REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Chaos wokół Lidla. "Parking droższy niż w centrum"
REKLAMA

REKLAMA

Chaos wokół Lidla. "Parking droższy niż w centrum"

Zamiast parkingów grzęzawisko, wąska przez zaparkowane samochody ulica, znaki zakazu i wysyp mandatów. Tak wyglądają okolice Lidla na Kopalnianej. Kiedy to się zmieni?

REKLAMA

- Do radnych: kto zajmie się problemem ustawionych na całej długości ul. Kopalnianej zakazów zatrzymywania się? Mieszkańcy mają parkować w Ursusie? Co komu przeszkadzała poprzednia organizacja ruchu? Najpierw Lidl zamknął swój parking a teraz dzielnica - zapytał na facebookowej grupie "Bemowo" pan Stanisław, wywołując lawinę komentarzy. - Auta z blokadami stoją, nie ma gdzie zaparkować w promieniu 300 m albo więcej - uzupełnia oburzony mieszkaniec.

"Drogo jak w centrum"

- Lubują się w molestowaniu zwykłych mieszkańców. Jeśli drogą zarządza ZDM, to wszystko staje się zrozumiałe, ponieważ tam co drugie biurko to fanatyk rowerowy, nienawidzący każdego, kto posiada samochód. Nic się nie zmieni. A naprzeciwko oczywiście płatny parking - komentuje pan Mariusz.

- Czyli generalnie chodzi Ci o "daj za darmo" miejsce parkingowe. A niby czemu? - wskazuje drugą stronę problemu pan Piotr. Z jego argumentacją nie zgadza się jednak większość komentujących, która uważa, że parking płatny naprzeciw Lidla odstrasza ceną. - Nie po to się człowiek wyprowadza na prowincję, aby płacić za parking drożej niż w centrum... Mieszkam na Coopera i też przez chwilę jakieś oszołomy trąbiły o całkowitym zakazie parkowania, bo autobus będzie jeździł. Na szczęście skończyło się na zakazie z jednej strony jezdni - komentuje pan Michał.

Totalny chaos

Pod koniec minionego roku interpelację w sprawie nowych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Kopalnianej złożył do władz dzielnicy radny Jarosław Oborski. Czytamy w niej o pilnej potrzebie stworzenia parkingu na odcinku przed marketem Lidl aż do zakrętu przy wjeździe do garaży wspólnoty mieszkaniowej Kopalniana 22. Radny proponuje położenie tzw. ekokratki, obniżenie krawężników a także zmianę istniejącego oznakowania tej ulicy, który jego zdaniem skutkuje teraz "totalnym chaosem". - Ludzie nie umieją korzystać z tego, co mają. Samochody zapakowane na zakręcie, na chodniku, że ledwo jeden samochód ma jak przejechać, a ulica dwukierunkowa... - potwierdza trudną sytuację pani Renata. Inni doradzają jej sprzedanie auta, zakup biletu miesięcznego i przesiadkę do autobusu komunikacji miejskiej.

Przybędzie miejsc parkingowych?

Jak się okazuje, zarząd dzielnicy rozważa realizację wniosku radnego. - Na 2019 rok mamy fundusze wystarczające na zaprojektowanie i zrealizowanie wnioskowanych miejsc postojowych oraz opracowanie i wprowadzenie nowej organizacji ruchu - informuje wiceburmistrz Hanna Głowacka. Jak dalej zaznacza, inwestycja może być wykonana tylko na działce należącej do miasta, której szerokość wynosi zaledwie trzy metry, a same miejsca postojowe będą mogły być zaprojektowane jedynie równolegle do ulicy z wykonaniem półmetrowej opaski - jeśli miejskie Biuro Polityki Mobilności wyrazi zgodę na tak wąski chodnik. - Najważniejsze, że jest teren do zrealizowania tej inwestycji. W to miejsce przyjeżdżają ludzie także spoza Bemowa i powinno być ono wizytówką naszej dzielnicy. Tylko od determinacji urzędników zależy, czy tak się stanie - komentuje radny Jarosław Oborski.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

17.01.2019 11:28 #FanatykRowerowyZDM
Ha!ha!Gręziak, Oborski i Głowacka liczą , że Biuro Mobilności i Transportu m.st.Warszawy wyrazi zgodę na ...50 cm CHODNIK.Na ul.Koplanianianej jest zaprojektowany obustronny chodnik.Proszę doczytać o przepisach ,które regulują minimalną szerokość chodnika.A że parking drogi-o jak mi przykro.
17.01.2019 12:08 #Parkingowy
Zasada jest prosta: nie mam miejsca do parkowania, to nie kupuję samochodu. Są autobusy, taksówki, rowery, nogi... Skoro przeprowadziłeś się na osiedle na którym nie ma miejsc parkingowych do kupienia to samochód należy sprzedać. W zamian można kupić rower - z jego parkowaniem problemy są nieporównywalnie mniejsze. W Polsce nie istnieje ustawowy obowiązek posiadania samochodu.
17.01.2019 13:11 #Bemowiak
Tam są miejsca parkingowe.Zarówno pod blokami Mak-Domu jak na osiedlu.Dodatkowo na przeciwko Lidla jest ogrodzony płatny parking.W tych blokach Mak-Domu mieszka dwóch radnych z Dzielnicy Bemowo.Jeden jawnie próbuję wymusić wybudowanie za nasze wspólne pieniądze bezpłatne miejsca parkingowe.Z Lazurwej co 5 minut w szczycie odjeżdża autobus do Centrum.A w 2023/24 będą mieć blisko dwie stacje metra.Nie chcemy aby wokół Fortu Chrzanów nie było chodnika a jedynie same parkingi.
17.01.2019 14:23 #jkk
Pan Michał z Coopera chyba trochę niedowidzi. Na tej ulicy zafundowano mieszkańcom zakaz zatrzymywania po obu stronach, wyznaczono jedynie miejsca postojowe na 300 metrowym odcinku chodnika. Ale wystarczy przespacerowac się tą ulicą aby zobaczyć, że osiedlowe parkingi są niekiedy zupełnie puste, wystarczy aby mieszkańcy wykupili lub wynajęli na nich miejsca. W ramach tej samej akcji przedwyborczej przed 3 miesiącami dokonano zmiany organizacji ruchu na bardzo ruchliwej Batalionów Chłopskich. Plan miejscowy dla obszaru Chrzanów 2 przewiduje po północnej stronie Batalionów budownictwo jednorodzinne z indywidualnymi wjazdami od Batalionów Chłopskich, natomiast warunki zabudowy dla osiedli po południowej stronie ulicy nakazywaly stworzenie miejsc postojowych na terenie osiedli - poza liniami rozgraniczajacymi ulicy Batalionów Chłopskich. Zlikwidowano ścieżkę rowerową a na jej części wyznaczono miejsca do parkowania. Kierowcy mają pretekst aby zatrzymywać się w dowolnym miejscu, nawet poza strefą wyznaczoną znakami, tuż przy przejściach dla pieszych czy przy wjazdach na posesje. Dochodzi z tego powodu do bardzo niebezpiecznych sytuacji drogowych. Służby nie reagują, czekają aż stanie się nieszczęście.
17.01.2019 15:26 #Jan Oborniak
Pan Michał z ul. Coopera jest bezczelny i udaje, że nie wie w jakim celu wprowadzono ten zakaz. Mówiąc kolokwialnie pali głupa. Jezdnia bowiem - jak sama nazwa wskazuje - służy do jeżdżenia, chodnik służy do chodzenia, zaś do parkowania służy parking.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Pilna oferta pożyczki bez protokołu Czy potrzebujesz pożyczki, aby szybko rozwiązać swoje problemy? Jestem do Twojej dyspozycji. Rzeczywiście, oferuję wszystkim ludziom poważne i bezprocentowe pożyczki w wysokości od 5 000 do 10 000 000 z roczną stopą procentową 2%. Kontakt: rosedupenn@gmail.com

Usługi transportowe
 Firma LogMap zajmuje się organizacją transportu drogą lądową, morską jak i lotniczą. Dysponujemy szerokim taborem aut odpowiednim dla każdego rodzaju towarów. Przewozimy towary wielkogabarytowe takie jak maszyny przemysłowe i maszyny rolnicze, towary sypkie, towary płynne jak i na paletach. Bardzo szybka, szczegółowa wycena!

Nauka
 Interesuje Cię szybka i skuteczna nauka praktycznego angielskiego? Wybierasz się do pracy, pracujesz lub uczysz się zagranicą? Twój pracodawca w Polsce chce żebyś lepiej mówiła po angielsku? Jeśli nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne to przetestuj metodę dającą praktycznie 100% SATYSFAKCJI. Na pewno zdarzyło Ci się rozmawiać z kimś w obcym języku i "zgadywać" z kontekstu, o czym jest rozmowa. Ale w pracy, jak zadzwoni do Ciebie szef lub klient, nie będzie już czasu na zgadywanie. Musisz dobrze rozumieć i poprawnie mówić po angielsku. Dlatego skorzystaj z metody, która ćwiczy rozumienie ze słuchu i angażuje wzrok. Jolanta Zadzwoń do mnie| Call me NOW: 575 249 030 Jeśli masz pytania, napisz: joanna.angielski@interia.pl www.angielski-skype.pl

Lokal użytkowy do wynajęcia
 Pożyczka między poważną osobą w Polsce i jego otoczeniem cześć Szukasz pilnie pożyczki? Lub: ożywić swoją działalność finansową? Aby wyremontować wnętrze Twojego mieszkania; dom; budynek? Wynajmij? Kupujesz samochód? Kredyt na wesele? Rozliczenie długu? Do realizacji projektu? Lub z innych powodów itp. ... Oferta pożyczki między osobami, które mam do dyspozycji, pożyczam od 7000 do 85.000.000 euro z bardzo prostymi warunkami w wysokości 2%. Robię również inwestycje i pożyczki między osobami wszelkiego rodzaju. Oferuję kredyty w krótkim, średnim i długim okresie. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną bezpośrednio na mój adres e-mail: raimobrun00@gmail.com Whatsapp: +22961165680 PS: Ja tylko pożyczam uczciwym ludziom


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA