REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

"Cebulaki" na fikcyjnym zakazie. Straż miejska niewiele może?
REKLAMA

Fot. czytelnik


REKLAMA

"Cebulaki" na fikcyjnym zakazie. Straż miejska niewiele może?

"Cebulaki, którym szkoda zapłacić za parking" zastawiają ulicę Geodezyjną - denerwuje się spora część mieszkańców Lewandowa na wschodniej Białołęce.

REKLAMA
REKLAMA

- Wiem, że brakuje miejsc parkingowych, ale czy nie ma innych możliwości parkowania? Często trzeba tu dość długo czekać, aby przepuścić auto jadące z naprzeciwka - na białołęckiej grupie facebookowej pan Adrian zgłosił problem ulicy Geodezyjnej przy osiedlu Lewandów Leśny.

Cebulaki i konfidenci

- Na osiedlu Lewandów są miejsca "prywatne", tylko dla mieszkańców. Jak przyjeżdżają goście, to jest bardzo duży problem z parkingiem - twierdzi Urszula. - Niestety wszędzie ten sam. Tylko że tutaj stoi znak zakazu i trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami - dodaje Piotr. - Wystarczy przez aplikację 19-115 zgłaszać te święte krowy straży miejskiej i po jakimś czasie będzie porządek. Ale muszą dostać małą kumulację, żeby portfel zabolał. Jeśli już koniecznie muszą stawać na zakazie, to po kiego grzyba zajmują część chodnika, skoro i tak nie da się minąć z innym autem? Jakaś zemsta na pieszych, czy też potrzeba zakotwiczenia na chodniku? - zastanawia się Marek, czym tylko dolał "oliwy do ognia". - Wszędzie konfidenci i donosiciele. Tak boli, jak się te 15 sekund poczeka? Gdzie ludzie mają parkować w tej zafajdanej dzielnicy, jak wszystko poogradzane płotami i szlabanami? Jak się nie ma znajomych ani rodziny, która przyjedzie w odwiedziny, to trzeba się na kimś odegrać. Żal mi takich ludzi - odezwał się Daniel. - Jak się oszczędzało na zakupie miejsca parkingowego, to teraz jest problem. A ulica jest do jeżdżenia a nie parkowania - komentuje Łukasz.

- Jak się ma samochód, to się mieszkanie kupuje razem z parkingiem, a nie dziaduje jak cebulak na zakazach i chodnikach. Posiadanie samochodu nie daje prawa do porzucania go gdzie popadnie. Lewandów to nie centrum, ale np. na Emilii Plater jest to samo - wszystko zastawione samochodami, przystanki, chodniki, trawniki, skrajne pasy ruchu, a w Złotych Tarasach minimum 400, a najczęściej 500-600 wolnych miejsc. No, ale trzeba płacić, więc cebulaki porzucają złomy gdziekolwiek, żeby tylko wycwaniaczyć darmoszkę - nie odpuszcza Marek.

Straż miejska nie interweniuje

Zarządcą ulicy Geodezyjnej jest deweloper, który wybudował osiedle. Potwierdzają to wypowiedzi mieszkańców, choć nam osobiście nie udało się z nim skontaktować. Ma on ponoć już plan, jak usprawnić ruch w tym miejscu. - Droga Agromana, wszyscy z niej korzystają, a tylko mieszkańcy Lewandowa Leśnego muszą za nią płacić... - denerwuje się Weronika. - Rozmawiałem już z zarządcą drogi. Do Wielkanocy wzdłuż całej ulicy staną słupki. To powinno rozwiązać problem - przekonuje Rafał.

Dowiedzieliśmy się, dlaczego straż miejska nie może zrobić porządku w tym miejscu. Powód jest nie tyle banalny, co wręcz zdumiewający - chodzi o złe oznakowanie.

- Z powodu braku pełnego oznakowania nie ma podstaw do podjęcia interwencji w stosunku do osób parkujących. Strażnicy miejscy zwrócą się do zarządcy terenu z nakazem uzupełnienia oznakowania - informuje Jolanta Borysewicz z referatu prasowego straży miejskiej. Błąd w oznakowaniu zakazu zatrzymywania się (znak B-36) polega na umieszczeniu pod spodem dwustronnej strzałki, która mówi o zakazie wprowadzonym przed i za znakiem. Jest to zatem "kontynuacja" strefy zakazu z jednoczesnym brakiem oznaczonego początku obowiązywania przepisu. Każdy telefon wykonany obecnie do straży miejskiej pozostanie zatem bez echa.

(DB)


LINKI SPONSOROWANE
  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu BiałołękaREKLAMA

12.03.2018 07:27 #niuniek
a nowe drogi remonty starych bez ani jednego miejsca parkingowego SZOK !!!! Co dzielni ca robi by poprawić sytuację parkingową. Jeden z głównych problemów tej dzielnicy a nie jest rozpatrywany. przykład Głębocka. Wycina się piękne drzewa po to by zrobić ścieżkę rowerową UWAGA całe 2 kilometry no może trochę z hakiem a dalej jedź rowerem po polu. miejsc parkingowych UWAGA 0. Ale i tak będą PARKOWAĆ
12.03.2018 10:26 #cozaburaki
#niuniek czemu własiciele ziemi mają oddać za groszę swoje działki bo deweloper nie zapewnił miejsc parkingowym? moze oddaj swoj jeden pokoj, ktory masz na kredyt - chetnie przyjme, nie mam gdzie roweru trzymac.
12.03.2018 12:42 #już dosyć tego!
Apeluję do Zarządcy ul. Geodezyjnej o usunięcie tych dwóch betonowych barier na wysokości sklepu Decathlon, które są na jezdni i obok niej dopóki nie doszło jeszcze do TRAGEDII. Poza tym na barierze jest namalowany znak "droga bez przejazdu, ulica ślepa", który wprowadza kierowców tylko w błąd.
Szkoda, że redakcja Tu Białołęka nie poruszyła tego tematu.
12.03.2018 12:51 Do rzeczy
#już dosyć tego! napisał(a) 12.03.2018 12:42

Apeluję do Zarządcy ul. Geodezyjnej o usunięcie tych dwóch betonowych barier na wysokości sklepu Decathlon, które są na jezdni i obok niej dopóki nie doszło jeszcze do TRAGEDII. Poza tym na barierze jest namalowany znak "droga bez przejazdu, ulica ślepa", który wprowadza kierowców tylko w błąd.
Szkoda, że redakcja Tu Białołęka nie poruszyła tego tematu.
Przyłączam się do apelu
12.03.2018 15:00 #Tomy
#cozaburaki gmina powinna tak zorganizować by ludziom normalnie się żyło, a nie tylko bezmyślnie wydaje zezwolenia na nowe osiedla. Tam jest jakaś paranoja, że np. są sklepy, jest pizzeria na skarbka, jadę chcę zjeść pizzę i nie mam gdzie stanąć, wszędzie zakazy, chodniki wyliczone na centymetry. Niby niedaleko takie Bródno, ale jest tego miasta w mieście więcej, możesz spokojnie przejść chodnikiem, a nie idziesz sobie i nagle chodnik sie kończy i nie wiadomo co dalej. Zaparkować bliżej, czy dalej też się zawsze uda.
Niestety na Zielonej Białołęce nie buduje się miasto, tylko zespoły osiedli połączonych marną infrastrukturą.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Turystyka
 KrolYacht kursy i egzaminy motorowodne ma zaszczyt zaprosic Panstwa na BEZSTRESOWE, JEDNODNIOWE szkolenie motorowodne zakonczone egzaminem na patent: - sternik motorowodny, - holowanie obiektów plywajacych, - morski sternik motorowodny. TYLKO TERAZ - Najblizszy termin w promocyjnej cenie 500 zl. Szkolenia odbywaja sie co tydzien w soboty na mazurach. Dla pracujacych w weekendy organizujemy szkolenia w tygodniu. Do wyboru 3 miejscowosci: - Mikolajki, - Gizycko, - Ruciane-Nida. Szkolimy na nowej, bezpiecznej, kabinowej lodzi motorowej niezaleznie od pogody!!! Wiecej szczególów www.krolyacht.pl, tel 513630313

Nieruchomości poszukuję
 Od uczciwej osoby kupię mieszkanie w Bemowie do 200 tys zł. 663 51 83 83

Usługi motoryzacyjne
 Szybka i skuteczna naprawa wgnieceń bez lakierowania i szpachłowania nowoczesną metodą PDR. Naprawa wgnieceń metodą PDR.💎 Innowacyjność technologii... 🎯Cena za naprawę dużo niższa od tradycyjnej metody; 🎯Nie ma potrzeby powtórnego malowana lub wypełniania; 🎯Dużo krótszy czas wykonania naprawy (zazwyczaj tego samego dnia); 🎯Brak ryzyka dopasowania złego koloru; 🎯Pojazd zachowuje oryginalny lakier i kształt; 🎯Nie obniża wartości samochodu. 📞 tel 537208848 Warszawa, ul.Korzenna 28

Kursy, szkolenia
 Tatusiowie/Mamusiowie Ruszyły zapisy na zajęcia z nauki pływania. Dla kogo? Dla dzieci od 2 roku życia, oraz osób dorosłych. Gdzie? 1. Na Pływalni OSIR Włochy ul. Gładka 18. 2. Pływalnia ul. Niegocińska 2 (niedaleko Galerii Mokotów) 3. Pływalnia ul. Hirszfelda 11, Koncertowa 4, Wilczy Dół Kabaty (Ursynów). Kiedy? Zajęcia prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 16-21, oraz w weekendy od 9 do 15. Forma zajęć? Zapraszamy na zajęcia indywidualne, oraz zajęcia grupowe w kameralnych grupkach maksymalnie do 4 osób. Cena? Cena zajęć jest uzależniona od formy zajęć, karnetu lekcji, oraz ilości uczestników. Informacje dodatkowe Trener podczas zajęć jest z dziećmi w wodzie, więc dziecko może czuć się bezpiecznie, oraz mieć komfort psychiczny podczas nauki. Rezerwując już teraz miejsce, możecie Państwo wybrać najdogodniejszy dla siebie termin zajęć. Jeśli szukasz dodatkowych, pozalekcyjnych zajęć dla swoich pociech, Zapraszam do kontaktu 500-575-840 mpawlakpaar@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA