REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oświata

Dyrektor broni dobrego imienia bemowskiego liceum
REKLAMA

źródło: pawlikowska.edu.pl


REKLAMA

Dyrektor broni dobrego imienia bemowskiego liceum

Jako dyrektor LXXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Warszawie wyrażam swoje oburzenie i sprzeciw wobec tytułu artykułu zamieszczonego 11 stycznia 2018 roku na stronie internetowej tustolica.pl oraz w gazecie "Echo Bemowa" i dotyczącego placówki, którą kieruję siódmy rok. Tytuł "Liceum na Jelonkach na dnie" jest bezpodstawny, niezgodny z prawdą i niezwykle krzywdzący dla całej społeczności związanej z LXXVIII Liceum.

REKLAMA
REKLAMA

Liceum na Jelonkach na dnie
Liceum na Jelonkach na dnie W poszukiwaniu dobrej szkoły średniej dla młodzieży z Bemowa najlepiej spojrzeć na... Wolę.
czytaj
Deprecjonuje to wszelkie działania władz dzielnicy, dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i rodziców podejmowane w celu podtrzymania dobrego wizerunku i pozycji szkoły na rynku liceów warszawskich.

Jak można tylko na podstawie rankingu warszawskich liceów, prezentowanego co roku przez portal edukacyjny "Perspektywy" wydać tak jednoznaczną opinię, która na dodatek jest niezgodna z rzeczywistością? W istocie LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej według powyższego rankingu to placówka zajmująca 74. miejsce, za sześcioma wymienionymi szkołami z Woli. Jednak uważam, że "strata" około 20 miejsc do "Sienkiewicza", "Gersona" czy "Sowińskiego", gdy porówna się renomę, historię i tradycje wymienionych placówek, nie jest ujmą. Również fakt, że w porównaniu do poprzednich rankingów różnica znacznie się zmniejszyła, jest pozytywny dla LXXVIII LO i nie jest wystarczającym powodem do umieszczania mojej placówki "na dnie".

O braku całkowitej znajomości realiów warszawskiej oświaty i rzetelności może świadczyć także brak odniesienia do pozostałych szkół z Woli i całej Warszawy. Obecnie według danych Biura Edukacji m.st. Warszawy na terenie stolicy funkcjonuje około 150 szkół średnich (licea, licea branżowe, technika), tak więc 74. pozycja (najlepsza w ciągu ostatnich 10 lat) nie jest raczej osiągnięciem przysłowiowego dna. Proponowane młodzieży szkoły na Woli należą do ponad 20 wolskich szkół średnich. Młodzież, która nie dostanie się do proponowanych placówek, według Pana Redaktora, jeśli nie będzie chciała skorzystać z "dennej Pawlikowskiej", będzie mogła znaleźć miejsce na Woli - szkoda tylko że w kilkunastu placówkach sklasyfikowanych w rankingu za naszym liceum.

Całe szczęście, że kandydaci, którzy wybierają "Pawlikowską", a z roku na rok jest ich coraz więcej, z przymiotnikiem "dobra" szkoła średnia - wiążą nie tylko miejsce rankingowe "Perspektyw". W szkole średniej liczy się przyjazna uczniom atmosfera, profesjonalna otwarta na pomysły uczniów kadra pedagogiczna, współpraca pomiędzy całą społecznością tworzącą szkołę, nowoczesne technologie wspierające proces edukacyjny, wysoka zdawalność matury, dobre przygotowanie do studiów wyższych i życia dorosłego - a to wszystko uczniowie mogą znaleźć w LXXVIII Liceum.

Artykuł sprowokował anonimowe komentarze znacznie odbiegające od prawdy, a mogące pochodzić od osób nieprzychylnych szkole, pamiętających wcześniejszy okres, bądź zrażonych niepowodzeniem edukacyjnym w LXXVIII LO, które było zbyt wymagającą dla nich placówką.

W ostatnich kilku latach "Pawlikowska" ma mocną pozycję na Bemowie. Jesteśmy znani i popularni w innych dzielnicach, jak również w miejscowościach podwarszawskich. Owszem, nie jesteśmy szkołą "topową", ale mamy swoją markę i jesteśmy z niej dumni. Uczestniczymy czynnie w życiu dzielnicy, współpracujemy z wieloma organizacjami społecznymi, nasza młodzież bierze udział w licznych warsztatach i projektach (ostatnio nawet międzynarodowych), nasi nauczyciele są wyróżniani w konkursach, a absolwenci dostają się na prestiżowe uczelnie warszawskie. W roku 2015 wychowaliśmy laureata olimpiady z języka angielskiego - a to w każdej szkole ważne osiągnięcie. Nasi absolwenci często angażują się w działalność społeczną i samorządową. Czy szkoła "z dna" tak funkcjonuje? Staramy się przekazywać naszym uczniom rzetelną wiedzę i wychowywać ich w poszanowaniu drugiego człowieka, wartości etycznych i patriotycznych.

Sebastian Pychyński
dyrektor LXXVIII LO


REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE
  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu BemowoREKLAMA

31.01.2018 14:43 #Jan7
Niestety szkoła bez rankingu i artykułu ma bardzo złą opinię na Bemowie, Bielanach i Woli. Dla mnie ww. list dyrektora pokazuje tylko tyle że bardzo jest oderwany od rzeczywistości. Żyje w swoim świecie i wg. niego jest dobrze bo jest dobrze. Zero konkretów, przykładów brak rzeczowej argumentacji bo argumentacja typu że inni mają renomę i tradycję a ja nie. Rozbawi na pewno wielu czytelników. Nie jest on jedynym człowiekiem którego czeka zimny prysznic. Władze dzielnicy po wyborach samorządowych też pewnie będą zdziwione. Tak swoją drogą czytelnicy chętnie by się dowiedzieli kto rekomendował i wybierał tego dyrektora i dlaczego przez tyle lat gmina nie zajęła się sytuacją w szkole lub robiła to tak nieefektywnie.
31.01.2018 14:49 #Zosia
Szkoła ma tak złą opinię że na pewno przydał by się jej jakiś program naprawczy i pewnie cud :-)
Bo dyrektor to tych nauczycieli nie ogarnia. Z tego powodu wyników nie będą mieli.
31.01.2018 14:56 #Agga
Pisanie w tym samym liście o dobrej atmosferze w szkole, a potem zarzucanie absolwentom że są nieprzychylni szkole to chyba jakaś paranoja.
To jak to jest z tą atmosferą Panie Dyrektorze? Gdzie jest ta atmosfera, u Pana w gabinecie?, pokoju nauczycielskim?, bo chyba nie w salach lekcyjnych. Kiedy ostatni raz widział Pan jak Pana koledzy prowadzą lekcje? Na miejsce w rankingu trzeba zapracować wynikami to takie proste, ale dla niektórych zbyt skomplikowane i pracochłonne.
31.01.2018 15:00 #Lucca
To dobra szkoła nawet bardzo oryginalna tylko nie ma wyników.
Przecież nie każdy musi mieć maturę. Po co nam tylu studentów.
Pozdrawiam absolwentów.
31.01.2018 16:04 #Była uczennica
Kończyłam tę szkoł w 2001 roku i to był koszmar. 4 lata betonowych, starych nauczycieli, nie nauczanie - a raczej odbębnianie i wynagradzanie pupili. Prawie nikt nie dostał się na dzienne studia z mojej klasy. Na szczęście po 2-ch latach od matury, wzięlam się sama w garść i pozbyłam się kompleksów wniesionych ze szkoły - ze nic nie potrafię, nic nie umiem i nic nie osiagne. Dostałam się tylko dzięki sobie na studia i skończyłam z wyróżnieniem. A pamiętam jak dziś kiedy pani Wislocka mówiła - kaktus mi na dłoni wyrośnie jak zdasz maturę.
Trauma jednak powraca w snach.
Nie wiem jak jest po latach, ale po opiniach i rankingu chyba się nie poprawiło.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcej
REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Usługi motoryzacyjne
 Problem z odszkodowaniem? Zaniżony kosztorys naprawy pojazdu? jeśli w ciągu 3 ostatnich lat miałeś kolizję lub wypadek w winy innego kierowcy to jesteśmy przekonani, że firma ubezpieczeniowa zaniżyła i nie doszacowała Twoje odszkodowanie. Pomagamy wszystkim poszkodowanym ocenić jego zaniżoną wartość, a następnie wypłacamy należną gotówkę! Sprawdź jak łatwo, szybko i skutecznie z Take CARE uzyskasz dopłatę do odszkodowania! http://www.take-care.com.pl/

Administrowanie nieruchomościami
 Oferta pożyczki pomiędzy osobami. Witam oferujemy pożyczki między osobami w wysokości od 2 do 15% do uzgodnienia tylko gwarancje na żądanie, ale uczciwy i uczciwy i niezawodny. skontaktuj się z nami już dziś daj nam znać, ile pieniędzy chcesz. Kontakt: interfinance72@gmail.com Kwota obowiązuje: od 1000 do 10 000 000 EUR

Fauna i flora
 STRZYŻENIE PSÓW - SALON PSIEJ URODY - DOG GROOMER - 03-107 WARSZAWA UL.PRZYRZECZE 6

Dom sprzedam
 DOM na działce 9680m kw w tym wytyczone 2 działki budowlane i 1 działka rekreacyjna w odległości 300m od jeziora "Ciechomice" 16km od Płocka 16km od Gostynina. Możliwość oddzielenia w/w działek. .Jego położenie w samym centrum terenu rekreacji i wypoczynku z bezpośrednim dostępem do drogi asfaltowej wzdłuż całej długości działki położonej 300 metrów od jeziora lasu i obiektu rehabilitacyjnego 12 Dębów . Możliwość kupna całości ew. sam budynek z działką. DOM i Budynek gospodarczy na ogrodzonej i zagospodarowanej działce ok.180 m kw Dom rok budowy 1994 Prąd 380V, wodociąg, kanalizacja, sieć telefoniczna 6 pokoi, 2 łazienki, 1 kuchnia Piwnica 1 garaż, 3 pomieszczenia, kotłownia Budynek gospodarczy pow.68m kw. 1garaż z kanałem, 1 pomieszczenie warsztat Dodatkowo na działce Plantacja Świerku i mały zarybiony Staw Posiadłość zlokalizowana w miejscowości Zaździerz 16km od Płocka teren rekreacyjny Możliwość zamiany na mieszkanie tel 722702066


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA