REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# osg

04.09.2014 18:47

"8 zostanie zastąpiona na Bemowie i Woli nową linią 11, kursującą co 10 minut w godzinach szczytu. Pojedzie ona z Os. Górczewska ulicami Górczewską, Powstańców Śląskich, Połczyńską, Wolską, Towarową i Grójecką na pl. Narutowicza. Będzie to więc kręgosłup komunikacyjny Bemowa, łączący Jelonki, ratusz i Nowe Bemowo." To ostatnie miejsce chyba jednak nie, dopiero po otwarciu łącznika pojedzie przez nie do Metra Młociny, trochę osób też na nią narzekało, że zamiast na Ochotę woli jechać ósemką na Jerozolimskie.
Odnośnie 105 i E-5 to warto zaznaczyć, że ta druga powstaje tylko w szczycie i kosztem kursowania tej pierwszej też w szczycie. Władze dzielnicy jednak informują jakby to była dodatkowa linia, tak trochę propaganda przedwyborcza... Sam rozwiązanie całkiem dobre, gdy ZTM trzyma się zdania, że linia przyspieszona odpada ponieważ na Woli jest już za dużo osiedli i nie opłaca się ich pomijać. Niestety i tak będą narzekali Ci którzy korzystali z 506 na Człuchowskiej i Powstańców Śląskich, niestety nie wszystkim się dogodzi, a nie można dyskryminować Lazurowej i Połczyńskiej. Zobaczymy czy 23 ze zmniejszoną częstotliwością na się sprawdzi na Bemowie, niestety będą narzekania, że po wejściu do 13/20 trzeba się będzie do niej lub 24 przesiąść. Jak i na brak powrotu 501 czy 507, nawet gdy jest silne 109 i wzmocnione 171. Czekam również na informację jak zmienią się trasy autobusów w związku z otwarcie łącznika na Bemowie.

# bemowianka...

05.09.2014 09:58

a ja czekam kiedy będzie autobus ze Starego Bemowa do Centrum, bo jak widzę nadal musimy się przesiadać by dojechać do Centrum... Włodarze zapominają o niektórych miejscach jak widać ...

# osg

05.09.2014 13:26

Niestety przez Stare Bemowo przejeżdża 20 dlatego nie będzie tam więcej linii niż 154 i 523, nie wszędzie można dojechać bez przesiadki ponieważ gdyby nawet można było to każda linia kursowałaby pewnie raz dziennie. Pamiętaj, że podstawą układu komunikacyjnego jest transport szynowy i tam gdzie on jest autobusowy pełni funkcję jedynie dowozową do niego.

REKLAMA

# Seba

06.09.2014 04:54

To są ruchy pozorne. Był dobry projekt tego inżynierka od komunikacji i co??? Jajo!!! ZTM zaprzeczając swoim dywagacjom uruchamia linię ekspresową, która z uwagi na inny czas przelotu zawsze będzie się gdzieś dublowała ze 105 -jeśli chodzi o czasy odjazdu. Kursującej co drugi kurs 305 "niedałosie" zrobić, ale ekspresa rozbijającego logikę -już tak??? Rację ma autor artykułu. E-5 to cwana polityka wygaszania linii 105. Po Nowym Roku lub kolejnych wakacjach 105 zostanie skrócone do Daszyniaka jak chciał ZTM. Dlaczego nie wydłużono 105 do Starego Bemowa??? Tak, wiem, bo są bezsensowne 122, 154 itp, a ZTM z błędu się nie wycofa, tylko najwyżej zepsuje wszystko dookoła, aby to co zrobili złego, było w stosunku do bardzo złego -całkiem znośne.

# wyborca

06.09.2014 21:36

Oficjalna tuba propagandowa dzielnicy doniosła, że dzięki radnym Gręziakowi i Oborskiemu, którzy niemal jak Rejtan drący szaty walczyli z ZTM o sztandarową linię Bemowa, cud mniemany nastąpił i 105-tka zostaje na trasie ku radości mieszkańców dzielnicy. Czyżby dzielnica zaczynała się i kończyła na ulicy Lazurowej? Wskutek całego zamieszania, sprawa poprawy komunikacji Starego Bemowa i Jelonek nie posunęła się ani milimetr. Radny uratował 105, Radny zafundował E-5, Radny to, Radny tamto. Dochodzę do smutnej konstatacji, że interes społeczny się nie liczy, jeśli w grę wchodzi brutalna walka o stołki. Wybory samorządowe tuż, tuż. Już zaczynam się irytować, kiedy pomyślę, że za chwilę zewsząd zaczną mnie atakować plakaty z wizerunkiem czołowej bemowskiej trójcy POlitycznej Maruszewska,Gręziak, Oborski. Irytacja pewnie będzie tym większa, im więcej plakatów wyborczych znajdzie się w polu mojego widzenia w czasie długiego spaceru z ulicy Człuchowskiej na przystanek czegokolwiek, byleby jadącego do centrum. Pamiętajmy przy najbliższych wyborach, że Radni dzielnicy nie działają w interesie ogółu który ich wybrał, ale w interesie swoich sąsiadów. Nie głosujmy na Radnych mieszkających dwie ulice dalej, bo na obiecane dobra będziemy mogli jedynie popatrzeć z perspektywy sąsiedniego podwórka -żeby nie powiedzieć zza płotu.

# Marek123

08.09.2014 14:56

Dotychczas z Saskiej Kępy na Jelonki jeździłem połączeniem 9,24 lub 25 z przesiadką w 8 lub 10 przy Dworcu Centralnym. Czemu zlikwidowane zostaną wygodne połączenia z Centrum na Jelonki? Ktoś powie, że od Stadionu można dojechać do Grójeckiej, a potem cofnąć się nową "jedenastką", ale to wydłuży czas dojazdu. Pozostaną (?) zawodne połączenia autobusowe (korki) np. 158 + 184, oraz przesiadki z pieszym dojściem, co nie jest wygodne dla starszych czy podczas zimowej pogody...

REKLAMA

# Yelonkers

08.09.2014 15:28

184 też do likwidacji bo przecież pojedzie potrzebny jak krosta na d... tramwaj 11, więc teraz w ramach nowomody Bemowo Bike. Skurczybuki wszystko zabiorą z Jelonek.

# "Zet-Te-Em"

09.09.2014 02:43

Nigdy nie będzie dobrze czyli tak jak należy.
Gdyby nagle stałoby się dobrze to ludzie nie mieliby co robić tzn. psuć i usprawniać, ponownie psuć i ponownie usprawniać (etc.) skutkiem czego bezrobocie wzrosłoby kilkunastokrotnie.
Psując i poprawiając komunikację "fachowcy" z ZTMu mają ciągłe zatrudnienie.

# nocnyMarek

09.09.2014 03:06

Problem w tym, że psuć -psują, ale usprawniać i poprawiać -to już nie bardzo.

REKLAMA

# osg

09.09.2014 11:22

Odezwali się specjaliści, wszyscy mają już inżyniera w transporcie? W ZTM nie pracują po ogólniaku, rly.

# ...

09.09.2014 13:43

ośrodek spełnionej głupoty jak zwykle ma wizje proZTMowskie.

# osg

10.09.2014 12:13

Wracaj na wieś.

REKLAMA

# osg

10.09.2014 13:16

He, pomyliłem się. Chiałem napisać "wracam na Wieś".
Dlatego w każdym razie wracam na Wieś. Nic tu po mnie.

# poinformowany

10.09.2014 22:16

Jak wieść gminna niesie, niepisanym kryterium przyjęcia do zet-te-emu jest bycie gejem i wielbicielem tramwajów. Przynależność do bractwa fotografującego autobusy będzie dodatkowym atutem. Reszta to mity. Przygotowanie merytoryczne to jakaś bajka. Widać to po efektach działalności tej instytucji.

# nocnyMarek

11.09.2014 03:12

@osg: Może łaskawie wytłumaczysz tym swoim bezmyślnym kolegom z ZTM, że skoro nie wprowadzili rozwiązań tego gostka z polibudy (na co pół dzielnicy liczyło) to żeby chociaż zamienili na Jelonkach trasy 109 ze 190. Wy spod Tesco macie bezpośrednio: 10 na Kasprzaka do Szpitala, na Wolską przy Płockiej, do Ronda ONZ i na Centralny. W te same miejsca wasze tyłki dowozi 109. Na Ochotę i Szczęśliwice macie 154. My z okolic Człuchowskiej (ja z Irzykolandii przypominam) nie mamy już nic. Lada chwila tępaki zabiorą nam 184 na Szczęśliwice i do Skarbówki. Więc może by dali nam na Człuchowską ludzki autobus 109 z dużą częstotliwością i jadący na Kasprzaka, na Świętokrzyską i na Centralny. Wy Górczewska i Górce nic nie stracicie, koszta te same, a dla nas to by zbawienie było!!!! Okopowej (

REKLAMA

# antidotum na osg

11.09.2014 11:23

@nocnyMarek:
za dużo wymagasz od niejakiego osobnika osg, który jest wprost zakochany a przez to zaślepiony w działaniach komunikacyjnych ZTMu i łatwo chwyta ich propagandę próbując bezskutecznie tą propagandą zarazić zdrowo myślących ludzi.

# ...

11.09.2014 15:54

W powyższym poście podszywam się pod osg.
W ramach przeprosin załączam dla was jego odpowiedzi:
@poinformowany, niestety nie spełniam żadnego warunku.
@nocnyMarek, nie mam kolegów w ZTM, sory. Musisz pisać bezpośrednio do nich. Nie mówię, że twoje propozycje są złe. @antidotum, nieprawda, jeśli odnosisz takie wrażenie to po prostu nie wiesz, że są osoby które nie narzekają na wszystko jak TY.

# ...

12.09.2014 01:28

No i kiepsko.
105 powinno wrócic na trasę Dworzec Centralny - Stare Bemowo.
Widać, skleroza toczy pracowników ZTM.

REKLAMA

# nocnyMarek

12.09.2014 04:10

Zdecydowanie powinno!!! Normalne 105 ! A zamiast E-5 powinno być zwykłe pomocnicze 305: Rondo ONZ-Osiedle Górczewska. No i coś z Człuchowskiej, coś ludzkiego do miasta. Może być pomysł tego fachmana od komunikacji, czyli 501 jadące od pętli Górczewska do Szpitala Wolskiego jak 506 a dalej jak 501, albo chociaż te 109 pomieniane ze 190 na jelonkowskich odcinkach.

# nocnyMarek

12.09.2014 04:34

W mordę kopane!!!!! Pałac Kultury z okna widzę, a dojechać do centrum nie mam jak. Co te osły wyczyniają!!!!! Jak wpisałem przed chwilą planowanie podróży, to mi wydumało, że mam jechać 189 do Włoch a dalej koleją podmiejską z czasem przesiadki 2 minuty!!! Szkoda bardzo, że nie przez Grójec (albo chociaż Grójecką)!!!!!! Na Grochów -dokładnie na Terespolską- to samo, tylko bardziej skomplikowali, czyli 189 do Włoch, SKM do Stadionu, marszobieg do Powszechnego (dają mi całe 3 minuty) i tramwaj... i tu dopiero jaja jak berety, bo tramwaj nie do Terespolskiej, tylko aż do Wiatraka ,a później autobus żeby się wrócić na Terespolską, pomimo że Terespolską tramwaj mija, hahaha. Bareja przy ZTM to małe fiki-miki.

# osg

12.09.2014 10:59

Co, kiepsko obaj narzekacze powyżej perzede mną ?
Trzeba z postępem czasu iść wy demony przeszłości

REKLAMA

# Yelonkers

12.09.2014 15:33

Utrudnianie ludziom życia w tym mieście to jest postęp? Poza tym już za komuny wozili węgiel ze Śląska do Krakowa i Warszawy przez Poznań i Szczecin, więc to raczej nie postęp, a wstecznictwo. Widać demony PRLu w ZTM ciągle żywe. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

# Krewetka

12.09.2014 22:57

Dlaczego wszyscy piszą, że 109 wraca na trasę sprzed budowy metra? 109 nie jeździło pod ratuszem Bemowa.
Za to były linie: 501, 507, 409(? do Zachęty przez Bankowy), i jeszcze okresowa linia, bodaj 384 do Ursusa.

# nocnyMarek

13.09.2014 02:52

Bezpośrednio przed budową metra 109 już nie było , ale ze 20 lat temu to jeździło. Było też 309 przez Powstańców i Człuchowską i teraz jego trasą powinno pojechać 109. W rejonie Człuchowskiej stoi najwięcej wysokich bloków i mieszka najwięcej ludzi na Jelonkach.

REKLAMA

# wyborca

14.09.2014 10:13

Ale radni Gręziak i Oborski tu nie mieszkają i dlatego autobusy bezpośrednie do Śródmieścia jeżdżą obrzeżami osiedla czyli Lazurową i Górczewską, w drugim przypadku powielając trasę tramwaju, co przecież według doktryny ZTM jest grzechem ciężkim.

# osg

15.09.2014 11:18

@yelonkers, "...", ciągle się podszywa pode mnie także ignoruj te posty, w następnych tematach nowy nick bo nie będę się rejestrował :)
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA