy tym ofiar. Wyliczone jest, że jeden autobus to średnio 70 pasażerów. Zrobili sobie przez Conrada pas transmisyjny do Trasy AK i zadowoleni. W ubiegłym roku Warszawa według doniesień prasowych nie wykorzystała miliarda złotych, przeznaczonych pierwotnie na inwestycje, a teraz brakuje niby autobusów na ulicach. Na pętle Znana puścili najpierw 520, później 167 utrzymując jednocześnie nierentowne 154. Kto taki ważny tam mieszka, że Chomiczówka płaci bakszysz za nieswoje grzechy?! Uruchomić linię przyśpieszoną na Bemowo z Conrada i zaraz problem zniknie jak ręką odjął i Aleję Chomicza wyremontować, bo wstyd patrzeć.

# Chochoł

06.03.2017 10:03

Sztuką jest przyznać się do błędu i wycofać z mylnie podjętej decyzji. ZTM popełnił błąd kierując 121 z Bielan na ulicę Powstańców Śląskich. W porównaniu z takim 171 jeżdżącym przez cały tydzień w godzinach 4.20-23.20, 121 to po prostu ubogi krewny. Ja tam nie zdziwię się zresztą mocno, jeżeli dyrektor ZTM pan Wiesław Witek, pozostanie na swoim stanowisku po następnych wyborach samorządowych z etykietką kompetentnego fachowca, albowiem doskonale broni interesu spółki w odróżnieniu do spraw poszczególnych grup pasażerów. Według zlecania powierzonego firmie zewnętrznej przez miasto w 2013 roku, domniemane torowisko przez ulicę Conrada miało mieć jeszcze inną postać, a mianowicie obejmować odcinek od Powstańców Śląskich do pętli Chomiczówka z opcją utworzenia krańca tramwajowego, także teoretycznie jest już wszystko na papierze rozpatrzone. Tymczasem odebrano mieszkańcom Chomiczówki możliwość, swobodnego przemieszczania się autobusem z Bielan na Bemowo.

# Chochoł

06.03.2017 21:38

Prowokowanie redaktora Gadomskiego nickiem "Redaktor przez duże R" może przynieść skutki odmienne od zamierzonych. Na Bielanach mamy fatalną sytuację komunikacyjną, według badań niezależnych ekspertów, jesteśmy najgorszą pod tym względem dzielnicą spośród 18 obok Warwa, który ma pociąg. Konsultacje społeczne z 2014 roku nie wprowadziły żadnych zmian na korzyść pasażerów, a te z 2015 roku pozwoliły jedynie na krótko utrzymać stan posiadania. Ciekawe, że dzielnica rozdaje na lewo i prawo pozwolenia na budowę kolejnych, wielopiętrowych bloków, a zupełnie odpuszcza temat komunikacji miejskiej. Przy Rondzie Radosława zalega bezproduktywnie w zatoce postojowej, przyspieszona linia 500 z Bródna. Dlaczego takie numery nie jadą na Bielany, a linie od nas trafiają za miedzę przy zerowym sprzeciwie decydentów?! Pętli autobusowej Chomiczówka grozi fizyczna likwidacja, bo w tej chwili zostały na niej dwie linie dzienne i ostatnia nocna, gdy fama głosi, że 180 ma ulec skróceniu do krańca Powązki.

# zawilec

07.03.2017 14:12

Trzy miesiące dyskutujemy, gdy wciąż brakuje rozwiązania zagadki co trafi na pętle Chomiczówka?

# elmo

07.03.2017 14:46

Poprośmy wszyscy ładnie pana Redaktora Gadomskiego to może się tego w naszym imieniu dowie.

# Chochoł

07.03.2017 18:47

To bardzo dobry pomysł. W takim razie ładnie prosimy pana Redaktora Gadomskiego, żeby zapytał np. o 171. ZTM to jest instytucja, która dysponuje przecież danymi, ile osób jeździ na Bemowo, więc powinni doskonale wiedzieć, że przydarzył im się błąd w kalkulacjach. Skierowanie 121 na Nowe Bemowo i pchanie pasażerów w 44 to nie jest rozwiązanie. Idąc tym tropem można powiedzieć, dlaczego 121 nie przystaje gdzieś przy krańcu Piaski, dając możliwość bezpośredniej przesiadki w tramwaj? Te schematy już dawno są rozpisane w najdrobniejszych szczegółach, co widać najlepiej na ulicach podczas trwania akcji "znicz", gdzie np. autobusy pokonują całość Elbląskiej. Skoro wiadomo ile ma długości ulica Conrada i ilu lokatorów przy niej mieszka to nic nie stoi na przeszkodzie zastosować parytet. Spełniamy kryterium, jako osiedle mieszkaniowe Chomiczówka, do puszczenia pełnowartościowej linii wgłąb Bemowa. 121 zatrzymuje się na pierwszym przystanku za granicą "Piastów Śląskich", a 184 kursuje dookoła.

# Redaktor przez duże R

08.03.2017 08:42

Pan Garomski nie jest dziennikarzem który pociągnie temat który sam zaczął. To zwykły praktykant który uczy się sztuki dziennikarskiej. Lokalna gazetka jak TuStolica o popularności podobnej do reklam na słupie ogłoszeniowym.
Większość tu na forum to spam reklamowy.

# Chochoł

08.03.2017 09:36

Nie stygmatyzujmy pochopnie. Jest również inny aspekt powracania do danego tematu, a mianowicie dostrzeganie ciągu przyczynowo skutkowego. Odmalowuje się barwnie skutki nie dostrzegając jednocześnie przyczyn. Trzecią kadencję rządzi PO w dzielnicy i jedyna przeprowadzona inwestycja to lokalny ratusz za ciężką kasę. Ile razy powracano do tematu Serka, gdy koncepcje były dwie: 1)miasto (pan Bajko od reprywatyzacji) chciało centrum handlowego, które ostatecznie wylądowało pod Hutą, 2) radni przychylali się do budowy etapami apartamentowców. Wszystkich pogodziło metro, gdzie nie można nic stawiać na powierzchni. Po co było kombinować ze scalaniem gruntu, wtrynianiem ronda na Żeromskiego, dosztukowywaniem Sacharowa, słowem kto na tym procederze skorzystał?! Podróż na odcinku Chomiczówka-Złote Tarasy 171 z pętli przez Bemowo może trwać tyle samo co 116 i 33, więc uważam, że dostęp do centrum dla całego osiedla, jest szalenie istotną sprawą wartą naświetlenia.

# Chochoł

08.03.2017 09:58

W TV występuje często pan Popiel z Bielan, ekspert od transportu drogowego. Zawsze powtarza, że kierowca powinien z góry przewidywać, iż pieszy może niespodziewanie wtargnąć na jezdnie i przyjmijmy w przeciągu paru sekund przebyć tyle to, a tyle metrów. Ja tam zawsze na wszelki wypadek cierpliwie czekam, jaki manewr wykona kierowca, ale ta sytuacja pasuje jak ulał do relacji pasażer-ZTM. Jeżeli ZTM broni się rękoma i nogami przed puszczeniem autobusu z właściwej Chomiczówki na Koło i dalej, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby kursów 171 przez ulicę Górczewską to trzeba ten fakt umiejętnie wykorzystać. Bajki z mchu i paproci o braku wozów można odłożyć na bok, bo 171 kursuje świątek piątek co dziesięć minut. Sprawna komunikacja to jest to czego osiedlu Chomiczówka brakuje najbardziej. Już inni Czytelnicy na Forum podnosili kwestię, wygody wyruszania bezpośrednio z pętli na siedząco. Pewność, że autobus stoi na pętli i na nas czeka, oszczędzi ludziom tych upokarzających gonitw z wywieszonym jęzorem za uciekającym 121. Skupmy się na konkretnej linii 171, bo tego nam brakuje, a nuż się uda.

# hucuł

09.03.2017 15:00

Redaktorze będzie ten artykuł o komunikacji na Chomiczówce?

# Dominik Gadomski tustolica.pl

09.03.2017 17:49

Artykuł został już opublikowany. Wisi na słupie ogłoszeniowym na pętli autobusowej Chomiczówka.
Pozdrawiam

# Chochoł

10.03.2017 10:00

Zarząd Dróg Miejskich ma przeprowadzić w najbliższym czasie, kapitalny remont ulicy Miodowej. Nie jest to weekendowe frezowanie, tylko poważne, wieloetapowe przedsięwzięcie. Ta pozycja była już kilka razy przesuwana w czasie, wypadała z grafiku najpotrzebniejszych prac, aż wreszcie doczekała się realizacji.Miodowa ma zyskać, zamiast nawierzchni asfaltowej granitową kostkę wzorem Krakowskiego Przedmieścia i ozdobne donice, jak na Świętokrzyskiej. Jak wiadomo z Chomiczówki jadą tamtędy 116 i 180. Pan pełnomocnik Puchalski, wypowiadał się ostatnio w tej sprawie w mediach i nadmieniał, że będzie to doskonała okazja do weryfikacji tras tamtejszych autobusów. Takie 180 już jest ograniczone popołudniami i w weekendy, także skrócenie przebiegu trasy do pętli przy Powązkach Wojskowych staje się coraz bardziej realne. Dwa numery kursujące z Chomiczówki Traktem Królewskim to, jak widać według kogoś stanowczo za dużo. O objazdach Miodowej nie podano ani słowa, a to o czymś świadczy.

# Chochoł

11.03.2017 19:08

Zdaję się, że pan redaktor Dominik Gadomski poczuł się osobiście dotknięty wpisem Forumowicza, który używa nieco prowokacyjnego nicka "Prawdziwy Redaktor przez duże R", stąd też zwrot o słupie ogłoszeniowym, którego w rzeczywistości oczywiście nie ma. Podważona została też w mocnych słowach rzetelność Echa, jako uznanego tytułu na lokalnym rynku. Zżymanie się się pana redaktora Gadomskiego, jest zbyteczne, a każda krytyka jest dobra pod warunkiem, że konstruktywna. Odłóżmy te niepotrzebne emocje na bok i dajmy panu redaktorowi Gadomskiemu spokojnie pisać, na nurtujące nas, wiernych Czytelników Echa tematy. Marudzimy, zrzędzimy, bo wszyscy jesteśmy zdenerwowani komunikacją na Chomiczówce. Gwoli ścisłości to chodzi w tej chwili najbardziej o samo funkcjonowanie pętli autobusowej Chomiczówka. 40 lat historii obiektu, który wrósł na dobre w przestrzeń naszego osiedla i nagle taka niesprawiedliwa marginalizacja. ZTM mogłoby zdobyć się na gest dobrej woli i puścić 171 na Conrada.

# Prakseda

14.03.2017 16:29

Redaktorze niech Pan nie zwraca uwagi na niekulturalne prowokacje i napisze o pętli Chomiczówka.

# Chochoł

15.03.2017 21:00

Minęły trzy miesiące od publikacji powyższego materiału. Jednego w nim nie ma zawartego, a mianowicie pytania, co trafi w miejsce 167 i 121 na pętle autobusową Chomiczówka? Wbrew temu, co twierdzi ZTM zmiana tras 5 linii autobusowych kursujących z Bielan, pod pretekstem budowy metra na Woli, stanowi podstawę do przeprowadzenia konsultacji społecznych, zważywszy na fakt, że złamano jednostronnie ustalenia z wiosny 2015 roku. Umowny zespół przystankowy zawierający w swoim założeniu, również zatoki przy ulicy Conrada dla przelotowych w tej chwili autobusów 114 i 121, to nie jest właściwa pętla Chomiczówka. Jaką propozycje ma ZTM dla mieszkańców Chomiczówki? Referowanie poszczególnych punktów budżetu partycypacyjnego jest istotniejsze, niż "rozbibrzona" do cna komunikacja miejska na Chomiczówce?! Panie Redaktorze Dominiku Gadomski, jako bezpośrednio zainteresowani normalnym dojazdem z Chomiczówki wgłąb Bemowa, zwracamy się z prośbą o opisanie tego palącego problemu.

# Redaktor przez duże R

16.03.2017 08:23

Budżet partycypacyjny jest najważniejszy gdyż tam jest kasa do wyjęcia. Przetargi, szwagry, znajomi. Budżet Partycypacyjny to przekręt ...

# Chochoł

16.03.2017 10:50

W edycji 2015 roku były bodajże cztery punkty dotyczące szkoły przy Conrada 6: 1)wymiana ogrodzenia, 2)wewnętrzny plac zabaw, 3)wyposażenie biblioteki, 4) coś tam jeszcze. Oczywiście dzieci za zgodą dorosłych też mogą wypełniać ankietę i pomysły zostały klepnięte zamiast np. świateł przy Nerudy, ale dobra w porządku. Proszę spojrzeć jakie dziadowskie jest to ogrodzenie, normalnie o klasę gorsze od poprzedniego. To są zadania, które dzielnica powinna realizować obligatoryjnie. Nie wiadomo kto to ocenia, poprzednio były wiceprezydent Jarosław Jóźwiak, który spróbował swoich sił i już go nie ma. Kto obraca danymi osobowymi?! Jedno nie ulega wątpliwości, jeden z wiceburmistrzów Bielan ma w swoim zakresie obowiązków komunikację miejską, bierze ciężki publiczny grosz miesiąc w miesiąc w postaci sutej pensji i nie robi kompletnie nic w tym temacie. Rozum podpowiada, ze jest to pan Grzegorz Pietruczuk dysydent z SLD. Jest rzecznik urzędu dzielnicy, niech odpowie co z pętlą Chomiczówka.

# Chochoł

17.03.2017 10:41

Uprasza się Redaktora Dominika Gadomskiego o podjęcie tematu pętli Chomiczówka. Rzecznik ZTM pan Igor Krajnow w wyjaśnieniach zawartych w tekście z 16 grudnia, nie zawarł odpowiedzi na pytanie, co trafi na pętle autobusową Chomiczówka w zamian za 167 i 121.W tej chwili Żoliborz Przemysłowy to jeden wielki plac budowy, więc naturalną rzeczą jest, że tamtejsi lokatorzy chcą sprawnej komunikacji do Śródmieścia w związku z czym, odżyły demony wizji skrócenia 180 do Powązek Wojskowych. Zaraz się okaże, że będziemy podjeżdżać 114 do Kochanowskiego, przesiadka w 122 dojazd do Krasińskiego, przesiadka w 180 na Powązkowskiej, wzorem chwytu ze 121. Z racji bliskości krańca Nowe Bemowo, gdzie stają również tramwaje jesteśmy coraz bardziej spychani na margines. Ze Starych Bielan ciągle płyną postulaty wzmocnienia linii 303 na Przybyszewskiego i Kasprowicza, więc może jest zawarte ziarnko prawdy w tym, co wieszczy pan ekspert Osa z Czerwonego Autobusu, że 184 trafi na ulicę Conrada?

# Jeep

17.03.2017 11:52

Panie Chochoł - chyba Pan sam rozmawia ze sobą....

# Chochoł

17.03.2017 14:30

Z tego co pamiętam Drogi Jeepie, to pan Dominik Gadomski obiecał sprawdzić zagadnienie przystanku "Conrada-Kościół". To jest prośba otwarta w imieniu zatroskanych losem pętli Czytelników z Chomiczówki. Pewnie zauważyłeś, bo bystry z Ciebie obserwator, że tekstów o naszym pięknym osiedlu nie ma w Echu zbyt wiele. Komunikacja na Białołęce, czy też na Bemowie jest prześwietlana w szczegółach na lewo i prawo, natomiast Bielany nie cieszą się taką samą atencją. Ostatnio pan Gadomski został ostro zaatakowany przez pana Tumasza, człowieka w dwóch osobach radnego i członka SISCOM-u, pomysłodawcy karkołomnej akcji siania parkingów wzdłuż Kasprowicza, według mnie niezasłużenie i zbyt mocno. Ja cierpliwie czekam na ciąg dalszy materiału z 16 grudnia, albowiem zaproszono nas do dyskusji, pytano co można zmienić. Zerknij sobie w wolnej chwili, jaką komunikacyjną Jesień Średniowiecza zamiaruje wprowadzić w życie na Bielanach, ekspert Osa z Czerwonego Autobusu. Echo to jest wartościowy tytuł w porównaniu do "Naszych Bielan" można się czegoś pożytecznego dowiedzieć.

# Jeep

17.03.2017 15:05

Panu Dominikowi zajmuje ponad rok sprawdzenie sprawy Conrada-Kościół.

# Chochoł

17.03.2017 17:27

Gwoli ścisłości to pan Dominik obiecał ruszyć ten temat z posad pod koniec listopada 2016 roku, ale masz rację za długo to trwa. Osobiście uważam i swoje zdanie podtrzymuje, że obecność zatoki postojowej oznaczonej tabliczką "na żądanie", może spowodować pojawienie się na ulicy Conrada linii autobusowej jadącej na Bemowo. W tej chwili zostaliśmy z dwoma numerami 116 i 180. Obecność 180 na Bielanach to efekt kompromisu pasażerów z ZTM, albowiem w miejsce lepszego 170 zgodziliśmy się na mniej korzystny wariant, a sama linia straciła status "turystycznej" i spadła do rangi jedynie zwykłej. Jest ponadto od liku lat, systematycznie, po cichu ograniczana popołudniami, wieczorem oraz w weekendy. 116 to srebro rodowe Bielan, a mimo to nie możemy się doprosić o zwiększenie częstotliwości kursowania do 7-8 minut. Cenę za czyjeś eksperymenty ponosimy my, Pasażerowie z Bielan. Odpowiedzi, których udzielał do tej pory ZTM to zwykła demagogia. Przyszłość pętli Chomiczówka to jedna, wielka niewiadoma.

# Chochoł

18.03.2017 09:51

ZTM używa w nadesłanych wyjaśnieniach, jakiejś dziwnej semantyki. Wybiórczo są traktowane pojęcia wieloznaczne i przedstawiane w takim świetle, które akurat urzędnikom pasują(pętla, zespół przystankowy, zatoka, linia przyśpieszona). Zapadła klamka odnośnie budowy przystanków, roboczo nazwanych "Conrada-Kościół" to trzeba te sprawę nagłośnić, a nie lansować "kryminałki" o pijanej matce z dzieckiem w samochodzie. Ilu pijanych przemieszcza się przez Conrada statystycznie więcej, dzięki nieudolności władz, które nie potrafią skutecznie nakłonić kierowców z prawego brzegu do wybierania trasy przez nowy odcinek Reymonta? Już szkielet kolejnego budynku, wystaje ponad pętle Chomiczówka, osiedle się dogęszcza, a autobusy znikają bezpowrotnie z krajobrazu. Mieliśmy dyskutować to dyskutujemy, materiał miał kompozycje otwartą, zostawiającą furtkę dla autora do napisania kontynuacji. Redaktor Gadomski jest pasjonatem historii, więc pętla Chomiczówka to wdzięczny wątek do opisania.

# Redaktor przez duże R

18.03.2017 10:40

Niedługo zabudują również placyk za pętlą obok powstającego nowego apartamentowca.

# Chochoł

18.03.2017 21:02

Trzeba stwierdzić z całą stanowczością, że dla mieszkańców Chomiczówki obecność pętli jest dużym udogodnieniem. Do grzania się blasku fleszy, swoistego "chocholego tańca" wokół tzw. "biegu o puchar Chomiczówki", komercyjnej imprezy za publiczne pieniądze to wszyscy oficjele ustawiają się w długiej kolejce, ale kiedy ich najbardziej potrzeba to ani widu, ani słychu. Ustalenia powzięte podczas konsultacji społecznych z marca 2015 roku, zostały jednostronnie złamane przez ZTM. Wszyscy trzęsą portkami przed wszechwładnym ZTM i bezradnie rozkładają ręce. Wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk, kiedy tylko wspomni 520 nie może powstrzymać łez, taki z niego "chodnikowy, równy chłopak". Będą wycieczki przyjeżdżały na basen(CRS), wysiądą na przystanku "Conrada-Kościół" i odwiedzą pana Roberta Banasiuka(kulturalno-oświatowy), który onegdaj koncertowo położył petycję za przywróceniem 520 na Bielany.Tymczasem uskuteczniamy przebieżki do Powstańców Śląskich, bo linii na Bemowo brak.

# Brygida

19.03.2017 11:38

Panie Dominiku, czekamy na ciąg dalszy o autobusach na Chomiczówce.

# zawilec

20.03.2017 17:37

O rozważnej propozycji, połączenia autobusowego z Chomiczówki na Bemowo to i ja bym z chęcią poczytał.

# Jacek

22.03.2017 11:06

Moim zdaniem trzeba wydłużyć trasę linii 170 od Ronda Starzyńskiego Jagiellońską , Modlińską , most Skłodowskiej-Curie , Kasprowicza , Sokratesa , Conrada , Chomiczówka a nie które kursy skierować na trasę do Cm.Północnego(Brama Główna). Pozdrawiam.

# Chochoł

22.03.2017 15:29

Pański pomyśl jest bardzo ciekawy, szkopuł w tym, że na mocy konsultacji społecznych na Białołęce ZTM wykotłował ostatnimi czasy autobus 101 z Mostu Północnego na rzecz absolutnej hegemonii tramwaju 2. My jako Bielany to ogólnie dostajemy "resztki z pańskiego stołu", albo zgoła nic. Jeśli już to zaopatrywane są w autobusy bardziej przebojowe dzielnice, jak Bemowo i Białołęka właśnie. 114 ma zdecydowanie więcej kursów na odcinku Huta-Wóycickego i jest to ewidentnie ustawione pod studentów. Na Conrada wieje sandałem, bo 114 i 180 w praktyce wcale nie są co 10 minut, jak to pan redaktor Gadomski był łaskaw napisać, nie trzymają rozkładu, a ich liczba jest po cichu redukowana. Jeżeli mieszkańcy Wóycickiego nie mogą przewalczyć wydłużenia 114 do Cmentarza Północnego oraz zwiększenia liczebności 303 to trudno oczekiwać, że włodarze okażą dobrą wolę. Jedyne co nam mogą zaoferować to wykastrowane z Bemowa 112, które jedzie do Marek w sam raz na rodzinne zakupy, raz w miesiącu.

# Chochoł

22.03.2017 22:59

Taki manewr z puszczeniem 170 przez Sokratesa miałby rację bytu, pod takim wszakże warunkiem, że na ulicę Nocznickiego przesunięte zostaną numery 701 i 708, a na to się nie zanosi. Jeszcze lepszy klops to nas czeka, kiedy na skrzyżowaniu Rudnickiego z Kochanowskiego wpasują rondo typu turbina i zlikwidują światła. Tamtejsze zmiany to są robione nie pod tych, co skręcają i jadą do domu na Chomiczówkę, tylko na obsługę wzmożonego ruchu samochodowego z Fortu Bema w kierunku Starych Bielan. Już płyną sprzeczne komunikaty w tej kwestii, że w tym roku, ale raczej na przełomie późnej jesieni i zimy plasuje się początek budowy. Fakt pozostaje faktem, że po pierwsze w trakcie budowy autobusy, będą zmuszone do jakiś objazdów.Po drugie takie dobrze funkcjonujące rondo z prawdziwego zdarzenia, otwiera szansę do puszczenia tamtędy kolejnego numeru z Chomiczowki np. zmodyfikowanego 170, obok ciągle ograniczanego 180 i wobec pomysłów posłania 122 na ulicę Broniewskiego. Także 170 warte jest uwagi.

# Chochoł

29.03.2017 09:44

Dobiesław Kadlof kierownik sekcji planowania i marszrutyzacji linii autobusowych ZTM. Panie Dominiku to jest właściwy adresat pytania o 520 na Chomiczówce. Pan Kadlof jeszcze nie wie, że plan Pana Inżyniera z Jelonek zakłada puszczenie 520 przez Conrada, Powstańców Śląskich, Wrocławską, Dywizjonu 303 i Deotymy oraz dalej do Śródmieścia. Bajki Ezopa o korkach, można w prosty sposób zniwelować proponując kierowcom samochodów osobowych godne warunki jazdy, poprzez wprowadzanie sensownych linii przyśpieszonych. Na Chomiczówce nie mieszkają trędowaci. Do wyboru jest 167, 171, 507, 520, bo potrzebujemy normalnego połączenia z Bemowem i innymi dzielnicami od tamtej strony. Ile jeszcze mamy ustępować za bezdurno, jak nam zaraz 180 odbiorą, gdy Echo sagę o warszawskich gołębiach prezentuję?! Państwa koleżanka redakcyjna, pani Anna Przerwa potrafiła o 520 zapytać kogo trzeba. ZTM ma za dużo rzeczników, dzielnica ma za dużo wiceburmistrzów, Chomiczówka ma za mało autobusów!

# una

29.03.2017 21:00

Reaktywować 520 z Chomiczówki przez Bemowo.

# Wku**iony

30.03.2017 08:21

To jest chore co się wyrabia na Chomiczówce. Developerka szaleje- jak to powiedział pan Śpiewak - Developerzy rządzą miastem. Ostatnie bastiony zieleni zostaną zamienione na blokowiska. Słyszałem że developerka juz interesuje się terenem na którym jest kwietna łąka przy Bogusławskiego 20 / obok przedszkola /
Nie wiem na czyje polecenie pracują nasi włodarze ale mam wrażenie że na czyjeś polecenie....
Najlepiej im wychodzi lans na facebooku i na pływalniach....

# Chochoł

30.03.2017 09:18

W październiku ubiegłego roku w "Naszych Bielanach" ukazała się informacja podana do publicznej wiadomości przez przewodniczącego Wróbla, że radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla mieszkaniowego Chomiczówka. W wyborach parlamentarnych z 2015 roku, PO rządząca w naszej dzielnicy już trzecią kadencję, przegrała z PiS. Dlatego teraz czując, że koniec intratnej działalności jest już bliski wydają pozwolenia na lewo i prawo, bez ładu i składu. Najbardziej łakomy kąsek to obszar przy ulicy Conrada, zajmowany w tej chwili przez poszczególne społeczne parkingi. Dlatego też spółdzielnia naćkała, gdzie mogła zatoczek postojowych, żeby się ludzie nie burzyli, że nie ma gdzie parkować. Mnie osobiście interesują znikające z Bielan, a konkretnie z Chomiczówki autobusy. Zarząd dzielnicy nie podjął żadnej próby, przewalczenia zamiennika dla niesłusznie odebranej linii 167. Burmistrzowie nie poparli stanowiska radnych w sprawie konsultacji społecznych. Nie ma czym podróżować na Bemowo i dalej.

# Wku**iony

30.03.2017 09:31

Akurat ludzi nie interesuje za bardzo temat połączenia z Bemowem. Na Bemowo może próbuje się dostać 5% mieszkańców Chomiczówki.
Centrum Handlowe Bemowo będzie nieatrakcyjne w obliczu Galerii Młociny w 2018 roku. Bemowo to sypialnia nic nie ma tam ciekawego. Ważniejsze są wyrastające blokowiska na każdym rogu.
Niedługo rusza kolejna budowa przy pętli Chomiczówka.
Parkingi społeczne wytną w pień gdyż to relikt PRL.

# Chochoł

30.03.2017 09:53

Łaskawy Panie. Do Śródmieścia połączenia nie ma, a było. W głąb Bemowa połączenia nie ma, a było. 15 lat temu na pętli autobusowej Chomiczówka, funkcjonowało z powodzeniem obok siebie sześć linii dziennych, gdy teraz są dwie. Nie wiem skąd takie subiektywne informacje, że ileś tam procent to jest zwykła demagogia, a nie rzeczowy argument w dyskusji. Mieszkańcy głosują za połączeniem z prawdziwego zdarzenia na Bemowo nogami. Proszę zerknąć na fora internetowe Wyborczej, czy TVN, żeby zdać sobie sprawę ze skali oburzenia. Autobusy, które od lat służyły Bielanom teraz ni z tego ni z owego wtryniono na Wolę, lub na Białołękę nikogo uprzednio o zdanie nie pytając. Komunikacja miejska na Bielanach, a szczególnie na Chomiczówce na pewno się nie rozwija tylko zwija. Nawet developer zachęca potencjalnych kupujących, wizją dogodnego dojazdu z punktu A do punktu B. Takie czynniki też wpływają na wartość posiadanego lokalu. Stara zasada głosi: "kijem tego, kto nie pilnuję swego."

# Wku**iony

30.03.2017 09:59

Od czego są ruchy społeczne. Zebrać się w kilka osób i protestować.
TuBielany nikt nie zna a czytność tego forum można porównać z czytnością ogłoszenia przyklejonego na latarni osiedlowej...

# Aldona

30.03.2017 13:01

Działamy cały czas, koralu złoty. Redaktor Gadomski też się może wykazać dla dobra ogółu.

# Wku**iony

30.03.2017 13:33

#Aldona napisał(a) 30.03.2017 13:01
Działamy cały czas, koralu złoty. Redaktor Gadomski też się może wykazać dla dobra ogółu.
Redaktor Garomski to praktykant po studiach w osiedlowej gazetce. Wysmarował tekst o przystanku Conarada-Kościół i tyle go widzieli.

# mikun

30.03.2017 17:12

Dlaczego tak opryskliwie mówisz o naszym walecznym dziennikarzu?

# zawilec

30.03.2017 18:05

Właśnie. Redaktor ma przecież napisać specjalnie dla nas, ciąg dalszy o pętli autobusowej Chomiczówka.

# Julian Tuwim

01.04.2017 08:09

"Do krytyków: A w maju zwykłem jeździć, szanowni panowie, na przedniej platformie tramwaju! Miasto na skroś mnie przeszywa! Co się tam dzieje w mej głowie: pędy, zapędy, ognie, ogniwa, wesoło w czubie i w piętach, a najweselej na skrętach! Na skrętach - koliście zagarniam zachwytem ramienia, a drzewa w porywie natchnienia szaleją wiosenną wonią, z radości pęka pąkowie, ulice na alarm dzwonią. Maju, maju! - tak to jadę na przedniej platformie tramwaju, wielce szanowni panowie!..."

# hucuł

02.04.2017 18:50

Przywrócić 520 na Bielany.

# grylaż

02.08.2017 11:20

Panie Redaktorze z moich informacji wynika, że burmistrz Pietruczuk również pod wpływem Państwa celnej publikacji na temat lokalnej pętli autobusowej, obiecał mieszkańcom Chomiczówki osobistą interwencję w kwestii 520, po tym jak na własne oczy zobaczył opryskliwe zachowanie przedstawicieli ZTM. Pan burmistrz Grzegorz Pietruczuk powiedział m. in. :"Linia 520 została zlikwidowana już wiele lat temu, a mimo to mieszkańcy wciąż domagają się jej powrotu, zgłaszają petycje i zbierają podpisy. Wychodzi zatem na to, że jest to realna potrzeba, a nie wymyślony problem. A miasto takie realne potrzeby społeczności powinno realizować." Ponieważ ZTM konsekwentnie odmawia reaktywacji 520 na starej trasie, zasłaniając się tramwajem 35 i metrem, przy jednoczesnym ciągłym braku pewności, czy 180 zostanie na Bielanach (rychłe skrócenie do Powązek Wojkowych lub Esperanto w związku w długotrwałym remontem ulicy Miodowej), należy rozważyć koncepcje skierowania 520 ulicami Conrada, Kochanowskiego, Rudnickiego, Maczka, Powązkowską, Dziką, Jana Pawła do Feminy. Ze dwa dodatkowe wozy na obsługę 520 to chyba ZTM znajdzie.

# grylaż

02.08.2017 21:50

Panie Redaktorze, prosimy o poruszenie w Echu propozycji, wyłonionych w toku majowego spotkania mieszkańców z Komisją Samorządową i Dialogu Społecznego. Koncepcja puszczenia 520, przez ulice Kochanowskiego względnie Maczka w miejsce przymierzanego przez ZTM do wycofania z Bielan 180, czyli tamtędy gdzie metro ani tramwaj teraz nie docierają oraz 171 jako zamiennik dla 167 i 121. Warty przytoczenia jest tutaj głos pana Marcina Włodarczyka, kompetentnego działacza Stowarzyszenia Razem dla Bielan:" Miasto Warszawa to nie jest firma nastawiona na przychody. W sytuacji kiedy pozwala się budować olbrzymie osiedla, a nie stawia się inwestorów w sytuacji, w której powinni zainwestować również w poprawę komunikacji i infrastruktury publicznej, mamy efekty widoczne jak na dłoni. Niebawem okaże się jeszcze, że dojazd z Chomiczówki do Centrum miasta będzie daleką wyprawą. Szczególnie trudna będzie sytuacja osób starszych, dla których zarówno większa liczba linii, jak i ich start z pętli Chomiczówka są bardzo ważne."

# Wżecion

02.08.2017 21:53

grylaż vel Chochoł ???

# grylaż

02.08.2017 22:10

Według relacji osób obecnych na spotkaniu w szkole przy Conrada 6, pan burmistrz Pietruczuk nie tylko wyraził swoje zaniepokojenie przedłużającym się brakiem autobusu 520 na Bielanach, ale i powiedział, że pan redaktor Gadomski dzwonił do niego z wyjaśnieniami na temat materiału o pętli Chomiczówka, ale bardzo dobrze się stało, że takie rzeczy są podnoszone, gdyż obawy mieszkańców są całkowicie uzasadnione. Przecież burmistrz Pietruczuk zna problem z pierwszej ręki, bo np. dojeżdża metrem z Ursynowa na Bielany i gołym okiem widzi, jakie jest obłożenie w podziemnej kolejce. ZTM właśnie podjął decyzje o likwidacji pętli autobusowej przy Polaka na Natolinie, gdzie cumuje dobrze nam wszystkim znane 195. Jeżeli czegoś nie zrobimy, my możemy być następni. Dyrektor ZTM pan Andrzej Franków, właściwie to wcale nie zdementował informacji o planowanej likwidacji pętli autobusowej Chomiczówka. Ze spotkania wynikło tyle, że źle traktowani są przez ZTM nie tylko szeregowi pasażerowie, ale i radni Bielan z panem burmistrzem na czele.

# grylaż

17.08.2017 13:50

Jest pięcioro radnych z okręgu III (Chomiczówka, Piaski): Maciej Chmielewski (PO), Ilona Popławska (PO), Anna Neska (PO), Tomasz Herbich (PiS), Sławomir Umiński (PiS). Troje ostatnich zasiada w Komisji Dialogu Społecznego i Samorządowej, a pan Herbich ma np. 21 sierpnia dyżur na który nie trzeba się umawiać, tylko przyjść w godzinach 19-20 Żeromskiego 29 (urząd) I. p., pok. 179, informacje za "Naszymi Bielanami". Według BIP-u Bielany 8 września (piątek), jest zebranie rzeczonej komisji w siedzibie Urzędu Dzielnicy, V piętro sala konferencyjna z punktem posiedzenia rozmowa z przedstawicielami ZTM m. in. na temat zmiany trasy 409 na Bielanach z przewidzianym udziałem mieszkańców. Jeżeli 25 radnych (Rada Dzielnicy) i 5 burmistrzów (Zarząd Dzielnicy) razem 30 osób obdarzonych inteligencją użytkową, nie jest wstanie wykrzesać z siebie konstruktywnego pisma do ZTM w reakcji, na drastyczne cięcia komunikacyjne w dzielnicy w związku z budową II linii metra na Woli to coś tu jest mocno nie w porządku. Sprawa się ciągnie rok i końca nie widać.

# grylaż

09.09.2017 09:30

W bieżącym numerze Razem dla Bielan, pan Marcin Włodarczyk napisał artykuł pt. "Chomiczówka i jej problemy z komunikacją." Wewnątrz czytamy m. in. :"Jest wrzesień i na Chomiczówce rozpoczyna się gehenna komunikacyjna. Wróciliśmy z wakacji i z działek, na które przenieśliśmy się na okres letni. Uczniowie ruszyli po wiedzę we wszystkie strony Warszawy. Chciałoby się powiedzieć: nic nowego! Lecz nie do końca! Czy już niedługo widok pustej pętli na stałe wpisze się w krajobraz Chomiczówki? ...W rozmowie z panią Krystyną Żebrowską, przewodniczącą Rady Seniorów na Bielanach, dowiedziałem się, że już w marcu b.r., na spotkaniu Bielańskiej Rady Seniorów z przedstawicielami ZTM padły kluczowe dla komunikacji Chomiczówki kwestie. Dotyczyły częstotliwości kursowania linii 121, przywrócenia linii 520 i 167 oraz zwiększenia przejrzystości i czcionki rozkładów jazdy na przystankach. W odpowiedzi bielańscy Seniorzy otrzymali pismo, w którym ZTM pisze wprost, że "przy obecnym układzie komunikacyjnym powrót do dawnych tras 520 i 167 jest niemożliwy, a 121 już i tak kursuje do 21.30" oraz, że w przygotowaniu jest "nowy program do budowy rozkładów, a docelowo ma być on czytelniejszy dla pasażerów, zwłaszcza dla osób starszych." Jak żyć?" Dlatego właśnie trzeba szukać rozwiązań zastępczych, jak 171 na Conrada, czy 520 przez Kochanowskiego.

# grylaż

09.09.2017 14:31

W momencie oddawania pętli Chomiczówka do użytku (grudzień 1976), były trzy numery: 116, 121 i 416. W 1977 roku doszła "Jotka", a w 1979 121 zostało przekierowane i z Chomiczówki jeździło 116, 416 i J. Analogia jest widoczna gołym okiem, ewidentnie brakuje na krańcu przy Conrada jednej linii autobusowej. Kierunek Wólczyńska zaopatrywało 416 wspierające 116, następnie płynnie zastąpione przez E-1. Zabrane w 2008 roku podobnie, jak 520 (przemianowane J) w związku z "budową metra". W odwrotnym kierunku przez Kochanowskiego jeździło 170 plus 406, a następnie 402 oraz 307. 170 zostało podmienione na turystyczne 180, które teraz jest wytypowane do odstrzału. Z pustego i Salomon nie naleje. O ile na ulicy Wólczyńskiej ZTM, może usprawiedliwiać swoje takie, a nie inne posunięcia obecnością torowiska tramwajowego, względnie korkiem. To w drugą stronę Conrada, ta wymówka nie działa. Wszyscy widzą lawinę aut jadących z Białołęki. Tymczasowo na Chomiczówkę powinno być wydłużone 171, a w sprawie 520 należy aktywnie lobbować.

# Xnjdj

02.02.2018 12:32

Ludzie nie bądźcie naiwni linie autobusowe zostały celowo w całej Warszawie tak po zmieniane żebyście nie mogli jednym autobusem dojechać do celu tylko z przesiadkami dlatego żeby ci co nie maja biletów miesięcznych a je kasują kupowali dobowe albo dwa bilety. Tak samo samochody spalają najwiecej benzyny podczas ruszania ze skrzyżowania a sygnalizacja jest taka ustawiona żebyś miał za każdym razem czerwone światło jak ruszysz z jednego skrzyżowania i dojedziesz do drugiego Tak was podatników próbuje się okradać to jest prawda wiem coś o tym naprawdę.
Parkingi chcą likwidować i doprowadzić do tego ze powstanie więcej płatnych taksometrów i straż miejsca będzie karać za parkowania niedozwolone a miejsc nigdzie nie będzie
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy