REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Blokowanie pojazdów na Książkowej

# max

18.05.2004 12:24

Od 15 maja chrona zaczęła zakładać blokady na żle zaparkowane pojazdy i pobierać opłaty za usunięcie ich . Jest to według mnie istne bezprawie .

# super

18.05.2004 12:38

Nareszcie będzie koniec sajgonu i kierowcy przestaną łamać prawo.

# max

18.05.2004 12:41

Z tego co wiem od zakładania blokad są inne służby takie jak policja i straż miejska . Pobieranie opłat przez firmę ochroniarską może prowadzić do nabijania prywatnych kieszeni .

REKLAMA

# serafin

18.05.2004 13:40

a jakim prawem pobierają opłaty za wjazd osob nie mieszkających na osiedlu Buczynek? co za idiota to wymyslił

# ola

18.05.2004 17:29

i słusznie to robia,mam na mysli blokady.Jeszcze troche a zaczną autkami wjezdzac na klatkę schodową.A wymysliły to Zarządy Wspólnot,bravo....a parkujacych inaczej na parking poziomowy

# marcinek

19.05.2004 06:58

Policja nigdy nie zakładała i nie będzie zakładała blokad na samochodach a straż miejska nie zakłada blokad na terenach prywatnych, bo nie może. A takim terenem jest osiedle Buczynek. Jest ogrodzone i straży miejskiej nic do tego kto jak i gdzie parkuje. Od pilnowania tego jest właśnie agencja ochrony, która robi to na polecenie Zarządów Wspólnot wybranych w końcu przez właścicieli tego terenu. Przed wjazdem ne teren osiedla jest przecież umieszczona informacja, że jest to teren prywatny.

REKLAMA

 ragozd

19.05.2004 14:02

bezprawie, max, to parkowanie na trawniku ...

# rr.....

19.05.2004 19:16

Zakładanie blokad przez osoby nie uprawnione jest przestępstwem !!!!!!!
w razie jak komuś założą , proponuje wezwać policję i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a jak się ktoś uprze i udokumentuje straty spowodowane założeniem blokady to jeszcze można wyrwać ODSZKODOWANIE.

# mip

19.05.2004 21:58

rr....., chyba za dużo naoglądałeś się amerykańskich filmów..

REKLAMA

# Królewna Fiona

20.05.2004 20:51

hehehe ale się żółto zrobiło na osiedlu Aż miło popatrzeć!

# Królewna Fiona

22.05.2004 10:53

właśnie widzę przez okno, że jakaś pani zawolała policję na pomoc :) Ciekawe jak to się skończy...

# mip

22.05.2004 20:43

i jak się skończyło? :)

REKLAMA

# gosc

22.05.2004 21:38

dzisiaj w lokalnej GW jest na podobny temat...
Ochrona osiedla nie ma żadnego prawa wymierzać kar i pobierać opłat za usunięcie blokady. Aby działać legalnie, musieliby wezwać naszą skorupowana (patrz ulica Topolowa) straż wiejską lub policję.

# Królewna Fiona

22.05.2004 22:23

Stali z pół godziny, kłócili się z pół godziy z policją i ochroniarzami, a później odjechali. Nie wiem czy zapłacili za zdjęcie blokady.

# Królewna Fiona

22.05.2004 22:25

a gdzie w necie można znaleźć ten artykuł z GW?

REKLAMA

# kombinator

23.05.2004 12:57

Teraz już wiem napewno. Prawo o ruchu drogowym. Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 z późn. zmian.
Art.130a. 9. Pojazd unieruchamia Policja lub straż gminna (miejska).
Ustawodawca nie upoważnił do tego nikogo innego !
A więc jest to czyste bezprawie!!! No to jak co przyjdzie do czego to wspólnoty razem z agencją ochrony zabulą (a pośrednio będzie to z naszej kieszeni) jeśli je ktoś do sądu pozwie...

 książkowa

24.05.2004 08:59

nie dość, że nie mają prawa, to mają jakiś dziwny system zakładania blokad, samochód stojący przy śmietniku nie ma blokady, kilka na trawniku też, nawet te stojące przy samej ochronie (dzisiaj takie mijałam) a mi się dostało, nie wiem za co :(
jestem za zakazem parkowania, niekiedy nie dało się przejechać samochodem przy nr 9, ale bez przesady, teraz to już nie ma gdzie parkować

# kombinator

24.05.2004 10:02

Acha ja dodam jeszcze jedno. Z tym zakładaniem blokad to jest ciężki orzech do zgryzienia, bo jednak nie mogę jednoznacznie powiedzieć że działają na podstawie wymienionego wcześniej przeze mnie art. Pod dogłębny przyjrzeniu się regulacjom w mojej ocenie firma nie łamie tego artykułu, bo nie wyraża on sobą zakaz czy nakaz/obowiązek. Tam są nadane uprawnienia, ale nie im i
gdyby takie mieli, to na 99% w artykule tym byłoby napisane.
Więc po prostu działają bezprawnie! Nie ma do tego żadnej podstawy prawnej. Bo przecież uchwała wspólnoty nie jest prawem powszechnie obowiązującym w Polsce, a zatem nie może stanowić o czyichś wolnościach, prawach etc.
A zatem reasumując: Ochroniarz który zakłada blokadę na czyjś samochód narusza art. 50 Ustawy o ochronie osób i mienia (Dz.U. 1997, nr 114, poz. 740) który stanowi że (cytuję): Pracownik ochrony, który przy wykonywaniu zadań przekroczył upoważnienia lub nie dopełnił obowiązku, naruszając w ten sposób dobro osobiste człowieka, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

REKLAMA

# kornik

24.05.2004 19:25

#kombinator
Jak jesteś taki cwany w przepisach to powiedz czy te twoje paragrafy działają na terenie prywatnym, np. u mnie na mojej prywatnej posesji w moim ogródku?
Swoją drogą legalnie czy nie nareszcie jest porządek a przede wszystkim jest bezpiecznie.
Właśnie pod 9C stoi meblowóz, ktoś się przeprowadza, czy poprzednio miał by gdzie zaparkować ? Napewno nie. A gdyby przyjechała karetka lub straż pożarna gasić pożar mieszkania KOMBINATORA czego Ci nie życzę i nie miała jak dojechać, dopiero byś narzekał na stojące samochody.
Jednak coś za coś albo bezpiecznie i zgodnie z obąwiązującym nas wszystkich prawem, że nie wspomnę o uchwalonym przez wspólnoty regulaminie osiedla albo jak dotychczas ANARCHIA, wybór należy do nas.
pozdrawiam życząc wszytkim więcej optymizmu a mniej szukania dziury w całym.
p. s.
Jak sie dowiedziałem z wiarygodnego źródła są na naszym osiedlu właściciele samochodów z wykupionym miejscem parkingowym, którzy PONAD ROK nie korzystali z parkingu !!!

# mip

24.05.2004 22:49

#kornik, w pełni Cię popieram! Najbardziej teraz drą się ci, którym pewnie wózki poblokowali. Koniec sielanki, wreszcie ktoś się wziął za ten bajzel! Ci co stawiają samochody tam, gdzie jest wyraźny tego zakaz czyż też nie działają bezprawnie..?

# kombinator

25.05.2004 10:03

Powiem krótko. Pieprzycie głupoty. Ja nie mam samochodu i nawet lepiej że jest luźniej pod blokiem (i jakiś palant nie budzi mnie o 6 rano odpalając swojego starego grata - Forda Sierre rocznik osiemcośtam...) Ale wszystko w granicach prawa!!! A tu jest bezprawie! Ochroniarze ciecie nielegalnie blokują samochody, nie wpuszczają gości samochodami (a to się i mnie zdarzyło).
Oczywiście Ci co parkują nielegalnie powinni ponieść karę. Ale karę jaką chcecie wymierzyć to kara w stylu LEPPERA. Sąd kapturowy a później chłosta!!! Ja powiem wam że pobieranie opłat jest nielegalne. Organy upoważnione do zakładania blokad nakładają na kierowcę mandat na podstawie kodeksu
wykroczeń za niezastosowanie się do znaków drogowych (a nie za zdjęcie blokady) i tylko te organy są władne ocenić czy rzeczywiście popełniono wykroczenie. Inne formy nakładania opłat, grzywien są bezprawne. Dodatkowo należałoby zgłosić ten fakt do prokuratury jako podejrzenie
popełnienia przestępstwa i może to zrobić każdy, nie tylko
pokrzywdzony, a ten ostastni, także po fakcie wyłudzenia zapłaty.
Dlatego amigos, zrobię to dzisiaj! Zdobyłem kopię ogłoszenia wspólnot które ogłaszają bezprawie! Dziś idę do prokuratury. Zobaczymy jak zaśpiewacie kiedy wspólnoty będą musiały zabulić z Waszej (i mojej niestety kasy).
Jak stara rzymska maxyma głosi DURA LEX SED LEX (i Wam anarchistom good bye)

REKLAMA

# miszkaniec

29.05.2004 16:08

Sprawdzilem nie maja prawa tego robic.
Rozmawialem z firma ochroniarska i beszczelnosc jej jest bezgraniczna. Zaproponowano abym byl mily to przytrzymaja dla mnie miejsce parkingowe. Nie zamierzam tego tak zostawic nad wspolnota i zazrzadem wspolnon nie wiem kto stoi lecz wiem ze nadzorem nad firmami ochroniarskimi zajmują sie odpowiednie urzedy i chetnie ich poinformuje o zaistnialym fakcie. Jesli skarga zostanie przyjeta i rozpatrzona maja 14 dni na dostosowanie swoich dzialan do OBOWIAZUJACEGO PRAWA. Jesli nie hmmm traca koncesje :-)

# dr faust

29.05.2004 16:14

wyrwać chwasty

# Vladymir

30.05.2004 00:42

Razem z samochodami.

REKLAMA

# aza

17.06.2004 19:43

troche spozniona.... ale powiem wam, ze i tak macie mjodzio, na bialolece na DW zle zaparkowane samochody na terenie osiedla sa odcholowywane 40 km od wawy, na koszt tego co zaparkowal tam gdzie nie powinien
PS. po dwoch tygodniach kierowcy nauczyli sie parkowac - a jednak mozna?! mozna :)

# mieszkaniec 9d

26.06.2004 06:14

Byłem świadkiem zabawnego widowiska - facet zostawił samochód przy 9c. Gdy wrócił do swojej fury, zdziwił się gdy zastał blokadę. Zawiadomił policję (ochrona oczywiście odmówiła zdjęcia blokady bez zapłaty), ale szczena mu dopiero opadła gdy nasi struże postanowili mu dołożyć jeszcze 200 zł. plus 3 punkty za parkowanie w miejscu niedozwolonym. I co wy na to szanowni państwo.

# aza

26.06.2004 21:12

na DW klient parkujący nei na swoim miejscu za odcholowanie, które jest nieuniknione nie dość, że jedzie 40 km za wawę to jeszcze płaci 600pln :D

# nowy

26.06.2004 22:50

Szkoda, że ta cwaniacka policja tarchomińska nie jest tak kategoryczna 20m obok, na ulicy Topolowej, gdzie średnio można wystawić 30 takich mandatów na raz.
Wynika to chyba z cichego układu z taksówkarzami, którzy urządzili sobie na tej ulicy dziki postój i trochę by to kłuło w oczy, gdyby mandaty dawać tak jakoś wybiórczo...

# mieszkaniec

22.07.2004 10:36

Czemu nikt ze wspolnoty nie poinformowal nas mieszkancow ze firma ochroniarska nie moze zakladac blokad na kola ?! I kiedy ochrona zacznie oddawac nieslusznie pobrane pieniadze ? Czy tez trzeba bedzie wystapic do sadu ? Dlaczego wspolnoty sa tak tepe ze nie wiedza jakie jest prawo w Polsce? Jesli doradzil im to jakis radca prawny proponuje go natychmiast zwolnic !!

# antymieszkaniec

26.07.2004 01:54

#mieszkaniec, czy Ty jesteś też taki tępy i parkujesz tam, gdzie nie wolno?

# mieszkaniec

27.07.2004 14:13

Rozumiem ze odezwla sie czlonek zarzadu wspolnoty.
Jest tak : nie wolno firmie ochroniarskiej zakladac blokad i ONI juz o tym wiedza, zapytaj ich czy im wolno ciekawe co ci odpowiedza, skoro jestes czlonkiem czy innym organem wspolnoty TY TEZ JUZ O TYM WIESZ. Wiec pytam kiedy zaczniecie oddawac bezprawnie pobrane pieniadze za tzw zdjecie blokady. Jesli chodzi o parkowanie to parkuje tam gdzie wolno. Natomiast widze ze masz problem czytania ze zrozumienim. Moj post nie tyczyl sie miejsc parkingowych, przeczytaj uwarznie albo popros kogos zeby ci przetlumaczyl.Lepiej sie zajmijcie ludzmi ktorzy w sobote zrobili impreze do 4 rano nie dajac innym spac pozniej jezdzac po osiedu z piskiem opon chyba ze to moze "kwiat" i nasi reprezentanci sie tak bawili a wtedy przepraszam to Teren prywatny i mozna wszystko.
No coz pytanie pozostaje wciaz aktualne kiedy wspolnota lub firma ochroniarska (na polecenie zarzadow) zacznie zwracac kase. Proponuje jednak tym ktorzty dostali "fakture" za zdjecie blokady nie pozbywac sie tego dowodu wplaty.

# zainteresowany

27.07.2004 20:15

naprawde nie moga zakladac blokad ??

# mieszkaniec

29.07.2004 00:06

Tak ZAKLADANIE BLOKAD PRZEZ FIRME OCHRONIARSKA JEST BEZPRAWNE
DURA LEX SED LEX jak to zwykl mawiac #kombinator.
Ale dziwi mnie milecznie wspolnot czemu nie wywiesili jeszcze takiej informacji czy az tak sie wstydza swoich bledow ?
Hey szanowni panstwo troche pokory. Nie zawsze wam wszystko wychodzi to fakt. Wystarczy napisac serdecznie i z calego serca przepraszamy.

# Gyafu

04.12.2017 11:49

Nie prościej byłoby ogarnąć http://pomoc-drogowa-wroclaw24.pl/holowanie/ zrobił tak samo i bez problemu sobie poradzili. Teraz już takie sytuacje się nie zdarzają ;)
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy