REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Łowczynia absurdów

04.09.2015 11:20

No proszę ja Was, nie róbcie manipulatorskiej amatorki dziennikarskiej. Dość jej w mediach wszelakich prasowych, netowych itepe. Nie przyłączajcie się do nich. W imię wiarygodności. Etyka dziennikarska, te rzeczy.
Fakty są takie, że zarówno piesi oraz kierowcy są winni zaistniałych zdarzeń. I nie ma co lamentować.
Ps. Obywatel/ka z auta śmigającego po tej ulicy za chwilę stają się zwykłymi przechodniami. Reszta bez komentarza.

# Połowczy

04.09.2015 15:11

Panie Łowczy, co jest manipulacją? Że nasi wspaniali kierowcy pędzą na prostej ile fabryka dała, nie zważając na nikogo, prócz służb, które mogą im wlepić mandat? Że piesi giną jak muchy?
W samej Warszawie ginie dwa razy więcej pieszych niż w całej Norwegii.

# r17

05.09.2015 11:22

Co jest manipulacją? To kierowca ma uprawnienia do prowadzenia samochodu, to on ma maszynę którą można zabić. A pieszy może być równie dobrze ograniczony umysłowo i również ma prawo się po ulicy poruszać. I to na kierowcy spoczywa odpowiedzialność za niego. Tam jadąc przepisowo nie da się nie zauważyć pieszego zbliżającego się do pasów czyli kierowca już powinien dostosowywać prędkość do ew zmiany. A nie jechać i liczyć, że pieszy będzie czekał. A tak wg badań robi 3/4 kierowców. Nie ustępuje pieszym. To jest problem.

REKLAMA

# cykler

05.09.2015 21:07

#r17 napisał(a) 05.09.2015 11:22
Co jest manipulacją? To kierowca ma uprawnienia do prowadzenia samochodu, to on ma maszynę którą można zabić.
Podpisuję się obiema ręcyma! Dobrze napisane, r17!

# Kazik na urlopie tutaj

06.09.2015 11:18

#r17 napisał(a) 05.09.2015 11:22
Co jest manipulacją? To kierowca ma uprawnienia do prowadzenia samochodu, to on ma maszynę którą można zabić. A pieszy może być równie dobrze ograniczony umysłowo i również ma prawo się po ulicy poruszać. I to na kierowcy spoczywa odpowiedzialność za niego. Tam jadąc przepisowo nie da się nie zauważyć pieszego zbliżającego się do pasów czyli kierowca już powinien dostosowywać prędkość do ew zmiany. A nie jechać i liczyć, że pieszy będzie czekał. A tak wg badań robi 3/4 kierowców. Nie ustępuje pieszym. To jest problem.
Głupstwa niesłychane wyssane spod palca klawiatury piszesz Amigo. Na obu stronach: kierowcach i pieszych spoczywa obowiązek uważania wzajemnie na siebie, aby nie uczynić sobie krzywdy. Zapraszam do Niemiec, Danii czy Szwecji, a bardzo się zdziwisz jak to świetnie działa. Kierowcy stają przed pasami, rowerzyści i piesi też, wzajemnie się pilnują itd. Pozdrawiam serdecznie i życzę pogłębionej refleksji.

# r17

06.09.2015 16:09

Tak a u nas stoisz przed światłami i czekasz aż wszyscy przejadą, bo kierowcy nie mają w zwyczaju się zatrzymać. Pojedź do Niemiec czy Szwecji a zobaczysz jak to wygląda właśnie.
A dwa tak. Może być ktoś opóźniony, niepełnosprawny, dziecko które się zamyśli, niewidomy itd. I to kierowca musi brać odpowiedzialność. Tam widać pieszego który się zbliża od skrzyżowania niemal i zwyczajnie wystarczy zwolnić. Idź tam pojedź kilka razy i zobacz ilu przestrzega prędkości i to będzie odpowiedź.
To ja jak prowadzę samochód dostałem uprawnienia. Nie pieszy. Pieszym może być każdy. I to ja z racji tego i z racji, że pieszy robi krzywdę sobie a ja głownie innym muszę być po prostu uważniejszy.

REKLAMA

# RS350

07.09.2015 09:09

ha...najwięcej razy jestem wyprzedzany na pasach gdy ustępuję pieszym włąsnie na Reymonta i Sokratesa, przodują w tym właściciele super 15 letnich bolidów na WD i WA
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy