REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


23.06.2015 11:54 #rex
Paweł Kukiz odniósł się do informacji o planowanym koncercie na swoim profilu na Facebooku. Napisał: "Nie podpisaliśmy i zamierzamy podpisać umowy koncertowej. Dostałem bowiem już wcześniej sygnały od czujnych woJOWników o sytuacji na Bemowie, o organizatorach i natychmiast nakazałem mojej agencji przerwać pertraktacje".
24.06.2015 09:54 #Rafał
184 dalej przez Przybyszewskiego, a wiaty w al. Reymonta zamiast służyć pasażerom będą stały i niszczały. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto!
24.06.2015 12:04 #lideksynubeka
Bufeciarstwo nad niczym już nie panuje.Ale swoją drogą,jak niski intelektualnie musi być elektorat PO,skoro przez 8 lat daje się wodzić takim,powiedzmy wprost,przygłupom i złodziejaszkom.
Wkrótce w infrastrukturze przegoni nas Burundi.
24.06.2015 12:18 #Innes
Jako mieszkanka Jelonek, oczekuję rozwiązania autobusowo-tramwajowego zgłoszonego przez inżyniera od komunikacji w czasie pierwszych konsultacji społecznych.Nie liczę tu na ZTM i władze z pl. Bankowego, ani na pozorantów z urzędu na Bemowie, ale może ktoś z radnych w końcu pójdzie po rozum do głowy i zorganizuje coś w stylu prezentacji i zbierania podpisów, a następnie obrony naszych racji przed zakusami ZTM.
24.06.2015 12:35 #Żelazna
"Tak długa linia nie ma szans na punktualność, co w połączeniu z niską częstotliwością sprawi, że pasażerowie (których w 184 jest zresztą coraz mniej) z czasem powoli będą zostawiać ją na rzecz tramwaju"

A czy nie o to chodzi włodarzom komunikacji? 184 będzie kursować coraz bardziej puste a potem to posłuży jako argument do likwidacji linii.
REKLAMA
24.06.2015 16:33 #darq
Podsumowanie artykułu to jakaś kpina. W tekście obok Przemysław Burkiewicz podaje niekompletną listę linii, jakie straciło Bemowo. "Dostanie tramwaju" polegało na wstawieniu 11 w miejsce 8 i pocięciu 26. ZTM olał masowe postulaty przywrócenia 506. Zielona Białołęka dostała odpowiednik E-5, ale zostawiono im też 527 za Wisłę (do I linii metra). Na podobne względy Bemowo nie może liczyć, mimo że też się rozwija (dzielące komunikację z Jelonkami Chrzanów i Odolany na Woli są pośród najszybciej rosnących rejonów miasta).

Powiem więcej: przy reformie autobusów po otwarciu metra ZTM musiał dołożyć tabor na dowozówki. Gdzie on trafił? Nie na Bemowo, bo manewr z przemianowaniem połowy kursów 105 na E-5 pozwolił ZTM-owi odzyskać z Jelonek ok. 7 pojazdów. Ze sporą dozą pewności można przyjąć, że poszły one właśnie do obsługi Białołęki. A z Jelonek nie da się normalnie dojechać do centrum.
24.06.2015 22:14 #Seba
Brawo. 112 zostaje i o to chodzi. Możemy odetchnąć z ulgą. 184 do likwidacji nie przeszkadza, bo jest "jedenastka" i dobrze. Droga @Innes, to co zaproponował ZTM jest wyraźnie inspirowane projektem pana inżyniera o którym piszesz. Mam odkserowany projekt i generalnie gościu miał takie założenie, żeby 112 zachować, a 184 spuścić do klopa jako dublet tramwaju 11. Szkoda że nie pokuszono się o wdrożenie projektu w całości, czyli 109 przez Człuchowską, 520 na Nowe Bemowo itp. ale i tak jest dobrze. Przeraża mnie jednak polityka ZTMu. Pół roku lansowali kretyński pomysł zamiany numerów 167 ze 184, czyli 167 na Jelonki, a 184 przez Koło i Nowe Bemowo na Bielany. Później zmiana o 180 stopni i drugi idiotyczny koncept linii 284 kursującej wzdłuż tramwaju. Wreszcie wprowadzają dobre chociaż mocno okrojone rozwiązanie gościa z konsultacji. To nie prościej było to zrobić od razu? Musieli się wykazać swoją niekompetencją za publiczną kasę? Trzeba będzie rozliczyć tą POlitykę przy okazji jesiennych wyborów.
25.06.2015 15:13 #tomeck
"...Białołęka straciła szansę na metro i na dofinansowanie tramwaju. Ile to już punktów przewagi Bemowa w pojedynku między najmłodszymi dzielnicami Warszawy?..."

oj, jakieś kompleksy wychodzą u pana autora :) może proszę się przeprowadzić na bemowo.

poza tym co ma piernik do wiatraka? może pan jakoś udowodnić tezę że rozwój komunikacji na bemowie odbywa się kosztem białołęki? moim zdaniem to bzdura na kółkach.

a co do punktów przewagi to proszę może sprawdzić ile nowych szkół i przedszkoli jest planowanych na białołęce a ile na bemowie...
25.06.2015 17:39 #z Jelonek
Komunikacja na Bemowie zasadniczo się zwija, a nie rozwija. Zlikwidowane linie 106,501,506,507 pod pretekstem budowy metra są najlepszym tego dowodem. Ostatecznie metra nima, a po wymienionych liniach ślady w terenie ulegają zatarciu. Żywa jednak ciągle pozostaje pamięć mieszkańców i potrzeby pasażerów pozbawionych komunikacji ze Starego Bemowa, a zwłaszcza Jelonek do centrum. Pewną rekompensatą za 501 i 506 mogłoby być 109 przez Człuchowską, ale najwyraźniej radni Bemowa wraz z włodarzami dzielnicy mają problem w nosie. Ostatnia zmiana faktycznie jest okrojoną kopią zgłoszonego projektu. Dobrze, że chociaż 112 ocaleje.
26.06.2015 10:52 #Stachu
Założę się, że Gadomski jest z Białołęki.
26.06.2015 11:03 #Pasażer
Gręziak ma fure, a Oborski załatwił sobie w zetteemie 105 i E5 co 5 minut z Lazurowej. Reszta niech się buja. To logika władzy naszej dzielnicy i ztm. Swoją drogą dlaczego okroili projekt tego specjalisty, skoro facet publicznie stwierdził, że przy lepszej komunikacji dla Jelonek i Bemowa jeszcze zrobi oszczędności. Najlepsze jest to, że jeden facio z głową na karku zrobił projekt lepszy niż wszystkie trzy projekty ztm i to jego projekt ztm ostatecznie wprowadza. Tyle czasu musieli się wałkować, a i tak na koniec wprowadzą nie swoje rozwiązanie. Darmozjady i idioci!!!!!!
Wprowadzać ten projekt w całości patałachy ośle. 109 przez Człuchowską dawać, to będzie coś za 501 i trochę za 506.
26.11.2016 23:38 #Chochoł
Pan Redaktor Dominik Gadomski potrafił jednak zabrać głos na temat zmian w komunikacji miejskiej na Bemowie, a teraz skrzętnie to ukrywa nie wiadomo dlaczego, bo przecież nie ma się czego wstydzić?! Tu jest taki problem, że najpierw coś powstaje, a dopiero potem pyta się mieszkańców o zdanie. Nowy odcinek ulicy Reymonta do Kasprowicza wybudowany za dużą kasę, miał w założeniu wchłaniać strumień samochodów napływający z Białołęki, ale kierowcy wybrali wariant nie po łuku tylko po cięciwie przez Sokratesa i Conrada. Według planu miasta z 2001 przez ulicę Powstańców Śląskich jechały prosto od Radiowej w kierunku Bielan 105 i 184, a aż 8 linii dziennych szło przez Wrocławską. Otwartym pozostaje pytanie, czy Pan Inżynier rzeczywiście wsparł radą burmistrza Grodzkiego, a jeżeli tak to czy uczestniczył w rozmowie z ZTM?! W wyborach na prezydenta miasta z 2014 roku pan Sasin, miał jeden miły dla portfela punkt programu, pod nazwą darmowa komunikacja. Dla mojego skromnego budżetu domowego taka stówka z hakiem grabiona za miesięczny to np. para nowych spodni, a w dłuższym okresie kurtka na zimę, więc hekatomba zgotowana przez ZTM pasażerom daje mi do myślenia, kiedy marznę na przystanku, gdy nic nie jedzie. Panie Redaktorze Czytelnicy czekają na artykuł o planie Inżyniera.
03.08.2017 20:18 #hanysz
To jest nienormalne. Od 24 października, czekamy na propozycje ZTM, co trafi na Conrada za 121 i 167?!

 345/2043 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
LINKI SPONSOROWANE

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Budowlane
 !! Złota Rączka Warszawa- tel. 505-257-652 Fachowiec Złota Rączka do Twojej dyspozycji. Szybkie naprawy i pomoc domowa. ZADZWOŃ 505-257-652 Złota Rączka - fachowiec do dyspozycji. Naprawy domowe, awarie - szybka pomoc Hydraulika, elektryka, stolarstwo Niskie ceny Gwarancja na wykonane usługi www.zlota-raczka-warszawa.pl

Zdrowie i Uroda
 Dołącz do Oriflame i kupuj 20% taniej już od pierwszego zamówienia! W Oriflame masz różne możliwości: 1. Możesz zamawiać tylko na własne potrzeby z 20% zniżką - bez obowiązku zamawiania co miesiąc czy za określoną kwotę. Oszczędzasz na własnych zakupach! 2. Możesz sprzedawać kosmetyki, rozdając katalogi znajomym i nie tylko. 3. Możesz budować własną grupę konsultantów i otrzymywać za to premię 4-24% od sprzedaży całej grupy. Możesz zbierać zamówienia bezpośrednio od klientów lub promować swój internetowy sklep Oriflame i docierać do osób z całej Polski. Messenger : Ori-konsultant.pl; WhatsApp tel.606-638-894; biuro@ori-konsultant.pl; gg 9052425; http://www.ori-konsultant.pl Rejestracja do Klubu Oriflame http://bit.ly/oriflame-rejestracja

Dom sprzedam
 Sprzedam gospodarstwo rolne woj. podlaskim koło Siemiatycz o pow.17-18ha, w tym jest 4ha lasu z podłożem żwirowym. Gospodarstwo rolne jest na kolonii 300 metrów od DK62. Na posesji znajduje się dom mieszkalny 15*10m, dach, elewacja, okna po wymianie, Obora 12*24m (2004r) Stodoła i 2 budynki gospodarcze. Gospodarstwo było dostosowane do hodowli mlecznej, zbiornik i dojarka przewodowa na stanie. Obecnie prowadzona jest hodowla bydła rzeźnego. Na działce znajduje się niewielki staw z dopływem i odpływem. Polecam, więcej informacji udzielę telefonicznie.503 619 165

Dom i ogród
 Wycinka drzew, wywóz gałęzi, bezpłatny wywóz złomu TEL. 515 146 480


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.