REKLAMA
REKLAMA


01.08.2016 11:51 #ja_z_fal
Za dużo pieniędzy mają?
01.08.2016 11:59 #Wawerszczak
Ekrany są bez sensu, to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto. W żaden sposób nie poprawią sytuacji, a mieszkańcom i przejezdnym "zasłonią świat". Zamiast wind na wiadukt przydałoby się podziemne przejście z pochylniami dla wózków z ulicy Widocznej na ul. Kaczeńca w bliskim sąsiedztwie wiaduktu. Najlepiej na wprost ulicy Skrzyneckiego. Są tam już nawet światła i zebra umożliwiająca przejście przez ul. Kaczeńca, a brak możliwości przejścia przez tory osobom z wózkami lub inwalidom na wózkach. Przypomnę tylko że tamtędy jest najbliższe przejście do przychodni na ul. Strusia dla mieszkających po drugiej stronie torów. Windy zbyt często się psują, a przejścia podziemne rzadko. Inne "najbliższe" miejsce przejścia jest przez tunel przy stacji Wawer, (też bez możliwości przejazdu wózkami inwalidzkimi) kilkaset metrów dalej.
01.08.2016 12:59 #peu
Jestem mieszkańcem bloku przy torach i bardzo cieszę się z tych planów - będzie ciszej.
01.08.2016 13:03 #aom
mnie zastanawia po co to robic????

jechalem w ostanii weekend do Lublina i PKP IC jedzie tam omijajac Wawer, trasa prowadzi przez Rembertow, w 2 godziny dojechalem do Lublina bez problemow. Przy poprawie 3-4 miejsc gdzie zwalnial pociag do 30km/h dojechanie w 1,5 h do Lublina mozna spokojnie osiagnac bez budowy 3 toru przez Wawer. Po co wiec PLK chce to robic????

rozumiem potrzeb budowy 2 toru od Otwocka do Celestynowa i dalej, dzieki temu np: SKM bedzie mogla jechac dalej niz Otwock plus KM czesciej do Pilawy i Deblina, ale budowanie 3 toru przez gesto zabudowana dzielnice Warszawy, gdy mamy juz gotowa linie przez Remebertow dla dlekobieznych, komletnie mija sie z logika. Prosba o reakcje dziennikarzy bo to jeszcze mozna zatrzymac.
01.08.2016 15:35 alexandra
Ostatnio coraz częściej montowane są te ekrany przy torach ale one nie wiele dają. Byłam ostatnio u znajomej która mieszka poza warszawą i jest remont na kolei. Zbudowana bariera z ekranów okropnie wygląda i nic nie daje jak jedzie pociąg z dużą prędkością.
REKLAMA
01.08.2016 17:49 #oiltrader0
Mieszkam sto metrów od torów. Nawet przejeżdżające nocą EIC nie przeszkadzają w najmniejszym stopniu przy otwartym oknie. Za to uwielbiam na nie patrzeć.
01.08.2016 19:56 #Siid
Super pomysł z ekranami !!! Protestują chyba tylko mieszkańcy żyjący zdała od torów
01.08.2016 19:59 #Siid
Dodam że ja mieszkam 50 m od torów i pociągi pospieszne robią niezły hałas a jadą koło 90 a nie 160 km/h
01.08.2016 21:56 #Mysley
#aom napisał(a) 01.08.2016 13:03

mnie zastanawia po co to robic????

jechalem w ostanii weekend do Lublina i PKP IC jedzie tam omijajac Wawer, trasa prowadzi przez Rembertow, w 2 godziny dojechalem do Lublina bez problemow. Przy poprawie 3-4 miejsc gdzie zwalnial pociag do 30km/h dojechanie w 1,5 h do Lublina mozna spokojnie osiagnac bez budowy 3 toru przez Wawer. Po co wiec PLK chce to robic????

rozumiem potrzeb budowy 2 toru od Otwocka do Celestynowa i dalej, dzieki temu np: SKM bedzie mogla jechac dalej niz Otwock plus KM czesciej do Pilawy i Deblina, ale budowanie 3 toru przez gesto zabudowana dzielnice Warszawy, gdy mamy juz gotowa linie przez Remebertow dla dlekobieznych, komletnie mija sie z logika. Prosba o reakcje dziennikarzy bo to jeszcze mozna zatrzymac.
Jadąc przez Otwock pociągi dalekobieżne robiłyby mniej kilometrów niż jeżdżąc przez Mińsk Maz. dzięki czemu mamy krótszy czas przejazdu. A poza tym nie lepiej jak pociągi jadą po swojej linii kolejowej? Jak by jeździły po tym co jest aktualnie na odcinku do Otwocka to opóźnienia na każdym kroku. Powód? W godzinach szczytu Na odcinku W-Wa - Otwock kursuje nawet 8 pociągów na godzinę (w dwie strony). Tor dla dalekobieżnych jest najlepszą opcją. Co do Ekranów jestem neutralnie nastawiony. Jak by było dużo przejść przez tory to nawet by wypaliło. Przykład? LK-1. Przecina Włochy i co? Dużo przejść przez tory i całkiem dobrze to wygląda. To jest moje zdanie.
01.08.2016 22:08 #malinowy pieprz
Oczywiste, że ekrany są potrzebne. Mieszkam w pobliżu torów i nie wyobrażam sobie, że miałoby ich nie być. Najważniejsze jest, żeby minimalizowac hałas i tym samym szkodliwość dla zdrowia, walory estetyczne schodzą na drugi plan.
02.08.2016 00:08 #Błotniak
Normalnie żelazna kurtyna... to chyba jakiś żart!
02.08.2016 17:53 #Sassis
Bez sensu, lepiej zainwestujmy w nasze drogi, które są w opłakanym stanie i w kolejny most bo to jest bardziej potrzebne a nie wywalanie pieniędzy na ekrany które i tak nic nie dają i tylko zepsują nasza dzielnicę!
02.08.2016 21:19 #maria62
#ja_z_fal napisał(a) 01.08.2016 11:51

Za dużo pieniędzy mają?
Połączenie bezpośrednio od Lublina i wszystko jasne, włącznie z bumem budowlanym w dzielnicy.
03.08.2016 14:59 #eededed
EKRANY TO KOLEJNA POLSKA PATOLOGIA, TAKI PŁOT DO KWADRATU A DLA POLAKA WIEŚNIAKA WIADOMO PŁOT TO PODSTAWA, A RADNI TO JAKBY ŚWIETNA REPREZENTACJA NASZEGO SPOŁECZNEGO DOŁKA.
04.08.2016 11:01 #sama
No i dobrze!
Łomot torów niesie się daleko, co chwila sygnały o hałasie kolei są ignorowane, a tory i podkłady nierówne.
Ekrany TAK- mogą być estetyczne, a i zmniejszą dzikie przechodzenie przez torowiska i wypadki.
REKLAMA
04.08.2016 15:32 #sadulczyk
Zamiast się denerwować, że ludzie przechodzą przez tory w nielegalnych miejscach, to należy zrobić z nich legalne przejścia z szykanami aby patrzeć w lewo i prawo. Ja rozumię ludzi, którzy chcąc pójść na najbliższy przystanek zamiast 2 km na około idą 200 m przez tory. Powinno się to im ułatwić, widać takie są potrzeby. Dlaczego na końcach peronów w Wawrze i Aninie nie ma przejść, tak jak np w Międzylesiu? Jaki był problem aby one powstały? Na wszystkich stacjach powinny być dojścia do peronów z dwóch ich krańców. Oczywiście zaraz ktoś powie, że teraz pociągi mają jeździć 160 km/h i przejść naziemnych być nie może, bo ludzie nie zobaczą takiej torpedy. Ale nasuwa się pytanie, czy konieczne jest, aby pociągi jeździły przez miasto z taką prędkością? Niech przez miasto jadą 80 km/h, a za miastem niech się rozpędzą, tak jak samochody, którym w mieście też ogranicza się prędkość nawet na trasach gdzie przejść dla pieszych nie ma (np. Trasa Łazienkowska, Trasa Siekierkowska). Niech zatem pociągi też jadą wolniej, a mieszkańcy mają więcej legalnych przejść naziemnych i widok otwartej przestrzeni.

Co do ekranów, to współczuję pasażerom takich pociągów, którzy jadąc przez kilkanaście kilometrów będą widzieć za oknem tylko mur. Mieszkańcy Wawra natomiast będą odgrodzeni od siebie jak w gettcie: mur, wszędzie mur. To straszna perspektywa i dziwię się, że wpadli na taki pomysł lokalni radni.

Jeśli ktoś mieszka 50 m od torów to chyba świadomie kupił sobie w tym miejscu dom czy mieszkanie, wiedział co robi, bo tory były tam wcześniej. Nie ma teraz co lamentować, że jak przejedzie kilka pociągów więcej, to hałas będzie dużo większy. Jest już coraz to więcej cichszych pociągów, tory są coraz to lepsze. Właśnie w ciche pociągi i najlepszej jakości tory powinny inwestować PKP, a nie w budowę murów i kosztownych przejść podziemnych.
05.08.2016 07:29 #Hjkkkk
Jak dla mnie to wszystko można zrobić tylko trzeba robíć to z głową. Ekrany są potrzebne ale trzeba inwestować w przejścia dla pieszych i tunele. Dużo bezpiecznych i przyjaznych dla pieszych przejść podziemnych i naziemnych. Np w Otwocku jest przejście naziemne gdzie pieszym zamyka się szlaban i jest ono monitorowane. Poza tym tunele.
07.08.2016 17:21 #Jerzy Krzak
Ekrany to leczenie raka aspiryną ! Przez Wawer z szybkością 160km/h będą pędziły 400 tonowe (!) składy pociągów. Jak myślicie jakie drgania gruntu to wywołuje? Kto zagwarantuje ,że nie doprowadzi to do zawalenia budynków stojących wzdłuż torów ? Znakomita ich większość stoi w odległości ok. 50 i mniej metrów. Jeśli dojdzie do tego nowe torowisko odległość ta zmniejszy się jeszcze bardziej. Nie mogę mieć pretensji do radnych z wykształceniem humanistycznym , ale mam do radnego Wojciecha Godlewskiego
02.10.2016 23:08 Szamanka
Ekrany akustyczne może i za ładne nie są wycisząją dźwięki i takie jest ich zadanie. Poczytacie sobie tutaj http://www.inzynieria.com/ na ten temat, często jest poruszany w artykułach.
13.02.2017 00:11 #re3
ja mam mieszance uczucia co do tych ekranów. Też mam wrażenie, że nic nie dadzą, a jedynie oszpecą naszą okolicę... :(

 312/992 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
LINKI SPONSOROWANE

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Kupię części
 Do Fiata 125 + PRL 513-606-666

Komputery
 Witaj, W obecnych czasach posiadanie strony internetowej dla swojego biznesu jako wizytówki w sieci jest standardem. Na rynku można zauważyć strony odbiegające standardem po prostu brzydkie i nieestetyczne. Pozwól że stworze dla Ciebie witrynę która będzie przyciągać wyglądem będzie estetyczna przede wszystkim będzie świetnie wyglądać na każdym urządzeniu komórce tablecie czytniku czy komputerze. Wszystko to zrealizuje tanio szybko i sprawnie. Napisz do mnie czego oczekujesz ile chcesz zapłacić. Poniżej przesyłam przykładowe strony które zrealizowałem: https://szymonfech.github.io/onepage-course/ https://szymonfech.github.io/bootstrap4/ https://szymonfech.github.io/bootstrapCourse/ https://szymonfech.github.io/bootstrap1/ https://szymonfech.github.io/PsdToHtml/ https://szymonfech.github.io/psdtohtml2/

Porady prawne
 ##Konsolidacje kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych Sprawdzimy , wybierzemy i przedstawimy najlepsze dostępne oferty. Wystarczy,że masz 500 zł dochodu -akceptujemy wszystkie źródła dochodu . Pomoc również dla osób posiadających problemy z BIK,KRD Pomagamy również osobom: w ciężkiej sytuacji finansowej , w przypadku braku zdolności, w przypadku pętli chwilówek W przypadku kiedy Bank odmówił Kredytu. Bezpłatny dojazd na terenie Całej Polski Telefon : 790 501 503

1-pokojowe do wynajęcia
 Wyposażona kawalerka z dużą loggią w cichej lokalizacji. 1800zł +432zł czynsz + media Możliwość podłączenia telewizji kablowej/internetu. Lokalizcje w pobliżu: 200m - apteka 200m - Freshmarket 500m - autobus, tramwaj 500m - stacja benzynowa 500m - McDonalds 750m - market Carrefour 750m - Rossmann 1100m - supermarket E.Leclerc 1700m - Lidl 2000m - Metro Młociny (możliwość dojechania tramwajem, Autobusem) 2500m - szpital Bielański


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.