REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# Dziękuję

18.02.2017 22:43

"Zasadą dobrej praktyki medycznej jest stosowanie wiedzy opartej na faktach", no zgoda. Poproszę o fakty odnośnie invitro: ile % dzieci poczętych tą metodą rodzi się z zespołem Downa? To taka całkiem częsta trisomia. Bez invitro zdarza się raz na około 2000 porodów (znacznie częściej niż np. brak rączki lub nóżki u dziecka). Jak te dane kształtują się dla invitro. Poproszę o fakty.

# ggg

19.02.2017 19:07

odpowiedz brzmi "zero" procent

# Julia

20.02.2017 09:14

Do Dziękuję: nie wiem od kogo oczekujesz, żeby podał ci dane o in vitro, ale myślę, że łatwo je znaleźć. Wystarczy przeczytać parę artykułów z Pubmedu, albo chociaż z Google Scholar. Ja szczerze mówiąc nie znam konkretnych danych, a specjalnie szukać nie będę :)
Pozdrawiam

REKLAMA

# pola

20.02.2017 13:47

Jest to zwykły kalendarzyk więc nie wiem na co te 300 tys. Czyżby pod przykrywką leczenia bezpłodności ktoś zgarnął sobie nie małą sumkę???
Bzdura kompletna. Jest to dla osób płodnych którzy nie mają żadnym problemów tylko nie potrafią strzelić w te odpowiednie dni.

# lips

20.02.2017 22:13

metoda na pewno przyniesie olbrzymi sukces - do leczenia zakwalifikowane zostaną pary, których problem z zajściem w ciążę polega na nieregularnej miesiączce - pary z poważnym problemem nie będą kwalifikować się do leczenia, bo widocznie Bóg tak chciał, nie wszyscy muszą mieć dzieci...

# Domiś Gad

20.02.2017 23:54

Dziennikarzyno, zajmij się naprawdę ważnymi problemami.
Bo ani pisać nie potrafisz, ani informacji dobierać.
Pismak, jak Prof. Michał Głowiński pisał.

REKLAMA

# Warszawianka12345

21.02.2017 07:48

gosix409@wp.plZamiast na kalendarzyki mogli by te pieniądze dać szpitalom - oddziałom ginekologii - aby kobiety mogły wykonywać badania i operacje (laparoskopię, histeroskopia itd). Na dzień dzisiejszy okres oczekiwania na te zabiegi to ponad rok. Tymbardziej ze zabiegi operacyjne i badania typu hsg, badania hormonów itd wpisują się w koncepcje naprotechnologii.

# Anna. S

21.02.2017 09:26

Bardzo się cieszę, że wracamy do dobrych sprawdzonych metod. W pełni popieram jego realizację.

# Wd2

21.02.2017 15:49

Tyle samo co dzieci jie z invitro. Bo to jest wada GEENETYCZNA. Mowi Ci to cos?

REKLAMA

# Ipresz

22.02.2017 23:53

Najpierw kawał o blondynce: żeby nie otwierała ust niektórzy domyślaliby się tylko, że głupia.
A teraz o dyskutantach o NaProTechnology. Widać, że nic na ten temat nie wiecie, tylko chcecie ośmieszyć to, na czym się nie znacie. Ach, invitro to dopiero cacy!!! "Zero"(!?) rodzi się z zespołem Downa, bo 50 wyląduje w śmietniku (:

# fff

23.02.2017 12:44

#Dziękuję napisał(a) 18.02.2017 22:43
"Zasadą dobrej praktyki medycznej jest stosowanie wiedzy opartej na faktach", no zgoda. Poproszę o fakty odnośnie invitro: ile % dzieci poczętych tą metodą rodzi się z zespołem Downa? To taka całkiem częsta trisomia. Bez invitro zdarza się raz na około 2000 porodów (znacznie częściej niż np. brak rączki lub nóżki u dziecka). Jak te dane kształtują się dla invitro. Poproszę o fakty.
Jednego jak widze juz mamy.

# fff

23.02.2017 12:45

#Ipresz napisał(a) 22.02.2017 23:53
Najpierw kawał o blondynce: żeby nie otwierała ust niektórzy domyślaliby się tylko, że głupia.
A teraz o dyskutantach o NaProTechnology. Widać, że nic na ten temat nie wiecie, tylko chcecie ośmieszyć to, na czym się nie znacie. Ach, invitro to dopiero cacy!!! "Zero"(!?) rodzi się z zespołem Downa, bo 50 wyląduje w śmietniku (:
LOL, faktycznie my sie mozemy nie znac. Ale reszta swiata tez sie nie zna co? Co ląduje na smietniku katolicki oszolomie? Zlepek komorek to nie czlowiek!

REKLAMA

# fff2

23.02.2017 12:46

#Ipresz napisał(a) 22.02.2017 23:53
Najpierw kawał o blondynce: żeby nie otwierała ust niektórzy domyślaliby się tylko, że głupia.
A teraz o dyskutantach o NaProTechnology. Widać, że nic na ten temat nie wiecie, tylko chcecie ośmieszyć to, na czym się nie znacie. Ach, invitro to dopiero cacy!!! "Zero"(!?) rodzi się z zespołem Downa, bo 50 wyląduje w śmietniku (:
LOL, faktycznie my sie mozemy nie znac. Ale reszta swiata tez sie nie zna co? Co ląduje na smietniku katolicki oszolomie? Zlepek komorek to nie czlowiek!

# allana

19.04.2017 23:38

A wystarczyło wszystkim rozesłać link do http://www.osesek.pl/kalendarz-dni-plodnych.html kalkulatora i można było zaoszczędzić sporą sumę :) A tak już bez żartów, to bardzo szkoda, że wszystkie programy in vitro mają teraz rzucane kłody pod nogi, naprawdę jest sporo ludzi, którzy mają problemy z zajściem w ciążę i szkoda, że nikt nie chce im tego procesu ułatwić. Mam nadzieję, że niedługo podejście do tego tematu zacznie się zmieniać
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA