REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Chodzi tylko o pieniądze

25.10.2006 08:29 #NGP
www.ngp.pl/str/tekst1219.html

Źródło "Nowa Gazeta Praska"

Chodzi tylko o pieniądze

Kampania wyborcza w pełni. Wszyscy pokazali już swoje listy wyborcze, jest więc szansa, by się nad nimi zastanowić. Należy mieć nadzieję, że coraz więcej wyborców zagłosuje na tych, o których coś wie - najlepiej dobrego.

Kończąca się kadencja była, w większości dzielnic, kadencją straconych szans, przede wszystkim za sprawą niekompetentnych radnych i wybieranych przez nich zarządów. Nie umieli oni i - co gorsza - nie chcieli, wykorzystać pieniędzy, które dzielnice dostały. Najjaskrawszym tego przykładem była dzielnica Praga Północ. Tu rządzący PiS przeszedł sam siebie: w ciągu ostatniego roku oddano łącznie aż 10 mln zł, których zarząd nie umiał wykorzystać. Są w tym także środki na inwestycje! Afery, sprawy w prokuraturze, nadużycia, kombinacje mieszkaniowe. Dziennikarze mieli co robić: takie nazwiska jak Konopko, Sosnowski, Jeznak powinny zostać zapamiętane na zawsze, z uwagą: nigdy więcej! A mimo to rodzina Jeznaków, pani Jadwiga i pan Włodzimierz nadal brylują na listach PiS. Stosunkowo najspokojniej było w Białołęce, ale przede wszystkim zapewne dlatego, że tam w zarządzie dzielnicy główne skrzypce grała doświadczona "Gospodarność", rządząca nieprzerwanie przez trzy kadencje. Ale i tu władzom PiS można zadać pytania (na które zapewne nie dostaniemy odpowiedzi, chyba, że udzielą jej wyborcy, nie głosując na tych radnych): jak to się stało, że przymknięto całkowicie oczy na wyczyny radnego Sosnowskiego (z "tych" Sosnowskich), który jest głównym bohaterem afer, zakończonych wyrokiem skazującym. Afery te od paru lat opisujemy w cyklu "Kargul, podejdź no..." Stefan Sosnowski nic sobie nie robi z wyroków sądu, a jego partia - PiS - najwyraźniej, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie bierze tego pod uwagę. Radny Oracz natychmiast po uzyskaniu mandatu, podjął prace w OPS Białołęka, czego robić nie powinien. Radny Stańczyk - obecnie przewodniczący rady - dotychczas nie złożył oświadczenia majątkowego, co jest ustawowym obowiązkiem. Raczej nie wynika to z przeoczenia...
25.10.2006 08:30 #NGP
Rekordy pobił Targówek. Przewodniczący klubu PiS, Jerzy Raczyński nie przepracował się pod żadnym względem, aczkolwiek w swoim oświadczeniu majątkowym wykazał naprawdę wysoki stopień powiększenia majątku. Na sesjach się nie odzywał, interpelacji nie składał, arkuszy interwencyjnych (co się robi, w przypadku załatwiania spraw mieszkańców) też nie pisał. Wybrany na prestiżową funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej, której niezwykle ważnym zadaniem jest kontrolowanie pracy zarządu dzielnicy, pracą się nie skalał. Przez 4 lata odbyły się zaledwie dwa posiedzenia komisji - ostatnie dwa lata temu. Sprawozdania też nie napisał, choć każdy przewodniczący ma taki obowiązek. Ten radny jest także znany z czego innego (nie wspomnimy o jego powszechnie znanych, a uciążliwych słabościach, które zapewne nieco mu pracę utrudniają). Otóż, mieszkając na Targówku Fabrycznym, w żaden sposób nie chce stamtąd kandydować. Czyżby to właśnie wspomniane słabości powodują, że obawia się nad wyraz negatywnej opinii sąsiadów?

Tym razem startuje z Bródna, oczywiście z pierwszego miejsca na liście PiS. Biada tym, którzy uwierzą w jego obietnice wyborcze!

Targówek wsławił się także aferą z radną Edytą Sosnowską, de domo Grzywacz, która nie tylko wyłudziła mieszkanie na Pradze Północ (pod światłym protektoratem małżonka, Roberta Sosnowskiego, z którym mieszka na Szmulkach), ale także wmawiała wszystkim, że jako radna Targówka mieszka właśnie w tej dzielnicy. Najpierw jakoby była zameldowana u wspomnianego wyżej Jerzego Raczyńskiego, potem, gdy zainteresował się tym komisarz wyborczy, nagle odnalazła się z meldunkiem na ul. Palestyńskiej. W jej przypadku jednak cierpliwość władz PiS wyczerpała się - nie znalazła się na liście. Nic to jednak dla niej: o Targówku i przywiązaniu do tej dzielnicy natychmiast zapomniała i... znalazła sobie miejsce na liście wyborczej Praskiej Wspólnoty Samorządowej - firmowanej przez znanego dilera samochodów Tadeusza Szewczyka. Nad wyraz interesujące jest to, że zebrani są tam niemal wszyscy z różnych partii usunięci za kombinacje mieszkaniowe jak np. właśnie Edyta Sosnowska, Barbara Leoniak (poprzednio PiS) czy Kazimierz Mioduszewski (poprzednio LPR). Rodzina pani Sosnowskiej nie zerwała jednak wszystkich kontaktów z PiS. Na listach tej partii odnajdujemy jej młodszego brata Rafała Grzywacza.

Pisać na ten temat można bardzo wiele. Nie jest to jednak pora, by po kolei wytykać, co zrobiono źle, a czego w ogóle, bo trzeba by napisać książkę, której już raczej nikt by nie przeczytał. Listy są gotowe. Można jedynie liczyć na rozsądek nas wszystkich, którzy będą głosować. Nadzieja, pokładana w Prawie i Sprawiedliwości w kończącej się kadencji zawiodła całkowicie. Chcąc, by w każdej z dzielnic było lepiej, warto to wziąć pod uwagę, a przede wszystkim wziąć udział w głosowaniu.
25.10.2006 12:30 czarny koń
A jednak GOSPODARNOŚĆ w ocenie dziennikarzy z zewnątrz wygląda OK.
Tak trzymać.
25.10.2006 15:45 #piotrek
Dziennikarze z zewnątrz karmieni zostają przez Gospodarnych...zbudowaliśmy, zbudwaliśmy, zbudowaliśmy...i tyle
inaczej wygląda małżeństwo na przyjęciu, a i inaczej zachowuje sie takie małżeństwo same w domu.\
NGP dokładnie wie jak zachowują sie nasi rajcowie w domu a nie na przyjęciu... i tyle, dla mnie to po prostu banda w kołnierzykach.
25.10.2006 15:46 #piotrek
czarny koń to kandydat, widać to po nicku i po wytłuszczonej nazwie tej bandy
REKLAMA
27.01.2019 18:15 #Klucznik
A Pani Leoniak obecnie znalazła sobie ciepłą posadkę w ośrodku pomocy społecznej z bardzo zaczną pensją. Ciekawe ile bierze za wynajem wyłudzonego mieszkania komunalnego bo To, że teraz mieszka w willi po kampinosem to wiedzą wszyscy. Poza tym czy osoba zarabiająca 10 tysięcy na rękę NAPRAWDĘ powinna mieszkać (lub zarabiać jeszcze na jego wynajmnie) w lokalu komunalnym????
24.05.2019 23:28 Pani Wiosna
Zwycięstwo #Wiosny w wyborach to łatwiejszy dostęp do pigułek dzień po. #wiosna #wiosnabiedronia #KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

 179/7067 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Kredyt i finansowanie dla Twoich projektów Jestem gotów sfinansować wszystkie rzetelne projekty inwestycyjne i udzielać pożyczek od 4000 do 50 000 000 euro bez protokołu w maksymalnym czasie 48 godzin. Jestem poważny i czekam, aby cię przeczytać, abyśmy mogli robić interesy dość szybko. Proszę o kontakt, jeśli prośba jest poważna Kontakt: claranoter@gmail.com

Dam pracę
 Firma ARRA prowadzi działalność z zakresu transportu drogowego w temperaturze kontrolowanej. Specjalizując się w transporcie chłodniczym, farmaceutycznym oraz transporcie materiałów niebezpiecznych (ADR). Obszarem działalności firmy jest cała Europa. Firma świadczy usługi wysokiej jakości o czym świadczyć mogą zdobyte nagrody i certyfikaty oraz opinie naszych klientów. Realizacja zleceń transportowych po terenie Europy, pojazdami dostawczymi o DMC do 3,5 tony. Samochody kontenery chłodnie o ładowności do 8 europalet. Miejsce pracy: Głogów. - doświadczenie w transporcie międzynarodowym na pojazdach do 3,5 t; - dyspozycyjność, uczciwość, punktualność; - zaświadczenie o niekaralności; - zatrudnienie w stabilnej firmie; - atrakcyjne i terminowo wypłacane wynagrodzenie (od 4000 do 6000 zł); - system pracy 3/1 (23 dni w trasie); - karta multisport. Kontakt: +48 535507071, praca@arra.pl;

Budowlane
 Witam uprzejmie, Potrzebuję pilnie pomocy, dlatego podejmę pracę np. Budowlaną u osoby uczciwej (oczywiście też w firmie) i chętnej pomóc, w zamian za pracę na umowę (bądź też nie - zależy od osoby). Jeżeli chodzi o mnie to jestem z wykształcenia Murarz, jestem kompetentną, nie pijącą osobą. Jeżeli na umowę to podejmę się pracy nawet z 60 / 70% wynagrodzeniem. Poproszę o kontakt, przedstawię szczegóły dlaczego. Praca może być też wyjazdowa. Proszę się kontaktować i przedstawiać oferty. 518 923 945 Henryk

Usługi inne
 Nasza firma oferuje: - kredyty gotówkowe, - kredyty hipoteczne, - kredyty firmowe, - faktoring, - leasing, - ubezpieczenia. Jeśli szukasz rozwiązań, które będą najbardziej optymalne dla Ciebie i Twojej firmy skontaktuj się z nami. Działamy na terenie całego kraju. Kontakt: Adam, tel. 695 100 350


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA