REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

BYŚ rozbudowuje kompostownię, nie pozwólmy na to!

# cos_nie_tak

30.01.2016 16:14

BYŚ chce zwiększyć ilość przetwarzanego kompostu z 31 tys. ton do 141 tys. ton rocznie. Wzrost o 354%!
W tym celu wyrównują teren, wycinają drzewa i stawiają betonowy płot przy ul. Wólczyńskiej. Docelowo ma tam stanąć 160 kontenerów do przetwarzania kompostu. Urząd przyklaskuje temu pomysłowi i nazywa to "najnowocześniejszą technologią przetwarzania odpadów"...
Czy to się kiedyś skończy?

# wypier

30.01.2016 22:52

Ludzie walczą z MPO które za parę lat zniknie z Bielan, a tymczasem pod nosem rośnie nam jeszcze większa kompostownia. To brzmi jak ponury żart.

# cos_nie_tak

30.01.2016 23:42

#wypier napisał(a) 30.01.2016 22:52
Ludzie walczą z MPO które za parę lat zniknie z Bielan, a tymczasem pod nosem rośnie nam jeszcze większa kompostownia. To brzmi jak ponury żart.
to nie żart, są zdjęcia z budowy, idą jak burza.
facebook.com/photo.php? fbid=144110255968228&set= o.367213033443542&type=3&theater

REKLAMA

# Kuba

31.01.2016 12:07

obserwuje stowarzyszenie czyste radiowo i tam nic nie pisza o rozbudowie bysia, nadaja tylko o mpo

# hehe

31.01.2016 15:21

#Kuba napisał(a) 31.01.2016 12:07
obserwuje stowarzyszenie czyste radiowo i tam nic nie pisza o rozbudowie bysia, nadaja tylko o mpo
No przecież nie będą pisać złych rzeczy na swojego zleceniodawce:D

# cos_nie_tak

31.01.2016 20:02

dokładnie, krytyki nt. BYSia tam nie uświadczysz, bo jak to oni mówią "Zajmujemy się tylko MPO" - rezultat "zajmowania się" będzie taki, że za 2-3 lata po MPO zostanie tylko niemiłe wspomnienie, a BYŚ będzie działał na Bielanach w najlepsze, ile sobie tylko będzie chciał.

REKLAMA

# zbielan

01.02.2016 09:12

Jestem daleka od chwalenia Czystego Radiowa, bo faktycznie ich działalność nie wygląda przejrzyście... ale czy osoby wypisujące na forach informacje jak złe jest Czyste Radiowo i jak bardzo obawiają się obecności Bysia na Bielanach coś zrobiły w tej sprawie? Może zamiast śledzić profil i działania CR warto zacząć działać i np dołączyć do stowarzyszenia Czyste Bielany?

# krycie smrodu BYSia

03.02.2016 17:24

#zbielan napisał(a) 01.02.2016 09:12
Jestem daleka od chwalenia Czystego Radiowa, bo faktycznie ich działalność nie wygląda przejrzyście... ale czy osoby wypisujące na forach informacje jak złe jest Czyste Radiowo i jak bardzo obawiają się obecności Bysia na Bielanach coś zrobiły w tej sprawie? Może zamiast śledzić profil i działania CR warto zacząć działać i np dołączyć do stowarzyszenia Czyste Bielany?

To co piszesz to jedno ale ślepota Czytego Radiowa na BYSia śmierdzi i tyle, robią szum przy MPO który ma zagłuszyć pytania o BYSia.
A BYŚ robudowuje się na maxa i to jest prawdziwy problem Bielan

# zbielan

03.02.2016 18:45

Tak, zgoda. Ale nadal unikasz odpowiedzi na pytanie co zrobiles żeby Byś nie śmierdział i przestał się tu panoszyć ? Jak na razie CR może się pochwalić działaniem, a przeciwnicy Bysia tylko krytykowaniem CR. Od tego Byś nie zniknie ...

REKLAMA

# krycie smrodu BYSia

04.02.2016 14:08

#zbielan napisał(a) 03.02.2016 18:45
Jak na razie CR może się pochwalić działaniem, a przeciwnicy Bysia tylko krytykowaniem CR. Od tego Byś nie zniknie ...

Jakim działaniem może pochwalić się Czyste Radiowo w sprawie BYSia? Przykłady proszę.
Jak na razie tylko kryją BYSia i udają że nie istnieje.
Tylko Czyste Bielany robią coś w tej sprawie - mówią, piszą, pokazują zdjęcia jaki tam syf i zagarnianie terenu.
Jedynym dziełaniem Czystego Radiowa w sprawie Bysia jest kasowanie z fb wszystkich komentarzy o BYSiu które ludzie dają na ten temat!

# BYSiowe Czyste Radiowo

05.02.2016 15:38

A propos tematu - wczoraj na stronie Czystego Radiowa ktoś wrzucił zdjęcia jak BYŚ buduje ogrodzenia, zamyka nowe tereny - dzisiaj Czyste Radiowo wszystko skasowało.
Kryją wszystko co BYŚ wyczynia

# Bysiowo

01.03.2016 12:41

#BYSiowe Czyste Radiowo napisał(a) 05.02.2016 15:38
A propos tematu - wczoraj na stronie Czystego Radiowa ktoś wrzucił zdjęcia jak BYŚ buduje ogrodzenia, zamyka nowe tereny - dzisiaj Czyste Radiowo wszystko skasowało.
Kryją wszystko co BYŚ wyczynia

https://www.facebook.com/ photo.php?fbid=222154981468733&set= o.360237997444331&type=3&theater

REKLAMA

# BYS chce zamknąć usta!

06.03.2016 15:33

dla przypomnienia - prawnik BYSia zastrasza Stowarzyszenie Czyste Bielany bo ośmielają się walczyć z trwającą właśnie rozbudową BYSia i zagarnianiem coraz większej części Bielan!

# śmierdzący BYS

21.03.2016 18:38

Po ataku prawnika BYSia na Stowarzyszenie Czyste Bielany teraz do akcji szkalowania Czystych Bielan dołączyło Czyste Radiowo. Każdy kto ośmieli się wzywać do zamknięcia i zaprzestania rozbudowy wysypiska BYSia naraża się na atak tandemu BYś & Czyste Radiowo. Cudowna współpraca truciciela bielan i pseudo-ekologów z czystego radiowa!

# Piotr W.

23.03.2016 13:40

dzisiejsza Wyborcza Warszawa:
"MPO ma wielkie plany na lata. Warszawa rozwiąże problem śmieci?
Górka śmieciowa na Radiowie będzie zamknięta z końcem roku, a zakład obok składowiska - po uruchomieniu spalarni na Targówku. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zapewnia, że przygotowania do budowy idą zgodnie z harmonogramem."
Od dawna było wiadomo że wygaszenie wysypiska MPO to kwestia czasu - prawdziwy problem Bielan to BYŚ! Zobaczcie co się dzieje - jest na Bielanach organizacja 'ekologiczna' która robi krzyk w sprawie MPO a udaje że nie istnieje BYŚ, a BYŚ w tym czasie po cichu właśnie ogrodził murem kolejny wielki kawał Bielan pod nowe śmieci. MPO zniknie z Bielan a BYŚ coraz większy i zwozi tu śmieci już nie tylko z Warszawy!

REKLAMA

# andy

12.04.2016 17:11

zadzwoń do 'czystego radiowa' :) zapytają 'jaki byś, nic nie wiemy o żadnym bysiu' ;)

# "Czy$te Radiowo"

13.04.2016 17:29

Nie orientuje się ktoś ile kasuje "Czy$te Radiowo" za wspieranie BYSia który zasyfia coraz bardziej Bielany?
Pytam z ciekawości - za ile pseudoekolodzy napieprzają w konkurencyjne mpo (które i tak zniknie z Bielan) żeby ukryć rozbudowę BYSiowego wysypiska i fakt że BYS chce tu być NA ZAWSZE

# BYŚ straszy Czyste Bielany

15.04.2016 16:58

Dzisiaj prawnik BYSia przysłał do "Czystych Bielan" kolejny list żeby ich zastraszyć. Mają przestać mówić o BYSiu i zapłacić 20 tys. zł...

REKLAMA

# kkk

20.04.2016 21:20

#BYŚ straszy Czyste Bielany napisał(a) 15.04.2016 16:58
Dzisiaj prawnik BYSia przysłał do "Czystych Bielan" kolejny list żeby ich zastraszyć. Mają przestać mówić o BYSiu i zapłacić 20 tys. zł...

Gdyby MPO robiło takie straszenie to Czyste Radiowo już krzyczałoby na całą Polskę a jak BYŚ chce zamknąć usta Czystym Bielanom to siedzą cicho

# BYŚ-wypad z Bielan!

21.04.2016 20:04

BYŚ śmierdzące składowiska nazywa technologią XXI wieku??? Wypad z Bielan!

# robert

22.04.2016 17:04

Słyszałem że BYS ma zgodę na odpady niebezpieczne. Ktoś coś wie? Pomijając wszystko inne to byłoby przegięcie! Tam chyba nie ma nawet kanalizacji

REKLAMA

# T.P.

24.04.2016 00:25

#robert napisał(a) 22.04.2016 17:04
Słyszałem że BYS ma zgodę na odpady niebezpieczne. Ktoś coś wie? Pomijając wszystko inne to byłoby przegięcie! Tam chyba nie ma nawet kanalizacji

Nie wiem jak 'niebezpieczne' ale czytałem że zwozi tu już śmieci nie tylko z Warszawy :(
I jakoś nikt pod bramą BYS-ia nie protestuje...

# BYŚ zastrasza

27.04.2016 15:16

BYŚ zastrasza. Część 2 - Stowarzyszenie Czyste Bielany: Otrzymaliśmy drugie pismo of firmy BYŚ facebook.com/ stowarzyszenieczystebielany/ posts/ 625036597661183

# lols

01.05.2016 23:15

#krycie smrodu BYSia napisał(a) 04.02.2016 14:08
Jakim działaniem może pochwalić się Czyste Radiowo w sprawie BYSia? Przykłady proszę.
Jak na razie tylko kryją BYSia i udają że nie istnieje.
Tylko Czyste Bielany robią coś w tej sprawie - mówią, piszą, pokazują zdjęcia jaki tam syf i zagarnianie terenu.
Jedynym dziełaniem Czystego Radiowa w sprawie Bysia jest kasowanie z fb wszystkich komentarzy o BYSiu które ludzie dają na ten temat!
Oto co robi czyste radiowo w sprawie BYSia (ze strony stow. czyste bielany)
"Stowarzyszenie Czyste Radiowo jest jak wściekły pies, który z własnej wściekłości odgryzie własny ogon, tylko dlatego, że się rusza. Dla ścisłości wyjawię (może po raz pierwszy publicznie), że Stowarzyszenie Czyste Bielany powstało tylko dlatego, że Czyste Radiowo nie zgodziło się wystąpić do Urzędu Dzielnicy, aby zostać stroną w postępowaniu o wstrzymanie rozbudowy zakładu BYŚ na przełomie 2013/14 kiedy to toczyło się postępowanie o wydanie mu pozwolenia na budowę. Przedstawicielka Stowarzyszenia Czyste Radiowo oznajmiła, że nie będą występować przeciwko BYSiowi, że wielu ich członków jest w przyjaźni z właścicielem firmy BYŚ. Stąd nic dziwnego, że wszystkie złe komentarze dotyczące tego zakładu znikają ze strony SCR. Niezrozumiałe jest dlaczego SCR uzurpuje sobie prawo wyłączności do działania w sprawie MPO. Jeżeli jednocześnie nie znikną oba zakłady - MPO i BYŚ to usunięcie MPO spowoduje przerzucenie śmieci do BYSia. A BYŚ już w poprzednim WPGO był instalacją zastępczą dla MPO czyli jak MPO nie będzie się wyrabiał z przetwarzaniem śmieci to BYS czeka na odbiór. W obecnym WPGO założenia BYŚia co do rozbudowy są potrojone, bo BYŚ w międzyczasie, kiedy SCR nie pozwalało wspominać publicznie o BYSiu, on się rozwijał. Do tej pory nawet bez posiadania ogólnomiejskiej kanalizacji dostawał pozwolenia na kompostowanie odpadów!!!! szokujące."

REKLAMA

# krupier

02.05.2016 01:05

Prawda jest taka ze zamkniecie MPO w tym momencie nic nie da, ich obowiazki przejmie BYŚ i bedzie jeszcze wiekszy smrod. Trzeba sie postarac, zeby obie instalacje zniknely z Bielan! I tu jest maly zgrzyt, bo MPO wyniesie sie stad za 3 lata, a BYS nie ma zamiaru tego robic!

# Ali33

02.05.2016 09:23

To MPO śmierdzi i dlatego musi zniknąć jak najszybciej, nie BYŚ.

# Major

02.05.2016 10:06

#Ali33 napisał(a) 02.05.2016 09:23
To MPO śmierdzi i dlatego musi zniknąć jak najszybciej, nie BYŚ.

Nawet jeśli ci jeszcze nie śmierdzi z BYSia(nie wiem jak to możliwe, ale ok), to zacznie po zamknięciu MPO, bo wtedy BYŚ przejmie od nich obowiązki i sam będzie kisił odpady w starej i właśnie powstającej nowej kompostowni.

# proBYSiowi naiwniacy

02.05.2016 17:15

#Ali33 napisał(a) 02.05.2016 09:23
To MPO śmierdzi i dlatego musi zniknąć jak najszybciej, nie BYŚ.

Ale z ciebie baran :) Też dałeś wkręcić się w propagandę proBYSiową :) MPO jest praktycznie w stanie likwidacji, część wysypiska zostanie zamknięta w tym roku a pozostałość jak będzie gotowa spalarnia na Targówku.
Jesteś ślepy że nie widzisz że ta zadyma wokół MPO ma przykryć rozbudowę BYSia który nie ma zamiaru wynieść się z BIelan?

# maciek

12.05.2016 19:48

"Byś stara się o rozbudowę trzy razy większą, niż ma MPO" - wszystko w temacie...

# Byś-syf na maxa :(

13.05.2016 01:15

#maciek napisał(a) 12.05.2016 19:48
"Byś stara się o rozbudowę trzy razy większą, niż ma MPO" - wszystko w temacie...

Widziałem gdzieś fotki jak tam wygląda. Syf na maxa, wielkie hałdy poprzykrywane folią, stare zardzewiałe kontenery. To ma być ta nowoczesność którą chwali się BYŚ??? Boję się już teraz a co dopiero jak faktycznie rozbuduje sie :( :( :(

# andy

13.05.2016 17:53

Warto przypomnieć że BYŚ chce mieć 2 hale o powierzchni łącznej 2 hektary a MPO ma o powierzchni tylko 0,7 ha.
BYŚ zamierza postawić 160(!!!) kompostowni kontenerowych na placu!
Mam pisać co to oznacza dla Bielan?! Już teraz BYŚ zaczyna zwozić śmieci z okolicznych gmin a co dopiero będzie jak rozbuduje się!

# piotrek

20.05.2016 19:05

Nic dziwnego że BYŚ zastrasza Czyste Bielany - tylko oni głośno protestują przeciwko jego rozbudowie, sądzili że po cichu zajmą nowy kawał Bielan a Czyste Radiowo będzie ich kryć, trzymam kciuki za Czyste Bielany, pozdrawiam Piotrek N.

# eRDe

20.05.2016 20:40

#Ali33 napisał(a) 02.05.2016 09:23
To MPO śmierdzi i dlatego musi zniknąć jak najszybciej, nie BYŚ.

Masz rację ze smrodem z kompostowni MPO, ale chyba ciężko będzie Ci rozmawiać z Frontem Obrony MPO:)

# miłość do BYSia...

23.05.2016 19:35

Na razie widzę Front Obrony BYSia i Udawania Że BYŚ Nie Istnieje
Jakoś nie zauważyłem obrony MPO, widzę jedynie walkę z ciszą na temat BYSia
Kto nie zamknie się i będzie wspominać o BYSiu Twoim zdaniem broni MPO?
Popieprzyło się trochę w Twojej głowie chyba z tej miłości do BYSia

# eRDe

23.05.2016 22:40

Kilka razy w tygodniu, w drodze do pracy, przejeżdżam od strony Bielan ulicą Wólczyńską, Arkuszową i Radiową w kierunku na Bemowo. Z powrotem ta sama trasa w drugą stronę. Nigdy nie czułem smrodu innego niż z kompostowni zafundowanej Bielanom przez władze miasta. Czasem śmierdzi mocno, co przy staniu w korku przyjemne nie jest. Byś mi nie przeszkadza dopóki nie śmierdzi. Jeśli zacznie śmierdzieć jak z MPO też będę niezadowolony. Jest jeszcze jedna sprawa. Z MPO Bielany zostały oszukane już dwukrotnie, w związku z tym mam mocno ograniczone zaufanie.

# vik.

28.05.2016 18:08

do eRDe:
Rusza budowa spalarni na Targówku, część wysypiska MPO będzie zamknięta do końca roku a reszta jak ruszy spalarnia. Dla mnie ta wersja ma sens bo co niby robić ze śmieciami zanim ruszy spalarnia?
Dziwi mnie że tak lekko podchodzisz to BYSia. Nie ogarniasz naprawdę że MPO tak czy inaczej zniknie a BYŚ zostanie?
Dodatkowo włanie trwa wielka rozbudowa BYSia - pod nowe śmieci, nie pod plac zabaw

# eRDe

30.05.2016 21:52

Vik, po prostu nie wierzę w ani jedno słowo władz miasta. W sprawie składowiska odpadów Bielany zostały oszukane dwukrotnie. Termin zamknięcia składowiska odpadów był przesuwany, a na dodatek nie tak w sumie dawno dostaliśmy w prezencie kompostownię. Obecnie o pewnych terminach mówi się w kontekście składowiska, kompostownia to późniejsze terminy, a to kompostownia na Radiowie generuje nieprzyjemne zapachy. Dziś rano, gdy jechałem do pracy, zapach w samochodzie był nie do wytrzymania. Wyszedł z samochodu dopiero w okolicach Fortu:( Cieszę się, że nie mieszkam w tamtej okolicy. Kiedyś z przyjemnością jeździłem do lasu między Opalinem, a Księżycową, dziś jest to przeważnie niemożliwe. Co do Bysia, w chwili obecnej nie miałem okazji go poczuć. Gdyby zapach z Bysia docierał w jakikolwiek sposób do mnie to też wyraziłbym swoje niezadowolenie. Nie mam zamiaru bronić jakiejkolwiek inwestycji degradującej Bielany. Zresztą rozbudowa Bysia to też w dużej mierze wina miasta.
To władze kreują politykę rozwoju miasta. Zobacz, co dzieje się z Bielanami, śmieci i kompostownia to nie jest jedyny problem:(

# PawełS

31.05.2016 01:46

#eRDe napisał(a) 23.05.2016 22:40
Byś mi nie przeszkadza dopóki nie śmierdzi. Jeśli zacznie śmierdzieć jak z MPO też będę niezadowolony. Jest jeszcze jedna sprawa. Z MPO Bielany zostały oszukane już dwukrotnie, w związku z tym mam mocno ograniczone zaufanie.
Dobra, załóżmy, że BYŚ teraz nie śmierdzi w ogóle, same leśne aromaty i przyjemny zapaszek(och, chciałbym). Naprawdę myślisz, że po rozbudowie zakładu i przy przetwarzaniu większej ilości odpadów niż MPO, w tej samej technologii kompostowania co MPO, dalej będziesz mógł przejechać samochodem przez Bielany bez zatykania nosa? Myślisz, że po rozbudowie zakładu łatwiej będzie stąd wykurzyć BYSia? Miasto powie "trzeba było protestować jak był na to czas" i po ptakach. Dlatego działamy już teraz.

# PawełS

31.05.2016 01:54

I jeszcze jedno. BYŚ też nas nie raz oszukał, jeszcze w styczniu wielki szef mówił, że nie planuje rozbudowy, a chwilę później zaczął równać plac pod nową inwestycję. O odwołaniu spotkania ze społecznością lokalną już nie będę wspominać.

# kilodwa

31.05.2016 11:24

Do listy niechlubnych zachowań BYS dodałbym nasyłanie prawników na Czyste Bielany.

# eRDe

31.05.2016 22:01

O nasyłaniu prawników słyszałem, to działania poniżej wszelkiej krytyki.
Rozumiem, że protestujecie już teraz żeby nie było za późno. Ciekawi mnie jednak co na to mówi miasto? Bo mam wrażenie, że sprawa wszelkich uciążliwości na Bielanach miasta nie interesuje w ogóle.

# PawełS

01.06.2016 10:01

#eRDe napisał(a) 31.05.2016 22:01
O nasyłaniu prawników słyszałem, to działania poniżej wszelkiej krytyki.
Rozumiem, że protestujecie już teraz żeby nie było za późno. Ciekawi mnie jednak co na to mówi miasto? Bo mam wrażenie, że sprawa wszelkich uciążliwości na Bielanach miasta nie interesuje w ogóle.
Na jednym ze spotkań z władzami chwalili oni kompostownię BYSia, mówili, że to "jeden z najnowocześniejszych sposobów przetwarzana śmieci". Nie wiem, czy BYŚ napchał im kieszenie złotem, czy po prostu nie widzieli starych kontenerów przykrytych folią, które służą jako kompostowniki.

# eRDe

01.06.2016 18:05

Dzięki za te informacje, sprawy Bysia, jak wiesz, nie śledzę, ale ten obrazek pokazuje w całej krasie "troskę" naszych ukochanych władz o mieszkańców Bielan.

# SCR-fanklub BYSia

01.06.2016 21:06

Stowarzyszenie Czyste Radiowo w najbliższych dniach organizuje protest, na pytanie czy będą protestować przeciwko obecności wysypiska BYSia na Bielanach odpowiedzieli że to nie jest ich sprawa.
Ciekawe biorąc pod uwagę że BYŚ prowadzi wielką rozbudowę.
Jak firma wioząca na Bielany śmieci nawet i z okolicznych gmin, nie tylko z Warszawy zdobyla sobie ich przychylnosc?

# Libre

30.06.2016 14:32

BYŚ robi na Bielanach co chce, np. na ostatnie spotkanie z radnymi mieszkańcy nie zostali wpuszczeni z powodu braku wolnych krzeseł...

# Karolina70

30.06.2016 15:46

Dzisiejszej dusznej nocy na Chomiczówce nie dało się spać od smrodu,drapania w gardle i suchego kaszlu. Prośby,groźby nie skutkują,mafiozi nawet na smieci wleźli. Jedynym sposobem jest wyciąć wszystkie partyjniackie miernoty przy najblizszej okazji i żądanie zwrotu miasta mieszkańcom.

# Rapif

30.06.2016 18:56

#Karolina70 napisał(a) 30.06.2016 15:46
Dzisiejszej dusznej nocy na Chomiczówce nie dało się spać od smrodu,drapania w gardle i suchego kaszlu. Prośby,groźby nie skutkują,mafiozi nawet na smieci wleźli. Jedynym sposobem jest wyciąć wszystkie partyjniackie miernoty przy najblizszej okazji i żądanie zwrotu miasta mieszkańcom.
To władze miasta dają tu ciała po całej linii, przysnęli z rozbudową spalarni i teraz trzeba czekać 3 lata, bo co innego niby można zrobić?

# Max

01.07.2016 04:44

a śmieci zwozi się coraz więcej, BYŚ oprócz Warszawy obsługuje również pobliskie gminy. Nie radzimy sobie ze swoimi odpadami, a bierzemy dodatkowe :(

# good

01.07.2016 11:14

Chociaż z MPO coś się dzieje, jak pisze Wyborcza, w 2019r wyniosą się całkowicie:
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zapewnia, że robi wszystko, by zmniejszyć uciążliwości. Docelowym rozwiązaniem jest likwidacja zakładu na Radiowie. Dojdzie do niej, gdy MPO uruchomi nowoczesną spalarnię na Targówku.
- To kluczowy projekt dla naszego systemu gospodarowania odpadami. Zmodernizowana i rozbudowana spalarnia śmieci na Targówku przejmie m.in. odpady kierowane na Radiowie - mówi wiceprezydent Michał Olszewski.
Urzędnicy poinformowali właśnie o podpisaniu umowy na projekt spalarni. Przygotuje go spółka Sweco Consulting i Sweco GmbH. Międzynarodowy zespół dostanie za to blisko 15 mln zł. Cała spalarnia ma kosztować ok. 1,1 mld zł.
Docelowo spalarnia będzie przyjmować ponad 300 tys. ton śmieci rocznie. Ma być gotowa w pierwszym kwartale 2019 r.

# good

01.07.2016 13:04

Ktoś widział ten post na stronie Czystych Bielan? SCR zdemaskowane
"Stowarzyszenie Czyste Radiowo jest jak wściekły pies, który z własnej wściekłości odgryzie własny ogon, tylko dlatego, że się rusza. Dla ścisłości wyjawię (może po raz pierwszy publicznie), że Stowarzyszenie Czyste Bielany powstało tylko dlatego, że Czyste Radiowo nie zgodziło się wystąpić do Urzędu Dzielnicy, aby zostać stroną w postępowaniu o wstrzymanie rozbudowy zakładu BYŚ na przełomie 2013/14 kiedy to toczyło się postępowanie o wydanie mu pozwolenia na budowę. Przedstawicielka Stowarzyszenia Czyste Radiowo oznajmiła, że nie będą występować przeciwko BYSiowi, że wielu ich członków jest w przyjaźni z właścicielem firmy BYŚ. Stąd nic dziwnego, że wszystkie złe komentarze dotyczące tego zakładu znikają ze strony SCR. Niezrozumiałe jest dlaczego SCR uzurpuje sobie prawo wyłączności do działania w sprawie MPO. Jeżeli jednocześnie nie znikną oba zakłady - MPO i BYŚ to usunięcie MPO spowoduje przerzucenie śmieci do BYSia. A BYŚ już w poprzednim WPGO był instalacją zastępczą dla MPO czyli jak MPO nie będzie się wyrabiał z przetwarzaniem śmieci to BYS czeka na odbiór. W obecnym WPGO założenia BYŚia co do rozbudowy są potrojone, bo BYŚ w międzyczasie, kiedy SCR nie pozwalało wspominać publicznie o BYSiu, on się rozwijał. Do tej pory nawet bez posiadania ogólnomiejskiej kanalizacji dostawał pozwolenia na kompostowanie odpadów!!!! szokujące. Urząd Dzielnicy o tym wiedział - i tu do Pana Burmistrza na jego komentarz co do PR MPO - gdyby UD Bielany dbało o środowisko na Bielanach i o jego mieszkańców to już dawno zleciłoby takie zadanie jak monitoring smrodu i "dzienniczek odorowy".
Żeby było jasne:
Stowarzyszenie Czyste Bielany nie jest rzecznikiem ani Miasta, ani MPO, ani Dzielnicy. Nie pobiera żadnych opłat od żadnego podmiotu i to nigdy nie było tematem rozmów. SCB uważa, że mieszkańcy powinni wiedzieć co się dzieje na terenie całych Bielan czy Radiowa w sprawie śmieci. Jeżeli jakiś podmiot zwraca się do SCB o publikacje lub pomoc w rozesłaniu informacji to wydaje się logiczne, że mieszkańcy powinni się o tym dowiedzieć, bez względu na to czy SCB jest za czy przeciw. Te wszystkie hejty są zadziwiające - taki jeden dzienniczek odorowy wyzwolił tyle nienawiści. Tylko czemu to ma służyć? Przecież chyba wszystkim powinno zalezeć aby w tej części Bielan nie było smrodu, aby przemysł śmieciowy nie rozwijał się, aby kompostownie zostały usunięte z tego rejonu, abyśmy mieli czyste powietrze i na Kampinoskiej i na Wólczyńskeij i na każdej innej ulicy. I jeżeli mamy 5 różnych źrodeł wytwarzających odór to dobrze wiedzieć gdzie one są - bo wtedy możemy starać sie wywrzeć nacisk aby ograniczac smród.
I na koniec - w dniu wczorajszym SCB było na spotkaniu w Bibliotece Narodowej pt."Debata nr 5 o ochronie środowiska w Warszawie - Rewolucja śmieciowa - co wiemy po dwóch latach" dotycząca gospodarki odpadami w Warszawie - i podobno idą zmiany, na lepsze. Urząd Marszałkowski rozpatruje nasze komentarze w związku z naszymi protestami i komentarzami w sprawie WPGO, pewnie nie wszystkie uwzgledni, ale pracuje nad tym. Więcej info wkrótce."

# eRDe

01.07.2016 13:24

Firma na literę B, tak chętnie wspominana przez front obrony MPO, ma na razie wstrzymaną zgodę na rozbudowę. Za to ratusz chce nam zafundować kompostownię Hetmana obok śmierdzącej kompostowni MPO.
Swoją drogą, wysyp postów pokazuje, że protest z taczką zabolał:)

# zbielan

06.07.2016 11:38

Firma na B, nawet bez rozbudowy już skutecznie zatruwa nam życie. W ostatni weekend smród na Radiowie "zawdzięczamy" właśnie Bysiowi. Koniecznie to zgłaszajmy na 19115. Wysyłaliśmy z sąsiadami zgłoszeni cały weekend i od poniedziałku jest spokój, jeśli nie ma zgłoszeń ratusz uważa że sprawa załatwiona.

# lideksynubeka

06.07.2016 21:21

Smród zawdzięczasz Pietruczukowi i bufetowej

# zbielan

07.07.2016 10:55

#lideksynubeka napisał(a) 06.07.2016 21:21
Smród zawdzięczasz Pietruczukowi i bufetowej

Nie głosowałam na żadne z nich, uważam oboje, a szczególnie lokalnego działacza za wybitne szkodniki. Ale to prawda smród na Bielanach to wynik ich działań w ratuszu miasta i dzielnicy.

# szamBielan Rakoczy

08.07.2016 07:57

Dziś wali nieźle na Bielanach. Zhaftować się można od 7 rano.

# lanta

08.07.2016 23:27

Czy ktoś wie co się działo na spotkaniu Radnych Bielan u Bysia w czerwcu? Nie mogę znaleść żadnych notatek na ten temat ani żadnych komentarzy? Pewnie wszystko cacy załatwione. Słyszałam, że BYŚ lobbuje się jako "rodzinna firma", której okoliczni mieszkańcy utrudniają zycie w dalszym rozwoju. To się nie mieści w głowie!!!!

# eRDe

10.07.2016 21:53

#zbielan napisał(a) 06.07.2016 11:38
od poniedziałku jest spokój,

W poniedziałek to akurat był niezły smród na Radiowej obok kompostowni z rana, a w piątek dochodziło aż do Chomiczówki.

# DawidM

15.07.2016 21:59

Dziś smród przez cały dzień. Rano przy metrze mlociny a pozniej nocznickiego, conrada, maszewska... Nie ma czym iddychać

# bielanin

17.03.2020 23:36

Jak na razie nikt nie sprzeciwił się jawnemu śmieciowemu złodziejstwu nazwanemu oficjalnie ,,nowymi stawkami za odbiór śmieci !!!! Milczy urząd konkurencji i konsumentów, RPO i inne urzędy . Koronawirus przykrył tą jawną grabież . Lokalni , bielańscy aktywiści potulnie zaakceptowali ten perfidny układ, zwany ,,uchwałą ' zamiast go zaskarzyć i skierować sprawę do prokuratury . Trzeba zdobyć się na odwagę i podjąc konkretne działanie , zamiast narzekać na Radiowo które na razie nie widzi problemu za miedzą , koło swojego zaścianka .
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe