REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# w_obronie_biblioteki

13.07.2012 20:41

Mieszkałam 15 lat na osiedlu i dobrze wiem, że czytelników w bibliotece jest dużo więcej niż 100. Chociaż już tam nie mieszkam często odwiedzam tą placówkę. Na jej zamknięciu ucierpią nie tylko czytelnicy ale również dzieci odwiedzającą świetlicę OPSu. Skoro szkoda pieniędzy na tą bibliotekę to niech będzie na piśmie zagwarantowane, że na żadnym innym osiedlu biblioteka nie powstanie!

# Janina

14.07.2012 08:11

Jestem mieszkańcem osiedla i czytelniczką tej filii już od 1995 r. Podobnego steku bzdur na temat liczby czytelników w tej placówce to nie słyszałam. Jestem oburzona kłamstwami nie wiem czy władz czy redakcji. Odrobina przyzwoitości nakazywałaby sprawdzić te dane.
O potrzbie tej placówki dla mieszkańców świadczą również zebrane w niemałej ilości podpisy (z tego co wiem to ponad 300), nie można tak lekceważyć ludzi.
Nikt również nie zadał pytania- co oferuje się w zamian dzieciom na osiedlu?
Jakie wyrośnie społeczeństwo? Nie liczcie na to, że ci z biednych a czasami patologicznych rodzin pojadą do centrum Legionowa po książkę. Będzie rosło kolejne pokolenie liczące tylko na opiekę OPS, bo jakie wzorce im pokazujemy? Nie liczy się człowiek tylko kasa, jakie oszczędności będzie miało miasto po likwidacji tej filii?
Wstyd że przedstawiciele władz wybrani przez mieszkańców lekceważą ich, mimo że przed wyborami obiecywali co innego.

# Mirka

14.07.2012 20:21

Miasto wykosztowało się na EURO2012 i teraz trzeba wprowadzać oszczędności.

REKLAMA

# Dorota

23.07.2012 21:26

Do jasnej niespodziewanej co to za argumenty. Proszę zobaczyć jaka jest odległość między biblioteką na Sowińskiego a tą cholerną główną w której jest wielkie g...... Żeby się zaopatrzyć w książki to idę do jednej w której oczywiście nic nie ma co wartościowe a teraz to się dopiero przeczyściło. I tak w końcu ląduję na Sowińskiego gdzie mam w czym wybierać.
Ja sugeruję że należałoby zlikwidować tą na Broniewskiego bo i tak baaaaaardzo blisko jest druga dużo lepsza.
Czy z Ratusza tego nie widać ??? To radzę oczka przetrzeć albo zaćmę wyleczyć.

# gosia

24.07.2012 17:22

a... może jeśli rzeczywiście czytelników jest niewielu, zamiast zamykać filię zainwestować w promocję książki i czytelnictwa, pokazać że czytanie może być fajne, twórcze i ciekawe:-);
fakt, liczba osób czytających książki ogólnie spada, nie tylko w Legionowie ale zamykanie bibliotek tylko nasila ten problem a przecież to biblioteki mają zbiory przechowywać, gromadzić i udostępniać, powinny także kształtować wizerunek "człowieka czytającego";
biblioteka może być fajnym miejscem...:-)

# gosia

24.07.2012 17:24

a w Legionowie brak pomysłu na bibliotekę nowoczesną, przyciągającą czytelników i myślę, że tu tkwi problem

REKLAMA

# Robert

25.07.2012 02:16

Roman Smogorzewski jest nieomylny i wie czy zamknąć czy nie.Przestańcie podważać autorytet mojego prezydenta.Przecież możecie oglądać telewizję jakiś serial albo telenowelę.Kto dzisiaj czyta książki?! Premier Pawlak korzysta z ipada, bierzcie z niego przykład.Ksiązki to przeżytek, jest sala kinowa w UM lepiej przyjść i obejrzeć sobie film.Szkoda pieniędzy na bibliotekę, lepiej jakiś festyn zorganizować albo grilla.

# mieszkam tu

26.07.2012 16:53

Platforma "dba" w ten sposób o rozwój intelektualny przyszłych pokoleń... "By żyło się lepiej".
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy