REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


25.03.2017 08:39 #Kamil.
Skandal,odchodzi Warszawa moja,co są z moich młodych lat.Odchodzi kolejny symbol miasta,który wart jest pozostawienia.Można by było w tych budynkach,zrobić coś innego,dla mieszkańców osiedli,stop dyktaturze deweloperów,mówi się że miasto pięknieje,jeżeli chodzi o ten przykład,mam bardzo poważne wątpliwości,ratujmy nasze wspomnienia.
25.03.2017 15:43 #jack82
@Kamil, Warszawa odchodzi i umysł też już nie ten. Ruina nie ma żadnych wartości, chyba że edukacyjne - pokazuje jak ludzie kiedyś nie potrafili zarządzać. Deweloperzy natomiast budują mieszkania dla młodych ludzi, więc ten teren przynajmniej do czegoś się przyda.
25.03.2017 19:08 #Kamil.
Dla mnie ma ona wartość,zawsze polskie zakłady,takie jak piekarnie,mają w sobie ten czar.Widać że dziś mamy tu ruiny,lecz w tych budynkach,mogło by wrócić życie,to znaczy zatrudnienie.Stare piekarnie mają swoją duszę,pieczywo z nich jest zdrowe i chrupiące,nie te sieciowe co na drugi dzień już wiór nie jedzenie.Zawód piekarza jest bardzo cenny,kształci wielu wartościowych ludzi,zakład taki jak piekarnia wolska,jest symbolem dzielnicy,można tam budować nowe ale wpisując w stare ale nie burzyć.
26.03.2017 20:04 #Piekasz
"Zawód piekarza jest bardzo cenny,kształci wielu wartościowych ludzi..." - Kamilu, ałe o sso chozzi?
27.03.2017 07:06 #Kamil
O sso chozzi nie rozumiem,chyba o co chodzi,chodzi tu o uratowanie zawodu piekarza,który ma szansę na równi konkurować z wielkimi przedsiębiorstwami piekarniczymi,mam tu na myśli również aby przetrwały stare receptury wypieku chleba,tylko taki wpływa na zdrowie i kondycję człowieka.Pieczywo w sieciówkach szybko się psuję oraz ma za dużo chemii.Mam na myśli zachowanie wielu starych rodzinnych zakładów,nie tylko w dziedzinie piekarstwa na terenie Warszawy,te produkty z tych manufaktur są w dużo wyższej jakości oraz mają wartość sentymentalną,co będzie jak zniszczymy starą Warszawę,ale czy nowa będzie lepsza?.
REKLAMA
28.03.2017 00:08 #Olol
Piekaszu! Polecam książkę Magdaleny Stopy "Chleb po warszawsku" - dowiesz się z niej o co chodzi...
28.03.2017 12:06 #Adamx
Teraz teren wygląda prawie jak w Prypeci, nowe bloki będą lepiej wyglądały, mam nadzieję, że deweloper zadba o zieleń, bo tyle ostatnio się wycina drzew zupełnie bez sensu
28.03.2017 12:12 #krln
#jack82 napisał(a) 25.03.2017 15:43

@Kamil, Warszawa odchodzi i umysł też już nie ten. Ruina nie ma żadnych wartości, chyba że edukacyjne - pokazuje jak ludzie kiedyś nie potrafili zarządzać. Deweloperzy natomiast budują mieszkania dla młodych ludzi, więc ten teren przynajmniej do czegoś się przyda.
ceny w tej okolicy NIE są dla młodych ludzi. oj nie są!
28.03.2017 12:14 #gosc
Raczej będziemy ogrodzeni szklanymi domami, wysokimi. Sąsiad do sąsiada będzie zaglądał przez okno i patrzył co mamy w talerzu, albo będziemy z balkonu patrzeć na ścianę sąsiedniego budynku jak to jest na skrzyżowaniu Wawrzyszewskiej z Obozową - widok aż zapiera dech w piersiach. Na sobotę i niedzielę tzw. młodzi będą jechać na wioski po wałówki i wówczas będzie cisza i spokój, a nasza Wola - piękna i zielona zmieni się w betono-szklaną pustynię. Tego jako rdzenna mieszkanka Woli (od urodzenia - 60 latka) nie chciała bym oglądać. Już teraz jest problem z ruchem ulicznym, korkami, brakiem parkingów a co będzie za chwilę jak te super pomysły się zrealizują? Tylko patrzeć jak wpadną na pomysł zlikwidowania lasku na kole, przecież tam tez może powstać wielkie osiedle. Chcecie tego? Bo ja nie. A sklepiki, piekarnia - dla młodych to nowoczesność na pierwszym miejscu -super i hiper markety to to gdzie biegają całymi rodzinami w piątki, świątki i niedziele. Czy ktoś pomyślał, że przez te wielkie hale, zwykli szarzy ludzie potracili miejsca pracy, czy ktoś pomyślał, że wielu starszych ludzi nie jest w stanie samodzielnie się do nich niekiedy dostać, żeby zrobić sobie jakieś zakupy, a w okolicy pustostany po sklepach stoją i świecą pustkami, bo nikt nie będzie inwestował w jakikolwiek interes, bo supermarket go zje. Nie stać nas na to. No cóż to jest mój punkt widzenia możecie się z nim zgodzić lub nie, ale pamiętam naszą Wolę - koło zielone pachnące kwitnącym bezem i akacją. Mam nadzieje, że większość z Was nie da zniszczyć tego co mieliśmy.
28.03.2017 13:06 #mentor
Witam,

W nawiązaniu do notki nt piekarni "Wolska" należałoby sprostować, że piekarnia ta została oddana do użytku 21 grudnia 1976 r. Nie jest też prawdą, że w latach pięcdziesiątych cała produkcja w Warszawie była upaństwowiona. Działały wtedy zarówno piekarnie prywatne/choćby p. Kałasa/,piekarnie spółdzielcze i państwowe. Jeśli zaś chodzi o piekarnię "Wolska" to do zamknięcia była ona własnością Spółdzielni Piekarsko-Ciastkarskiej w Warszawie.Działalność piekarni zakończono w 2002 roku kiedy to produkcję i zatrudnionych ludzi przeniesiono głównie do piekarni "Krakowiaków". Istnienie piekarni w miejscu gdzie wyrastały nowe osiedla nie miało sensu, bo dla okolicznych mieszkańców stawała się ona wielką niedogodnością.

A tak na marginesie chleb baltonowski jest produkowany nadal na tej samej recepturze i nadal bez żadnych dodadtków.
28.03.2017 16:07 #Orto Graf
#gosc - 60-latka:
- wyraz "chciałabym" pisze się łącznie;
- nazwę "Lasek na Kole" pisze się z wielkich liter.
Zatem, do szkoły (podstawowej, dla uczniów trzeciego wieku) wrrróć!!!

Niemożność dotarcia przez starszych ludzi na zakupy do supermarketów nazywa się wykluczeniem społecznym. Chociaż jak widzę emerytów nadzwyczaj żwawo pomykających po tanie mięso w Wola Parku, to zbudowany jestem ich mobilnością i obrotnością...
28.03.2017 19:05 #mentor
Na pocieszenie należałoby wspomnieć, że SPC przy piekarni "Wolska" od strony ul. Obozowej uruchomiła właśnie sklep firmowy z pieczywem. Sklep oferuje dużą gamę pieczywa, w tym także wypiekanego na miejscu.
29.03.2017 09:26 #Gosc
Miły Orto-graf -nie pouczaj innych bo być może jeszcze nie masz do tego prawa, ale owszem masz rację, że lasek na kole pisze się z dużej litery, oraz chciałabym łącznie, więc jeśli jesteś urażony(a) to jest mi przykro.Ale tak sobie myślę, że nie tacy jak ja czy Ty robią jeszcze większe błędy i to ortograficzne - puszczając je w eter , więc pisząc w pośpiechu wolno i mnie i Tobie je popełniać. Czytając różne komentarze - chyba rzadko to robisz - jest ich ogromnie dużo i ciekawa jestem czy tam też wyrażasz swoje opinie i poglądy. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
11.04.2017 19:10 #Jotde
Bulki teraz sztuczne jemy, a ich zapach w aerozolu rozpylaja po marketach
19.11.2017 19:24 #Marz
A co tam na byc ? Ktoś wie?
REKLAMA
08.03.2018 14:40 #Tadek
Warszawiacy największy syf jaki jecie to chleb wypiekany przez pseudo piekarzy warszawskich na technologiach francuskich.Psełdopiekarze warszawscy chleb POLSKI wypiekany jest na drożdżach. a u was tylko na syfiastym zakwasie.SPRUBUJCIE kiedykolwiek prawdziwego chleba który jest wypiekany na południu naszego a nawet w UK.Jeśli chodzi o komunikację miejską to mamy najlepszą w byłych demoludach. Tak że jak się chce to można. Piekarze jedzcie na praktyki na południe kraju a dorobicie się milionów tam są piekarnie które prowadzą sprzedaż we własnych sklepach CAŁĄ DOBĘ.
13.06.2019 09:11 #igas
Na szczęście jest Putka, ich pieczywo to majstersztyk - chleb zytni BIO taki jak pamietam sprzed lat. Produkuja metodą dojrzewającego wypieku, nie mrożą. Wystarczy mi tylko masło do takiego chleba sam w sobie taki jest pyszny
02.10.2019 11:15 #Witkor2361
Dobra piekarnia na Mokotowie - Nowakowski Gorąco Polecam, pieczywo codziennie jest bardzo świeże i nadaję się do jedzenia. Raz byłem w pewnej piekarni chleb był zepsuty.. u Nowakowskiego takie cos nie ma miejsca.

 25/1217 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wola


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Inne do wynajęcia
 GARAŻ, Magazyn, Schowek do wynajęcia ul. Radiowa, Bemowo, Warszawa Do wynajęcia garaż murowany o powierzchni 16m2 znajdujący się przy ul. Radiowej 33 (nieopodal Fortu Radiowo). Wymiary garażu to 5,7m długości i 2,8m szerokości, natomiast wjazd ma 2,4m szerokości oraz 1,95m wysokości. Garaż jest świeżo po generalnym remoncie: nowe pokrycie dachowe, wymienione rynny oraz jest całkowicie odmalowany zarówno w środku jak i na zewnątrz. Założona brama segmentowa jest dodatkowo ocieplana pianką poliuretanową. Zamontowane są dwa zabezpieczenia na kłódki oraz zamek patentowy. W środku i na zewnątrz zamontowane oświetlenie ledowe (brak prądu sieciowego). Podjazd przed garażem utwardzony asfaltem. Garaż znajduje się na terenie zamkniętym. Miesięczny koszt wynajmu bez dodatkowych opłat to 420zł. Wystawiam fakturę zwolnioną z VAT. Tel. Kontaktowy: 511 121 112

Kupię mieszkanie
 Kupię nieruchomości z każdym problemem: lokator, dożywocie, służebność, udziały. 607333807

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Kupię płyty gramofonowe, polskie i zagraniczne. Tel. 694- 687-442

Dom i ogród
 Naprawa Okien PCV tel. 796-698-555


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA