REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# zbielan

20.09.2016 12:25

Biedna ta nasza dzielnica, 2 kompostownie, tranzyt z mostu Północnego wpuszczony w lokalne uliczki, każdy skrawek trawnika zamieniany na parking, a teraz jeszcze degradacja zielonych terenów...

# mjj

20.09.2016 12:30

Władze Bielan są nieudolne, zamiast mieć koncepcję dzielnicy i tworzyć jakąś kulturę wokół najlepszego co w niej mamy zwyczajnie ulegają naciskom i tylko wydają kolejne pozwolenia na kolejne dewastacje. Las Bielański ulega dewastacji pod wpływem UKSW, pozostałe tereny zielone pod wpływe kolejnych inwestycji miejskich, z któych żadna nie służy mieszkańcom samej dzielnicy. Mam wrażenie, że lepiej było, gdy bielany żoliborzem tworzyły jedną dużą dzielnicę.

# zbielan

20.09.2016 13:03

Jeśli popatrzymy jak Żoliborz umie się zorganizować i jak protesty mieszkańców popierają władze dzielnicy to może faktycznie to byłoby jakieś wyjście. Na Bielanach mieszkańcy sobie, a "władza" sobie

REKLAMA

# niedasie

20.09.2016 14:53

Brawo władze miasta! Biedaczki, taka inwestycja to jak postawienie kiosku ruchu na rogu, pewnie nic nie wiedzieli i są wielce zaskoczeni, oczywiście już za późno żeby cokolwiek zrobić, tak samo jak na Białołęce, zaorać wszystko, drzewa wyciąć i zrobić smutną minę do kamery. WSTYD

# eRDe

20.09.2016 17:18

Akurat władze i miasta i Bielan przyzwyczaili nas już do "nie da się":(

# Rafał

20.09.2016 20:51

Na Bielanach się wytnie, a nasadzać będą na Białołęce?
Park Młociński już dawno powinien zostać rezerwatem.

REKLAMA

# Jol Anta

20.09.2016 23:45

trasy takie gazociagu nie zobaczymy. Zaczna kopać nam w ogródkach to będzie za póżno. A trasa przechodzi przez Bielany bo inni władarze dzielnic, miasteczek wokół sie nie zgodzili. Żenada.

# Elka

21.09.2016 13:18

#Rafał napisał(a) 20.09.2016 20:51
Na Bielanach się wytnie, a nasadzać będą na Białołęce?
Park Młociński już dawno powinien zostać rezerwatem.

Nic na Białołęce nie nasadzą. Maleńkie sadzonki w lesie Białołęki Dworskiej. Mieszkańcom nie udało się wywalczyć zieleni przy ulicach, gdzie jest najbardziej potrzebna.

# LLL

21.09.2016 15:32

SPECJALNIE MILCZANO DO KOŃCA, ABY NIE ROBIĆ SZUMU MEDIALNEGO I ŻEBY NA SPRZECIW BYŁO ZA PÓŹNO

REKLAMA

# sandacz

21.09.2016 19:57

Nie milczano. Jako właściciel lasu dostałem w ub. tygodniu pismo o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie tej inwestycji. Dopiero wszczęciu.

# .....

21.09.2016 20:51

Już dawno obszar Natura2000 to pic z nazwy. Tam gdzie kasa to nikogo nie interesuje Natura2000.

# Księżycowy

24.09.2016 19:41

Przepraszam czy ktoś z Was posiada chociażby mapy w zarysie lub zna stronę, gdzie ma to przebiegać ?
Byłbym wdzięczny .

REKLAMA

# sandacz

25.09.2016 09:23

W przybliżeniu znam przebieg bo jestem właścicielem kawałka lasu Młocińskiego przez który ma przebiegać ta inwestycja.

# Księżycowy

26.09.2016 20:21

Pomijam aspekty prawne, odszkodowania ect,ect, ale mając na uwadze przykład z Encyklopedycznej
to jest potworne szpecenie krajobrazu !!!
Kiedyś tam była ferma lisia a wokół rosła kukurydza, ale teraz jest to teren w pełni zurbanizowany i nie będę komentował jak to wygląda ....
Natomiast las Młociński czy Bielański... na pewno będą ochydnie zeszpecone, pomijam też różnego rodzaju obostrzenia : kanalizacyjne, elektryczne wysokiego i średniego napięcia, przepusty drogowe, kolizje z zabudową mieszkaniową itp.
To jest bardzo poważna inwestycja i nikt o tym głośno nie mówi ?
Gmina nie przeprowadza żadnych sondaży, nawet rozmów z mieszkańcami?
Po prostu mnie to dziwi .
Co oni myślą,że wybudują tak potężną inwestycję bez akceptacji ?
A gdzie Zieloni i temu podobne organizacje ekologiczne?

# zbielan

26.09.2016 22:27

Zieloni jakoś na Bielany nie zaglądają. W sprawie kompostowni i wysypiska w otulinie parku narodowego nie powiedzieli ani słowa. To samo z zabudowywaniem kolejnych kawałków zieleni na parkingi. Za daleko do nas, może ciężko rowerem dojechać...

REKLAMA

# sandacz

27.09.2016 08:24

Przy Encyklopedycznej nigdy nie rosła kukurydza. Do lat 70 były tam chaszcze, póżniej działki rekreacyjne. Tam gdzie przez las będzie przebiegał gazocią i tak nie było by mowy o zabudowie, czyli infrastruktura jest tam zbędna. Zieloni to sobie mogą poprotestować na swoim. Tam są tereny prywatne gdzie bez zgody właściciela nie maja wstępu.

# Księżycowy

01.10.2016 23:16

Niestety rosła kukurydza około 1980 r lub nawet trochę wcześniej, tylko że wtedy Encyklopedyczna biegła od
Pstrowskiego ( obecnie Książąt Mazowieckich od Zgrupowania AK ,,Kampinos"). Rosła vis -a- vis zajezdni tramwajowej aż do fermy lisiej przy której nie należało się zbytnio kręcić, bo strzelali w d... z soli .
Wtedy trudno było nazwać to ulicą nawet, bo wysypany był najwyżej żużel z huty, ale głównie była to droga piaszczysta. Od Encyklopedycznej odchodziła biegnąc wzdłuż ogrodzenia zajezdni jeszcze droga Improwizacji (obecnie nie istniejąca)
i skręcała w lewo dochodząc do baraków ,, komunalnych'' bym tak dzisiaj nazwał, zasilanych prądem za darmo z Huty Warszawa.
Trzeba pamiętać, że to były czasy kiedy hodowano po prostu świnie i każdy wolny kawałek ziemi był obsiany bądź zborzem, ziemniakami czy kukurydzą.
Natomiast na Encyklopedycznej za Pasymską (obecnie Michaliny) oczywiście kukurydza nie rosła, bo teren był podzielony na małe parcele, ogrodzony i może były tam działki rekreacyjne - tego nie pamiętam.
I jeszcze jedno wtedy Encyklopedyczna biegła aż do Dzierżoniowskiej.
Jeśli chodzi o gazociąg to nadal twierdzę, że zeszpeci on skutecznie okolicę i skutkiem tego będzie obniżka cen gruntów co obecnie ma miejsce na Radiowie (niby Bielany), deweloperzy też obiecywali kupującym, że zwałka zostanie zamknięta a ceny nieruchomości spadły o 1/3 ,bo śmierdzi niemiłosiernie.

# sandacz

04.10.2016 18:46

Tak się składa, że jestem byłym właścicielem gruntów na przeciwko zajezdni i jakoś sobie nie przypominam żeby na mojej działce rosła kukurydza. Do sprzedaży gruntu Makro nic takiego tam nie rosło. Gazociąg nie oszpeci okolicy bo będzie zakopany w ziemi w głębi lasu.

REKLAMA

# kaszanka

04.10.2016 19:17

na białołęce wyłączyli możliwość komentowania do artykułu o gazociągu
lasu nie będzie bo trzeba go wyciąć żeby rurę położyć

# netka

15.11.2016 18:06

Gdzie znajdę tani gaz? Czy ktoś kalkulował już cennik tych nowych- http://ineon.com.pl/hurtowa-sprzedaz-gazu/ ?

# Jeep

15.11.2016 18:10

Ja bym wogóle zaorał ten Las Młociński i okoliczne budy mieszkalne i postawił tam osiedle dla przyjeżdżających z całej Polski. Siła tkwi w przyjezdnych bo rdzenni warszawiacy to ogólnie nieroby z manią wyższości. Nie wszyscy ale większość.

REKLAMA

# Sandacz

16.11.2016 15:29

Jeep, nie musisz tu mieszkać, ą orać to sobie możesz w rodzinnej wsi. Jak ci sołtys pozwoli.

# Jeep

16.11.2016 19:39

#Sandacz napisał(a) 16.11.2016 15:29
Jeep, nie musisz tu mieszkać, ą orać to sobie możesz w rodzinnej wsi. Jak ci sołtys pozwoli.
Sołtys chodzi pijany, bierze dopłaty do hektarów i płaci KRUS - 100 zł miesięcznie.

# sandacz

19.12.2016 11:25

Problem lasu Młocińskiego się rozwiązał. Właśnie uchwalono ustawę znosząca ochronność drzew na terenie prywatnym. Już ostrze piłę.

REKLAMA

# kaszana

21.12.2016 14:56

Wytnij Pan cały Las Młociński - będzie spokój

# sandacz

21.12.2016 22:53

Swoje 2ha na pewno wytnę i sprzedam. wreszcie przestane do tego dokładać.

# kaszana

22.12.2016 06:18

#sandacz napisał(a) 21.12.2016 22:53
Swoje 2ha na pewno wytnę i sprzedam. wreszcie przestane do tego dokładać.
Publicznie pisać co się posiada i jakie z tego profity....hmmm..ryzykowne. To tak jak bym napisał wszystkim publicznie że mam milion schowane w mieszkaniu.

# sandacz

22.12.2016 08:42

Kaszana, jeżdzisz dobrym samochodem? Masz chałupę lub mieszkanie? Zakop to głęboko pod ziemie bo ryzykowne jest pokazywanie tego co masz.Ktoś mi ten las ukradnie? Kiedys jeden taki próbował wtargnąć nieproszony na mój teren. Wynieśli gościa. Ja nie z tych co pytają, co tu robisz. Pytam po wszystkim.

# kaszana

22.12.2016 09:06

#sandacz napisał(a) 22.12.2016 08:42
Kaszana, jeżdzisz dobrym samochodem? Masz chałupę lub mieszkanie? Zakop to głęboko pod ziemie bo ryzykowne jest pokazywanie tego co masz.Ktoś mi ten las ukradnie? Kiedys jeden taki próbował wtargnąć nieproszony na mój teren. Wynieśli gościa. Ja nie z tych co pytają, co tu robisz. Pytam po wszystkim.
Każdy kozaczy dopóki nie trafi na kogoś silniejszego. Nie należy być za bardzo pewnym siebie...bo można się kiedyś bardzo zdziwić...polecam Panu trochę dystansu.

# sandacz

22.12.2016 12:15

nie należy też być tchórzem bojącym się każdego i wszystkiego. nie kozaczę, żyję po prostu, a nie ma byka który pod obuszkiem nie siądzie na zadzie. Tak ostrożność jak tu propagujesz to przesada. Mam ukrywać stan posiadania bo mnie okradną? Bzdura, niektórzy mają więcej i widać to gołym okiem.

# tenka

28.12.2016 09:34

Hurtowa sprzedaż gazu nadal jest bardzo popularna, gdyż wiele osób korzysta z gazu. Tylko jakie stawki za gaz są rozsądne? Czy oni- http://www.ineon.com.pl/hurtowa-sprzedaz-gazu/ mają przyzwoite ceny?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024