REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Biurowy wędrowycz

# adammarona

10.04.2017 14:35

Cześć, mam mały problem w biurze, zauważyłem, że od pewnego czasu w moim pokoju są "poprzestawiane rzeczy" - generalnie nigdy nie zamykaliśmy biur na klucz, bo mieliśmy do siebie duże zaufanie, ale wiadomo ekipa się rozrasta, coraz więcej nowych osób. Nie chcę rzucać oskarżeń na wiatr. Monitoringu w pracy nie mamy, raczej o sprawach ważnych rozmawiamy po ciuchu, a coraz więcej osób wie o sytuacji firmy. Umówiłem się z szefem,że znajdę sposób na tego typu sprawy i zastanawiam się właśnie nad instalacją kamerki gdzieś w dyskretnym miejscu albo innym urządzeniem, które będzie monitorowało ruch w pomieszczeniu... Nigdy się czymś takim nie zajmowałem, dlatego może ktoś z was będzie miał dla mnie jakąś podpowiedź, czym się posłużyć? Jakaś aplikacja? Na której będę miał podgląd z domu z tego co dzieje się w gabinecie moim i szefa kiedy nas nie ma?

# eedek

10.04.2017 15:03

dziwne, ze biuro nie ma monitornigu skoro pracuje w nim coraz wiecej osob i nie zamykacie pomieszczen ja to bym pierwsze co zrobil to pozakładał wszędzie kamerki w jakąś wolną godzinę jak wszyscy będą na lanczu

# xenos

10.04.2017 15:16

Niby masz pan racje, panie eedek ale z drugiej strony skoro nie ma uzasadnionego przypadku do monitorowania pracowników to chyba nie można go zakładać, a jeżeli jest uzasadnione to też nie wszędzie można? Ja się do końca nie orientuję jak to jest.

REKLAMA

# eedek

10.04.2017 15:27

zawsze jest uzasadnione! jeżeli w pomieszczeniach znajduja sie dokumenty wrazliwe to wrecz powinno byc gdzies zapisane kto i kiedy mial do nich dostep a jak ktos nie ma nic do ukrycia to sie nie bedzie zakradal jak szefo wychodzi tylko normalnie legalnie w godzinach pracy poprosi o dostep. teraz to kamery w dlugopisach nawet montują, wiec taki sprzet musi byc legalny a nie mowiac juz o zwyklym monitorngu biurowym

# adammarona

10.04.2017 20:06

U nas dokumentacja biurowa jest zamknięta w specjalnych szafkach, do których klucz ma tylko sekretarka moja i szefa i szef. No ale tak nagle zacząć monitoring robić, to się podglądacz skapnie i nigdy się nie dowiemy kto to był.. więc może ten motyw z Jamesa Bonda z kamerą w długopisie wcale by nie był taki najgorszy, tyle, że pewnie takie urządzenia to kosztują krocie

# maryna5

11.04.2017 12:32

u nas była taka historia w biurze, ale szefo wpiął właśnie system monitoringu na korytarzach, nie wiem jaki macie układ biur w pomieszczeniu, ale jakiś korytarz jakiś musi być. :) Wtedy nie ma podejrzeń o nielegalne nagrywanie pracowników, bo to jest przestrzeń wspólna! A z korytarza widać kto i gdzie wchodzi :)

REKLAMA

# baron_warszawski

11.04.2017 15:40

no a panie adamie a cos takiego? http://bit.ly/2oviGM7 małe poręczne, reaguje na ruch, postawić w odpowiednim miejscu i może się gagatka nagra? Bo z tymi kamerami w biurze to rzeczywiście jakieś zamieszanie jest, ale przecież u pana na biurku może leżeć sobie co chce to i to może

# adammarona

12.04.2017 14:21

no dobra jednak nie kosztują krocia... w ogóle spoko sklep, wygląda porządnie

 Lucjana

25.08.2017 11:16

A to znaczy jakie rzeczy? Bo może coś przestawiłeś i sam nie pamiętasz, że to zrobiłeś. U nas w biurze co ważniejsze rzeczy trzyma się w sejfach. Mamy kupione kilka sejfów z https://www.saffort.pl/ i kod do nich mają tylko osoby upoważnione, a nie wszystkie takie są. Do tego każdy ma swój komputer na hasło, które trzeba raz w miesiącu zmieniać. Co jest dodatkowym zabezpieczeniem. U nas w biurze także nie ma monitoringu. Ale biuro znajduje się na kompleksie z innymi biurami gdzie cały teren jest monitorowany. Więc można zobaczyć kto wchodzi i kto wychodzi z biura. Tylko nie wiadomo co się dzieje w środku. Samo biuro mojej firmy mieści się na jednym piętrze. Ale jest kilka pomieszczeń jeszcze nie zagospodarowanych. Myślę, że firma wzięła większe biuro z racji tego, że się cały czas rozwija i będzie zatrudniała większą ilość osób. No i w godzinach porannych lub popołudniowych przychodzi sprzątaczka, ale zazwyczaj się mijamy. Bo kończy sprzątać za nim biuro zacznie pracę, albo przychodzi kiedy ostatnie osoby idą do domów.

REKLAMA

# szmata szeptana

25.08.2017 13:10

Szukam szmat szeptanych do marketingu szeptanego.
Czujesz, że jesteś szmatą szeptaną ?, nie potrafisz robić nic innego ?
Będziesz pisać gowniane posty na zlecenie innych.
To praca dla ciebie !!!
Razem z mężem uważamy, że to doskonały czas dla szmat szeptanych.
Warto się teraz tym zainteresować.

 Mars40

09.05.2019 13:32

Nie ma co się zastanawiać, jeśli zależy Wam na bezpieczeństwie danych, to jak najbardziej warto pójść w kierunku odpowiednich zabezpieczeń. Moim zdaniem takie sejfy jak https://www.konsmetal.pl/ faktycznie mogą się sprawdzić. Zamiast ryzykować, lepiej zabezpieczyć się już na samym początku. Pomyślcie nad tym.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy