REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


17.01.2019 11:28 #FanatykRowerowyZDM
Ha!ha!Gręziak, Oborski i Głowacka liczą , że Biuro Mobilności i Transportu m.st.Warszawy wyrazi zgodę na ...50 cm CHODNIK.Na ul.Koplanianianej jest zaprojektowany obustronny chodnik.Proszę doczytać o przepisach ,które regulują minimalną szerokość chodnika.A że parking drogi-o jak mi przykro.
17.01.2019 12:08 #Parkingowy
Zasada jest prosta: nie mam miejsca do parkowania, to nie kupuję samochodu. Są autobusy, taksówki, rowery, nogi... Skoro przeprowadziłeś się na osiedle na którym nie ma miejsc parkingowych do kupienia to samochód należy sprzedać. W zamian można kupić rower - z jego parkowaniem problemy są nieporównywalnie mniejsze. W Polsce nie istnieje ustawowy obowiązek posiadania samochodu.
17.01.2019 13:11 #Bemowiak
Tam są miejsca parkingowe.Zarówno pod blokami Mak-Domu jak na osiedlu.Dodatkowo na przeciwko Lidla jest ogrodzony płatny parking.W tych blokach Mak-Domu mieszka dwóch radnych z Dzielnicy Bemowo.Jeden jawnie próbuję wymusić wybudowanie za nasze wspólne pieniądze bezpłatne miejsca parkingowe.Z Lazurwej co 5 minut w szczycie odjeżdża autobus do Centrum.A w 2023/24 będą mieć blisko dwie stacje metra.Nie chcemy aby wokół Fortu Chrzanów nie było chodnika a jedynie same parkingi.
17.01.2019 14:23 #jkk
Pan Michał z Coopera chyba trochę niedowidzi. Na tej ulicy zafundowano mieszkańcom zakaz zatrzymywania po obu stronach, wyznaczono jedynie miejsca postojowe na 300 metrowym odcinku chodnika. Ale wystarczy przespacerowac się tą ulicą aby zobaczyć, że osiedlowe parkingi są niekiedy zupełnie puste, wystarczy aby mieszkańcy wykupili lub wynajęli na nich miejsca. W ramach tej samej akcji przedwyborczej przed 3 miesiącami dokonano zmiany organizacji ruchu na bardzo ruchliwej Batalionów Chłopskich. Plan miejscowy dla obszaru Chrzanów 2 przewiduje po północnej stronie Batalionów budownictwo jednorodzinne z indywidualnymi wjazdami od Batalionów Chłopskich, natomiast warunki zabudowy dla osiedli po południowej stronie ulicy nakazywaly stworzenie miejsc postojowych na terenie osiedli - poza liniami rozgraniczajacymi ulicy Batalionów Chłopskich. Zlikwidowano ścieżkę rowerową a na jej części wyznaczono miejsca do parkowania. Kierowcy mają pretekst aby zatrzymywać się w dowolnym miejscu, nawet poza strefą wyznaczoną znakami, tuż przy przejściach dla pieszych czy przy wjazdach na posesje. Dochodzi z tego powodu do bardzo niebezpiecznych sytuacji drogowych. Służby nie reagują, czekają aż stanie się nieszczęście.
17.01.2019 15:26 #Jan Oborniak
Pan Michał z ul. Coopera jest bezczelny i udaje, że nie wie w jakim celu wprowadzono ten zakaz. Mówiąc kolokwialnie pali głupa. Jezdnia bowiem - jak sama nazwa wskazuje - służy do jeżdżenia, chodnik służy do chodzenia, zaś do parkowania służy parking.
REKLAMA
17.01.2019 17:54 #Marian
Wybraliście Czaskoskiego i rowerową mafię to morda w kubeł. Kupić jeden z drugim rajtuzy i rower w markecie i jeździć.
17.01.2019 18:21 #NIE PRZYJECHAŁEM
#Parkingowy napisał(a) 17.01.2019 12:08

Zasada jest prosta: nie mam miejsca do parkowania, to nie kupuję samochodu. Są autobusy, taksówki, rowery, nogi... Skoro przeprowadziłeś się na osiedle na którym nie ma miejsc parkingowych do kupienia to samochód należy sprzedać. W zamian można kupić rower - z jego parkowaniem problemy są nieporównywalnie mniejsze. W Polsce nie istnieje ustawowy obowiązek posiadania samochodu.
Wiochmeni przyjeżdżają do Warszawy i za sprzedaną miedze kupują mieszkania w wielkiej płycie. Wiadomo, że tam jest problem z miejscami parkingowymi.

ps. Wiochmen nie sprzeda auta bo to w kredycie. Głównym jego założeniem jest jechać na Banderoze i pochwalić się rejestracją zaczynającą na "WB"
18.01.2019 08:45 jimmy two times
"jakieś oszołomy trąbiły o całkowitym zakazie parkowania" był łaskaw napisać pan Michał z Coopera o ludziach którzy chcieli aby na ich ulicy ruch był bezpieczny, można było sią nią poruszać w obydwu kierunkach i aby mogła funkcjonować na niej komunikacja miejska... no klasa.... dla jego wiadomości zakaz zatrzymywania sie na szczęście obowiązuje z wyłączeniem kilku odcinków... taki zgniły kompromis...
18.01.2019 14:49 #jkk
Rzeczywiście na chrzanowskich osiedlach mieszka sporo ludzi przyjezdnych niekoniecznie świadomych faktu, że miejsce parkingowe należy uwzględnić w kosztach utrzymania samochodu - a miejsce to kosztuje czasem 500 a nawet tysiąc razy drożej niż w ich rodzinnych stronach. Niemniej w obszarze Chrzanowa mamy do czynienia z nowymi osiedlami i należy od władz miasta oczekiwać egzekwowania takich rozwiązań, które skutecznie zminimalizują problem parkowania. Nie rozwiąże sprawy faktyczne przeniesienie możliwości parkowania pojazdów mieszkańców przyległych osiedli ze wschodniej na zachodnią stronę ulicy Coopera podczas gdy osiedlowe parkingi są niemal puste. To władze miasta zrobiły parking na dotychczasowej ścieżce rowerowej na Batalionów Chłopskich - w tym miejscu parking jest, co najmniej, nieporozumieniem, gdyż znajduje się w miejscu przeznaczonym w planie miejscowym na wjazdy do przewidzianych w planie domów. Ogólnodostępne miejsca parkingowe na osiedlowych uliczkach czy przy Rayskiego zajęte są przez pojazdy przedsiębiorczych mieszkańców, a co z przeznaczonymi dla nich miejscami parkingowymi na osiedlach? Gdzie w takim razie mają parkować przyjezdni? Trzeba zbudować, tam gdzie ich brak, ogólnodostępne miejsca parkingowe a istniejące odblokować ale udostępniać je można jako miejsca płatne lub ograniczyć czasowo możliwość korzystania z nich. Nie może być tak jak na Batalionów Chłopskich, gdzie zaparkowany 3 miesiące temu samochód z łóżkiem na karoserii stanowi darmową reklamę dla swojego właściciela, jej koszty ponosimy solidarnie.
19.01.2019 08:20 #Batalion
To już zaczyna być jakąś paranoją, nikt nigdy nie mówił, że jak kupisz mieszkanie na Chrzanowie to w gratisie dostaniesz darmowe miejsce parkingowe pod blokiem. Trzeba sobie wykupić parking podziemny i tyle. Pstro mnie obchodzi, ze ktoś nie może sobie zaparkować za darmo. Ja chce móc normalnie przejechać drogą, która jest dwukierunkowa a nie czekać aż jakoś się przecisne między zaparkowanymi samochodami buraków czyhajacych na darmowe miejsce. Droga jest od jeżdżenia! Chwała, że ktoś ogarnął Batalionów i można swobodnie jeździć. Mam nadzieje ze z Coopera tez z czasem całkowicie wywalą samochody.
Może w tym całym zagospodarowaniu terenu warto uwzglednić duży, wielopoziomowy platny parking? Przecież jak zbudują na Chrzanowie metro to ludzie będą do tej stacji dojeżdżać np. z Ożarowa, Piastowa itd. wtedy to się dopiero zacznie walka o darmowe miejscówki :)
REKLAMA
19.01.2019 12:08 #jkk
Co do Coopera to mamy chyba do czynienia ze zmową władz ze strażą miejską, trudno jest przypuszczać iż SM zatrudnia samych ślepcow nie potrafiących zobaczyć przez 3 miesiące stada kilkudziesięciu pojazdów parkujących 24 godziny na dobę za znakami zakazu zatrzymania. A co stanie się z chwilą rozpoczęcia kolejnych inwestycji deweloperskich wzdłuż tej ulicy nietrudno przewidzieć. Budowlańcy a później także nowi mieszkańcy i ich goście też będą chcieli gdzieś zaparkować. Natomiast "ogarnięcie" Batalionów to tylko pozory. Chwilowe miejsca postojowe będą musiały w większości zniknąć kiedy rozpocznie się realizacją kolejnych inwestycji po północnej stronie ulicy. Nadto, miejsca postojowe wyznaczono tak nieprecyzyjnie, że znaki poziome i pionowe nie pokrywają się, wystarczy 1 cm opadów śniegu aby kierowcy mogli bezkarnie z tego korzystać. Z resztek chodnika wzdłuż byłej ścieżki rowerowej korzystają zwrowno tłumy pieszych, dzieci i dorosłych na rowerach, hulajnogach i innych wynalazkach służących do przemieszczania się, wystarczy zatem aby jakaś gapa otworzyła przed innym użytkownikiem chodnika drzwi swojego pojazdu. Stojące przy wjazdach na posesje samochody ograniczają widoczność kierowcom pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z posesji samochodów, nie widzą tych pojazdów ludzie na chodniku. Sam uniknąłem niemal cudem wtargniecia przed Volvo na przejściu dla pieszych, gdyż nie miałem szansy zobaczyć jadącego samochodu - tuż przed przejściem zaparkowany był inny samochód. Zwracałem się wielokrotnie do SM w sprawie nieprawidłowego parkowania - bez skutku.
20.01.2019 09:31 #Panjan
Wracając do parkowania na Kopalnianej. Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje o przebudowanie ulicy Moździerzy? Była planowana na 2017 rok i według projektu miały tam powstać liczne miejsca parkingowe. Słyszałem, że ktoś się odwołał do NSA ale nie wiem czy to prawda.
20.01.2019 13:01 #ecjjjj
WWL, WPN, TKI, TK, EOP, WOR, LUB, itp ------- to by było na tyle
20.01.2019 22:25 #obiecanki cacanki
Radny Oborski w kampanii obiecywał przywrócenie autobusu 506. Tymczasem jest jak w Radiu Erewań: nie autobus, tylko samochód, nie dla wszystkich, tylko swój własny i nie przywrócenie, tylko zafundowanie parkingu za darmochę.
A może dla odmiany pan Oborski pochwali się, co zrobił w sprawie 506? Od II kwartału będzie nowa organizacja ruchu i komunikacji związana z budową metra, po niej szans na 506 nie będzie już żadnych. No więc, panie radny Oborski? Jakie KONKRETNIE działania podjął Pan w sprawie 506? Z jakimi efektami?
21.01.2019 14:01 #Vix
#obiecanki cacanki napisał(a) 20.01.2019 22:25

Radny Oborski w kampanii obiecywał przywrócenie autobusu 506. Tymczasem jest jak w Radiu Erewań: nie autobus, tylko samochód, nie dla wszystkich, tylko swój własny i nie przywrócenie, tylko zafundowanie parkingu za darmochę.
A może dla odmiany pan Oborski pochwali się, co zrobił w sprawie 506? Od II kwartału będzie nowa organizacja ruchu i komunikacji związana z budową metra, po niej szans na 506 nie będzie już żadnych. No więc, panie radny Oborski? Jakie KONKRETNIE działania podjął Pan w sprawie 506? Z jakimi efektami?
Przecież radny Oborski mieszka w tym bloku Mak-Domu na Kopalnianej.Sąsiedzi nigdy go nie widzieli w komunikacji miejskiej.To typowy prosamochodowiec.
REKLAMA
21.01.2019 17:04 #bacardi
generalnie paskudna tam okolica, pełno słoi i innych oprychów
12.05.2019 19:42 #Kopalniana
Warto pomysleć rownież o progach zwalniajacych przy Lidlu na Kopalnianej. Klienci sklepu lubią sobie wyscgi przy wyjeździe ze sklepu. Lidl na etapie budowy takowe obiecał, ale jak dostał już wszystkie zgody na budowe to o progach zapomniał.

 193/2467 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Różne
 Chciałabym zmienić swoje nazwisko po mężu Priya Viralkumar Patel na nazwisko panieńskie Priya Manojsingh Thakor Z poważaniem, Priya Viralkumar Patel

Finanse
 Prywatne pozyczki i rzetelna i szybka inwestycja w 48 godzin! od 6.000 do 950.000.000 zl / GBP . Jesli potrzebujesz gotówki, a banki czy tez inne firmy pozyczkowe nie chca Ci pomóc- skontaktuj sie z nami. - Kredyty i inwestycje prywatne od 6.000 do 950.000.000 zl / GBP . -Oprocentowanie 2.8% rocznie - srodki na koncie nawet w 48 h. - dlugi okres splaty- do 300 miesiecy - Czy potrzebujesz kredytu lub pozyczki; Kredyt finansowy, kredyt mieszkaniowy, kredyt inwestycyjny, kredyt samochodowy, konsolidacji zadluzenia, pozyczki osobiste. - bez zbednej papierologi i formalnosci - Osoby lub przedsiebiorca; trzeba finansowanie konsolidacji dlugów lub finansowania, aby wlaczyc zmiana firmy lub powiekszyc. Jesli potrzebujesz pieniedzy z jakiegokolwiek powodu, nie wahaj sie skontaktowac sie z nami, aby uzyskac wiecej informacji. Email: capitalfinans74@gmail.com

Turystyka
 Witam, byłem ostatnio przejazdem w tej miejscowości, która leży na podlasiu i chciałbym ją bardzo polecić. Wieś posiada dużo jezior w okolicy dziesięciu kilometrów, co sprawia że jest to idealne miejsce do wypoczynku w okresie letnim, ponadto bardzo dużo agroturystyk oraz domków do wynajmu. Zresztą, co ja będę tutaj się rozpisywał, polecam obejrzeć filmik https://www.youtube.com/watch?v=tKcKo9kPSxQ&feature=youtu.be

3-pokojowe sprzedam
 Pilna oferta pożyczki bez protokołu Jestem finansistą, prywatnym pożyczkodawcą, który oferuje pożyczki od 10 000 do 25 000 000 EUR. Chcesz uzyskać kredyt na projekt zmiany samochodu lub na budowę domu, oferuję specjalną szansę kredytową przy oprocentowaniu 2%. Kontakt mailowy: rosedupenn@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA