REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# damador

19.04.2012 14:11

ok tylko ze gdzie rownosc - gmina doplaci w prywatnych miejscach - rodzice doplaca reszte ale poziom wyhcowania i zajec jest wyzszy niz w "panstowych" ... albo wszytskim albo nikomu... niedawno szeryf krzyczal ze musi oszczedzac na stolowkach szkolnych wprowadzajac smieciowe zarcie .. mialo byc ok 1,1 mln oszcednosci ... a teraz ok 3 mln kosztow ... gdzie tu sens i gdzie logika

# xxx

20.04.2012 08:12

będą równi i równiejsi.... to straszne.... brak sprawiedliwośći..... różnica w podejściu do dzieci, różnica w zajęciach dodatkowych, inna ilość dzieci w grupie.... można by tak długo wymieniać.....
biedna gminia nie wiedziała wcześniej ile MUSI mieć miejsc dla dzieci....

# bemowianka

20.04.2012 10:50

ciekawe czy władze gminy zauważają, że na przedszkolu edukacja dzieci się nie kończy. Ten wyż pójdzie do szkół. Tylko gdzie? Skoro obecne sa już przepełnione, a o budowie szkoły na Zachodzącego Słońca cicho sza...

REKLAMA

# mama z Bemowa

23.04.2012 22:24

a ja się nie zgadzam, że prywatne przedszkola są lepsze, fakt dzieci w grupach jest mniej, ale gdyby doszło do sytuacji, że dzieci, które nie dostały się do publicznych przedszkoli pójdą w ramach dopłat do prywatnych wówczas tak samo będą przepełnione grupy. Patrząc zaś na zagospodarowanie dzieciom czasu - przeciwna jestem prywatnym. W państwowych jest ład i porządek dnia, którego ściśle wychowawczynie się trzymają- a w prywatnych nie zawsze tak to pięknie wygląda. Do tego w prywatnych dochodzi wymieszanie wiekowe dzieci. Oczywiście nie we wszystkich tak jest, ale przyglądając się prywatnym przedszkolom, oraz uzyskawszy informację od wychowawczyń z przedszkoli prywatnych, zauważyłam taką praktykę. Moje dziecko nie dostało się do państwowego przedszkola i najprawdopodobniej będzie musiało iść do prywatnego z uwagi, iż ja i mąż pracujemy, jednak nie chciałabym tego.

# Diana

20.06.2012 08:36

Drodzy, państwo moi synowie mieli to szczęście, że korzystali na białołece z takiego rozwiązania.... tzn chodzili do prywatnego przedszkola, ja płaciłam jak za państwowe resztę dopłacała gmina. I to nie było fajne. To przedszkole to była przechowalnia dzieci. Moi chłopcy tam się bardzo dobrze czuli ale jak codziennie na śniadanie była kanapka z nutellą a na podwieczorek w przydziale połowa parówki - to nie było fajne.... Ponad to za dodatkowe zajęcia płaciłam dużo drożej niż w państwowym, bo mniej dzieci podobno wyższy poziom - z czym się nie zgodzę.... Jedyny plus tamtego przedszkola to taki, że było otwarte 12 miesięcy czyli nie musiałam się martwić co zrobić z dziećmi w wakacje, walczyć o przedszkole dyżurujące. Ja dobrych odczuć nie mam z tego przedszkola. dobre prywatne mają komplet...... Teraz mamy przedszkole państwowe i wierzcie mi państwo, że różnica jest ogromna.... pozdrawiam
ps. cieszmy się z każdego rozwiązania. Najważniejsze jest odbierając dziecko z przedszkola to widzieć jego uśmiech!!!!!!

# Tomek O

20.06.2012 09:41

Które prywatne przedszkole na Białołęce kosztuje jak publiczne i reszte dopłaca gmina? Pierwszy rez słysze, a mieszkam tu 15 od 20 lat

REKLAMA

# bemowianka

10.09.2012 09:59

O obiecywanych rozwiązaniach słuch zaginął :) jak zwykle :) i pisze to tak naprawdę z dużym smutkiem

# asdf

25.10.2012 00:47

BOzeeee, wszedzie widze narzekanie. wszedzie.

# prywatnenatak

25.10.2012 09:50

prywatne zawsze lepsze niz publiczne!!

REKLAMA

# AGA76

12.03.2013 22:50

Witam , nie zgadzam się z mamą z bemowa, że w państwowych jest ład i porzadzek. proszę o wizytę w przedszkolu "Wyspa Skarbów" albo Jarzebinka. Przedszkola budowane już są specjalnie dla przedszkola. Mają one swoje stołówki z najnowocześniejszym sprzetem. Panie są miłe i bardzo kompetentne. można pójść porozmawiać wiem wszytsko o swoim dziecku nawet gdy narozrabia. Jest czyto i panuje porzadek. co do edukacji moje dzieci spiewają piosenki uczą się wielu rzeczy mają co dzień angielski, logopedę raz w tygodniu.
Oczywiście to kosztuje ale moje dzieci woziłam z Białołeki, bo tu nie mam miejsc, na Pragę i to był koszmar. Niestety różnica była około 900 zł za dwójkę dzieci ale i tak "opłaca się" są blisko domu i pod bardzo dobrą opieką.
dodatkowo jak widzę te strasznie stare wykładziny i meble w niektórych państwowych przedszkolach koszmar.

# sen

05.09.2013 13:24

Urząd coś musi zrobić bo okazuje się, że nie tylko brakuje miejsc w przedszkolach ale jak już rodzic ma miejsce dla swojej pociechy to jest przerażony że 4 latków w grupie jest 28-ro i tylko jeden nauczyciel.

# marta2

28.09.2020 13:19

A ja myślę, że niestety, ale nie ma porównania między przedszkolem prywatnym, a państwowym. Program nauczania, liczba dzieci w grupach, podejście nauczycielek to zupełnie inny świat. Akurat mam porównanie, nasze pierwsze dziecko było w publicznym. Durgi raz już się na to nie zdecydowaliśmy...

REKLAMA

# julia

28.09.2020 13:51

Zgadzam się. Jesteśmy z córeczką w ciuchci. Najbardziej podoba mi się właśnie program gdzie ćwiczona jest uważność i relaksacja, a wiadomo jak jest to ważne w dzisiejszym przebodźcowanym świecie. Do tego dużo nauki przez zabawę i super ciepłe Panie.

# KasiaStasz2

05.12.2020 12:27

Różnica jest duża. Właśnie w publicznym przedszkolu mieliśmy jedną Panią na 20 dzieci, a teraz w prywatnym na 12 są dwie lub nawet trzy Panie.

# marlena

13.01.2021 12:07

My zmieniliśmy przedszkole publiczne na prywatne i jest dużo lepiej. Wszystko fajnie zorganizowane i dobrze dopilnowane. Córki są bardzo zadowolone. Do tego nie zostaliśmy pozostawieni sami sobie w obecnych czasach tylko dostaliśmy bogaty program zajęć online, ćwiczeń, itd. Nasze przedszkole to Pomarańczowa Ciuchcia w Józefosławiu.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA